Перший урок у 1-В класі «Люби та знай свій рідний край»Андрей Виноходов
Мета: дати першокласникам уявлення про свою Батьківщину, познайомити з державними символами країни, формувати у них інтерес до знань, прагнення їх здобувати, розвивати пам'ять, мислення, бажання працювати творчо, збагачувати словниковий запас; сприяти вихованню почуття любові до школи, як до рідної домівки.
Перший урок у 1-В класі «Люби та знай свій рідний край»Андрей Виноходов
Мета: дати першокласникам уявлення про свою Батьківщину, познайомити з державними символами країни, формувати у них інтерес до знань, прагнення їх здобувати, розвивати пам'ять, мислення, бажання працювати творчо, збагачувати словниковий запас; сприяти вихованню почуття любові до школи, як до рідної домівки.
Буду я природі другом. Весняні дива. Василь Чухліб «Повінь» - Кідалова В.П.brdschool20
Конспект уроку читання у 2 класі
Кідалова Валентина Петрівна,
вчитель початкових класів ( кваліфікаційна категорія - вища, педагогічне звання - «Старший вчитель»)
ЗОШ № 20 м.Бердянська Запорізької області
Тема: «Буду я природі другом. Весняні дива. Василь Чухліб «Повінь».
Мета: удосконалювати навички свідомого та виразного читання, збагачувати словниковий запас учнів, розвивати мислення , мовлення, пам'ять, виховувати почуття бережливого ставлення і любові до природи.
Тип уроку: комбінований.
закріплювати знання учнів про підмет і присудок як граматичну основу речення, однорідні члени речення; розвивати вміння визначати в реченні його основу й встановлювати зв'язок слів між словами в реченні; ознайомити учнів з творчістю української поетеси Ганни Чубач; виховувати патріотизм, любов до рідного краю.
Буду я природі другом. Весняні дива. Василь Чухліб «Повінь» - Кідалова В.П.brdschool20
Конспект уроку читання у 2 класі
Кідалова Валентина Петрівна,
вчитель початкових класів ( кваліфікаційна категорія - вища, педагогічне звання - «Старший вчитель»)
ЗОШ № 20 м.Бердянська Запорізької області
Тема: «Буду я природі другом. Весняні дива. Василь Чухліб «Повінь».
Мета: удосконалювати навички свідомого та виразного читання, збагачувати словниковий запас учнів, розвивати мислення , мовлення, пам'ять, виховувати почуття бережливого ставлення і любові до природи.
Тип уроку: комбінований.
закріплювати знання учнів про підмет і присудок як граматичну основу речення, однорідні члени речення; розвивати вміння визначати в реченні його основу й встановлювати зв'язок слів між словами в реченні; ознайомити учнів з творчістю української поетеси Ганни Чубач; виховувати патріотизм, любов до рідного краю.
Le Club Commerce Connecté de Digital Aquitaine (http://club-commerce-connecte.com/) inaugurait le 17 nov. 2015 les CCC-ConneCtions, un format orienté contenus et réseautage qui a réuni plus de 70 pers. au campus WIS de Bordeaux pour cette 1re édition. Au menu: actualité du CCC et de ses membres, présentation d'e-city, présentation des enjeux de Noël pour Cdiscount (non-repris dans le PWPT en ligne pour des raisons de confidentialité: informations réservées aux participants), veille stratégique.
_______________
les vidéos en ligne
Point d'actualité Club Commerce Connecté, par Eric Culnaërt:
https://youtu.be/1gwTZMqpyk0
Présentation d'e-City, par Thierry Chardy:
https://youtu.be/OVphgew-Qn0
Point de veille, par Antoine Chotard:
https://youtu.be/vD4kMg0c8n0
Les merveilleux bienfaits du bicarbonate de soude chemins de santéalexajonese
Découvrez Les Merveilleux Bienfaits du Bicarbonate de Soude!
Cécile et Adrien, parents d’une petite fille, travaillent en boutique bio depuis plusieurs années et sont également formateurs et responsables d’une association qui propose de nombreuses conférences et ateliers sur différentes approches de médecines douces, sur la santé alimentaire et sur l’économie sociale et solidaire. Ils sont passionnés par le jardinage et toutes les formes d’agricultures écologiques; designers en Permaculture, ils sont de fervents défenseurs de la nature.
22 травня виповнюється 145 років від дня народження українського державного і політичного діяча Симона Петлюри.
Симон Петлюра – це видатна постать в українській історії, особистість загальнонаціонального масштабу, людина, яка була здатна своєю діяльністю консолідувати етнос, стати на чолі визвольних змагань за національну незалежність і процесу українського державотворення.
Будучи керівником УНР у найважчий для неї період, він зумів не лише на практиці очолити державну структуру, а й реалізувати її модель, закласти підвалини демократичної республіки. Аксіомою для С. Петлюри упродовж усієї його політичної діяльності періоду Української революції було невідступне дотримання постулату державної незалежності України.
