SlideShare a Scribd company logo
1 of 6
Физика Күні 8 сынып
Сабақтың тақырыбы Қайнау. Меншікті буланужылуы
Мақсаты Сыни тұрғыданойлау әдісін пайдалана отырып, сұйықтар мен газдардыңқасиеттері жайлы жаңа
ұғымдарментаныстыру,заттыңагригаттықкүйлерінің бір түрденекінші түргеайналғанда
молекулаларының орналасуыныңайырмашылықтарын, қайнау мен қысым арасындағы байланыс,
меншікті булану жылуы туралы түсініктер қалыптастыра отырып, теориялықбілім негізін
практикамен ұштастыру.
Жұмыс нәтижесі Қайнау. Меншікті булану жылуытуралы түсінігі қалыптасады. Ақпарат көздерінбілім алуда
пайдалануды,өз пікірлерін білдіруді,АКТ ны қолдана білуді,алған білімдерін күнделікті өмірмен
байланыстырабілуді үйренеді,қосымшадеректермен жұмыс жасауды үйренеді,ғылымикөзқарасы
қалыптасады. пікірлерін айта алады,өзіндік ойынортақ пікірге келтіріп отырады, көпшілікте өзін-
өзі реттейді.
Сілтеме Б.М.Дүйсембаев, Г.З.Байжасарова, А.А. Медетбекова Физика. 8-сынып. Алматы «Мектеп» 2012
жыл. 75- 79 беттер.
Әдіс-тәсілдер Формативтік бағалау, өзін-өзі бағалауға ықпал ету. Жаңа әдіс – тәсілдер. Сын тұрғысынанойлау.
АКТ слайдтар
Ресурстар Постер, оқулық, слайд, мұғалімге арналған нұсқаулық, АКТ, стикерлер, флипчарт, маркерлер,
құты, спирт шам, су, шырпы.
Сабақтың өтілетін
уақыты
45 минут
Сабақ жоспары 1. Ұйымдастыру: топқа бөлу, мақсат қою
2. Сабақ барысы: Блум таксаномиясы бойынша
3. Рефлексия
4. Үйге тапсырма
Ойлауды
Блум
бойынша
жіктеу
Мақсат Тапсырма түрі.
Түрткілер.
Нәтиже Бағалау
критер
ийлер
дескрип
тор
Ұпа
й
Жиынт
ық баға
Білу Үй тапсырмасын
сұрауда әр топқа
өтілген
тақырыпты
пысықтау
мақсатында
жадында қалған
білімдері мен
физикалық
шамаларды қалай
меңгергендігіне
байланысты
пікірлерін тест
арқылы анықтау.
Қызығушылығын
ояту.
Оқушылардың қызығушылықтарын арттыру үшін қазақ халқының
«Шашу» әдісін пайдаланып,конфеттермен 4 топқа бөлемін.
Сыныпта жағымды ахуал тудыру үшін «Жақсы тілектер», «Күн
шуағымен» трегингін ұйымдастырамын.Тесттіңтүрлері арқылы үй
тапсырмасынсұрау.
І. Толықтыру тесті
1. Ауадағы су буының мөлшері ылғалдылық депаталады.
2. Бу(газ) қаныққан күйге өтіп конденсацияланған(шық пайда болған)
және салыстырмалы ылғалдылығы 100%-ға теңболғанкездегі
температураны шық нүктесі депаталады.
3. Ауадағы су буының шық нүктесінанықтау үшін Ламбрехтің
конденсациялық гигрометрін пайдаланды.
4. Ауаның ылғалдылығын жылдам анықтау үшін көбіне психрометрді
қолданады.
ІІ.Сәйкестендіру тесті
Сұрақ Жауап
Салыстырмалы
ылғалдылық
Бу (газ) қаныққан күйге өтіп кон-
денсацияланған және салыс-тырмалы
ылғалдылығы 100%-ға тең болған кездегі
температураны аталады.
φ Буланған сұйықтыңтемпературасын
көрсетеді
Шық нүктесі Тек ауадағы су буының мөл-шеріне ғана
емес,температураға байланысты
Ылғал
термомерт
Салыстырмалы ылғалдылықтыңбелгіленуі
ІІІ.Балама жауаптары бар тесті
1.Ауаның ылғалдылығын психрометрмен өлшей ма? Ия жоқ
2.Құрғақ термометр буланғансұйықтыңтемпературасынкөрсете ма?
Ия жоқ
3.Психрометр екі термометрдентұра ма? Ия жоқ
4.Ауадағы су буының шық нүктесін анықтау үшін Ламбрехтің
конденсациясын пайдаланады ма? Ия жоқ
ІҮ. Еске салушы тесті
1.Жер бетінің қанша бөлігін су алып жатыр?
Тесттіңтүрлері
арқылы
қызығушылығ
ы оянады,
білімін
көрсетеді.
Білім
деңгейі
н
зерделе
у
Тапсырм
а толық
жасалды
3
Тапсырм
а
жартыла
й
жасалды
2
Тапсырм
а
жасалмад
ы
1
Жер бетінің көп бөлігін су алып жатыр
2. Ауадағы су буы қаныққан ба,әлде қанықпаған ба?
Ауадағы су буы қаныққан буға жатпайды.
3. Ауадағы су буының маңызы қандай?
Су буы қаныққан буға айналатын температура шық нүктесі делінеді.
