SlideShare a Scribd company logo
Історія України 7 кл.
Тема. Урок узагальнення навчальних досягнень учнів з теми «Київська Русь наприкінці X — у
першій половині XI ст.».
Мета: оцінити рівень навчальних досягнень учнів під час вивчення теми «Київська Русь
наприкінці X — у першій половині XI ст.» за допомогою тестів; перевірити вміння застосовувати
здобуті знання; систематизувати, узагальнити та закріпити знання учнів із теми; повторити основні
терміни та поняття; виділити й актуалізувати в пам'яті учнів найважливіші явища та процеси;
закріпити вміння систематизувати матеріал; виховувати в учнів зацікавленість історією,
Тип уроку: контролю та перевірки знань.
Очікувані результати. Після цього уроку учні зможуть: визначати хронологічні межі правління
князів Київської Русі; пояснювати терміни та поняття, використані під час вивчення теми;
характеризувати внутрішню та зовнішню політику князів Володимира та Ярослава; установлювати
територіальні зміни Київської держави; визначати сутність економічних та суспільних відносин у
Київській Русі наприкінці X — у першій половині XI ст.
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ОЦІНЮВАННЯ ТА ПЕРЕВІРКА ЗНАНЬ УЧНІВ
Завдання І.
Вибрати одну правильну відповідь
1. Позначте ім'я князя, який правив у 1019—1054 рр.
А) Володимир Великий; Б) Святослав Ігорович;
В) Ярослав Мудрий; Г) Володимир Мономах.
2. Позначте факт, що стосується життя та діяльності Ярослава Мудрого.
А) Успадкував владу від князя Святослава; Б) розгромив печенігів під стінами Києва;
В) за його наказом була побудована Десятинна церква; Г) прожив 67 років.
3. Позначте назву документа, уривок із якого наведений:
«Якщо вб'ють огнищанина навмисне, то вбивця платить за нього 80 гривень... А за вбитого
князівського тіуна —80 гривень... А за вбитого смерда або холопа — 5 гривень. А за князівського
коня — 3 гривні, а за коня смерда — 2 гривні... І якщо вкраде чужого раба або рабиню, то він
платить за образу 12 гривень...».
А) «Кодекс Володимира»; Б) «Київська правда»;
В) «Галицько-Волинський літопис»; Г) «Руська правда».
Позначте, коли відбулася подія, про яку йдеться в уривку з літописа: «Володимир... прийшов у
Київ, зразу звелів скинути (язичеських) кумирів — одних порубати, а інших спалити. А Перуна
звелів прив'язати до хвоста коня і стягти з гори по Боричеву узвозу в Ручай і приставив 12 мужів
штовхати Перуна жердинами... Коли тягли Перуна по Ручаю до Дніпра, віруючі люди оплакували
його. І, притягши Перуна, вкинули його в Дніпро...».
А) 986 р.; Б) 988 р.; В) 990 р.; Г) 991 р.
Позначте назву релігійної громади ченців або черниць, що з належними їм землями та капіталами
становили церковно-господарські організації.
А) Монастир; Б) верства; В) віче; Г) двір.
Позначте подію, яка відбулася безпосередньо перед початком будівництва собору Святої Софії.
А) Запровадження християнства; Б) реформа управління державою;
В) розгром печенігів; Г) видання «Руської правди».
Позначте вид господарства, який становив основу економіки Київської Русі, тобто був головним.
А) Землеробство; Б) скотарство;
В) торгівля; Г) ремесло.
8. Позначте ім'я дочки Ярослава Мудрого, яка стала дружиною французького короля Генріха І,
а потім фактично королевою Франції за малолітства короля Філіппа І.
А) Анастасія; Б) Лина;
В) Єлизавета; Г) Ірина.
9. Позначте правильне твердження.
А) Верховна державна влада в Київській Русі належала Боярській думі;
Б) князівська влада поєднувала військові, судові та адміністративні функції;
В) під час прийняття всіх важливих рішень і зобов'язаний був радитись із Боярською
думою;
Г) віче не мало права критикувати політику князя, а повинне було в усьому його підтримувати.
10. Позначте назву найвідомішого літопису часів Київської Русі.
А) «Слово про закон і благодать»; Б) «Моління Даниїла Заточника»;
В) «Повість минулих літ»; Г) «Лаврентіївський літопис».
Завдання II. Установити відповідність, утворивши логічні пари
Завдання. III. Установити хронологічну або логічну послідовність
13. Розташуйте події в хронологічній послідовності:
А) діставши в Новгороді звістку про батькову смерть та беззаконня Святополка, він наказав
своїм воїнам готуватися до походу: «Не я почав побивати братів, а він. Хай буде Бог месником за
кров братів моїх...»;
Б) за задумом князя, система оборони від нападів кочовиків мала складатися з потужних
земляних укріплень і низки фортець на південних кордонах: «І став він городи зводити по Десні, і по
Остру, і по Трубежу, і по Сулі, і по Стугні». Грандіозні фортифікації увічнено назвою «Змієві вали»;
В) «Повелів він поскидати кумирів —' тих порубати, а інших вогню оддати. Перуна ж повелів він
прив'язати коневі до хвоста і волочити з гори по Боричевому узвозу на ручай, і дванадцятьох мужів
приставив бити його палицями»;
Г) «Поставив Ярослав русина Іларіона митрополитом Русі у Святій Софії, зібравши єпископів. А
тепер-от скажем, звідки дістав свою назву Печерський монастир».
14. Запишіть назви споруд, які прикрасили місто Київ, у хронологічній послідовності їхнього
будівництва:
А) собор Святої Софії; Б) Печерська лавра;
В) Золоті Ворота; Г) Десятинна церква.
15. Розташуйте події в хронологічній послідовності:
А) перша літописна згадка про заснування Києво-Печерського монастиря;
Б) перемога Ярослава Мудрого над печенігами;
В) посадження п'ятьох синів Ярославом Мудрим у містах Київської Русі;
Г) Ярослав Мудрий — єдиновладний володар Русі після смерті Мстислава.