Довгі десятиліття життя та діяльність Симона Петлюри були перекручені та спаплюжені радянською пропагандою. Таким чином комуністична пропаганда намагалася дискредитувати не тільки ім’я видатного політичного й військового діяча, а й саму українську ідею, до реалізації якої долучився Симон Петлюра й уособленням якої він був. Тому й досі надзвичайно актуальною залишається потреба пізнання справжнього Петлюри, аналіз як його досягнень і здобутків на ниві української справи, так і помилок та прорахунків.
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...tetiana1958
29 травня 2024 року на кафедрі зоології, ентомології, фітопатології, інтегрованого захисту і карантину рослин ім. Б.М. Литвинова факультету агрономії та захисту рослин Державного біотехнологічного університету було проведено відкриту лекцію на тему «Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випробувань пестицидів: шлях до підвищення якості та надійності досліджень» від кандидата біологічних наук, виконавчого директора ГК Bionorma, директора Інституту агробіології Ірини Бровко.
Участь у заході взяли понад 70 студентів та аспірантів спеціальностей 202, 201 та 203, а також викладачі факультету та фахівці із виробництва. Тема лекції є надзвичайно актуальною для сільського господарства України і викликала жваве обговорення слухачів та багато запитань до лектора.
Дякуємо пані Ірині за приділений час, надзвичайно цікавий матеріал та особистий внесок у побудову сучасного захисту рослин у нашій країні!
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жаріковаestet13
До вашої уваги історія про українську поетку, бойову медикиню, музикантку – Єлизавету Жарікову, яка з початку повномасштабної війни росії проти України приєдналася до лав ЗСУ.
Регіональний центр євроатлантичної інтеграції України, що діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук, підготував віртуальну виставку «Допомога НАТО Україні».
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослинtetiana1958
24 травня 2024 року на кафедрі зоології, ентомології, фітопатології, інтегрованого захисту і карантину рослин ім. Б.М. Литвинова факультету агрономії та захисту рослин Державного біотехнологічного університету було проведено відкриту лекцію на тему «Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарських рослин» від – кандидат сільськогосподарських наук, фізіолога рослин, директора з виробництва ТОВ НВП "Екзогеніка" Олександра Обозного та завідувача відділу маркетингу ТОВ НВП "Екзогеніка" Бориса Коломойця.
Участь у заході взяли понад 75 студентів та аспірантів спеціальностей 202, 201 та 203, а також викладачі факультету та фахівці із виробництва. Тема лекції є надзвичайно актуальною для сільського господарства України і викликала жваве обговорення слухачів та багато запитань до лектора.
Дякуємо пану Олександру та пану Борису за приділений час, надзвичайно цікавий матеріал та особистий внесок у побудову сучасного сільського господарства у нашій країні!
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
урок укр читання
1. УРОК З УКРАЇНСЬКОГО ЧИТАННЯ
3 клас
УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ ЗА РОЗДІЛОМ
Вчитель Буніна О.О.
2. Тема: Урок узагальнення знань за розділом
«Сторінки для допитливих»
Мета: Узагальнити знання учнів за розділом, учити практично застосовувати
набуті знання, визначати твори за жанром, спонукати замислюватися над
прочитаним. Розвивати усне мовлення, уміння чітко та відверто висловлювати свої
думки, робити висновки. Сприяти вихованню допитливості та наполегливості в
інтелектуальній праці.
Обладнання: картки з назвами прочитаних творів, фото звірів, птахів,
анограми, індивідуальні картки з тестами, підручник О.Я. Савченко «Читанка» 2
частина.
ТЗН: комп`ютер.
Тип уроку: узагальнення знань.
Вид уроку : урок-подорож
3. Хід уроку
І. Організація класу.
ІІ. Повідомлення теми уроку
Сьогодні ми знову поринаємо в країну читачів. Помандруємо прочитаними
сторінками та підведемо підсумки нашої праці над розділом «Сторінки для
допитливих».
Наш урок складається з двох частин.
І – це подорож сторінками прочитаних творів.
ІІ – самостійна тестова робота.
Подорожувати будемо трьома групами . Кожна сторінка – прочитаний твір.
Нагорода за правильні відповіді команді - кольорові квитки . Вашим помічником
може бути «Читайлик» - це ваша інтелектуальна робота, користуйтесь. В кінці
подорожування перелічимо квитки і дізнаємося, яка група найкраще попрацювала
на минулих уроках.
І (червоні квитки)
ІІ (зелені квитки)
ІІІ (жовті квитки)
ІІІ Робота над темою урока.
1.Роз`єднайте та прочитайте прислів`я, яке записано на картках, що лежать на
партах. (Книгаджерелознань). Підходить це прислів`я до розділу “Сторінки для
допитливих»? Чому? Які ще прислів`я до розділу ви можете назвати?
2.Назву першої сторінки допоможе дізнатися загадка
( В. Сухомлинський «Горобчик і вогонь»)
4. Маленький хлопчик в сірій свитині по дорогах стрибає та крихти збирає.
(горобець)
Хто написав цей твір? Хто такий В.Сухомлинський? До якого жанру
належить цей твір?(казка) Чому казка? Доведіть, що Горобчик був дуже
допитливий. Яка головна думка казки? (за вірні відповіді учні отримують кольорові
квитки)
3. Подорожуємо далі і знову загадка.
