SlideShare a Scribd company logo
1 of 6
Тема: Урок – проект «Як зберегтиялинку перед новорічнимисвятами».
Виготовлення новорічної листівки (2 клас)
Мета : Ознайомитиз результатами проектної діяльностібатьків, вчителів по темі
«Захистиялинку»; надати учням можливість долучитися до конкретних дій по
збереженню вічнозелених насаджень, повторитита закріпити правила та прийоми
аплікації, виготовитиноворічнулистівку ; розвиватиспостережливість, критичне
мислення, вміння робитивисновки, розвивати навичкиусного мовлення; вчити
працювати в групах, представляти результати дослідницької роботи;виховувати
дбайливе ставлення до природи, екологічну культуру; розвиватиособистість школяра
через підсилення творчих, моральних та соціальних основ.
Проблемне питання уроку : Як захистити зелених красунь від бездумного знищення?
Обладнання : тематична виставка книг, дитячих журналів, енциклопедій, дитячі роботи,
комп’ютер, штучна ялинка, музика Моцарта, зразок виконання ялинки з гофрованого
паперу, заготовкилистівок
Асистенти проекту : батьки учнів, бібліотекар, працівники лісгоспу
Під час виконання проекту учні були об’єднанів групи:
Хід уроку
I. Організаційний момент
Привітання
Діти, сядьтевсі зручненько,
Не шуміть, сидіть тихенько.
Урок буде незвичайний,
А для всіх для нас повчальний
- Давайте привітаємося з гостями, якізавітали до нас.
У нас сьогоднінезвичайнийурок – урок захисту ялинки. Ви старанно до нього
готувалися і з хвилювання чекали. З яким настроєм ми розпочнемо урок?
II. Оголошення теми уроку
- З посмішкою розпочнемоурок. На ньомуми почуємо відповіді на ті питання, що нас
хвилювали під час підготовкиуроку, підведемо підсумки вашої дослідницької роботи,
зробимо чудовіноворічнілистівки. Чи цікавим буде урок? Це залежить від вашої
активності, уважності, творчості.
III. Актуалізація опорнихзнань
- А як виникла ідея нашого уроку? Давайте пригадаємо!І у цьому допоможеказка!
1. Перегляд інсценізації
Вистава «Збережиялинку»
Лисичка. А ти, котику, вмієш відгадувати загадки?
Котик. Найкраще від усіх!
Лисичка. Добре!Спробуйвідгадай!
- Дорогабіла стелиться,
І краю їй нема.
Сніжок мете . Метелиця.
Прийшла до нас ( зима)
Котик. Та це...це…
Лисичка. Ех, ти, хвалько ! Діти допомагайте!
- Візерунки на вікні він намалював мені,
Я по вулиці гуляю, він за ніс мене щипає.
Хто впізнає невидимку, того, хто поруч ходить взимку?
(Мороз)
- Танцювали зайчики у гайку,
На сніжку біленькому, на сніжку.
Вибивали лапками гопака,
Хоч мела хурделиця ще й яка.
Гарно побігайчики – стриб та скік –
Зустрічали зайчики (Новий рік)
Котик. Ой! Лишенько!Ой! Ой! Ой!
Лисичка. Та що трапилося?
Котик. Ми зовсім забули, що скоро Новий рік!
Лисичка. Я так люблю це свято!Подарунки, вогники, ялинка! Але у нас
немає ялинки!
Котик. У лісі є така красуня – ялинка. Ходімо швидше до лісу!
Зрубаємо і принесемо її додому.
Лисичка. Ми до лісу підемо,
І ялинку там знайдем.
Виберем зелену, пишну
Та й додомупринесем!
- Бери, котику,сокирута швидше йдемо до лісу!(Виходять на галявину)
Котик. Яка краса! Зрубаймо ось цю! ( Котик хоче зрубати ялинку, та на галявину
вискакує Зайчик)
Зайчик. Стійте! Не рубайте!
Лисичка. Чому не можна рубати? Нам дуже потрібна ялинка на свято!Ми її прикрасимо
вогниками, іграшками, цукерками. Діти до нас на свято завітають.
Котик. Та без ялинки ніякого Нового року не буде. Ми ж зрубаємо тільки одну
ялиночку!
Зайчик. Ой! Ой! (плаче). Не можна її рубати!
Лисичка. Що ж нам робити? Що ми скажемо нашим друзям, якічекають на ялинку? І як
Новий рік ми тепер зустрінемо?
Зайчик. Дітки, допоможіть!Захистіть ялинку!
IV. Мотивація навчальної діяльності
- Ось яку історію розповілинам лісові друзі. Всі діти у класі не тільки замислилися над
тим, як захистити лісову красуню, але й почали активно діяти.
- А яку мету ви перед собоюпоставили? ( Вчитися бути дбайливимигосподарями,
зберегтиліс від знищення, стати друзямиялинки)
- Учні розподілилися на групи, намітили план роботи . І сьогоднікрокза кроком
простежемо шлях просування до мети і я думаю, що ми зможемо захистити і зберегти
нашу ялинку.
V. Звіт учнів про хід виконаної справи
У явна подорож до зимового лісу
Звучить музика П. Чайковського«Порироку. Січень». На дошці — ілюстрації із
зображенням зимового лісу. Учитель або підготовлений учень читає вірш А.
Первомайського
«Срібні дерева».
Срібні дерева,
Срібне гілля,
Сріблом пухнастим
Вкрита земля.
Срібні у синьому
Небі хмарки.
В срібних заметах
Срібні стежки.
Срібний-пресрібний
Ліс приберіг
Білочці срібній,
Срібний горіх.
— Діти, прозвучаламузика П. Чайковського та вірш А. Первомайського «Срібнідерева».
Пропонуюпомилуватися дивовижним зимовим пейзажем, погуляти у зимовомулісі!
— Давайте згадаємо, як зимують рослини? Що відбувається з трав’янистимирослинами?
Що відбувається з кущами? (Відповіді дітей.)
— Вони скидають листя восени, а у вічнозелених кущів (журавлини, брусниці) листя не
міняє кольориі не опадає. Це вічнозелені рослини. (Демонстрування ілюстрацій «Кущі
під снігом».) У цих кущів залишаються на гілках ягоди, які від морозустають
солодшими. А птахи і тварини знаходять під снігом смачні ягоди.
— А як зимують дерева?
Загадка
- Восени не в’яне, а взимку не вмирає. (Ялинка, сосна)
— Сьогодніна уроці ви навчатиметесь розпізнаватидерева взимку і дізнаєтеся, як
зберегтиялинку перед новорічнимисвятами.
Розповідь учителя
— У сплячомуцарстві зимовоголісу, на перший погляд, дерева без листя дуже схожі
одне на одне. Але якщо бути уважним, то можна помітити, що у кожного дерева —
свій силует, свій порядокрозташування гілочок. Чорнісилуети дерев чітко