More Related Content

Similar to Урок узагальнення в 7 класі

Завдання II етапу Всеукраїнської олімпіади з історії
Завдання II етапу Всеукраїнської олімпіади з історіїЗавдання II етапу Всеукраїнської олімпіади з історії
Завдання II етапу Всеукраїнської олімпіади з історіїTetjana Bilotserkivets
 
оригінал відкритий
оригінал відкритийоригінал відкритий
оригінал відкритийgavronnatalia
 
олімпіадні завдання з історії
олімпіадні завдання з історіїолімпіадні завдання з історії
олімпіадні завдання з історіїIrina Zerkal
 
Тестові завдання для підготовки ЗНО з історії України. Теми 13-17
Тестові завдання для підготовки ЗНО з історії України. Теми 13-17Тестові завдання для підготовки ЗНО з історії України. Теми 13-17
Тестові завдання для підготовки ЗНО з історії України. Теми 13-17Tetjana Bilotserkivets
 
тренувальні тести 7 клас
тренувальні тести 7 кластренувальні тести 7 клас
тренувальні тести 7 класpr1nc1k
 
Урок з теми: "Перший похід монголів на Русь. Вторгнення хана Батия на українс...
Урок з теми: "Перший похід монголів на Русь. Вторгнення хана Батия на українс...Урок з теми: "Перший похід монголів на Русь. Вторгнення хана Батия на українс...
Урок з теми: "Перший похід монголів на Русь. Вторгнення хана Батия на українс...Tetjana Bilotserkivets
 
урок на конкурс
урок на конкурсурок на конкурс
урок на конкурсCshkilniy
 
Kyiv rus-za-yaroslava-mudrogo
Kyiv rus-za-yaroslava-mudrogoKyiv rus-za-yaroslava-mudrogo
Kyiv rus-za-yaroslava-mudrogozero1996
 
Тестові завдання для підготовки ЗНО з історії України. Теми 23-24
Тестові завдання для підготовки ЗНО з історії України. Теми 23-24Тестові завдання для підготовки ЗНО з історії України. Теми 23-24
Тестові завдання для підготовки ЗНО з історії України. Теми 23-24Tetjana Bilotserkivets
 
I етап історія
I етап історіяI етап історія
I етап історіяsergius3000
 
1. історія україни тренінг 1
1. історія україни тренінг 1 1. історія україни тренінг 1
1. історія україни тренінг 1 Оксана Kopanica
 
історія україни 7 клас. київська держава за правління ярослава мудрого
історія україни 7 клас. київська держава за правління ярослава мудрогоісторія україни 7 клас. київська держава за правління ярослава мудрого
історія україни 7 клас. київська держава за правління ярослава мудрогоCshkilniy
 
