1. Урок 7/ 71
Тема: Порівняння звичайних дробів.
Мета уроку. Закріпити навички порівняння звичайних дробів.
Розвивати обчислювальні навики.
Виховувати наполегливість, самостійність, свідоме ставлення до навчання.
Обладнання: білети з номерами питань до заліку, сигнальні картки.
Хід уроку.
І. Перевірка домашнього завдання:
а) теоретичний матеріал: письмово відповідають на питання до заліку, до якого готувались
на протязі 6 уроків. Кожний учень дістає білет з номерами питань, на які йому потрібно
відповісти. Наприклад: 1, 3, 6, 8в.
1. За допомогою якого знаку записується звичайний дріб?
2. Що означає знаменник дробу? Чисельник?
3. Який дріб називається правильним?
4. Який дріб називається неправильним?
5. Що таке мішане число?
6. Як мішане число перетворити в неправильний дріб?
7. Як з неправильного дробу виділити цілу і дробову частину?
8. Порівняння : а) дробів з однаковими знаменниками;
б) дробів з однаковими чисельниками;
в) правильного дробу з одиницею;
г) неправильного дробу з одиницею;
д) будь-якого правильного и неправильного дробів.
б) поки учні відповідають на запитання, вчитель перевіряє домашнє завдання.
ІІ. Розв’язування вправ.
До дошки виходять 4 учня. Завдання на карточках
№ 1
Порівняти числа:
а) і ; б) і ;
в) 1 і ; г) 1 і ;
д) 2 і 5 ; е) і
№ 2
Порівняти числа:
а) і ; б) і ;
в) 1 і ; г) 1 і ;
д) 2 і 5 ; е) і
№ 3
Порівняти числа:
а) і ; б) і ;
в) 1 і ; г) 1 і ;
д) 5 і 3 ; е) і
№ 4
Порівняти числа:
а) і ; б) і ;
в) 1 і ; г) 1 і ;
д) 7 і 5 ; е) і
Перевірка відповідей виконується за допомогою сигнальних карточок: правильна відповідь –
зелена, неправильна – червона картка.
ІІІ. Фізкульт/ хвилинка
2. ІV. Тестові завдання
В – 1
1. Що більше чи ?
А) ; Б) рівні; В) .
Порівняйте числа:
2. і ; А) > ; Б) < ; В) =.
3. і ; А) > ; Б) < ; В) =.
4. 1 і ; А) > ; Б) < ; В) =.
5. 4 і 6 А) > ; Б) < ; В) =.
6. і А) > ; Б) < ; В) =.
7. Яке з чисел ; 2 ; найбільше ?
А) ; Б) 2 ; В) .
8. Яке з чисел ; ; найменше?
А) ; Б) ; В) .
В – 2
1. Що більше чи ?
А) ; Б) рівні; В) .
Порівняйте числа:
2. і ; А) > ; Б) < ; В) =.
3. і ; А) > ; Б) < ; В) =.
4. 1 і ; А) > ; Б) < ; В) =.
5. 3 і 5 А) > ; Б) < ; В) =.
6. і А) > ; Б) < ; В) =.
7. Яке з чисел ; 3 ; найбільше ?
А) ; Б) 3 ; В) .
8. Яке з чисел ; ; найменше?
4. Відповіді до тесту
1 2 3 4 5 6 7 8
В – 1 В А Б А Б Б Б А
В – 2 В А А Б Б А Б А
V. Підведення підсумків уроку.
VІ. Домашнє завдання: §23 – 25, повторити, виконати тестові завдання (сусідній варіант).