IM nodarbības prezentācija Rīgas Tehniskās universitātes studentiem par tēmu: Kā palīdzēt sev mācīties, neatkarīgi no tā, kā tevi māca?. Nodarbības vadītāja Sandra Lāce.
IM nodarbības prezentācija Rīgas Tehniskās universitātes studentiem par tēmu: Kā palīdzēt sev mācīties, neatkarīgi no tā, kā tevi māca?. Nodarbības vadītāja Sandra Lāce.
vēstures stunda par lopkopības un zemkopības rašanos akmens laikmetā 6. klasēm. Pāreja no savācējsaimniecības uz ražojošo un izmaiņas, ko tā ienesa cilvēku dzīvē.
Stundas mērķis: Skolēni prot raksturot humānisma ideju un salīdzināt humānisma izvirzītās vērtības ar mūsdienu vērtībām; prot ar atslēgas vārdiem raksturot priekšstatus par pasauli antīkajā laikmetā, viduslaikos un renesansē. Ir iepazinuši renesanses laika mūziku.
Šīs stundas mācību mērķis ir prast noteikt un analizēt konkurentus uzņēmumam, kas nodarbojas ar sieviešu un modes un stila žurnālu izdošanu. Situācijas analīze šai stundai ir ņemta no sieviešu un modes un stila žurnālu tirgus. Šo prezentāciju var izmantot vidusskolas ekonomikas stundās par konkurenci. Prezentācijā ir sagatavots vizuālais materiāls, kas izmantojams, lai ilustrētu iedomātu tirgus situāciju un audzēkņi izveidotu darba grupas un radītu ideju uzmetumus jaunam sieviešu vai modes un stila žurnālam.
Šīs stundas mērķis ir praktizēt veidot un lietot ciešamās kārtas teikumus, lai runātu par kalnu sporta veidiem. Šī prezentācija ietver saites uz Interneta uzdevumiem un video, kas saistīti ar šo tēmu.
Šī prezentācija paredzēta 7.klasei vienkāršās tagadnes un ilgstošās tagadnes apguvei. Stundā tiek atsvaidzinātas zināšanas par abiem laikiem, nostiprinātas tās ar oriģinālu pieeju – caur James Wolf dzīves pieredzi. Tā kā šī ir ievadstunda, tad prezentācija izmantojama gan stundas sākumā, gan kā reflektīvs materiāls stundas beigās.
Baltijas Datoru akadēmijas ieteikumi mācību stundas, lekcijas papildināšanai ar audio, video efektiem. Informācija par bez maksas pieejamām datorprogrammām, kuras iespējams izmantot šo mērķu īstenošanai.
Tu esi bagāts cilvēks, ja ikdienā spēj saskatīt skaisto lietās, kas ir mums līdzās katru dienu. Māksla ir paslēpta tik daudzās lietās, kuras bieži mēs uzskatām par neinteresantām, vienmuļām, taču viss,ko atliek izdarīt - ir tikai pieiet tam tuvāk un spēt it visā saredzēt mākslu. Kas notiek, ja to izdarām? Mēs spējam saprast, ka pasaule , kurā dzīvojam, ir kā viens liels mākslas darbs-atliek tikai to redzēt:)
Stundas mērķis ir atkārtot lineāras, pakāpes un kvadrātfunkcijas tēmu, identificēt individuālās nepilnības izpratnē un tās labot. Stundā tiek izmantots grupu darbs, lai skolēni palīdzētu viens otram identificēt un izlabot nepilnības, kā arī mobilie telefoni ar diktafona funkcionalitāti, lai skolēni pēc stundas varētu pārskatīt savu skaidrojumu par funkcijām, pamanīt pielaistās nepilnības un tās apzināti izlabot. Šī prezentācija apraksta stundas galvenās daļas – grupu darbu un mobilo telefonu izmantošanu.
Šīs stundas mērķis ir mācīt skolēniem pašiem meklēt informāciju par Dienvidāzijas valstīm, kā arī atpazīt valstis pēc dažādām raksturīgām pazīmēm – kultūras, dabas, tūrisma objektiem u.c.
Stundas gaita paredzēta šāda:
Skolotājs aktualizē skolēnu zināšanas ar video par vienu no Dienvidāzijas valstīm, skolēni min, kas par reģionu un valsti tiek rādīti, pēc tam ,balstoties uz rādītajiem attēliem, skolēni paši var atminēt visas reģiona valstis;
Stundā tiek organizēts grupu darbs – katrai grupai jāatrod informācija par tai iedalīto valsti – resursi, ko var izmantot ir grāmatas, atlanti, izdrukāti interneta resursi, žurnāli (piem. GEO) un enciklopēdijas (Šie resursi jāsagatavo iepriekš);
Stundas beigās skolēni prezentē savu veikumu klasesbiedriem, tādējādi visiem ir informācija par visām valstīm.
vēstures stunda par lopkopības un zemkopības rašanos akmens laikmetā 6. klasēm. Pāreja no savācējsaimniecības uz ražojošo un izmaiņas, ko tā ienesa cilvēku dzīvē.
