SlideShare a Scribd company logo
Відкрите заняття
Керівник гуртка
“Юні користувачі ПК”
Пузаєнко О.В.
16.02.2016
Тема заняття: Форматування та оформлення тексту.
Мета заняття:
навчальна – сформувати в учнів поняття «форматування», ознайомити з
основними командами форматування; навчити застосовувати кнопки панелі
інструментів для форматування тексту; сформувати практичні навички та вміння
введення, редагування та форматування тексту. удосконалювати навички роботи
в середовищі текстового процесора;
розвивальна- розвивати в учнів дисциплінованість та активність; розвивати
самостійне, працьовитість; сприяти логічному мисленню, уваги, пам’яті; вміння
порівнювати набуті знання; розвивати вміння аналізувати;
виховна – виховання інформаційної культури учнів, що вчаться, уважності,
акуратності, дисциплінованості, посидючості; виховувати естетичність поглядів на
предмет «Інформатика» та творче ставлення до, виховувати в учнів патріотизм .
ХІД ЗАНЯТТЯ
І. Організаційна частина
Привітання. Перевірка присутніх
ІІ. Актуалізація опорних знань та вмінь
Запитання (робота з картками)
1.Як можна виконати виділення слова, речення?
2.Перерахувати можливі способи копіювання.
3.Перерахувати способи вирізки фрагменту тексту в документі.
4.Як виділити весь документ?
Під час роботи по карточкам проводиться робота з класом.
 ІІІ. Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.
Створюючи певні документи ми намагаємося надати їм вигляду, якого
вимагають від нас обставини, зміст документу або наші особисті смаки.
Документи можуть набувати різноманітного вигляду, добитися цього можна
завдяки вмінням користуватися відповідними опціями форматування.
Тому сьогодні ми познайомимося з поняттям «Формування», та можливостями
формування в середовищі Microsoft Word.
На минулому занятті ви частково ознайомилися з форматуванням, а сьогодні
продовжимо.
Запишіть тему заняття.
На дошці заздалегідь записана тема заняття.
Наводимо приклади 2 варіантів тексту:
Відформатований текст, в якому чітко виділяється структура
Не відформатований текст .
Іноді для виділення основної думки тексту доцільно,
наприклад, змінити розмір чи колір слів, зробити
їх жирними або похилими. Наприклад, у тексті
Ромашка — морозостійка трав’яна рослина
висотою від 60 до 150 см. Листя яскраво-зелене.
Квітки мають пелюстки у вигляді білих широких
променів і жовту середину.
слово «ромашка» можна виділити жирним, слова
«яскраво-зелене» і «жовту» виділити курсивом і вста-
новити зелений і жовтий колір символів відповідно.
Ромашка — морозостійка трав’яна рослина
висотою від 60 до 150 см. Листя яскраво-зелене.
Квітки мають пелюстки у вигляді білих широких
променів і жовту середину.
Документи можуть набувати різноманітного вигляду,
добитися цього можна завдяки вмінням користуватися
відповідними опціями форматування.
Отже, для кращого сприйняття та
зовнішнього вигляду вашого документу,
необхідно форматувати текст, чітко
виділяти його структуру, застосовувати
різноманітні шрифти, стилі, різні види
списків.
Під форматуванням тексту розуміють процес
оформлення символу (слова, речення), абзацу, сторінки,
розділу.
Змінення зовнішнього вигляду тексту називається
форматуванням тексту.
Для змінення зовнішнього вигляду тексту:
1. Виділи фрагмент тексту.
2. Вибери відповідну кнопку
для роботи з виділеним
фрагментом тексту.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил
безпеки та санітарно-гігієнічних норм.
Центр монітора
на рівні очей
Шия пряма
50–60 см
Стопи на
підлозі
Використовуйте підставку для ніг
Ж К Ч
Завдання 2. Розглянь приклади форматування тексту.
Обведи відповідну кнопку.
Накреслення тексту
Накреслення тексту Ж К Ч
Накреслення тексту Ж К Ч
Завдання 1. Призначення кнопок
форматування текстів.
• Задати розмір символів –
зеленим олівцем
• Задати накреслення символів – оранжевим олівцем
• Збільшити розмір символів – червоним олівцем
• Зменшити розмір символів – синім олівцем
• Задати колір символів – жовтим олівцем
 VI. Фізкультхвилинка
 V. Сприймання, осмислення і засвоєння нового матеріалу.
 VІ. Практична робота
 Завдання 1
Надрукувати тест гімну України «Ще не вмерла Україна» та відформатувати його:
(вирівнювання – по центру, розмір шрифту – 14, шрифт – Times New Roman);
для заголовку такі параметри: розмір шрифту – 18, колір – червоний, курсив)
форматування сторінки: верхнє та нижнє поля – 2,5см; ліве та праве поля – 2 см,
розмір паперу – А4, параметри сторінки – книжна
 Завдання 2
 Створити власну візитку.
Рибалко Ірина Ігорівна
Учениця
Муховецької ЗОШ І-ІІІ ст.
Адреса: с.Мухівці
Вінницька область
Немирівський район
Пошта: ii.menkiv@mail.ru
4. Про що хотіли би дізнатися більше?
6. Поясни, як зробити текст різнокольоровим?
7. Як задати розмір символів
фрагменту тексту?
1. Що цікавого сьогодні ви дізналися на
занятті?
2. Що найбільше сподобалося?
3. Що запам’яталося?
5. Які дії виконуються за допомогою
кнопок накресленння ?
VI. Підсумок заняття.
Під форматуванням тексту
розуміють процес оформлення
символу (слова, речення), абзацу,
сторінки, розділу.
Змінення зовнішнього вигляду
тексту називається форматуванням
тексту.