Ауа шық нүктесіне дейін салқындағанда будың конденсациясы
басталады; тұман пайда болады,шық түседі.
4. Ауа ылғалдылығының маңызы туралы не білеміз?
Ауа райын күні бұрын болжауға болады.Атмосферадағы су буының
мөлшері 1 %-ке жуық, бұл шама атмосферада құбылыстарда
айтарлықтай өзгерістер тудырады. Бұйымды сақтауда да
ылғалдылықты білу маңызды.
Түсіну Стратегияларды
жүйелі қолдану
арқылы
оқушылардың
жұмысын
ұйымдастыру
(сауал қоя білу,
талдау жасайбілу,
баяндау және
қызу ой талқысын
жасайбілу
қабілеттерін
жетілдіру
жолдарын беру)
Арқылы
тақырыптың
идеясынтүсіну
Мағынаны тану
Тәжірибе көру арқылы ой қозғау.
Судың қайнауын және буға айналу құбылысынтәжірибе арқылы
көрсетемін. Сол арқылы жаңа сабақты түсінеді. Жұмыс дәптеріндегі
берілген анықтамаларды орындау арқылы жаңа сабақты түсінеді.
Ойын
жеткізеді,
түсінігі
кеңейеді
Тақыры
птың
басты
идеясы
н табу
Тапсырм
аларды
толық
орындад
ы
3
Тапсырм
аларды
жартыла
й
орындад
ы
2
Мүлдем
орындай
алмады
1
Қолдану Тақырыпқа сәйкес
тапсырма орындау
дағдысын
қалыптастыру.
Топтық жұмыс 1,3 топ: №1 тапсырма
2,4 топ: Семантикалық карта мен жұмыс
Теорияны
тәжірибеде
үйлестіре
алады
Іс-
тәжіриб
еде
үйлесті
ре алды
Тапсырм
аларды
толық
орындад
ы
3
Тапсырм
аларды
жартыла
й
орындад
ы
2
Тапсырм
аларды
орындай
алмады
1
Талдау Тақырыпқа
сәйкес тапсырма
орындау,
ой шешімін табу.
Есептер:
Қызыл: 4 есеп
Теорияны
тәжірибеде
үйлестіре
алады
Іс-
тәжіриб
еде
үйлесті
ре алды
Есептерд
і толық
орындад
ы
3
Есептерд
і
2
Жасыл: 4 логикалық тапсырмалар
1.Суды қыздырмай-ақ қайнатуға бола ма? (жоқ)
2.Стаканментабаққа массалары бірдейсу құйылған. Бірдей жағдайдағы
осы екі ыдыстыңқайсысындағы су тезірек буланады?
(Табақтағы. Себебіоның бетінің ауданы үлкен)
3.Кастрөлдегіқайнап жатқан суда макаронпісіп жатыр. Ал макарон
түтігіндегі су қайнай ма? (жоқ)
4.Бірдей жағдайда майлы сорпа мен шайдың қайсысы тез суиды? (шай)
Көк: 4 тұрақтылар
1.Меншікті булану жылуы қандай әріппен белгіленеді? (r=1Дж/кг)
2.Жылу мөлшерінің өлшем бірлігі қандай? (Q=1Дж)
3.Эльбрус шыңында су шамаменнеше 0
С-та қайнайды? (800
С)
4.Судың қайнау температурасы
2000
С –қа дейін қай жерде болады?
(Автоклав құрылгысында)
Сары: 4 тест жұмыстары
1. Меншікті булану жылуы қандай әріппен белгіленеді
A. q B. r
C. λ D. c
2. Меншікті булану жылуының формуласы
A. q = Qm B. q =
𝑄
𝑚
C. r = Qm D. r =
𝑄
𝑚
3. Қайнау температурасындағы 500 г спиртті буландыру үшін қанша
жылу жұмсалады?
A. 92 кДж B. 92 Дж
C. 450 кДж D. 450 Дж
4. Судың қайнау температурасы
A. 00
С B. -1000
С
C. 1000
С D. жауабы жоқ
жартыла
й
орындад
ы
Орындай
алмады
1
Жинақтау Тақырып
бойынша алған
білімдерін
жинақтайды
Ашық сұрақтар
Топтарға сұрақтар беру арқылы диалогқа түседі.
1.Қайнау дегеніміз не?
2. Меншікті булану жылуын қалай түсіндің?
3.Қайнау температурасы дегеніміз не?
4. Су қайнар алдында қандай дыбыс естіледі?
«Сиқырлы сөздер»
Бірнеше сөздер беріледі. Сол сөздердің арасынанбүгінгі тақырыпқа
қатысы жоқ сөзді тауып айтыңыздар.
1) паремутрате 2)шеніктім 3)шәбі
4)лунуба 5) нақайу 6)квалатов
7)бейкаліклұы
Жауабы: температура; меншікті; Әбіш; булану; қайнау; автоклав;
Кекілбайұлы.
Білімдерін
жинақтайды,
сараптайды
Жағдая
ттан
шыға
білу
құзырет
і
Толық
шықты
3
Қиналды 2
Шыға
алмады
1
Бағалау Дүниетанымын
кеңейту.
Оқулықтағы §18, ІІ тарауды қайталау
11-жаттығу 4,8
Ойланып
шешім
қабылдайды,
ізденеді.
«Өзін –
өзі
бағалау
»
арқылы
Креативт
і
3
Ойы
жүйелі,
тың ойлы
емес
2
Жалпыға
ортақ ой
1
Сартаева Гулжан Муратбеккызы
Оңтүстік Қазақстан облысы
Түлкібас ауданы Түлкібас поселкесі
Б.Момышұлы атындағы жалпы орта
мектебінің физика пәнінің мұғалімі