виділяються на білому снігу, неначе намальовані чорноюфарбоюна білому аркуші
паперу. Недарма ліс, що скинув листя, називають у народі — чорноліссям. Улітку ви
добревзнаєте дерева по листю. А взимку? (Спираючись на власний досвід і
спостереження.)
Розглядання ілюстрацій дерев на дошці.
— Які дерева ви одразувпізнали? За якими ознаками? (Ялина, сосна)
— Як називають ялинку і сосну? (Хвойні) Чому? (Їхні листочкидуже вузенькі, як
голочки. Називаються хвоєю.)
— Невже дійсно хвойні дерева не скидають листочки-хвоїнки?(Вони опадають
поступово, не всі відразу. Тому вонизавжди зелені.)
— А чомускладно впізнати інші дерева? (Немає листя.)
Р обота за підручником(с. 72–73)
— Розгляньтена малюнку на с. 72 контури дерев у зимовомулісі. Прочитайте назви
рослин. За якими ознаками їх можна впізнати в природі?
— Розгляньтефотографії. Розпізнайте дерева.
Поясніть прислів’я
«Добрийтойсніг, що вчасно ліг».
. Перевірте прикмету:
«Якщо дерева вкрилися інеєм, буде тепло».
Підсумок. Узимку деякі трав’янистірослинивід вимерзання захищає сніговийпокрив.
Ріст рослинне припиняється, алише сповільнюється. Хвойні рослинизимують із
зеленими листками-хвоїнками.
Сторінка дослідника
Як зберегтиялинку перед новорічнимисвятами
- Поспостерігайте за ялинкою у новорічнідні. Підготуйте розповідь про новорічну
ялинку за планом. Поміркуйте, як їй можна допомогти.
- Розгляньтеноворічнуялинку, яку привезли у вашу школу чи до вашої домівки. Це
ялина чи сосна?Визначте її вік. Кожного рокуна дереві виростаєодналутовка
(кільце) гілок. Отже, скільки лутовок на стовбурі— такий приблизно вік дерева.
- Визначте приблизнувисоту дерева, довжинугілок, цупкі чи гнучкі гілочки; які
хвоїнки; деревце струнке чи із широкоюкроною.
- Опишіть або замалюйте прикрашену ялинку, які на ній іграшки, інші прикраси. Яку
ще роль виконувала ялинка, окрім того, що прикрашала кімнату?
- Як довго простоялаялинка в кімнаті? Який вона мала вигляд, коли з неї зняли
прикраси?
- Де опиниться ялинка після новорічних свят?
- У школі відбулося веселе новорічне свято. Чи варто ще й вдомаприкрашати ялинку?
- Чи можна замінити живу ялинку?
VI. Узагальнення й систематизація знань
1. Я к виростити ялинку
— Всі ми звикли, що Новорічне свято приходить у наш дім разом із красунею
ялинкою, з Дідом Морозом і подарунками. І на цьому святі веселяться всі, невесело
лише одній ялинці, яку зрубали в лісі і принесли додому, щоб на декілька днів
створитисвятковуатмосферу, а потім викинути її на смітник.
— Чому ми вирубуємо ялинки під Новий рік?
— Скільки потрібно вироститидерев, щоб у новорічну ніч кожну квартиру
прикрашала ялинка?
— Скільки років потрібно ростиялинці, щоб вона була зростом хочаб із
першокласника? (Ялинка за 10 років виростаєу зріст першокласника, простоїть 10
днів у квартирі на Новий рік, і її викинуть на смітник.)
Пам’ятайте! Якщо кожен із нас урятує маленьку сосонкуабо ялинку, то через
десятки років це відгукнеться у нашому серці вдячним і радісним дзвоником.
Релаксація
- Хоч і багато розповілими про ялинку, але вона ще трішки сумна. Вона мабуть
заскучала за пухким сніжком, біленькими сніжинками, матінкою –зимою.
А якою для вас є зима? Скажіть одним словом?(Сніжною, блискучою, веселою…)
Ми запросимо у гостісправжнюморознузиму, порадуємо і ялинку, і гостей, і всіх,
всіх чарівною зимою.(показ слайдів зимових пейзажів під музичнийсупровід)
VII. Підсумок уроку
Представники кожної групидемонструють своюроботу.
- Любі звірятка вам сподобалисялистівки?
- А ви задоволеніроботоюнауроці? Що найбільше вдалося?Можливо ви хотіли б
попрацювати ще над якимсь питанням?
Як ви вважаєте ми змогли сьогоднізахистити ялинку?
- А яка ваша думка, звірята? ( Так, всі молодці.)
Котик. Ми ялинку не зрубаєм –
збережем!
На її гілках заспівають
пташки дзвінко.
Полохливий зайчик
знайде тут хатинку.
А смачнийсніданок –
веселунка – білка.
Лисичка. Не рубай ялинки!Збережи!
- Наша ялинка засяялавогниками, вона вам дуже вдячназа співчуття, добротуі
справжнютворчість.
( Прибирання робочихмісць).
Виготовлення новорічної листвіки
- Щоб допомогтиялинці ми вирішили зробитивітальні листівки від імені ялинки,
потім розмістивши їх на сайті нашої школи, на дошці повідомлень школи, дитячого
садочку, бібліотеках для дітей і дорослих. Ми думаємо, що жителі нашого міста не
залишаться байдужими і збережуть не одну лісову красуню.
- Для роботина уроці потрібен гофрованийпапір, клей , ножиці, заготовкилистівок і
звісно ваші працьовитіруки і фантазія.
1. Роботаза технологічною карткою та алгоритмом
1-й етап. Попередньо на кожномуаркуші ми розмістимо текст листівки із заготовок.
Любі друзі!
Вітаю всіх із Новим роком!
Бажаю веселих святі здійснення мрій.
Я звертаюсь до вас з проханням :
« Збережіть красу нашої землі, не рубайте ялиночки, залишіть нас у рідному лісі! А
ми з нетерпінням чекатимемо вас у гості»
Ваша ялиночка
Технологічна картка (слайди)
2- й етап. Обведіть шаблон ялинки. Намітьте місце для святковихкульок.
3 – етап. Розріжте папір на квадратики.
4- й етап. Роботурозпочинаємо з наклеювання на ялинку прикрас.
Обтягніть папером, наприклад, червоним незагостренийкінець олівця.
5- й етап. Налийте у посудину клей ПВА і вмочіть обтягнутийкінчик паперу.
6 – й етап. Притисніть олівець на місце кружечка – це буде святковакулька.
7 – й етап. Потім клей зелені квадрати – ялинку якомогатісніше.
- Можете пофантазувати і прикраситилистівку.
Червоний колір на Україні здавна вважався найактивнішим, енергійним.
Він символізує життя, урочистість. Томупідходить для урочистихподій.
Жовтий – теплий колір, що символізує життя, радість.
Білий – символчистотиі невинності.