1. історія україни тренінг 1
1. історія україни тренінг 1 1. історія україни тренінг 1
1. історія україни тренінг 1 Віктор Семенюк
 
київська русь нова.Ppt 1
київська русь нова.Ppt 1київська русь нова.Ppt 1
київська русь нова.Ppt 1Tetiana1981
 
Презентація для проведення уроку "Київська Русь"
Презентація для проведення уроку  "Київська Русь"Презентація для проведення уроку  "Київська Русь"
Презентація для проведення уроку "Київська Русь"Tetiana1981
 
Урок з теми" Козацько-селянські повстання 20-30-х рр. XVII ст."
Урок з теми" Козацько-селянські повстання 20-30-х рр. XVII ст."Урок з теми" Козацько-селянські повстання 20-30-х рр. XVII ст."
Урок з теми" Козацько-селянські повстання 20-30-х рр. XVII ст."Tetjana Bilotserkivets
 
першоджерела
першоджерела першоджерела
першоджерела inna snna
 
Тестові завдання для підготовки ЗНО з історії України. Теми 1-12
Тестові завдання для підготовки ЗНО з історії України. Теми 1-12Тестові завдання для підготовки ЗНО з історії України. Теми 1-12
Тестові завдання для підготовки ЗНО з історії України. Теми 1-12Tetjana Bilotserkivets
 

Similar to Урок узагальнення в 7 класі (20)

Завдання II етапу Всеукраїнської олімпіади з історії
Завдання II етапу Всеукраїнської олімпіади з історіїЗавдання II етапу Всеукраїнської олімпіади з історії
Завдання II етапу Всеукраїнської олімпіади з історії
 
оригінал відкритий
оригінал відкритийоригінал відкритий
оригінал відкритий
 
олімпіадні завдання з історії
олімпіадні завдання з історіїолімпіадні завдання з історії
олімпіадні завдання з історії
 
Тестові завдання для підготовки ЗНО з історії України. Теми 13-17
Тестові завдання для підготовки ЗНО з історії України. Теми 13-17Тестові завдання для підготовки ЗНО з історії України. Теми 13-17
Тестові завдання для підготовки ЗНО з історії України. Теми 13-17
 
тренувальні тести 7 клас
тренувальні тести 7 кластренувальні тести 7 клас
тренувальні тести 7 клас
 
Урок з теми: "Перший похід монголів на Русь. Вторгнення хана Батия на українс...
Урок з теми: "Перший похід монголів на Русь. Вторгнення хана Батия на українс...Урок з теми: "Перший похід монголів на Русь. Вторгнення хана Батия на українс...
Урок з теми: "Перший похід монголів на Русь. Вторгнення хана Батия на українс...
 
урок на конкурс
урок на конкурсурок на конкурс
урок на конкурс
 
Kyiv rus-za-yaroslava-mudrogo
Kyiv rus-za-yaroslava-mudrogoKyiv rus-za-yaroslava-mudrogo
Kyiv rus-za-yaroslava-mudrogo
 
Тестові завдання для підготовки ЗНО з історії України. Теми 23-24
Тестові завдання для підготовки ЗНО з історії України. Теми 23-24Тестові завдання для підготовки ЗНО з історії України. Теми 23-24
Тестові завдання для підготовки ЗНО з історії України. Теми 23-24
 
I етап історія
I етап історіяI етап історія
I етап історія
 
Yaroslav Mudryi
Yaroslav MudryiYaroslav Mudryi
Yaroslav Mudryi
 
1. історія україни тренінг 1
1. історія україни тренінг 1 1. історія україни тренінг 1
1. історія україни тренінг 1
 
історія україни 7 клас. київська держава за правління ярослава мудрого
історія україни 7 клас. київська держава за правління ярослава мудрогоісторія україни 7 клас. київська держава за правління ярослава мудрого
історія україни 7 клас. київська держава за правління ярослава мудрого
 
1. історія україни тренінг 1
1. історія україни тренінг 1 1. історія україни тренінг 1
1. історія україни тренінг 1
 
київська русь нова.Ppt 1
київська русь нова.Ppt 1київська русь нова.Ppt 1
київська русь нова.Ppt 1
 
Презентація для проведення уроку "Київська Русь"
Презентація для проведення уроку  "Київська Русь"Презентація для проведення уроку  "Київська Русь"
Презентація для проведення уроку "Київська Русь"
 
Урок з теми" Козацько-селянські повстання 20-30-х рр. XVII ст."
Урок з теми" Козацько-селянські повстання 20-30-х рр. XVII ст."Урок з теми" Козацько-селянські повстання 20-30-х рр. XVII ст."
Урок з теми" Козацько-селянські повстання 20-30-х рр. XVII ст."
 