More Related Content

Viewers also liked

бағдарлама
бағдарламабағдарлама
бағдарламаoquzaman
 
разработка урока. каримова роза
разработка урока. каримова розаразработка урока. каримова роза
разработка урока. каримова розаoquzaman
 
методич.разработка
методич.разработкаметодич.разработка
методич.разработкаoquzaman
 
фотоэффект
фотоэффектфотоэффект
фотоэффектoquzaman
 
открытый урок (1)
открытый урок (1)открытый урок (1)
открытый урок (1)oquzaman
 
изложение родничок
изложение родничокизложение родничок
изложение родничокoquzaman
 
презентация
презентацияпрезентация
презентацияoquzaman
 
майтайбаева а.е сыныптан тыс іс шара
майтайбаева а.е сыныптан тыс іс шарамайтайбаева а.е сыныптан тыс іс шара
майтайбаева а.е сыныптан тыс іс шараoquzaman
 
дара мен ботидың саяхаты
дара мен ботидың саяхатыдара мен ботидың саяхаты
дара мен ботидың саяхатыoquzaman
 
изложение
изложениеизложение
изложениеoquzaman
 
паскевич с.е.
паскевич с.е.паскевич с.е.
паскевич с.е.oquzaman
 
на речке. открытый урок излож
на речке. открытый урок изложна речке. открытый урок излож
на речке. открытый урок изложoquzaman
 
спп цели (2)
спп  цели (2)спп  цели (2)
спп цели (2)oquzaman
 
мухаметжанова ардак слайд открытый урок
мухаметжанова ардак слайд открытый урокмухаметжанова ардак слайд открытый урок
мухаметжанова ардак слайд открытый урокoquzaman
 
мухаметжанова ардак разработка открытого урока
мухаметжанова ардак разработка открытого урокамухаметжанова ардак разработка открытого урока
мухаметжанова ардак разработка открытого урокаoquzaman
 
мухаметжанва ардак открытый практический урок
мухаметжанва ардак открытый практический урокмухаметжанва ардак открытый практический урок
мухаметжанва ардак открытый практический урокoquzaman
 