More Related Content

Similar to форматування тексту сайт

Informatyka stand 10klas_ryvkind
Informatyka stand 10klas_ryvkindInformatyka stand 10klas_ryvkind
Informatyka stand 10klas_ryvkind
Lentiy22
 
Інформатика 10 клас (рівень стандарту). Ривкінд Й.Я.
Інформатика 10 клас (рівень стандарту). Ривкінд Й.Я.Інформатика 10 клас (рівень стандарту). Ривкінд Й.Я.
Інформатика 10 клас (рівень стандарту). Ривкінд Й.Я.
Nikolay Shaygorodskiy
 
інформатика 10 ривкінд
інформатика 10 ривкіндінформатика 10 ривкінд
інформатика 10 ривкіндIrine Kashina
 
Підручник з інформатики для 10 класу. Ривкінд Й.Я
Підручник з інформатики для 10 класу. Ривкінд Й.ЯПідручник з інформатики для 10 класу. Ривкінд Й.Я
Підручник з інформатики для 10 класу. Ривкінд Й.Я
VsimPPT
 
Informatyka stand-10-klas-ryvkind
Informatyka stand-10-klas-ryvkindInformatyka stand-10-klas-ryvkind
Informatyka stand-10-klas-ryvkind
kreidaros1
 
вам6мі5
вам6мі5вам6мі5
вам6мі5
Sergii Perun
 
10 in r_stan
10 in r_stan10 in r_stan
10 in r_stan
Ekaterina Gulya
 
22
2222
створення та опрацювання текстових об'єктів
створення та опрацювання текстових об'єктівстворення та опрацювання текстових об'єктів
створення та опрацювання текстових об'єктів
NVK4
 
Сторінка текстового документа та її властивості.docx
Сторінка текстового документа та її властивості.docxСторінка текстового документа та її властивості.docx
Сторінка текстового документа та її властивості.docx
ssuser86fb77
 
FOOD. Презентація до уроку для 7-х кл
FOOD. Презентація до уроку для 7-х клFOOD. Презентація до уроку для 7-х кл
FOOD. Презентація до уроку для 7-х кл
Наталія Slavbibl4
 
урок в 1 класі небелівка
урок в 1 класі небелівкаурок в 1 класі небелівка
урок в 1 класі небелівка
Maya Vovnyanko
 
відкрите2
відкрите2відкрите2
відкрите2
Olena Pyzaenko
 
урок 1 word
 урок 1 word урок 1 word
урок 1 word
Helen Pat
 
4 клас 9 урок. Форматування тексту.
4 клас 9 урок. Форматування тексту.4 клас 9 урок. Форматування тексту.
4 клас 9 урок. Форматування тексту.
StAlKeRoV
 
готуємось редагуємо
готуємось редагуємоготуємось редагуємо
готуємось редагуємо
Helen Golovina
 
23
2323

Similar to форматування тексту сайт (20)

Informatyka stand 10klas_ryvkind
Informatyka stand 10klas_ryvkindInformatyka stand 10klas_ryvkind
Informatyka stand 10klas_ryvkind
 
Інформатика 10 клас (рівень стандарту). Ривкінд Й.Я.
Інформатика 10 клас (рівень стандарту). Ривкінд Й.Я.Інформатика 10 клас (рівень стандарту). Ривкінд Й.Я.
Інформатика 10 клас (рівень стандарту). Ривкінд Й.Я.
 