(В. Бондаренко « Як розмовляють тварини»)
Все на Землі, все треба берегти, і птаха й звіря і оту тваринку. Не чванься
тим, що цар природи ти, бо врешті ти – лише її частинка.
До якого твору можна віднести ці слова? Хто написав його? До якого жанру
належить цей твір ? Чи вміють тварини розмовляти? Скільки мов мають тварини?
(три). Назвіть їх. Найчастіше, якою мовою користуються?(звуків) Серед фотографій
тварин, розташованих на дошці, виберіть фото тварини, про яку ви зможете
розповісти, якими звуками вона повідомляє про небезпеку. (пояснення учнів). Які
птахи вміють наслідувати голоси інших тварин, птахів, людей? Навіщо людям знати
мову тварин? (за вірні відповіді учні отримують кольорові квитки)
4. Наступна сторінка та наступна загадка.
(В. Лучук «Скільки рік в Україні?»)
Тече, тече – не витече, біжить, біжить – не вибіжить.(річка)
До якого твору можна віднести цю відгадку? Хто написав його? До якого
жанру належить цей твір? Скільки приблизно річок в Україні? Найголовніша
річка України? Розгляньте анаграми відтворіть слова. (Донець, Дніпро, Одеса,
Черемош, Прип`ять, Миколаїв, Десна, Ужгород, Дністер) Які слова зайві?
Чому? (назви міст)
5. 5. Фізкультхвилинка
Гра «Я знаю річку» ( звучить шум води) Вчитель читає назви річок та міст
України, учні виконують рухи: назва річки – пливуть, назва мста – створюють
руками дах над головою.
6.Продовжуємо мандрувати по прочитаним сторінкам.
(М.Беденко «Неслухняна кулькова ручка»)
Хутко стрибне на папір, І хоч вір, а хоч не вір. Враз напише нове слово, ось
і рішення готове. (ручка)
До якого жанру належить цей твір? Хто його написав? Скільки років тому назад
створили кулькову ручку? Хто ці винахідники? Скільки років вони працювали,
створити кулькову ручку? Чому навчає цей твір? (за вірні відповіді учні отримують
кольорові квитки)
7. Наступна сторінка.
(І Сенченко «Пастух рогатий»)
«Поле не міряне, вівці не лічені, пастух рогатий» (місяць та зірки)
До якого жанру належить цей твір? Хто його написав? Назвіть головних героїв
оповідання. В оповіданні ведеться мова про казки, загадки, пісні? Прочитайте або
розкажіть загадку, яку ви записали в «Читайлику». Чому навчає це оповідання? (за
вірні відповіді учні отримують кольорові квитки)
8. Продовжуємо подорожувати далі.
( Є Гуцало «Якого кольору слова»)
Вони нам допоможуть розмалювати весь світ, щоб був він не похмурий, а
радісний для всіх. (фарби)
6. До якого жанру належить цей твір? Хто його написав? Що уявляє автор за
білим, зеленим, синім, жовтим, чорним кольорами?(за вірні відповіді учні
отримують кольорові квитки)
9. Остання сторінка.
(А.Коваль «Скільки років Діду Морозу»)
Ми його чекаємо, кожен Новий рік, подарунків різних та веселих ігр. (Дід
Мороз)
До якого жанру належить цей твір? Хто його написав? Скільки років Діду
Морозу? Де він живе? Як його називають в інших країнах? (за вірні відповіді учні
отримують кольорові квитки)
10.Підсумки подорожування по прочитаним сторінкам.
11. Самостійна тестова робота.
В.Сухомлинський «Горобчик і вогонь»
1. Яким був Горобчик?
а) сміливим; б) дурненьким; в) допитливим.
2. Доки летів Горобчик до Сонця?
а) доки не стомився; б) доки воно не засліпило; в) доки не обпалив пір`я.
І Сенченко «Пастух рогатий»
3. З чим гуляла Катруся?
а) з санчатами; б) з лижами ; в) з книжкою.
4. Що робили діти в хаті?
7. а) грілися; б) загадували загадки; в) слухали бабусині казки.
А.Коваль «Скільки років Діду Морозу»
5. Що було обіцянкою достатку і щастя?
а) ялинка; б) подарунок; в) прихід Діда Мороза.
6. В яку країну надсилають діти листи для Діда Мороза?
А) в Америку; б) в Лапландію; в) в Фінляндію.
В. Лучук «Скільки рік в Україні»
7. Яка річка є символом України?
а) Десна, б)Донець, в) Дніпро.
В.Бондаренко «Як розмовляють тварини»
8. У тварин не одна мова, а :
а) дві; б) три; в) жодної.
9. Знати голоси тварин треба для того, щоб:
а) спілкуватися з ними; б) передбачати погоду; в) передбачати їхню
поведінку.
М.Беденко «Неслухняна кулькова ручка»
10. Винахідники кулькової ручки жили:
А) в Англії; б) у Франції; в) в Угорщині.
11. Кожна ручка – це маленький пам`ятник:
а) братам-винахідникам; б) кожній людині.
ІV. Підсумок уроку.