проект
проектпроект
проектoquzaman
 
мухаметжанова ардак разработка открытого практического урока
мухаметжанова ардак разработка открытого практического урокамухаметжанова ардак разработка открытого практического урока
мухаметжанова ардак разработка открытого практического урокаoquzaman
 
урок биологии 11 класс
урок биологии 11 классурок биологии 11 класс
урок биологии 11 классoquzaman
 
сочинение
сочинениесочинение
сочинениеoquzaman
 

Viewers also liked (20)

бағдарлама
бағдарламабағдарлама
бағдарлама
 
разработка урока. каримова роза
разработка урока. каримова розаразработка урока. каримова роза
разработка урока. каримова роза
 
методич.разработка
методич.разработкаметодич.разработка
методич.разработка
 
фотоэффект
фотоэффектфотоэффект
фотоэффект
 
открытый урок (1)
открытый урок (1)открытый урок (1)
открытый урок (1)
 
изложение родничок
изложение родничокизложение родничок
изложение родничок
 
презентация
презентацияпрезентация
презентация
 
майтайбаева а.е сыныптан тыс іс шара
майтайбаева а.е сыныптан тыс іс шарамайтайбаева а.е сыныптан тыс іс шара
майтайбаева а.е сыныптан тыс іс шара
 
дара мен ботидың саяхаты
дара мен ботидың саяхатыдара мен ботидың саяхаты
дара мен ботидың саяхаты
 
изложение
изложениеизложение
изложение
 
паскевич с.е.
паскевич с.е.паскевич с.е.
паскевич с.е.
 
на речке. открытый урок излож
на речке. открытый урок изложна речке. открытый урок излож
на речке. открытый урок излож
 
спп цели (2)
спп  цели (2)спп  цели (2)
спп цели (2)
 
мухаметжанова ардак слайд открытый урок
мухаметжанова ардак слайд открытый урокмухаметжанова ардак слайд открытый урок
мухаметжанова ардак слайд открытый урок
 
мухаметжанова ардак разработка открытого урока
мухаметжанова ардак разработка открытого урокамухаметжанова ардак разработка открытого урока
мухаметжанова ардак разработка открытого урока
 
мухаметжанва ардак открытый практический урок
мухаметжанва ардак открытый практический урокмухаметжанва ардак открытый практический урок
мухаметжанва ардак открытый практический урок
 
проект
проектпроект
проект
 
мухаметжанова ардак разработка открытого практического урока
мухаметжанова ардак разработка открытого практического урокамухаметжанова ардак разработка открытого практического урока
мухаметжанова ардак разработка открытого практического урока
 
урок биологии 11 класс
урок биологии 11 классурок биологии 11 класс
урок биологии 11 класс
 