інформатика 10 ривкінд
інформатика 10 ривкіндінформатика 10 ривкінд
інформатика 10 ривкінд
 
Підручник з інформатики для 10 класу. Ривкінд Й.Я
Підручник з інформатики для 10 класу. Ривкінд Й.ЯПідручник з інформатики для 10 класу. Ривкінд Й.Я
Підручник з інформатики для 10 класу. Ривкінд Й.Я
 
Informatyka stand-10-klas-ryvkind
Informatyka stand-10-klas-ryvkindInformatyka stand-10-klas-ryvkind
Informatyka stand-10-klas-ryvkind
 
вам6мі5
вам6мі5вам6мі5
вам6мі5
 
10 in r_stan
10 in r_stan10 in r_stan
10 in r_stan
 
22
2222
22
 
створення та опрацювання текстових об'єктів
створення та опрацювання текстових об'єктівстворення та опрацювання текстових об'єктів
створення та опрацювання текстових об'єктів
 
Сторінка текстового документа та її властивості.docx
Сторінка текстового документа та її властивості.docxСторінка текстового документа та її властивості.docx
Сторінка текстового документа та її властивості.docx
 
FOOD. Презентація до уроку для 7-х кл
FOOD. Презентація до уроку для 7-х клFOOD. Презентація до уроку для 7-х кл
FOOD. Презентація до уроку для 7-х кл
 
урок в 1 класі небелівка
урок в 1 класі небелівкаурок в 1 класі небелівка
урок в 1 класі небелівка
 
відкрите2
відкрите2відкрите2
відкрите2
 
відкрите
відкритевідкрите
відкрите
 
урок 1 word
 урок 1 word урок 1 word
урок 1 word
 
4 клас 9 урок. Форматування тексту.
4 клас 9 урок. Форматування тексту.4 клас 9 урок. Форматування тексту.
4 клас 9 урок. Форматування тексту.
 
111
111111
111
 
готуємось редагуємо
готуємось редагуємоготуємось редагуємо
готуємось редагуємо
 
23
2323
23
 
117,23.doc
117,23.doc117,23.doc
117,23.doc
 

More from Olena Pyzaenko

проект моє місто.
проект моє місто.проект моє місто.
проект моє місто.
Olena Pyzaenko
 
проект моє місто.
проект моє місто.проект моє місто.
проект моє місто.
Olena Pyzaenko
 
презентація роботи гуртка «літературне краєзнавство»
презентація роботи гуртка «літературне краєзнавство»презентація роботи гуртка «літературне краєзнавство»
презентація роботи гуртка «літературне краєзнавство»
Olena Pyzaenko
 
презентація гуньківської народознавчої світлиці копия
презентація гуньківської народознавчої світлиці   копияпрезентація гуньківської народознавчої світлиці   копия
презентація гуньківської народознавчої світлиці копия
Olena Pyzaenko
 
стрітення
стрітеннястрітення
стрітення
Olena Pyzaenko
 
вікторина сторінками українських народних казок копия
вікторина сторінками українських народних казок   копиявікторина сторінками українських народних казок   копия
вікторина сторінками українських народних казок копия
Olena Pyzaenko
 
урок мужності
урок мужностіурок мужності
урок мужності
Olena Pyzaenko
 
портфоліо кер. гуртка
портфоліо кер. гуртка  портфоліо кер. гуртка
портфоліо кер. гуртка
Olena Pyzaenko
 
корзинка мороз юля
корзинка мороз юлякорзинка мороз юля
корзинка мороз юля
Olena Pyzaenko
 
заняття соняшник
заняття соняшникзаняття соняшник
заняття соняшник
Olena Pyzaenko
 
тодосієнко а.
тодосієнко а.тодосієнко а.
тодосієнко а.
Olena Pyzaenko
 
лещенко. і семестр
лещенко. і семестрлещенко. і семестр
лещенко. і семестр
Olena Pyzaenko
 
ковалівкапрезентация фотозвіт про роботу гуртка виготовлення сувенірів
ковалівкапрезентация фотозвіт про роботу гуртка виготовлення сувенірівковалівкапрезентация фотозвіт про роботу гуртка виготовлення сувенірів
ковалівкапрезентация фотозвіт про роботу гуртка виготовлення сувенірів
Olena Pyzaenko
 
відкрите заняття
відкрите заняттявідкрите заняття
відкрите заняття
Olena Pyzaenko
 
здійснення екологічної освіти та виховання дітей засобами природоохоронної
здійснення екологічної освіти та виховання дітей засобами природоохоронноїздійснення екологічної освіти та виховання дітей засобами природоохоронної
здійснення екологічної освіти та виховання дітей засобами природоохоронної
Olena Pyzaenko
 
