IM nodarbības prezentācija Rīgas Tehniskās universitātes studentiem par tēmu: Kā palīdzēt sev mācīties, neatkarīgi no tā, kā tevi māca?. Nodarbības vadītāja Sandra Lāce.
IM nodarbības prezentācija Rīgas Tehniskās universitātes studentiem par tēmu: Kā palīdzēt sev mācīties, neatkarīgi no tā, kā tevi māca?. Nodarbības vadītāja Sandra Lāce.
vēstures stunda par lopkopības un zemkopības rašanos akmens laikmetā 6. klasēm. Pāreja no savācējsaimniecības uz ražojošo un izmaiņas, ko tā ienesa cilvēku dzīvē.
Stundas mērķis: Skolēni prot raksturot humānisma ideju un salīdzināt humānisma izvirzītās vērtības ar mūsdienu vērtībām; prot ar atslēgas vārdiem raksturot priekšstatus par pasauli antīkajā laikmetā, viduslaikos un renesansē. Ir iepazinuši renesanses laika mūziku.
Šīs stundas mācību mērķis ir prast noteikt un analizēt konkurentus uzņēmumam, kas nodarbojas ar sieviešu un modes un stila žurnālu izdošanu. Situācijas analīze šai stundai ir ņemta no sieviešu un modes un stila žurnālu tirgus. Šo prezentāciju var izmantot vidusskolas ekonomikas stundās par konkurenci. Prezentācijā ir sagatavots vizuālais materiāls, kas izmantojams, lai ilustrētu iedomātu tirgus situāciju un audzēkņi izveidotu darba grupas un radītu ideju uzmetumus jaunam sieviešu vai modes un stila žurnālam.
Šīs stundas mērķis ir praktizēt veidot un lietot ciešamās kārtas teikumus, lai runātu par kalnu sporta veidiem. Šī prezentācija ietver saites uz Interneta uzdevumiem un video, kas saistīti ar šo tēmu.
Šī prezentācija paredzēta 7.klasei vienkāršās tagadnes un ilgstošās tagadnes apguvei. Stundā tiek atsvaidzinātas zināšanas par abiem laikiem, nostiprinātas tās ar oriģinālu pieeju – caur James Wolf dzīves pieredzi. Tā kā šī ir ievadstunda, tad prezentācija izmantojama gan stundas sākumā, gan kā reflektīvs materiāls stundas beigās.
Baltijas Datoru akadēmijas ieteikumi mācību stundas, lekcijas papildināšanai ar audio, video efektiem. Informācija par bez maksas pieejamām datorprogrammām, kuras iespējams izmantot šo mērķu īstenošanai.
Tu esi bagāts cilvēks, ja ikdienā spēj saskatīt skaisto lietās, kas ir mums līdzās katru dienu. Māksla ir paslēpta tik daudzās lietās, kuras bieži mēs uzskatām par neinteresantām, vienmuļām, taču viss,ko atliek izdarīt - ir tikai pieiet tam tuvāk un spēt it visā saredzēt mākslu. Kas notiek, ja to izdarām? Mēs spējam saprast, ka pasaule , kurā dzīvojam, ir kā viens liels mākslas darbs-atliek tikai to redzēt:)
Stundas mērķis ir atkārtot lineāras, pakāpes un kvadrātfunkcijas tēmu, identificēt individuālās nepilnības izpratnē un tās labot. Stundā tiek izmantots grupu darbs, lai skolēni palīdzētu viens otram identificēt un izlabot nepilnības, kā arī mobilie telefoni ar diktafona funkcionalitāti, lai skolēni pēc stundas varētu pārskatīt savu skaidrojumu par funkcijām, pamanīt pielaistās nepilnības un tās apzināti izlabot. Šī prezentācija apraksta stundas galvenās daļas – grupu darbu un mobilo telefonu izmantošanu.
Šīs stundas mērķis ir mācīt skolēniem pašiem meklēt informāciju par Dienvidāzijas valstīm, kā arī atpazīt valstis pēc dažādām raksturīgām pazīmēm – kultūras, dabas, tūrisma objektiem u.c.
Stundas gaita paredzēta šāda:
Skolotājs aktualizē skolēnu zināšanas ar video par vienu no Dienvidāzijas valstīm, skolēni min, kas par reģionu un valsti tiek rādīti, pēc tam ,balstoties uz rādītajiem attēliem, skolēni paši var atminēt visas reģiona valstis;
Stundā tiek organizēts grupu darbs – katrai grupai jāatrod informācija par tai iedalīto valsti – resursi, ko var izmantot ir grāmatas, atlanti, izdrukāti interneta resursi, žurnāli (piem. GEO) un enciklopēdijas (Šie resursi jāsagatavo iepriekš);
Stundas beigās skolēni prezentē savu veikumu klasesbiedriem, tādējādi visiem ir informācija par visām valstīm.
vēstures stunda par lopkopības un zemkopības rašanos akmens laikmetā 6. klasēm. Pāreja no savācējsaimniecības uz ražojošo un izmaiņas, ko tā ienesa cilvēku dzīvē.
