Немирівський районний центр
дитячої та юнацької творчості
Відкрите заняття
на тему:«Виготовлення квітки соняшника»
Керівник гуртка «Оригамі»
БукієвськаН. Л.
2015-2016 н.р.
Тема: фігури середнього рівня складності на основі поєднання
базових форм
Підтема: виготовлення квітки соняшника.
Мета заняття: ознайомити дітей поняттям та технікою виконання об’ємних квітів із
гофрованого паперу; розвивати дрібну моторику рук та окомір, художній смак та
фантазію; навчити основним правилам складання композиції, вчити охайності,
вмінню бережливо та економно використовувати матеріал, підтримувати лад на
робочому місці.
Обладнання: клей ПВА, папір оранжевого та жовтого кольору, чорний папір, зелений
папір, картон, простий олівець, ножиці.
Тип заняття: формування нових знань та умінь.
Хід заняття
І. Вступна частина заняття
1. Організаційний момент
Перевірка дітей до готовності роботи у гуртку.
Серед поданих букв відшукайте слова. Ці слова підкажуть вам, з якими матеріалами
та інструментами ми працюватимемо на уроці. (Діти відгадують слова.)
СЧТКІАОЛЕПАШРТОРАЄ ВРОАЗЬЯОЛІВЕПЬЙОЬО
ОТЬІРЛЬІЦКЛЕЙБЧФДАЇР ПЙУТЛДВКАРТОНЇОЬБУ
ЗЖХОЛПЕНЗЛИКЇТЬВЙ Е ХЗУНОЖИІЦЄЙОТСВЬТФ
2. Ознайомлення дітей з темою заняття, ходом роботи та новою технікою
виконання квітки в об’ємі – «соняшника».
ІІ. Основна частина уроку
1. Теоретична частина:
Розповідь учителя
• Квітка ця на сонце схожа.
Жовті пелюсточки має.
На олію вона гожа,
їх до сонця повертає. (Соняшник)
На дошці — малюнки та ілюстрації із зображенням соняшників.
— Розгляньте ілюстрації із зображенням соняшників. Чи подобається вам ця
рослина?
— Як ви вважаєте, чи можна цю рослину назвати квіткою? Чому?
— Соняшник уважається квіткою-велетнем. Інколи він може досягати 4-5 м
заввишки. Діаметр суцвіття — 30 см. Коли квітка достигає, її голівка перетворюється
на великий склад насіння. Квітка соняшника має цікаву особливість: протягом дня
вона повертає свою золоту голівку за сонцем, ніби не може намилуватися ним;
недарма цю рослину називають соняхом — сонячною квіткою. В Україні соняшник —
це рослина-символ.
Сім'янки містять 24% повноцінного білка, тобто у ньому є майже весь набір
амінокислот (крім лізину). До складу насіння входить вітамін D (це здоров'я кісток та
зубів) У насінні виявлено вітаміни групи В - В1, В2, В3, В6. Прикметно, що соняшник -
один з найбільших комор вітаміну В6 - піридоксину, який називають дивом природи,
вітаміном здоров'я, бадьорості. Слід додати, що насіння соняшнику - багате джерело
мікро- та макроелементів, зокрема калію, кальцію, заліза, цинку. Гадаємо, що з цієї
короткої розповіді можна зробити висновок, що насіння соняшнику має витіснити різні
"чіпси", "сухарики", "колу" із щоденного меню тих людей, які бажають довго бути
молодими, здоровими і красивими.
Багато видатних художників з усього світу зверталися до теми квітів, зокрема теми
соняшників.
— Порівняйте, як різні художники зображують квіти соняшника. (На дошці —
репродукції картин Вінсента ван Гога, Поля Гогена.)
— А тепер подивіться, з якою любов'ю намалювала соняшники українська художниця
Марія Приймаченко. (На дошці — картини М. Приймаченко «Соняшники з
бджолами», «Соняшник життя».)
— Ось, яку чудову квітку ми будемо сьогодні виготовляти з паперу!