першоджерела
першоджерела першоджерела
першоджерела
 
output (6).pdf
output (6).pdfoutput (6).pdf
output (6).pdf
 
Тестові завдання для підготовки ЗНО з історії України. Теми 1-12
Тестові завдання для підготовки ЗНО з історії України. Теми 1-12Тестові завдання для підготовки ЗНО з історії України. Теми 1-12
Тестові завдання для підготовки ЗНО з історії України. Теми 1-12
 

More from KravchukRoman

Додаток до позакласного заходу я пишаюся тобою, мій райцентр!
Додаток до позакласного заходу я пишаюся тобою, мій райцентр!Додаток до позакласного заходу я пишаюся тобою, мій райцентр!
Додаток до позакласного заходу я пишаюся тобою, мій райцентр!KravchukRoman
 
Додаток до позакласного заходу історія мого райцентру
Додаток до позакласного заходу історія мого райцентруДодаток до позакласного заходу історія мого райцентру
Додаток до позакласного заходу історія мого райцентруKravchukRoman
 
Дослідження топоніміки рідного краю
Дослідження топоніміки рідного краюДослідження топоніміки рідного краю
Дослідження топоніміки рідного краюKravchukRoman
 
Лабораторно практичне заняття
Лабораторно практичне заняттяЛабораторно практичне заняття
Лабораторно практичне заняттяKravchukRoman
 
Векторне моделювання освітнього середовища миколаївського нвк
Векторне моделювання освітнього середовища миколаївського нвкВекторне моделювання освітнього середовища миколаївського нвк
Векторне моделювання освітнього середовища миколаївського нвкKravchukRoman
 
План самоосвітньої діяльності
План самоосвітньої діяльностіПлан самоосвітньої діяльності
План самоосвітньої діяльностіKravchukRoman
 
Передня Азія в давнину
Передня Азія в давнинуПередня Азія в давнину
Передня Азія в давнинуKravchukRoman
 
Релігія та міфологія древнього Єгипту
Релігія та міфологія древнього ЄгиптуРелігія та міфологія древнього Єгипту
Релігія та міфологія древнього ЄгиптуKravchukRoman
 
Навчальна програма. Істроія України та Всесвітня істроія для учнів 5-9 класів
Навчальна програма. Істроія України та Всесвітня істроія для учнів 5-9 класівНавчальна програма. Істроія України та Всесвітня істроія для учнів 5-9 класів
Навчальна програма. Істроія України та Всесвітня істроія для учнів 5-9 класівKravchukRoman
 
Навчальна програма на 2015-2016 н.р.
Навчальна програма на 2015-2016 н.р.Навчальна програма на 2015-2016 н.р.
Навчальна програма на 2015-2016 н.р.KravchukRoman
 
Презентація досвіду Міненко Д. В.
Презентація досвіду Міненко Д. В.Презентація досвіду Міненко Д. В.
Презентація досвіду Міненко Д. В.KravchukRoman
 

More from KravchukRoman (11)

Додаток до позакласного заходу я пишаюся тобою, мій райцентр!
Додаток до позакласного заходу я пишаюся тобою, мій райцентр!Додаток до позакласного заходу я пишаюся тобою, мій райцентр!
Додаток до позакласного заходу я пишаюся тобою, мій райцентр!
 
Додаток до позакласного заходу історія мого райцентру
Додаток до позакласного заходу історія мого райцентруДодаток до позакласного заходу історія мого райцентру
Додаток до позакласного заходу історія мого райцентру
 
Дослідження топоніміки рідного краю
Дослідження топоніміки рідного краюДослідження топоніміки рідного краю
Дослідження топоніміки рідного краю
 
Лабораторно практичне заняття
Лабораторно практичне заняттяЛабораторно практичне заняття
Лабораторно практичне заняття
 
Векторне моделювання освітнього середовища миколаївського нвк
Векторне моделювання освітнього середовища миколаївського нвкВекторне моделювання освітнього середовища миколаївського нвк
Векторне моделювання освітнього середовища миколаївського нвк
 