Stundas mērķis: Skolēni prot raksturot humānisma ideju un salīdzināt humānisma izvirzītās vērtības ar mūsdienu vērtībām; prot ar atslēgas vārdiem raksturot priekšstatus par pasauli antīkajā laikmetā, viduslaikos un renesansē. Ir iepazinuši renesanses laika mūziku.
Šīs stundas mācību mērķis ir prast noteikt un analizēt konkurentus uzņēmumam, kas nodarbojas ar sieviešu un modes un stila žurnālu izdošanu. Situācijas analīze šai stundai ir ņemta no sieviešu un modes un stila žurnālu tirgus. Šo prezentāciju var izmantot vidusskolas ekonomikas stundās par konkurenci. Prezentācijā ir sagatavots vizuālais materiāls, kas izmantojams, lai ilustrētu iedomātu tirgus situāciju un audzēkņi izveidotu darba grupas un radītu ideju uzmetumus jaunam sieviešu vai modes un stila žurnālam.
Šīs stundas mērķis ir praktizēt veidot un lietot ciešamās kārtas teikumus, lai runātu par kalnu sporta veidiem. Šī prezentācija ietver saites uz Interneta uzdevumiem un video, kas saistīti ar šo tēmu.
Šī prezentācija paredzēta 7.klasei vienkāršās tagadnes un ilgstošās tagadnes apguvei. Stundā tiek atsvaidzinātas zināšanas par abiem laikiem, nostiprinātas tās ar oriģinālu pieeju – caur James Wolf dzīves pieredzi. Tā kā šī ir ievadstunda, tad prezentācija izmantojama gan stundas sākumā, gan kā reflektīvs materiāls stundas beigās.
Baltijas Datoru akadēmijas ieteikumi mācību stundas, lekcijas papildināšanai ar audio, video efektiem. Informācija par bez maksas pieejamām datorprogrammām, kuras iespējams izmantot šo mērķu īstenošanai.
Tu esi bagāts cilvēks, ja ikdienā spēj saskatīt skaisto lietās, kas ir mums līdzās katru dienu. Māksla ir paslēpta tik daudzās lietās, kuras bieži mēs uzskatām par neinteresantām, vienmuļām, taču viss,ko atliek izdarīt - ir tikai pieiet tam tuvāk un spēt it visā saredzēt mākslu. Kas notiek, ja to izdarām? Mēs spējam saprast, ka pasaule , kurā dzīvojam, ir kā viens liels mākslas darbs-atliek tikai to redzēt:)
Stundas mērķis ir atkārtot lineāras, pakāpes un kvadrātfunkcijas tēmu, identificēt individuālās nepilnības izpratnē un tās labot. Stundā tiek izmantots grupu darbs, lai skolēni palīdzētu viens otram identificēt un izlabot nepilnības, kā arī mobilie telefoni ar diktafona funkcionalitāti, lai skolēni pēc stundas varētu pārskatīt savu skaidrojumu par funkcijām, pamanīt pielaistās nepilnības un tās apzināti izlabot. Šī prezentācija apraksta stundas galvenās daļas – grupu darbu un mobilo telefonu izmantošanu.
Šīs stundas mērķis ir mācīt skolēniem pašiem meklēt informāciju par Dienvidāzijas valstīm, kā arī atpazīt valstis pēc dažādām raksturīgām pazīmēm – kultūras, dabas, tūrisma objektiem u.c.
Stundas gaita paredzēta šāda:
Skolotājs aktualizē skolēnu zināšanas ar video par vienu no Dienvidāzijas valstīm, skolēni min, kas par reģionu un valsti tiek rādīti, pēc tam ,balstoties uz rādītajiem attēliem, skolēni paši var atminēt visas reģiona valstis;
Stundā tiek organizēts grupu darbs – katrai grupai jāatrod informācija par tai iedalīto valsti – resursi, ko var izmantot ir grāmatas, atlanti, izdrukāti interneta resursi, žurnāli (piem. GEO) un enciklopēdijas (Šie resursi jāsagatavo iepriekš);
Stundas beigās skolēni prezentē savu veikumu klasesbiedriem, tādējādi visiem ir informācija par visām valstīm.