дитячий фольклор
дитячий фольклордитячий фольклор
дитячий фольклор
Olena Pyzaenko
 
презентация лялька мотанка
презентация лялька мотанкапрезентация лялька мотанка
презентация лялька мотанка
Olena Pyzaenko
 
умовні знаки
умовні знакиумовні знаки
умовні знаки
Olena Pyzaenko
 
топчій м.фото старого
топчій м.фото староготопчій м.фото старого
топчій м.фото старого
Olena Pyzaenko
 
проект бсш . атоукраїна єдина країна
проект  бсш . атоукраїна  єдина країнапроект  бсш . атоукраїна  єдина країна
проект бсш . атоукраїна єдина країна
Olena Pyzaenko
 

More from Olena Pyzaenko (20)

проект моє місто.
проект моє місто.проект моє місто.
проект моє місто.
 
проект моє місто.
проект моє місто.проект моє місто.
проект моє місто.
 
презентація роботи гуртка «літературне краєзнавство»
презентація роботи гуртка «літературне краєзнавство»презентація роботи гуртка «літературне краєзнавство»
презентація роботи гуртка «літературне краєзнавство»
 
презентація гуньківської народознавчої світлиці копия
презентація гуньківської народознавчої світлиці   копияпрезентація гуньківської народознавчої світлиці   копия
презентація гуньківської народознавчої світлиці копия
 
стрітення
стрітеннястрітення
стрітення
 
вікторина сторінками українських народних казок копия
вікторина сторінками українських народних казок   копиявікторина сторінками українських народних казок   копия
вікторина сторінками українських народних казок копия
 
урок мужності
урок мужностіурок мужності
урок мужності
 
портфоліо кер. гуртка
портфоліо кер. гуртка  портфоліо кер. гуртка
портфоліо кер. гуртка
 
корзинка мороз юля
корзинка мороз юлякорзинка мороз юля
корзинка мороз юля
 
заняття соняшник
заняття соняшникзаняття соняшник
заняття соняшник
 
тодосієнко а.
тодосієнко а.тодосієнко а.
тодосієнко а.
 
лещенко. і семестр
лещенко. і семестрлещенко. і семестр
лещенко. і семестр
 
ковалівкапрезентация фотозвіт про роботу гуртка виготовлення сувенірів
ковалівкапрезентация фотозвіт про роботу гуртка виготовлення сувенірівковалівкапрезентация фотозвіт про роботу гуртка виготовлення сувенірів
ковалівкапрезентация фотозвіт про роботу гуртка виготовлення сувенірів
 
відкрите заняття
відкрите заняттявідкрите заняття
відкрите заняття
 
здійснення екологічної освіти та виховання дітей засобами природоохоронної
здійснення екологічної освіти та виховання дітей засобами природоохоронноїздійснення екологічної освіти та виховання дітей засобами природоохоронної
здійснення екологічної освіти та виховання дітей засобами природоохоронної
 
дитячий фольклор
дитячий фольклордитячий фольклор
дитячий фольклор
 
презентация лялька мотанка
презентация лялька мотанкапрезентация лялька мотанка
презентация лялька мотанка
 
умовні знаки
умовні знакиумовні знаки
умовні знаки
 
топчій м.фото старого
топчій м.фото староготопчій м.фото старого
топчій м.фото старого
 
проект бсш . атоукраїна єдина країна
проект  бсш . атоукраїна  єдина країнапроект  бсш . атоукраїна  єдина країна
проект бсш . атоукраїна єдина країна
 