План самоосвітньої діяльності
План самоосвітньої діяльностіПлан самоосвітньої діяльності
План самоосвітньої діяльності
 
Передня Азія в давнину
Передня Азія в давнинуПередня Азія в давнину
Передня Азія в давнину
 
Релігія та міфологія древнього Єгипту
Релігія та міфологія древнього ЄгиптуРелігія та міфологія древнього Єгипту
Релігія та міфологія древнього Єгипту
 
Навчальна програма. Істроія України та Всесвітня істроія для учнів 5-9 класів
Навчальна програма. Істроія України та Всесвітня істроія для учнів 5-9 класівНавчальна програма. Істроія України та Всесвітня істроія для учнів 5-9 класів
Навчальна програма. Істроія України та Всесвітня істроія для учнів 5-9 класів
 
Навчальна програма на 2015-2016 н.р.
Навчальна програма на 2015-2016 н.р.Навчальна програма на 2015-2016 н.р.
Навчальна програма на 2015-2016 н.р.
 
Презентація досвіду Міненко Д. В.
Презентація досвіду Міненко Д. В.Презентація досвіду Міненко Д. В.
Презентація досвіду Міненко Д. В.
 

Recently uploaded

LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfOlga Kudriavtseva
 
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfOlga Kudriavtseva
 
Р.Л.Стівенсон. Презентація життєвого шляху
Р.Л.Стівенсон. Презентація життєвого шляхуР.Л.Стівенсон. Презентація життєвого шляху
Р.Л.Стівенсон. Презентація життєвого шляхуAdriana Himinets
 
Роберт Льюїс Л.Стівенсон. Біографічна довідка
Роберт Льюїс Л.Стівенсон. Біографічна довідкаРоберт Льюїс Л.Стівенсон. Біографічна довідка
Роберт Льюїс Л.Стівенсон. Біографічна довідкаAdriana Himinets
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...tetiana1958
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfssuser7541ef1
 
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...santomihail264
 
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослинСучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослинtetiana1958
 
Албанія
АлбаніяАлбанія
АлбаніяCupCakeDoo
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жаріковаestet13
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfOlga Kudriavtseva
 

Recently uploaded (14)

LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
 
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежністьСимон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
 
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
 
Р.Л.Стівенсон. Презентація життєвого шляху
Р.Л.Стівенсон. Презентація життєвого шляхуР.Л.Стівенсон. Презентація життєвого шляху
Р.Л.Стівенсон. Презентація життєвого шляху
 
Роберт Льюїс Л.Стівенсон. Біографічна довідка
Роберт Льюїс Л.Стівенсон. Біографічна довідкаРоберт Льюїс Л.Стівенсон. Біографічна довідка
Роберт Льюїс Л.Стівенсон. Біографічна довідка
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
 
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
 
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослинСучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
 
Албанія
АлбаніяАлбанія
Албанія
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
 