More Related Content

What's hot

новорічні свята в здо№22 microsoft power point
новорічні свята в здо№22 microsoft power pointноворічні свята в здо№22 microsoft power point
новорічні свята в здо№22 microsoft power pointАнна Тараненко
 
новорічне свято в днз №15 2018
новорічне свято  в днз №15 2018новорічне свято  в днз №15 2018
новорічне свято в днз №15 2018Анна Тараненко
 

What's hot (20)

Різдвяна зіронька
Різдвяна зіронькаРіздвяна зіронька
Різдвяна зіронька
 
джерельце новий рік
джерельце новий рікджерельце новий рік
джерельце новий рік
 
зірочки
зірочкизірочки
зірочки
 
Збережемо зелені красуні
Збережемо зелені красуніЗбережемо зелені красуні
Збережемо зелені красуні
 
новий рік зустріли малюки
новий рік зустріли малюкиновий рік зустріли малюки
новий рік зустріли малюки
 
новорічні свята (1)
новорічні свята (1)новорічні свята (1)
новорічні свята (1)
 
новорічні свята в здо№22 microsoft power point
новорічні свята в здо№22 microsoft power pointноворічні свята в здо№22 microsoft power point
новорічні свята в здо№22 microsoft power point
 
святий миколай
святий миколайсвятий миколай
святий миколай
 
Новорічне свято
Новорічне святоНоворічне свято
Новорічне свято
 
новий рік в днз № 25
новий рік в днз № 25новий рік в днз № 25
новий рік в днз № 25
 
св.миколай 1
св.миколай 1св.миколай 1
св.миколай 1
 
новый год
новый годновый год
новый год
 
З Новим роком, Україно!
З Новим роком, Україно!З Новим роком, Україно!
З Новим роком, Україно!
 
новорічне свято в днз №15 2018
новорічне свято  в днз №15 2018новорічне свято  в днз №15 2018
новорічне свято в днз №15 2018
 
зош №16 на сайт
зош №16 на сайтзош №16 на сайт
зош №16 на сайт
 
днз №20 (2)
днз №20 (2)днз №20 (2)
днз №20 (2)
 
новий рік (1)
новий рік (1)новий рік (1)
новий рік (1)
 
новий рык на сайт
новий рык на сайтновий рык на сайт
новий рык на сайт
 
новорічна майстерня
новорічна майстерняноворічна майстерня
новорічна майстерня
 
новорічні свята
новорічні святановорічні свята
новорічні свята
 

Similar to Урок – проект «Як зберегти ялинку перед новорічними святами».