форматування тексту сайт

  • 1. Відкрите заняття Керівник гуртка “Юні користувачі ПК” Пузаєнко О.В. 16.02.2016
  • 2. Тема заняття: Форматування та оформлення тексту. Мета заняття: навчальна – сформувати в учнів поняття «форматування», ознайомити з основними командами форматування; навчити застосовувати кнопки панелі інструментів для форматування тексту; сформувати практичні навички та вміння введення, редагування та форматування тексту. удосконалювати навички роботи в середовищі текстового процесора; розвивальна- розвивати в учнів дисциплінованість та активність; розвивати самостійне, працьовитість; сприяти логічному мисленню, уваги, пам’яті; вміння порівнювати набуті знання; розвивати вміння аналізувати; виховна – виховання інформаційної культури учнів, що вчаться, уважності, акуратності, дисциплінованості, посидючості; виховувати естетичність поглядів на предмет «Інформатика» та творче ставлення до, виховувати в учнів патріотизм . ХІД ЗАНЯТТЯ І. Організаційна частина Привітання. Перевірка присутніх ІІ. Актуалізація опорних знань та вмінь
  • 3. Запитання (робота з картками) 1.Як можна виконати виділення слова, речення? 2.Перерахувати можливі способи копіювання. 3.Перерахувати способи вирізки фрагменту тексту в документі. 4.Як виділити весь документ? Під час роботи по карточкам проводиться робота з класом.
  • 4.  ІІІ. Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності. Створюючи певні документи ми намагаємося надати їм вигляду, якого вимагають від нас обставини, зміст документу або наші особисті смаки. Документи можуть набувати різноманітного вигляду, добитися цього можна завдяки вмінням користуватися відповідними опціями форматування. Тому сьогодні ми познайомимося з поняттям «Формування», та можливостями формування в середовищі Microsoft Word. На минулому занятті ви частково ознайомилися з форматуванням, а сьогодні продовжимо. Запишіть тему заняття. На дошці заздалегідь записана тема заняття. Наводимо приклади 2 варіантів тексту: Відформатований текст, в якому чітко виділяється структура Не відформатований текст .
  • 5. Іноді для виділення основної думки тексту доцільно, наприклад, змінити розмір чи колір слів, зробити їх жирними або похилими. Наприклад, у тексті Ромашка — морозостійка трав’яна рослина висотою від 60 до 150 см. Листя яскраво-зелене. Квітки мають пелюстки у вигляді білих широких променів і жовту середину. слово «ромашка» можна виділити жирним, слова «яскраво-зелене» і «жовту» виділити курсивом і вста- новити зелений і жовтий колір символів відповідно.
  • 6. Ромашка — морозостійка трав’яна рослина висотою від 60 до 150 см. Листя яскраво-зелене. Квітки мають пелюстки у вигляді білих широких променів і жовту середину.
  • 7. Документи можуть набувати різноманітного вигляду, добитися цього можна завдяки вмінням користуватися відповідними опціями форматування. Отже, для кращого сприйняття та зовнішнього вигляду вашого документу, необхідно форматувати текст, чітко виділяти його структуру, застосовувати різноманітні шрифти, стилі, різні види списків.
  • 8. Під форматуванням тексту розуміють процес оформлення символу (слова, речення), абзацу, сторінки, розділу. Змінення зовнішнього вигляду тексту називається форматуванням тексту. Для змінення зовнішнього вигляду тексту: 1. Виділи фрагмент тексту. 2. Вибери відповідну кнопку для роботи з виділеним фрагментом тексту. ІV. Вивчення нового матеріалу.
  • 9. Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм. Центр монітора на рівні очей Шия пряма 50–60 см Стопи на підлозі Використовуйте підставку для ніг
  • 10.
  • 11. Ж К Ч Завдання 2. Розглянь приклади форматування тексту. Обведи відповідну кнопку. Накреслення тексту Накреслення тексту Ж К Ч Накреслення тексту Ж К Ч
  • 12. Завдання 1. Призначення кнопок форматування текстів. • Задати розмір символів – зеленим олівцем • Задати накреслення символів – оранжевим олівцем • Збільшити розмір символів – червоним олівцем • Зменшити розмір символів – синім олівцем • Задати колір символів – жовтим олівцем
  • 13.  VI. Фізкультхвилинка  V. Сприймання, осмислення і засвоєння нового матеріалу.  VІ. Практична робота
  • 14.  Завдання 1 Надрукувати тест гімну України «Ще не вмерла Україна» та відформатувати його: (вирівнювання – по центру, розмір шрифту – 14, шрифт – Times New Roman); для заголовку такі параметри: розмір шрифту – 18, колір – червоний, курсив) форматування сторінки: верхнє та нижнє поля – 2,5см; ліве та праве поля – 2 см, розмір паперу – А4, параметри сторінки – книжна  Завдання 2  Створити власну візитку. Рибалко Ірина Ігорівна Учениця Муховецької ЗОШ І-ІІІ ст. Адреса: с.Мухівці Вінницька область Немирівський район Пошта: ii.menkiv@mail.ru
  • 15. 4. Про що хотіли би дізнатися більше? 6. Поясни, як зробити текст різнокольоровим? 7. Як задати розмір символів фрагменту тексту? 1. Що цікавого сьогодні ви дізналися на занятті? 2. Що найбільше сподобалося? 3. Що запам’яталося? 5. Які дії виконуються за допомогою кнопок накресленння ? VI. Підсумок заняття.
  • 16. Під форматуванням тексту розуміють процес оформлення символу (слова, речення), абзацу, сторінки, розділу. Змінення зовнішнього вигляду тексту називається форматуванням тексту.