Урок узагальнення в 7 класі

  • 1. Історія України 7 кл. Тема. Урок узагальнення навчальних досягнень учнів з теми «Київська Русь наприкінці X — у першій половині XI ст.». Мета: оцінити рівень навчальних досягнень учнів під час вивчення теми «Київська Русь наприкінці X — у першій половині XI ст.» за допомогою тестів; перевірити вміння застосовувати здобуті знання; систематизувати, узагальнити та закріпити знання учнів із теми; повторити основні терміни та поняття; виділити й актуалізувати в пам'яті учнів найважливіші явища та процеси; закріпити вміння систематизувати матеріал; виховувати в учнів зацікавленість історією, Тип уроку: контролю та перевірки знань. Очікувані результати. Після цього уроку учні зможуть: визначати хронологічні межі правління князів Київської Русі; пояснювати терміни та поняття, використані під час вивчення теми; характеризувати внутрішню та зовнішню політику князів Володимира та Ярослава; установлювати територіальні зміни Київської держави; визначати сутність економічних та суспільних відносин у Київській Русі наприкінці X — у першій половині XI ст. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ОЦІНЮВАННЯ ТА ПЕРЕВІРКА ЗНАНЬ УЧНІВ Завдання І. Вибрати одну правильну відповідь 1. Позначте ім'я князя, який правив у 1019—1054 рр. А) Володимир Великий; Б) Святослав Ігорович; В) Ярослав Мудрий; Г) Володимир Мономах. 2. Позначте факт, що стосується життя та діяльності Ярослава Мудрого. А) Успадкував владу від князя Святослава; Б) розгромив печенігів під стінами Києва; В) за його наказом була побудована Десятинна церква; Г) прожив 67 років. 3. Позначте назву документа, уривок із якого наведений: «Якщо вб'ють огнищанина навмисне, то вбивця платить за нього 80 гривень... А за вбитого князівського тіуна —80 гривень... А за вбитого смерда або холопа — 5 гривень. А за князівського коня — 3 гривні, а за коня смерда — 2 гривні... І якщо вкраде чужого раба або рабиню, то він платить за образу 12 гривень...». А) «Кодекс Володимира»; Б) «Київська правда»; В) «Галицько-Волинський літопис»; Г) «Руська правда». Позначте, коли відбулася подія, про яку йдеться в уривку з літописа: «Володимир... прийшов у Київ, зразу звелів скинути (язичеських) кумирів — одних порубати, а інших спалити. А Перуна звелів прив'язати до хвоста коня і стягти з гори по Боричеву узвозу в Ручай і приставив 12 мужів штовхати Перуна жердинами... Коли тягли Перуна по Ручаю до Дніпра, віруючі люди оплакували його. І, притягши Перуна, вкинули його в Дніпро...». А) 986 р.; Б) 988 р.; В) 990 р.; Г) 991 р. Позначте назву релігійної громади ченців або черниць, що з належними їм землями та капіталами становили церковно-господарські організації. А) Монастир; Б) верства; В) віче; Г) двір. Позначте подію, яка відбулася безпосередньо перед початком будівництва собору Святої Софії. А) Запровадження християнства; Б) реформа управління державою; В) розгром печенігів; Г) видання «Руської правди». Позначте вид господарства, який становив основу економіки Київської Русі, тобто був головним. А) Землеробство; Б) скотарство; В) торгівля; Г) ремесло. 8. Позначте ім'я дочки Ярослава Мудрого, яка стала дружиною французького короля Генріха І, а потім фактично королевою Франції за малолітства короля Філіппа І. А) Анастасія; Б) Лина; В) Єлизавета; Г) Ірина. 9. Позначте правильне твердження. А) Верховна державна влада в Київській Русі належала Боярській думі; Б) князівська влада поєднувала військові, судові та адміністративні функції; В) під час прийняття всіх важливих рішень і зобов'язаний був радитись із Боярською думою;
  • 2. Г) віче не мало права критикувати політику князя, а повинне було в усьому його підтримувати. 10. Позначте назву найвідомішого літопису часів Київської Русі. А) «Слово про закон і благодать»; Б) «Моління Даниїла Заточника»; В) «Повість минулих літ»; Г) «Лаврентіївський літопис». Завдання II. Установити відповідність, утворивши логічні пари Завдання. III. Установити хронологічну або логічну послідовність 13. Розташуйте події в хронологічній послідовності: А) діставши в Новгороді звістку про батькову смерть та беззаконня Святополка, він наказав своїм воїнам готуватися до походу: «Не я почав побивати братів, а він. Хай буде Бог месником за кров братів моїх...»; Б) за задумом князя, система оборони від нападів кочовиків мала складатися з потужних земляних укріплень і низки фортець на південних кордонах: «І став він городи зводити по Десні, і по Остру, і по Трубежу, і по Сулі, і по Стугні». Грандіозні фортифікації увічнено назвою «Змієві вали»; В) «Повелів він поскидати кумирів —' тих порубати, а інших вогню оддати. Перуна ж повелів він прив'язати коневі до хвоста і волочити з гори по Боричевому узвозу на ручай, і дванадцятьох мужів приставив бити його палицями»; Г) «Поставив Ярослав русина Іларіона митрополитом Русі у Святій Софії, зібравши єпископів. А тепер-от скажем, звідки дістав свою назву Печерський монастир». 14. Запишіть назви споруд, які прикрасили місто Київ, у хронологічній послідовності їхнього будівництва: А) собор Святої Софії; Б) Печерська лавра; В) Золоті Ворота; Г) Десятинна церква. 15. Розташуйте події в хронологічній послідовності: А) перша літописна згадка про заснування Києво-Печерського монастиря; Б) перемога Ярослава Мудрого над печенігами; В) посадження п'ятьох синів Ярославом Мудрим у містах Київської Русі; Г) Ярослав Мудрий — єдиновладний володар Русі після смерті Мстислава.