1. Iespējamās misijas un Lattelecom Zināšanu sabiedrības nedēļa – par informācijas
un komunikāciju tehnoloģiju iespējām mācību procesā
No 12. – 16. oktobrim Iespējamā misija sadarbībā ar Lattelecom, vienu no programmas
dibinātājiem, un Lattelecom grupas uzņēmumu Baltijas Datoru Akadēmija, rīko Zināšanu
sabiedrības nedēļu Latvijas skolās. Nedēļas mērķis ir uzsvērt jauno informācijas un
komunikāciju tehnoloģiju nozīmi, veidojot mūsdienīgāku mācību procesu.
Nedēļas laikā visi divdesmit astoņi Iespējamās misijas skolotāji savās skolās vadīs atklātās
stundas, kurās atbilstoši stundas tēmai un mērķim izmantos jaunākās tehnoloģijas un
demonstrēs, kā tās palīdz skolēnus iesaistīt mācībās un dod iespēju viņiem labāk saprast
mācību vielu un sasniegt rezultātu. Tāpat kā pagājušajā gadā, sešpadsmit Iespējamās misijas
Otrā iesaukuma skolotāji no Lattelecom saņem lietošanā portatīvo datoru, savukārt, skolas,
kurās viņi strādā, video projektoru.
Iespējamās misijas, Lattelecom un Baltijas Datoru Akadēmijas sadarbības mērķis ir sekmēt
mūsdienīgu mācību procesu skolās, dodot iespēju skolotājiem radoši izmantot informācijas un
komunikāciju tehnoloģijas savā darbā. Lattelecom un jaunie skolotāji uzskata, ka tas palīdzēs
nostiprināt interaktīvo metožu izmantošanu mācību procesā. Būtiski, ka šī sadarbība dod
iespēju apgūt jaunas prasmes kā skolotājiem, tā skolēniem.
Zane Oliņa, Iespējamās misijas direktore: „Informācijas un komunikāciju tehnoloģijas ir
radikāli mainījušas pasauli, veidu, kā strādājam, sadarbojamies, dzīvojam. Tomēr ne visas
jomas tehnoloģiju revolūcija ietekmējusi vienlīdzīgi, un viena no samērā neskartām jomām
Latvijā ir izglītības sistēma. Jauno tehnoloģija izmantošana mācību procesā paver vēl
nebijušas iespējas labākai un dziļākai satura izpratnei un apgūšanai atbilstoši mūsdienu
realitātei. Būtiski arī tas, ka skolēniem ir jāapgūst tehnoloģiju izmantošana darbam un
problēmu risināšanai, ne tikai izklaidei. Ja Latvijas vīzija ir zināšanu sabiedrība, vai tā varēs
piepildīties, ja nebūs šādai sabiedrībai gatavu cilvēku?“
Lattelecom ir viens no Iespējamās misijas dibinātājiem, kas jau otro gadu arī finansiāli atbalsta
programmu. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis atzīmē: „Lattelecom misija ir
sniegt cilvēkiem plašākas iespējas informācijas laikmetā. Šobrīd ir būtiski neapstāties un
turpināt ieguldīt attīstībā, modernizējot mācību procesu, izmantojot mūsdienu tehnoloģiju
piedāvātās iespējas. Ieguldījums izglītībā šodien ar uzviju atmaksāsies nākotnē. Informāciju
tehnoloģiju izmantošana izglītības procesā palīdz skolēniem labāk sagatavoties dzīvei
zināšanu sabiedrībā, kļūstot par aktīviem tās dalībniekiem, paaugstinot savu konkurētspēju
nākotnē.”
Baltijas Datoru Akadēmijas, Latvijas vadošā informācijas un komunikāciju tehnoloģiju
profesionāļu un lietotāju mācību uzņēmuma, vadītāja Nadežda Semjonova uzsver: „Arvien
vairāk darba devēju meklē darbiniekus, kas spēj prasmīgi izmantot jaunākās tehnoloģijas un,
galvenais, kuriem ir uzņēmība arvien iet līdzi laikam un mācīties pielietot plašo, bet mainīgo
2. tehnoloģiju piedāvāto iespēju klāstu. Šis ir būtisks faktors uzņēmumiem, kas attīstās un strādā
pie sava snieguma uzlabošanas.”
Iespējamās misijas dalībnieku atklāto mācību stundu sarakstu varat atrast zemāk. Mediju
pārstāvjiem būs iespēja piedalīties stundās, to iepriekš saskaņojot ar Iespējamās misijas
pārstāvi Egiju Saļņikovu (egija.salnikova@iespejamamisija.lv; 26171151).
Nedēļas ietvaros Iespējamā misija veiks pētījumu par pašreizējo informācijas un komunikāciju
tehnoloģiju nodrošinājumu skolās un skolēnu viedokli par to izmantošanu mācību procesā.