2. Перевірка опорних знань:
Яку форму має пелюстка у квітки – соняшнику, які кольори можна використовувати
при виконанні даної квітки?
3. Демонстрування та аналіз зразка
Правила роботи у групі.
— Сьогодні ми будемо працювати у групах. Згадайте правила поведінки у групі.
• Розподілити обов'язки у групі.
• Працювати дружно та завзято.
• Прислухатися до порад товаришів.
• Не галасувати, не сваритися.
• Допомагати один одному.
Фізкульт хвилинка
4. Практична робота:
Перший етап – виконання соняшника в об’ємі.
Вирізати із гофропаперу пелюстки для соняшника.
Виміряти кришку, вирізати з картону круг – це основа,
серединка квітки.
Серединку виготовляємо із чорного паперу (можна у техніці квілінг або із модулів)
Приклеюємо пелюстки.
Квітка готова
Другий етап: листочок у техніці орігамі.
З зеленого паперу вирізуємо квадрат, складаємо навпіл, щоб вийшов трикутник.
Верхні краї трикутника підрізуємо, придаючи форму листочка. А потім складаємо
віялом під гострим кутом. Розправимо. По бажанню можна зробити ще два листочки.
Третій етап – з'єднання деталей і формування картини
Відповіді керівника гуртка на запитання гуртківців.
ІІІ. Заключна частина заняття.
1. Виставка та оцінювання робіт
Аналіз виконаних робіт гуртківців.
2. Підведення підсумків заняття
— Як ви оцінюєте роботу вашої групи?
— Що було найбільш удалим і чому?
— Які труднощі виникли?
----Як їх можна було подолати?
----Як би ви змінили свою поведінку настурного разу під час роботи в групі?
----чи сподобався вам урок?
----З яким матеріалом ми працювали сьогодні на уроці?
----З репродукціями яких видатних художників ви ознайомилися на уроці?
----Що сподобалося найбільше?
----Хто з вас знає вірші про соняшник?
Подяка за спільну творчу діяльність на занятті.

заняття соняшник

  • 1.
    Немирівський районний центр дитячоїта юнацької творчості Відкрите заняття на тему:«Виготовлення квітки соняшника» Керівник гуртка «Оригамі» БукієвськаН. Л. 2015-2016 н.р.
  • 2.
    Тема: фігури середньогорівня складності на основі поєднання базових форм Підтема: виготовлення квітки соняшника. Мета заняття: ознайомити дітей поняттям та технікою виконання об’ємних квітів із гофрованого паперу; розвивати дрібну моторику рук та окомір, художній смак та фантазію; навчити основним правилам складання композиції, вчити охайності, вмінню бережливо та економно використовувати матеріал, підтримувати лад на робочому місці. Обладнання: клей ПВА, папір оранжевого та жовтого кольору, чорний папір, зелений папір, картон, простий олівець, ножиці. Тип заняття: формування нових знань та умінь. Хід заняття І. Вступна частина заняття 1. Організаційний момент Перевірка дітей до готовності роботи у гуртку. Серед поданих букв відшукайте слова. Ці слова підкажуть вам, з якими матеріалами та інструментами ми працюватимемо на уроці. (Діти відгадують слова.) СЧТКІАОЛЕПАШРТОРАЄ ВРОАЗЬЯОЛІВЕПЬЙОЬО ОТЬІРЛЬІЦКЛЕЙБЧФДАЇР ПЙУТЛДВКАРТОНЇОЬБУ ЗЖХОЛПЕНЗЛИКЇТЬВЙ Е ХЗУНОЖИІЦЄЙОТСВЬТФ 2. Ознайомлення дітей з темою заняття, ходом роботи та новою технікою виконання квітки в об’ємі – «соняшника». ІІ. Основна частина уроку 1. Теоретична частина: Розповідь учителя • Квітка ця на сонце схожа. Жовті пелюсточки має. На олію вона гожа,
  • 3.