В.О.Сухомлинський
В.О.Сухомлинський В.О.Сухомлинський
В.О.Сухомлинський ludmylaiv
 
урок української мови в 4 класі
урок української мови в 4 класіурок української мови в 4 класі
урок української мови в 4 класіksuxa_2005
 
3764 урок читання 2 клас
3764 урок читання 2 клас3764 урок читання 2 клас
3764 урок читання 2 класAndrey Goroshko
 
конспект (1).doc
конспект (1).docконспект (1).doc
конспект (1).docssuser33f19a
 
відкритий урок з природознавства
відкритий урок з природознавствавідкритий урок з природознавства
відкритий урок з природознавстваCshkilniy
 
барви золотої осені
барви золотої осенібарви золотої осені
барви золотої осеніMykytiv
 
Переказуємо детально. Складання твору за серією малюнків
Переказуємо детально. Складання твору за серією малюнківПереказуємо детально. Складання твору за серією малюнків
Переказуємо детально. Складання твору за серією малюнківКовпитська ЗОШ
 
Заняття "Подорож до лісу"
Заняття "Подорож до лісу"Заняття "Подорож до лісу"
Заняття "Подорож до лісу"Alyona Bilyk
 
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-andrusenko-2018-2
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-andrusenko-2018-2Ja doslidzhuju-svit-1-klas-andrusenko-2018-2
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-andrusenko-2018-2kreidaros1
 
Ukrajinska mova-2-klas-sapun-2019-2
Ukrajinska mova-2-klas-sapun-2019-2Ukrajinska mova-2-klas-sapun-2019-2
Ukrajinska mova-2-klas-sapun-2019-2kreidaros1
 
методолзробка.букієвська і.виготовлення ялинки
методолзробка.букієвська і.виготовлення ялинкиметодолзробка.букієвська і.виготовлення ялинки
методолзробка.букієвська і.виготовлення ялинкиOlena Pyzaenko
 
методолзробка.букієвська і.виготовлення ялинки
методолзробка.букієвська і.виготовлення ялинкиметодолзробка.букієвська і.виготовлення ялинки
методолзробка.букієвська і.виготовлення ялинкиOlena Pyzaenko
 
методолзробка.букієвська і.виготовлення ялинки
методолзробка.букієвська і.виготовлення ялинкиметодолзробка.букієвська і.виготовлення ялинки
методолзробка.букієвська і.виготовлення ялинкиМарія Гиренко
 
Mystectvo 2-klas-kalinichenko-2019
Mystectvo 2-klas-kalinichenko-2019Mystectvo 2-klas-kalinichenko-2019
Mystectvo 2-klas-kalinichenko-2019kreidaros1
 

Similar to Урок – проект «Як зберегти ялинку перед новорічними святами». (20)

В.О.Сухомлинський
В.О.Сухомлинський В.О.Сухомлинський
В.О.Сухомлинський
 
«Виготовлення святкових прикрас та атрибутів для Новорічних та Різдвяних свят»
«Виготовлення святкових прикрас та атрибутів для Новорічних та Різдвяних свят»«Виготовлення святкових прикрас та атрибутів для Новорічних та Різдвяних свят»
«Виготовлення святкових прикрас та атрибутів для Новорічних та Різдвяних свят»
 
154
154154
154
 
урок української мови в 4 класі
урок української мови в 4 класіурок української мови в 4 класі
урок української мови в 4 класі
 
3764 урок читання 2 клас
3764 урок читання 2 клас3764 урок читання 2 клас
3764 урок читання 2 клас
 
конспект (1).doc
конспект (1).docконспект (1).doc
конспект (1).doc
 
відкритий урок
відкритий уроквідкритий урок
відкритий урок
 
відкритий урок з природознавства
відкритий урок з природознавствавідкритий урок з природознавства
відкритий урок з природознавства
 
барви золотої осені
барви золотої осенібарви золотої осені
барви золотої осені
 
Переказуємо детально. Складання твору за серією малюнків
Переказуємо детально. Складання твору за серією малюнківПереказуємо детально. Складання твору за серією малюнків
Переказуємо детально. Складання твору за серією малюнків
 
Заняття "Подорож до лісу"
Заняття "Подорож до лісу"Заняття "Подорож до лісу"
Заняття "Подорож до лісу"
 
урок читання 1кл
урок читання 1клурок читання 1кл
урок читання 1кл
 
Integrated lesson
Integrated lessonIntegrated lesson
Integrated lesson
 
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-andrusenko-2018-2
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-andrusenko-2018-2Ja doslidzhuju-svit-1-klas-andrusenko-2018-2
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-andrusenko-2018-2
 
Ukrajinska mova-2-klas-sapun-2019-2
Ukrajinska mova-2-klas-sapun-2019-2Ukrajinska mova-2-klas-sapun-2019-2
Ukrajinska mova-2-klas-sapun-2019-2
 
методолзробка.букієвська і.виготовлення ялинки
методолзробка.букієвська і.виготовлення ялинкиметодолзробка.букієвська і.виготовлення ялинки
методолзробка.букієвська і.виготовлення ялинки
 
методолзробка.букієвська і.виготовлення ялинки
методолзробка.букієвська і.виготовлення ялинкиметодолзробка.букієвська і.виготовлення ялинки
методолзробка.букієвська і.виготовлення ялинки
 