Stundas mērķis: Skolēni prot raksturot humānisma ideju un salīdzināt humānisma izvirzītās vērtības ar mūsdienu vērtībām; prot ar atslēgas vārdiem raksturot priekšstatus par pasauli antīkajā laikmetā, viduslaikos un renesansē. Ir iepazinuši renesanses laika mūziku.
Šīs stundas mācību mērķis ir prast noteikt un analizēt konkurentus uzņēmumam, kas nodarbojas ar sieviešu un modes un stila žurnālu izdošanu. Situācijas analīze šai stundai ir ņemta no sieviešu un modes un stila žurnālu tirgus. Šo prezentāciju var izmantot vidusskolas ekonomikas stundās par konkurenci. Prezentācijā ir sagatavots vizuālais materiāls, kas izmantojams, lai ilustrētu iedomātu tirgus situāciju un audzēkņi izveidotu darba grupas un radītu ideju uzmetumus jaunam sieviešu vai modes un stila žurnālam.
Šīs stundas mērķis ir praktizēt veidot un lietot ciešamās kārtas teikumus, lai runātu par kalnu sporta veidiem. Šī prezentācija ietver saites uz Interneta uzdevumiem un video, kas saistīti ar šo tēmu.
Šī prezentācija paredzēta 7.klasei vienkāršās tagadnes un ilgstošās tagadnes apguvei. Stundā tiek atsvaidzinātas zināšanas par abiem laikiem, nostiprinātas tās ar oriģinālu pieeju – caur James Wolf dzīves pieredzi. Tā kā šī ir ievadstunda, tad prezentācija izmantojama gan stundas sākumā, gan kā reflektīvs materiāls stundas beigās.
Baltijas Datoru akadēmijas ieteikumi mācību stundas, lekcijas papildināšanai ar audio, video efektiem. Informācija par bez maksas pieejamām datorprogrammām, kuras iespējams izmantot šo mērķu īstenošanai.
Tu esi bagāts cilvēks, ja ikdienā spēj saskatīt skaisto lietās, kas ir mums līdzās katru dienu. Māksla ir paslēpta tik daudzās lietās, kuras bieži mēs uzskatām par neinteresantām, vienmuļām, taču viss,ko atliek izdarīt - ir tikai pieiet tam tuvāk un spēt it visā saredzēt mākslu. Kas notiek, ja to izdarām? Mēs spējam saprast, ka pasaule , kurā dzīvojam, ir kā viens liels mākslas darbs-atliek tikai to redzēt:)
Stundas mērķis ir atkārtot lineāras, pakāpes un kvadrātfunkcijas tēmu, identificēt individuālās nepilnības izpratnē un tās labot. Stundā tiek izmantots grupu darbs, lai skolēni palīdzētu viens otram identificēt un izlabot nepilnības, kā arī mobilie telefoni ar diktafona funkcionalitāti, lai skolēni pēc stundas varētu pārskatīt savu skaidrojumu par funkcijām, pamanīt pielaistās nepilnības un tās apzināti izlabot. Šī prezentācija apraksta stundas galvenās daļas – grupu darbu un mobilo telefonu izmantošanu.
Šīs stundas mērķis ir mācīt skolēniem pašiem meklēt informāciju par Dienvidāzijas valstīm, kā arī atpazīt valstis pēc dažādām raksturīgām pazīmēm – kultūras, dabas, tūrisma objektiem u.c.
Stundas gaita paredzēta šāda:
Skolotājs aktualizē skolēnu zināšanas ar video par vienu no Dienvidāzijas valstīm, skolēni min, kas par reģionu un valsti tiek rādīti, pēc tam ,balstoties uz rādītajiem attēliem, skolēni paši var atminēt visas reģiona valstis;
Stundā tiek organizēts grupu darbs – katrai grupai jāatrod informācija par tai iedalīto valsti – resursi, ko var izmantot ir grāmatas, atlanti, izdrukāti interneta resursi, žurnāli (piem. GEO) un enciklopēdijas (Šie resursi jāsagatavo iepriekš);
Stundas beigās skolēni prezentē savu veikumu klasesbiedriem, tādējādi visiem ir informācija par visām valstīm.