    їх до сонцяповертає. (Соняшник) На дошці — малюнки та ілюстрації із зображенням соняшників. — Розгляньте ілюстрації із зображенням соняшників. Чи подобається вам ця рослина? — Як ви вважаєте, чи можна цю рослину назвати квіткою? Чому? — Соняшник уважається квіткою-велетнем. Інколи він може досягати 4-5 м заввишки. Діаметр суцвіття — 30 см. Коли квітка достигає, її голівка перетворюється на великий склад насіння. Квітка соняшника має цікаву особливість: протягом дня вона повертає свою золоту голівку за сонцем, ніби не може намилуватися ним; недарма цю рослину називають соняхом — сонячною квіткою. В Україні соняшник — це рослина-символ. Сім'янки містять 24% повноцінного білка, тобто у ньому є майже весь набір амінокислот (крім лізину). До складу насіння входить вітамін D (це здоров'я кісток та зубів) У насінні виявлено вітаміни групи В - В1, В2, В3, В6. Прикметно, що соняшник - один з найбільших комор вітаміну В6 - піридоксину, який називають дивом природи, вітаміном здоров'я, бадьорості. Слід додати, що насіння соняшнику - багате джерело мікро- та макроелементів, зокрема калію, кальцію, заліза, цинку. Гадаємо, що з цієї короткої розповіді можна зробити висновок, що насіння соняшнику має витіснити різні "чіпси", "сухарики", "колу" із щоденного меню тих людей, які бажають довго бути молодими, здоровими і красивими. Багато видатних художників з усього світу зверталися до теми квітів, зокрема теми соняшників. — Порівняйте, як різні художники зображують квіти соняшника. (На дошці — репродукції картин Вінсента ван Гога, Поля Гогена.)
  • 4.
    — А теперподивіться, з якою любов'ю намалювала соняшники українська художниця Марія Приймаченко. (На дошці — картини М. Приймаченко «Соняшники з бджолами», «Соняшник життя».) — Ось, яку чудову квітку ми будемо сьогодні виготовляти з паперу! 2. Перевірка опорних знань: Яку форму має пелюстка у квітки – соняшнику, які кольори можна використовувати при виконанні даної квітки? 3. Демонстрування та аналіз зразка Правила роботи у групі. — Сьогодні ми будемо працювати у групах. Згадайте правила поведінки у групі. • Розподілити обов'язки у групі. • Працювати дружно та завзято. • Прислухатися до порад товаришів. • Не галасувати, не сваритися. • Допомагати один одному. Фізкульт хвилинка 4. Практична робота: Перший етап – виконання соняшника в об’ємі. Вирізати із гофропаперу пелюстки для соняшника. Виміряти кришку, вирізати з картону круг – це основа, серединка квітки. Серединку виготовляємо із чорного паперу (можна у техніці квілінг або із модулів)
  • 5.
    Приклеюємо пелюстки. Квітка готова Другийетап: листочок у техніці орігамі. З зеленого паперу вирізуємо квадрат, складаємо навпіл, щоб вийшов трикутник. Верхні краї трикутника підрізуємо, придаючи форму листочка. А потім складаємо віялом під гострим кутом. Розправимо. По бажанню можна зробити ще два листочки. Третій етап – з'єднання деталей і формування картини Відповіді керівника гуртка на запитання гуртківців. ІІІ. Заключна частина заняття.
  • 6.
    1. Виставка таоцінювання робіт Аналіз виконаних робіт гуртківців. 2. Підведення підсумків заняття — Як ви оцінюєте роботу вашої групи? — Що було найбільш удалим і чому? — Які труднощі виникли? ----Як їх можна було подолати? ----Як би ви змінили свою поведінку настурного разу під час роботи в групі? ----чи сподобався вам урок? ----З яким матеріалом ми працювали сьогодні на уроці? ----З репродукціями яких видатних художників ви ознайомилися на уроці? ----Що сподобалося найбільше? ----Хто з вас знає вірші про соняшник? Подяка за спільну творчу діяльність на занятті.