Sekot līdzi Zināšanu sabiedrības nedēļai varēs:
Iespējamās misijas mājas lapa: www.iespejamamisija.lv
Twitter: @Iespejamamisija
Zanes Oliņas blogs: http://zaneolina.wordpress.com
Papildu informācija:
Egija Saļņikova
Programmas Iespējama misija komunikācijas speciāliste
Tālr.: 67294645
Mob. tālr.: 26171151
E-pasts: egija.salnikova@iespejamamisija.lv
www.iespejamamisija.lv
3. Iespējamās misijas un Lattelecom "Zināšanu sabiedrības nedēļa"
12. - 16. oktobris, 2009
Laiks Skola Skolotājs Stunda Klase Tēma
Pirmdiena 12. oktobris
8:10-8:50 Gulbenes Valsts ģimnāzija Sandra Bukovska informātika 7.kl Informācijas meklēšana Internetā
9:55 -10:35 Rīgas Mūzikas Internātvidusskola Aleksandrs Vorobjovs matemātika 10.kl Kvadrātfunkcijas
11:15-11:55 Rīgas Teikas vidusskola Liene Jurgelāne kultūras vēsture 11.kl Renesanse
12:10-12:50 Rīgas 74. vidusskola Daiga Blāķe ģeogrāfija 11.kl Āzijas valstis
Otrdiena 13. oktobris
8:30-9:10 Rīgas 28. vidusskola Mārtiņš Bērziņš matemātika 9.kl Vienādojumu sistēmas
8:30-9:10 Rīgas Pārdaugavas profesionālā vidusskola Jumis Ločmelis angļu valoda 11.kl Ceļošana
9:00-9:40 Olaines 1. vidusskola Juris Zakrevskis ķīmija 10.kl Izšķīdušās vielas molārā koncentrācija šķīdumā
9:15-9:55 Rīgas Purvciema amatu vidusskola Katrīna Vītola modes psiholoģija 11.kl Konkurentu analīze
9:35-10:15 Valmieras Valsts ģimnāzija Ilona Ozoliņa angļu valoda 7.kl Vienkāršā un ilgstošā tagadne
10:00-10:40 Teteles pamatskola Anna Gabriša dabaszinības 5.kl Saules sistēma
10:10-10:50 Rīgas Ostvalda vidusskola Pāvels Nazarovs fizika 11.kl Izoprocesi gāzēs
11:30-12:10 Valmieras Valsts ģimnāzija Kirils Gorovojs ķīmija 11.kl 2a grupas elementi
13:55-14:35 Rīgas Mežciema pamatskola Arnis Kleinbergs vēsture 6.kl Vēlais akmens laikmets
Trešdiena 14. oktobris
8:30-9:10 Jaunpiebalgas vidusskola Ieva Ušča angļu valoda 8.kl Dažādi dzīvesstili
9:00-9:40 Blīdenes pamatskola Santa Prancāne matemātika 7.kl Vienādojumu sastādīšana un atrisināšana
9:00-9:40 Olaines 1. vidusskola Bruno Bahs vizuālā māksla 8.kl Vizuālā māksla mums apkārt - prasme to saskatīt
9:50-10:30 Dobeles Valsts ģimnāzija Gatis Narvaišs fizika 8.kl Skaņa ikdienā
11:40-12:20 Aizupes pamatskola Kārlis Kravis fizika 8.kl Masa
12:05-12:45 Rīgas Lietuviešu vidusskola Linda Beķere vēsture 8.kl Lielie ģeogrāfiskie atklājumi
12:30-13:10 Blīdenes pamatskola Valērija Kiškurno vizuālā māksla 8.kl Vizuālais tēls
13:05-13:45 Rīgas Mežciema pamatskola Inese Pelnēna dabaszinības 5.kl Saules sistēma
13:40-14:20 Sventes pamatskola Sergejs Baltmanis sociālās zinības 9.kl Valsts
Ceturtdiena 15. oktobris
10:10-10:50 Ozolnieku vidusskola Igors Grigorjevs biznesa ekonomikas pamati 12.kl Nodokļu veidi un likmes
12:50-13:40 Rīgas 74. vidusskola Viesturs Eglītis bioloģija 7.kl Aļģes
13:10-13:50 Ozolnieku vidusskola Edīte Millere angļu valoda 9.kl Ekstrēmie sporta veidi. Kalnā kāpšana.
13:20-14:00 Limbažu 1. vidusskola Mārtiņš Kālis matemātika 10.kl Funkcijas
13:30-14:10 Pumpuru vidusskola Mārtiņš Gulbis fizika 11.kl Siltums apkārtējā vidē