1. Skolēna darba lapa
..................................... ..................................... ..................................... .....................................
Vārds uzvārds klase datums
SMILŠU SILTUMIETILPĪBA
Situācijas apraksts
Agris patīk vērot dabu. Tas vienmēr interesanti, jo katras parādības pamatā vienmēr atrodas
kāda likumsakarība. Arī šoreiz guļot karstajās jūras smiltīs saulainā vasaras dienā, Agris
aizdomājās, kādēļ smiltis saulē sakarst ātrāk nekā ūdens. Gan zeme, gan ūdens no saules
saņem vienādu siltuma daudzumu, bet temperatūra smiltīs palielinās ātrāk.
Tajā pašā vakarā Agris pastaigājās pa pludmali. Smiltis jau bija atdzisušas. Pirms iet uz
mājām, viņš nolēma izpeldēties. Ieejot ūdenī, šoreiz Agris pamanīja, ka ūdens vēl joprojām
ir silts. Viņam radās jautājums: Kāpēc smiltis ātrāk sasilst un ātrāk atdziest nekā ūdens?
Pētāmā problēma
Kāpēc temperatūra smiltīs mainās ātrāk nekā ūdenī?
Hipotēze
Izvirzi un pieraksti hipotēzi!
....................................................................................................................................................
....................................................................................................................................................
....................................................................................................................................................
Darba piederumi
Temperatūras sensors, datu uzkrājējs, svari, 2 plastmasas glāzītes, silts ūdens, smiltis.
Darba gaita
1. Nomēri smilšu temperatūru (iegremdē temperatūras sensoru jūrmalas smiltīs)
2. Nosver tukšu glāzi, tad glāzē ieber smiltis (apm. ⅓ glāzes) un nosver.
3. Nosver vēl vienu tukšu glāzi, tad glāzē ielej siltu ūdeni (apm. ½ glāzes) un nosver.
4. Nomēri ielietā ūdens temperatūru ar temperatūras sensoru.
5. Nomērīto ūdeni pielej klāt smiltīm un samaisi. Maisi tik ilgi, kamēr temperatūra
maisījumā nemainās (vai mainās ļoti maz) un pieraksti nomērīto līdzsvara temperatūru.
6. Izveido siltuma bilanci siltumam Qatd. = Qsaņ. ;
a. kur Q = m ∙ c ∙ ∆T,
b. ∆T = Tsāk – Tlīdzsv (ja viela atdziest)
c. ∆T = Tlīdzsv – Tsāk (ja viela sasilst)
7. Aprēķini jūras smilšu siltumietilpību. Ūdens siltumietilpība ir 4190 J/kg∙oC
Iegūto datu reģistrēšana
Vielu masas mērījumi
Viela Masa, g
Smiltis
Ūdens
Mārtiņš Gulbis, Pumpuru vidusskolas fizikas skolotājs
Iespējamās misijas un Lattelecom Zināšanu sabiedrības nedēļa 12.- 16. oktobris, 2009
2. Temperatūras mērījumi
Viela (vielu maisījums) Temperatūra, oC
Smiltis Sākuma temperatūra (Tsāk1)
Ūdens Sākuma temperatūra (Tsāk2)
Smilšu un ūdens maisījums Līdzsvara temperatūra (Tlīdzsv)
Iegūto datu apstrāde (vieta aprēķiniem)
Rezultātu analīze, izvērtēšana un secinājumi
• Vai hipotēze ir apstiprinājusies? .........................................................................................
• Analizē iegūtos datus? Kādi faktoru ietekmē mēs esam ieguvuši šādus rezultātus?
.........................................................................................................................................................
.........................................................................................................................................................
.........................................................................................................................................................
• Agrim balkonā stāv divi istabas augi – palma un kaktuss. Palmas puķupods ar zemi ir 4
reizes smagāks nekā kaktusa puķupods ar zemi. Karstā dienā puķupodi ir sakarsuši saulē
un Agris vēlas tos atdzesēt. Kurā puķupodā būs jālej vairāk vēsa ūdens un kāpēc?
.........................................................................................................................................................
.........................................................................................................................................................
Uguns dzēšanai var izmantot gan ūdeni, gan smiltis. Kurš no abiem materiāliem būs labāks
dzesētājs? Kādēļ laboratorijā uguns dzēšanai izmanto tieši smiltis?
.........................................................................................................................................................
.........................................................................................................................................................
.........................................................................................................................................................
Mārtiņš Gulbis, Pumpuru vidusskolas fizikas skolotājs
Iespējamās misijas un Lattelecom Zināšanu sabiedrības nedēļa 12.- 16. oktobris, 2009