сочинение
сочинениесочинение
сочинение
 

қайнау.меншікті булану жылуы

  • 1. Физика Күні 8 сынып Сабақтың тақырыбы Қайнау. Меншікті буланужылуы Мақсаты Сыни тұрғыданойлау әдісін пайдалана отырып, сұйықтар мен газдардыңқасиеттері жайлы жаңа ұғымдарментаныстыру,заттыңагригаттықкүйлерінің бір түрденекінші түргеайналғанда молекулаларының орналасуыныңайырмашылықтарын, қайнау мен қысым арасындағы байланыс, меншікті булану жылуы туралы түсініктер қалыптастыра отырып, теориялықбілім негізін практикамен ұштастыру. Жұмыс нәтижесі Қайнау. Меншікті булану жылуытуралы түсінігі қалыптасады. Ақпарат көздерінбілім алуда пайдалануды,өз пікірлерін білдіруді,АКТ ны қолдана білуді,алған білімдерін күнделікті өмірмен байланыстырабілуді үйренеді,қосымшадеректермен жұмыс жасауды үйренеді,ғылымикөзқарасы қалыптасады. пікірлерін айта алады,өзіндік ойынортақ пікірге келтіріп отырады, көпшілікте өзін- өзі реттейді. Сілтеме Б.М.Дүйсембаев, Г.З.Байжасарова, А.А. Медетбекова Физика. 8-сынып. Алматы «Мектеп» 2012 жыл. 75- 79 беттер. Әдіс-тәсілдер Формативтік бағалау, өзін-өзі бағалауға ықпал ету. Жаңа әдіс – тәсілдер. Сын тұрғысынанойлау. АКТ слайдтар Ресурстар Постер, оқулық, слайд, мұғалімге арналған нұсқаулық, АКТ, стикерлер, флипчарт, маркерлер, құты, спирт шам, су, шырпы. Сабақтың өтілетін уақыты 45 минут Сабақ жоспары 1. Ұйымдастыру: топқа бөлу, мақсат қою 2. Сабақ барысы: Блум таксаномиясы бойынша 3. Рефлексия 4. Үйге тапсырма
  • 2. Ойлауды Блум бойынша жіктеу Мақсат Тапсырма түрі. Түрткілер. Нәтиже Бағалау критер ийлер дескрип тор Ұпа й Жиынт ық баға Білу Үй тапсырмасын сұрауда әр топқа өтілген тақырыпты пысықтау мақсатында жадында қалған білімдері мен физикалық шамаларды қалай меңгергендігіне байланысты пікірлерін тест арқылы анықтау. Қызығушылығын ояту. Оқушылардың қызығушылықтарын арттыру үшін қазақ халқының «Шашу» әдісін пайдаланып,конфеттермен 4 топқа бөлемін. Сыныпта жағымды ахуал тудыру үшін «Жақсы тілектер», «Күн шуағымен» трегингін ұйымдастырамын.Тесттіңтүрлері арқылы үй тапсырмасынсұрау. І. Толықтыру тесті 1. Ауадағы су буының мөлшері ылғалдылық депаталады. 2. Бу(газ) қаныққан күйге өтіп конденсацияланған(шық пайда болған) және салыстырмалы ылғалдылығы 100%-ға теңболғанкездегі температураны шық нүктесі депаталады. 3. Ауадағы су буының шық нүктесінанықтау үшін Ламбрехтің конденсациялық гигрометрін пайдаланды. 4. Ауаның ылғалдылығын жылдам анықтау үшін көбіне психрометрді қолданады. ІІ.Сәйкестендіру тесті Сұрақ Жауап Салыстырмалы ылғалдылық Бу (газ) қаныққан күйге өтіп кон- денсацияланған және салыс-тырмалы ылғалдылығы 100%-ға тең болған кездегі температураны аталады. φ Буланған сұйықтыңтемпературасын көрсетеді Шық нүктесі Тек ауадағы су буының мөл-шеріне ғана емес,температураға байланысты Ылғал термомерт Салыстырмалы ылғалдылықтыңбелгіленуі ІІІ.Балама жауаптары бар тесті 1.Ауаның ылғалдылығын психрометрмен өлшей ма? Ия жоқ 2.Құрғақ термометр буланғансұйықтыңтемпературасынкөрсете ма? Ия жоқ 3.Психрометр екі термометрдентұра ма? Ия жоқ 4.Ауадағы су буының шық нүктесін анықтау үшін Ламбрехтің конденсациясын пайдаланады ма? Ия жоқ ІҮ. Еске салушы тесті 1.Жер бетінің қанша бөлігін су алып жатыр? Тесттіңтүрлері арқылы қызығушылығ ы оянады, білімін көрсетеді. Білім деңгейі н зерделе у Тапсырм а толық жасалды 3 Тапсырм а жартыла й жасалды 2 Тапсырм а жасалмад ы 1