методолзробка.букієвська і.виготовлення ялинки
методолзробка.букієвська і.виготовлення ялинкиметодолзробка.букієвська і.виготовлення ялинки
методолзробка.букієвська і.виготовлення ялинки
 
Mystectvo 2-klas-kalinichenko-2019
Mystectvo 2-klas-kalinichenko-2019Mystectvo 2-klas-kalinichenko-2019
Mystectvo 2-klas-kalinichenko-2019
 
Сухомлинський Урок мислення
Сухомлинський Урок мисленняСухомлинський Урок мислення
Сухомлинський Урок мислення
 

More from Ковпитська ЗОШ

Анкета для батьків учнів 1-х класів (бланки)
Анкета для батьків учнів 1-х класів (бланки)Анкета для батьків учнів 1-х класів (бланки)
Анкета для батьків учнів 1-х класів (бланки)Ковпитська ЗОШ
 
АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ УЧНІВ 1 КЛАСІВ
АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ УЧНІВ 1 КЛАСІВАНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ УЧНІВ 1 КЛАСІВ
АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ УЧНІВ 1 КЛАСІВКовпитська ЗОШ
 
Анкета для батьків учнів 1-го класу
Анкета для батьків учнів 1-го класуАнкета для батьків учнів 1-го класу
Анкета для батьків учнів 1-го класуКовпитська ЗОШ
 
АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)
АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)
АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)Ковпитська ЗОШ
 
Morning meeting - Ранкові зустрічі
Morning meeting - Ранкові зустрічіMorning meeting - Ранкові зустрічі
Morning meeting - Ранкові зустрічіКовпитська ЗОШ
 
Ранкова зустріч розвиток взаємоповаги та толерантності
Ранкова зустріч розвиток взаємоповаги та толерантностіРанкова зустріч розвиток взаємоповаги та толерантності
Ранкова зустріч розвиток взаємоповаги та толерантностіКовпитська ЗОШ
 
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ (біографія)
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ (біографія)ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ (біографія)
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ (біографія)Ковпитська ЗОШ
 
СПАДЩИНА В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЯК СКЛАДОВА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ...
СПАДЩИНА В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЯК СКЛАДОВА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ...СПАДЩИНА В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЯК СКЛАДОВА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ...
СПАДЩИНА В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЯК СКЛАДОВА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ...Ковпитська ЗОШ
 
Педагогічна спадщина В. О. Сухомлинського
Педагогічна спадщина В. О. СухомлинськогоПедагогічна спадщина В. О. Сухомлинського
Педагогічна спадщина В. О. СухомлинськогоКовпитська ЗОШ
 
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙКовпитська ЗОШ
 
ІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮ
ІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮ
ІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮКовпитська ЗОШ
 
Витоки передшкільної освіти в педагогічному вимірі В.Сухомлинського реалії і ...
Витоки передшкільної освіти в педагогічному вимірі В.Сухомлинського реалії і ...Витоки передшкільної освіти в педагогічному вимірі В.Сухомлинського реалії і ...
Витоки передшкільної освіти в педагогічному вимірі В.Сухомлинського реалії і ...Ковпитська ЗОШ
 
Виховання любові до природи за Сухомлинським
Виховання любові до природи за СухомлинськимВиховання любові до природи за Сухомлинським
Виховання любові до природи за СухомлинськимКовпитська ЗОШ
 
План виховної роботи на ІІ семестр гімназія 2014
План виховної роботи  на  ІІ семестр гімназія 2014План виховної роботи  на  ІІ семестр гімназія 2014
План виховної роботи на ІІ семестр гімназія 2014Ковпитська ЗОШ
 
Використання QR-кодів у освітньому середовищі
Використання QR-кодів у освітньому середовищіВикористання QR-кодів у освітньому середовищі
Використання QR-кодів у освітньому середовищіКовпитська ЗОШ
 
Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів JI. М. ...
Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів  JI. М. ...Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів  JI. М. ...
Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів JI. М. ...Ковпитська ЗОШ
 
ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ. Посібник для вчителя З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК у курс...
ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ. Посібник для вчителя З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК у курс...ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ. Посібник для вчителя З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК у курс...
ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ. Посібник для вчителя З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК у курс...Ковпитська ЗОШ
 
Орієнтовні теми для Щоденника вражень
Орієнтовні теми для Щоденника враженьОрієнтовні теми для Щоденника вражень
Орієнтовні теми для Щоденника враженьКовпитська ЗОШ
 
Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)
Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)
Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)Ковпитська ЗОШ
 

More from Ковпитська ЗОШ (20)

Анкета для батьків учнів 1-х класів (бланки)
Анкета для батьків учнів 1-х класів (бланки)Анкета для батьків учнів 1-х класів (бланки)
Анкета для батьків учнів 1-х класів (бланки)
 
АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ УЧНІВ 1 КЛАСІВ
АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ УЧНІВ 1 КЛАСІВАНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ УЧНІВ 1 КЛАСІВ
АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ УЧНІВ 1 КЛАСІВ
 
Анкета для батьків учнів 1-го класу
Анкета для батьків учнів 1-го класуАнкета для батьків учнів 1-го класу
Анкета для батьків учнів 1-го класу
 
АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)
АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)
АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)
 
Morning meeting - Ранкові зустрічі
Morning meeting - Ранкові зустрічіMorning meeting - Ранкові зустрічі
Morning meeting - Ранкові зустрічі
 
Ранкова зустріч розвиток взаємоповаги та толерантності
Ранкова зустріч розвиток взаємоповаги та толерантностіРанкова зустріч розвиток взаємоповаги та толерантності
Ранкова зустріч розвиток взаємоповаги та толерантності
 
Ранкова зустріч
Ранкова зустрічРанкова зустріч
Ранкова зустріч
 
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ (біографія)
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ (біографія)ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ (біографія)
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ (біографія)
 
СПАДЩИНА В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЯК СКЛАДОВА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ...
СПАДЩИНА В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЯК СКЛАДОВА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ...СПАДЩИНА В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЯК СКЛАДОВА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ...
СПАДЩИНА В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЯК СКЛАДОВА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ...
 
Педагогічна спадщина В. О. Сухомлинського
Педагогічна спадщина В. О. СухомлинськогоПедагогічна спадщина В. О. Сухомлинського
Педагогічна спадщина В. О. Сухомлинського
 
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ
 
ІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮ
ІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮ
ІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮ
 
Витоки передшкільної освіти в педагогічному вимірі В.Сухомлинського реалії і ...
Витоки передшкільної освіти в педагогічному вимірі В.Сухомлинського реалії і ...Витоки передшкільної освіти в педагогічному вимірі В.Сухомлинського реалії і ...
Витоки передшкільної освіти в педагогічному вимірі В.Сухомлинського реалії і ...
 
Виховання любові до природи за Сухомлинським
Виховання любові до природи за СухомлинськимВиховання любові до природи за Сухомлинським
Виховання любові до природи за Сухомлинським
 
План виховної роботи на ІІ семестр гімназія 2014
План виховної роботи  на  ІІ семестр гімназія 2014План виховної роботи  на  ІІ семестр гімназія 2014
План виховної роботи на ІІ семестр гімназія 2014
 
Використання QR-кодів у освітньому середовищі
Використання QR-кодів у освітньому середовищіВикористання QR-кодів у освітньому середовищі
Використання QR-кодів у освітньому середовищі
 
Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів JI. М. ...
Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів  JI. М. ...Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів  JI. М. ...
Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів JI. М. ...
 
ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ. Посібник для вчителя З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК у курс...
ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ. Посібник для вчителя З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК у курс...ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ. Посібник для вчителя З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК у курс...
ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ. Посібник для вчителя З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК у курс...
 
Орієнтовні теми для Щоденника вражень
Орієнтовні теми для Щоденника враженьОрієнтовні теми для Щоденника вражень
Орієнтовні теми для Щоденника вражень
 
Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)
Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)
Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)
 

Recently uploaded

Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класkrementsova09nadya
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняAdriana Himinets
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяAdriana Himinets
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...JurgenstiX
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfssuser54595a
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»tetiana1958
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»tetiana1958
 

Recently uploaded (10)

Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
 
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptxЇї величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
 
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptxВіртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
 
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
 

Урок – проект «Як зберегти ялинку перед новорічними святами».