  • 3. Жер бетінің көп бөлігін су алып жатыр 2. Ауадағы су буы қаныққан ба,әлде қанықпаған ба? Ауадағы су буы қаныққан буға жатпайды. 3. Ауадағы су буының маңызы қандай? Су буы қаныққан буға айналатын температура шық нүктесі делінеді. Ауа шық нүктесіне дейін салқындағанда будың конденсациясы басталады; тұман пайда болады,шық түседі. 4. Ауа ылғалдылығының маңызы туралы не білеміз? Ауа райын күні бұрын болжауға болады.Атмосферадағы су буының мөлшері 1 %-ке жуық, бұл шама атмосферада құбылыстарда айтарлықтай өзгерістер тудырады. Бұйымды сақтауда да ылғалдылықты білу маңызды. Түсіну Стратегияларды жүйелі қолдану арқылы оқушылардың жұмысын ұйымдастыру (сауал қоя білу, талдау жасайбілу, баяндау және қызу ой талқысын жасайбілу қабілеттерін жетілдіру жолдарын беру) Арқылы тақырыптың идеясынтүсіну Мағынаны тану Тәжірибе көру арқылы ой қозғау. Судың қайнауын және буға айналу құбылысынтәжірибе арқылы көрсетемін. Сол арқылы жаңа сабақты түсінеді. Жұмыс дәптеріндегі берілген анықтамаларды орындау арқылы жаңа сабақты түсінеді. Ойын жеткізеді, түсінігі кеңейеді Тақыры птың басты идеясы н табу Тапсырм аларды толық орындад ы 3 Тапсырм аларды жартыла й орындад ы 2 Мүлдем орындай алмады 1
  • 4. Қолдану Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау дағдысын қалыптастыру. Топтық жұмыс 1,3 топ: №1 тапсырма 2,4 топ: Семантикалық карта мен жұмыс Теорияны тәжірибеде үйлестіре алады Іс- тәжіриб еде үйлесті ре алды Тапсырм аларды толық орындад ы 3 Тапсырм аларды жартыла й орындад ы 2 Тапсырм аларды орындай алмады 1 Талдау Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау, ой шешімін табу. Есептер: Қызыл: 4 есеп Теорияны тәжірибеде үйлестіре алады Іс- тәжіриб еде үйлесті ре алды Есептерд і толық орындад ы 3 Есептерд і 2
  • 5. Жасыл: 4 логикалық тапсырмалар 1.Суды қыздырмай-ақ қайнатуға бола ма? (жоқ) 2.Стаканментабаққа массалары бірдейсу құйылған. Бірдей жағдайдағы осы екі ыдыстыңқайсысындағы су тезірек буланады? (Табақтағы. Себебіоның бетінің ауданы үлкен) 3.Кастрөлдегіқайнап жатқан суда макаронпісіп жатыр. Ал макарон түтігіндегі су қайнай ма? (жоқ) 4.Бірдей жағдайда майлы сорпа мен шайдың қайсысы тез суиды? (шай) Көк: 4 тұрақтылар 1.Меншікті булану жылуы қандай әріппен белгіленеді? (r=1Дж/кг) 2.Жылу мөлшерінің өлшем бірлігі қандай? (Q=1Дж) 3.Эльбрус шыңында су шамаменнеше 0 С-та қайнайды? (800 С) 4.Судың қайнау температурасы 2000 С –қа дейін қай жерде болады? (Автоклав құрылгысында) Сары: 4 тест жұмыстары 1. Меншікті булану жылуы қандай әріппен белгіленеді A. q B. r C. λ D. c 2. Меншікті булану жылуының формуласы A. q = Qm B. q = 𝑄 𝑚 C. r = Qm D. r = 𝑄 𝑚 3. Қайнау температурасындағы 500 г спиртті буландыру үшін қанша жылу жұмсалады? A. 92 кДж B. 92 Дж C. 450 кДж D. 450 Дж 4. Судың қайнау температурасы A. 00 С B. -1000 С C. 1000 С D. жауабы жоқ жартыла й орындад ы Орындай алмады 1
  • 6. Жинақтау Тақырып бойынша алған білімдерін жинақтайды Ашық сұрақтар Топтарға сұрақтар беру арқылы диалогқа түседі. 1.Қайнау дегеніміз не? 2. Меншікті булану жылуын қалай түсіндің? 3.Қайнау температурасы дегеніміз не? 4. Су қайнар алдында қандай дыбыс естіледі? «Сиқырлы сөздер» Бірнеше сөздер беріледі. Сол сөздердің арасынанбүгінгі тақырыпқа қатысы жоқ сөзді тауып айтыңыздар. 1) паремутрате 2)шеніктім 3)шәбі 4)лунуба 5) нақайу 6)квалатов 7)бейкаліклұы Жауабы: температура; меншікті; Әбіш; булану; қайнау; автоклав; Кекілбайұлы. Білімдерін жинақтайды, сараптайды Жағдая ттан шыға білу құзырет і Толық шықты 3 Қиналды 2 Шыға алмады 1 Бағалау Дүниетанымын кеңейту. Оқулықтағы §18, ІІ тарауды қайталау 11-жаттығу 4,8 Ойланып шешім қабылдайды, ізденеді. «Өзін – өзі бағалау » арқылы Креативт і 3 Ойы жүйелі, тың ойлы емес 2 Жалпыға ортақ ой 1 Сартаева Гулжан Муратбеккызы Оңтүстік Қазақстан облысы Түлкібас ауданы Түлкібас поселкесі Б.Момышұлы атындағы жалпы орта мектебінің физика пәнінің мұғалімі