  • 1. Тема: Урок – проект «Як зберегтиялинку перед новорічнимисвятами». Виготовлення новорічної листівки (2 клас) Мета : Ознайомитиз результатами проектної діяльностібатьків, вчителів по темі «Захистиялинку»; надати учням можливість долучитися до конкретних дій по збереженню вічнозелених насаджень, повторитита закріпити правила та прийоми аплікації, виготовитиноворічнулистівку ; розвиватиспостережливість, критичне мислення, вміння робитивисновки, розвивати навичкиусного мовлення; вчити працювати в групах, представляти результати дослідницької роботи;виховувати дбайливе ставлення до природи, екологічну культуру; розвиватиособистість школяра через підсилення творчих, моральних та соціальних основ. Проблемне питання уроку : Як захистити зелених красунь від бездумного знищення? Обладнання : тематична виставка книг, дитячих журналів, енциклопедій, дитячі роботи, комп’ютер, штучна ялинка, музика Моцарта, зразок виконання ялинки з гофрованого паперу, заготовкилистівок Асистенти проекту : батьки учнів, бібліотекар, працівники лісгоспу Під час виконання проекту учні були об’єднанів групи: Хід уроку I. Організаційний момент Привітання Діти, сядьтевсі зручненько, Не шуміть, сидіть тихенько. Урок буде незвичайний, А для всіх для нас повчальний - Давайте привітаємося з гостями, якізавітали до нас. У нас сьогоднінезвичайнийурок – урок захисту ялинки. Ви старанно до нього готувалися і з хвилювання чекали. З яким настроєм ми розпочнемо урок? II. Оголошення теми уроку - З посмішкою розпочнемоурок. На ньомуми почуємо відповіді на ті питання, що нас хвилювали під час підготовкиуроку, підведемо підсумки вашої дослідницької роботи, зробимо чудовіноворічнілистівки. Чи цікавим буде урок? Це залежить від вашої активності, уважності, творчості. III. Актуалізація опорнихзнань
  • 2. - А як виникла ідея нашого уроку? Давайте пригадаємо!І у цьому допоможеказка! 1. Перегляд інсценізації Вистава «Збережиялинку» Лисичка. А ти, котику, вмієш відгадувати загадки? Котик. Найкраще від усіх! Лисичка. Добре!Спробуйвідгадай! - Дорогабіла стелиться, І краю їй нема. Сніжок мете . Метелиця. Прийшла до нас ( зима) Котик. Та це...це… Лисичка. Ех, ти, хвалько ! Діти допомагайте! - Візерунки на вікні він намалював мені, Я по вулиці гуляю, він за ніс мене щипає. Хто впізнає невидимку, того, хто поруч ходить взимку? (Мороз) - Танцювали зайчики у гайку, На сніжку біленькому, на сніжку. Вибивали лапками гопака, Хоч мела хурделиця ще й яка. Гарно побігайчики – стриб та скік – Зустрічали зайчики (Новий рік) Котик. Ой! Лишенько!Ой! Ой! Ой! Лисичка. Та що трапилося? Котик. Ми зовсім забули, що скоро Новий рік! Лисичка. Я так люблю це свято!Подарунки, вогники, ялинка! Але у нас немає ялинки! Котик. У лісі є така красуня – ялинка. Ходімо швидше до лісу! Зрубаємо і принесемо її додому. Лисичка. Ми до лісу підемо, І ялинку там знайдем. Виберем зелену, пишну Та й додомупринесем! - Бери, котику,сокирута швидше йдемо до лісу!(Виходять на галявину) Котик. Яка краса! Зрубаймо ось цю! ( Котик хоче зрубати ялинку, та на галявину вискакує Зайчик) Зайчик. Стійте! Не рубайте! Лисичка. Чому не можна рубати? Нам дуже потрібна ялинка на свято!Ми її прикрасимо вогниками, іграшками, цукерками. Діти до нас на свято завітають. Котик. Та без ялинки ніякого Нового року не буде. Ми ж зрубаємо тільки одну ялиночку! Зайчик. Ой! Ой! (плаче). Не можна її рубати! Лисичка. Що ж нам робити? Що ми скажемо нашим друзям, якічекають на ялинку? І як Новий рік ми тепер зустрінемо? Зайчик. Дітки, допоможіть!Захистіть ялинку!
  • 3. IV. Мотивація навчальної діяльності - Ось яку історію розповілинам лісові друзі. Всі діти у класі не тільки замислилися над тим, як захистити лісову красуню, але й почали активно діяти. - А яку мету ви перед собоюпоставили? ( Вчитися бути дбайливимигосподарями, зберегтиліс від знищення, стати друзямиялинки) - Учні розподілилися на групи, намітили план роботи . І сьогоднікрокза кроком простежемо шлях просування до мети і я думаю, що ми зможемо захистити і зберегти нашу ялинку. V. Звіт учнів про хід виконаної справи У явна подорож до зимового лісу Звучить музика П. Чайковського«Порироку. Січень». На дошці — ілюстрації із зображенням зимового лісу. Учитель або підготовлений учень читає вірш А. Первомайського «Срібні дерева». Срібні дерева, Срібне гілля, Сріблом пухнастим Вкрита земля. Срібні у синьому Небі хмарки. В срібних заметах Срібні стежки. Срібний-пресрібний Ліс приберіг Білочці срібній, Срібний горіх. — Діти, прозвучаламузика П. Чайковського та вірш А. Первомайського «Срібнідерева». Пропонуюпомилуватися дивовижним зимовим пейзажем, погуляти у зимовомулісі! — Давайте згадаємо, як зимують рослини? Що відбувається з трав’янистимирослинами? Що відбувається з кущами? (Відповіді дітей.) — Вони скидають листя восени, а у вічнозелених кущів (журавлини, брусниці) листя не міняє кольориі не опадає. Це вічнозелені рослини. (Демонстрування ілюстрацій «Кущі під снігом».) У цих кущів залишаються на гілках ягоди, які від морозустають солодшими. А птахи і тварини знаходять під снігом смачні ягоди. — А як зимують дерева? Загадка - Восени не в’яне, а взимку не вмирає. (Ялинка, сосна) — Сьогодніна уроці ви навчатиметесь розпізнаватидерева взимку і дізнаєтеся, як зберегтиялинку перед новорічнимисвятами. Розповідь учителя — У сплячомуцарстві зимовоголісу, на перший погляд, дерева без листя дуже схожі одне на одне. Але якщо бути уважним, то можна помітити, що у кожного дерева — свій силует, свій порядокрозташування гілочок. Чорнісилуети дерев чітко виділяються на білому снігу, неначе намальовані чорноюфарбоюна білому аркуші паперу. Недарма ліс, що скинув листя, називають у народі — чорноліссям. Улітку ви добревзнаєте дерева по листю. А взимку? (Спираючись на власний досвід і
  • 4. спостереження.) Розглядання ілюстрацій дерев на дошці. — Які дерева ви одразувпізнали? За якими ознаками? (Ялина, сосна) — Як називають ялинку і сосну? (Хвойні) Чому? (Їхні листочкидуже вузенькі, як голочки. Називаються хвоєю.) — Невже дійсно хвойні дерева не скидають листочки-хвоїнки?(Вони опадають поступово, не всі відразу. Тому вонизавжди зелені.) — А чомускладно впізнати інші дерева? (Немає листя.) Р обота за підручником(с. 72–73) — Розгляньтена малюнку на с. 72 контури дерев у зимовомулісі. Прочитайте назви рослин. За якими ознаками їх можна впізнати в природі? — Розгляньтефотографії. Розпізнайте дерева. Поясніть прислів’я «Добрийтойсніг, що вчасно ліг». . Перевірте прикмету: «Якщо дерева вкрилися інеєм, буде тепло». Підсумок. Узимку деякі трав’янистірослинивід вимерзання захищає сніговийпокрив. Ріст рослинне припиняється, алише сповільнюється. Хвойні рослинизимують із зеленими листками-хвоїнками. Сторінка дослідника Як зберегтиялинку перед новорічнимисвятами - Поспостерігайте за ялинкою у новорічнідні. Підготуйте розповідь про новорічну ялинку за планом. Поміркуйте, як їй можна допомогти. - Розгляньтеноворічнуялинку, яку привезли у вашу школу чи до вашої домівки. Це ялина чи сосна?Визначте її вік. Кожного рокуна дереві виростаєодналутовка (кільце) гілок. Отже, скільки лутовок на стовбурі— такий приблизно вік дерева. - Визначте приблизнувисоту дерева, довжинугілок, цупкі чи гнучкі гілочки; які хвоїнки; деревце струнке чи із широкоюкроною. - Опишіть або замалюйте прикрашену ялинку, які на ній іграшки, інші прикраси. Яку ще роль виконувала ялинка, окрім того, що прикрашала кімнату? - Як довго простоялаялинка в кімнаті? Який вона мала вигляд, коли з неї зняли прикраси? - Де опиниться ялинка після новорічних свят? - У школі відбулося веселе новорічне свято. Чи варто ще й вдомаприкрашати ялинку? - Чи можна замінити живу ялинку? VI. Узагальнення й систематизація знань 1. Я к виростити ялинку — Всі ми звикли, що Новорічне свято приходить у наш дім разом із красунею ялинкою, з Дідом Морозом і подарунками. І на цьому святі веселяться всі, невесело лише одній ялинці, яку зрубали в лісі і принесли додому, щоб на декілька днів створитисвятковуатмосферу, а потім викинути її на смітник.
  • 5. — Чому ми вирубуємо ялинки під Новий рік? — Скільки потрібно вироститидерев, щоб у новорічну ніч кожну квартиру прикрашала ялинка? — Скільки років потрібно ростиялинці, щоб вона була зростом хочаб із першокласника? (Ялинка за 10 років виростаєу зріст першокласника, простоїть 10 днів у квартирі на Новий рік, і її викинуть на смітник.) Пам’ятайте! Якщо кожен із нас урятує маленьку сосонкуабо ялинку, то через десятки років це відгукнеться у нашому серці вдячним і радісним дзвоником. Релаксація - Хоч і багато розповілими про ялинку, але вона ще трішки сумна. Вона мабуть заскучала за пухким сніжком, біленькими сніжинками, матінкою –зимою. А якою для вас є зима? Скажіть одним словом?(Сніжною, блискучою, веселою…) Ми запросимо у гостісправжнюморознузиму, порадуємо і ялинку, і гостей, і всіх, всіх чарівною зимою.(показ слайдів зимових пейзажів під музичнийсупровід) VII. Підсумок уроку Представники кожної групидемонструють своюроботу. - Любі звірятка вам сподобалисялистівки? - А ви задоволеніроботоюнауроці? Що найбільше вдалося?Можливо ви хотіли б попрацювати ще над якимсь питанням? Як ви вважаєте ми змогли сьогоднізахистити ялинку? - А яка ваша думка, звірята? ( Так, всі молодці.) Котик. Ми ялинку не зрубаєм – збережем! На її гілках заспівають пташки дзвінко. Полохливий зайчик знайде тут хатинку. А смачнийсніданок – веселунка – білка. Лисичка. Не рубай ялинки!Збережи! - Наша ялинка засяялавогниками, вона вам дуже вдячназа співчуття, добротуі справжнютворчість. ( Прибирання робочихмісць). Виготовлення новорічної листвіки - Щоб допомогтиялинці ми вирішили зробитивітальні листівки від імені ялинки, потім розмістивши їх на сайті нашої школи, на дошці повідомлень школи, дитячого садочку, бібліотеках для дітей і дорослих. Ми думаємо, що жителі нашого міста не залишаться байдужими і збережуть не одну лісову красуню. - Для роботина уроці потрібен гофрованийпапір, клей , ножиці, заготовкилистівок і звісно ваші працьовитіруки і фантазія. 1. Роботаза технологічною карткою та алгоритмом 1-й етап. Попередньо на кожномуаркуші ми розмістимо текст листівки із заготовок.
  • 6. Любі друзі! Вітаю всіх із Новим роком! Бажаю веселих святі здійснення мрій. Я звертаюсь до вас з проханням : « Збережіть красу нашої землі, не рубайте ялиночки, залишіть нас у рідному лісі! А ми з нетерпінням чекатимемо вас у гості» Ваша ялиночка Технологічна картка (слайди) 2- й етап. Обведіть шаблон ялинки. Намітьте місце для святковихкульок. 3 – етап. Розріжте папір на квадратики. 4- й етап. Роботурозпочинаємо з наклеювання на ялинку прикрас. Обтягніть папером, наприклад, червоним незагостренийкінець олівця. 5- й етап. Налийте у посудину клей ПВА і вмочіть обтягнутийкінчик паперу. 6 – й етап. Притисніть олівець на місце кружечка – це буде святковакулька. 7 – й етап. Потім клей зелені квадрати – ялинку якомогатісніше. - Можете пофантазувати і прикраситилистівку. Червоний колір на Україні здавна вважався найактивнішим, енергійним. Він символізує життя, урочистість. Томупідходить для урочистихподій. Жовтий – теплий колір, що символізує життя, радість. Білий – символчистотиі невинності.