Конспект заняття з ознайомлення з предметним довкіллям,
навчання елементів грамоти та розвитку зв’язного мовлення
(старша група)
Відомості про автора:
Рудська Вікторія Василівна
вихователь
комунального комбінованого дошкільного
навчального закладу № 127
м. Кривого Рогу
Конспект заняття з ознайомлення з предметним довкіллям,
навчання елементів грамоти та розвитку зв’язного мовлення
(старша група)
Відомості про автора:
Рудська Вікторія Василівна
вихователь
комунального комбінованого дошкільного
навчального закладу № 127
м. Кривого Рогу
Передвиборча програма Ковальової Катериниtetiana1958
Передвиборча програма Ковальової Катерини - кандидатки на посаду голови Студентського самоврядування Факультету переробних і харчових виробництв Державного біотехнологічного університету (м. Харків)
проєкту від Національної бібліотеки України для дітей «Подорож містами України», у якому ти відкриєш для себе найкращі краєзнавчі перлини Батьківщини. Дванадцята зупинка присвячена західному, колоритному, найменшому за розміром регіону України - Чернівецькій області, яку називають Буковиною.
Нинішній етап розвитку економіки країни вимагає підвищеного попиту на сільськогосподарську продукцію, виробництво якої неможливе без розвинутого агропромислового комплексу. Тому вплив наукових розробок на сферу виробництва сільськогосподарської продукції набуває все більшої уваги, розцінюється як визначальний фактор інноваційного розвитку в розбудові продовольчого ринку України.
У сучасних умовах сільськогосподарського виробництва пріоритетним напрямком наукових досліджень є обґрунтування та удосконалення сучасних агротехнологій вирощування зернобобових культур на засадах енерго- і ресурсозбереження та екологічної безпечності. Зернобобові культури належать до цінних у продовольчому, кормовому та агроекологічному значенні рослин сільського господарства України.
За посівними площами та валовими зборами товарного насіння група зернобобових культур у світовому землеробстві займає друге місце після зернових. Така їхня позиція зумовлена тим, що вони є найдешевшим джерелом високоякісного білка для харчування людей і годівлі тварин та птиці. Крім цього, насіння бобових вирізняється позитивним впливом на здоров’я людей та тварин завдяки оптимально поєднаному в ньому амінокислотному складу, комплексу вітамінів, мінеральних елементів, інших біологічно активних сполук.
Безбар’єрність в бібліотеці – суспільна нормаssuser15a891
Виступ директора Арцизької міської публічної бібліотеки Галини Стоматової 08.06.2024 р. під час засідання круглого столу «Безбар’єрне середовище в публічній бібліотеці: комфорт для кожного», який відбувся в місті Чорноморськ, в рамках ХХІV Інтелект-форуму «Українська книга на Одещині»
Передвиборча програма Майора Станіславаtetiana1958
Передвиборча програма Майора Станіслава - кандидата на посаду голови Студентського самоврядування Факультету переробних і харчових виробництв Державного біотехнологічного університету (м. Харків)
Батько, тато, татусь, татусенько… Він вимогливий і суворий, мудрий і сміливий, сильний і міцний. 16 червня в Україні відзначають День батька. Бути хорошим батьком – найвідповідальніша місія в житті кожного чоловіка. Навчити, розповісти, захистити, пояснити та зробити все це з любов’ю й терпінням – таке може тільки справжній тато.
Тато – це людина, поруч з якою не буває страшно, вона любить тебе понад усе. Тож привітайте своїх татусів зі святом та нагадуйте їм про свою любов не лише в цей день.
Топ книг для літнього настрою: рекомендаційні списки літератури для позакласн...
324,23.docx
1. Година активного спілкування «Рідна Україна в серці назавжди!»
Мета: поглибити знання молодших школярів про Україну; розвивати творчі
здібності учнів, мовлення, критичне мислення, вміння отримувати
інформацію, аналізувати її, порівнювати, робити висновки; формувати
поняття «Батьківщина», національну свідомість школярів; виховувати любов
до рідної сторони, повагу до історичного минулого і сучасного, шанобливе
ставлення до символів держави.
Обладнання: конверти із серцем з білого паперу, кольорові олівці;
зображення України, сонця, хати із стежкою, куща калини, гілочок верби,
дітей-українців, соняха, лелеки, солов’я, прапора з гербом України, веселки;
маркери, роздруківки завдань.
Хід заняття:
І. Вступ
1. Емоційне налаштування:
- Привітайте один одного, посміхніться, скажіть своєму сусідові
комплімент, потисніть йому руку.
2. Вступне слова вчителя:
- Діти, сьогодні у нас незвичайна зустріч. У кожного з
вас на парті лежить конверт. Відкрийте його. Що у ньому?
(у конвертах вирізане з паперу серце).
- У кожної людини є серце, вона не може існувати без
нього. Наше серце може любити і ненавидіти, сміятися і плакати, радіти і
співчувати.
- А кого чи що ми можемо любити?
- Звісно, тата і маму, бабусю і дідуся, всіх рідних людей. Місто і село, де
ми народилися і живемо.
- Як ми можемо назвати той, любий нашому серцю, край?
- Це наша Батьківщина.
2. - Прочитайте акровірш та за першими буквами в кожному рідку, назвіть
країну, про яку сьогодні піде мова.
(діти в парах читають вірш, визначають слово)
У всіх людей одна святиня:
Куди не глянь, де не спитай, -
Рідніша їм своя пустиня,
Аніж зелений в чужині рай –
Їм красить все їх рідний край.
Нема без кореня рослини,
А нас, людей, без Батьківщини.
М. Чернявський
- Так, це Україна, це наш рідний край, земля, де ми народилися, уперше
побачили і пізнали світ, почули колискову пісню, рідну мову, відчули любов і
ласку – це наша найдорожча у світі Батьківщина. Вона для кожного з нас одна,
як мама. І як писав видатний поет, патріот і мужній громадянин Василь
Симоненко:
Можна все на світі вибирати, сину.
Вибрати не можна тільки Батьківщину.
(вчитель відкриває дошку, на якій прикріплено контур України)
3. - Все, про що ми будемо з вами сьогодні говорити, буде у вигляді
позначок з’являтися на зображенні нашої країни.
ІІ. Основна частина
1. Вправа «Незакінчене речення».
- Доповніть вірш про Україну.
Ось небо блакитне і сонце в зеніті!
Моя Україна найкраща у …. (світі!)
Моя Україна – це ліс і озерця,
Безмежні степи і чарівні … (джерельця.)
Красиві пейзажі і гори високі,
Маленькі струмочки і річки … (глибокі.)
Міста старовинні і замки прекрасні,
Великі будови і дуже… (сучасні.)
Сади чарівні, мальовничі села,
Моя Україна – це пісня… (весела.)
Це щира, багата, як світ її мова,
Крилата така, мелодійна… (чудова.)
Її обереги верба і калина,
Найкраща у світі – … (моя Україна.)
Бо нам найрідніші Вітчизна і мати.
То як же нам, дітям, її не кохати!
Моя Україна – козацькая слава!
Така волелюбна й мирна… (держава.)
Вона дорога нам, і рідна, і мила,
Бо світ перед нами, як мати,… (відкрила.)
Вітчизна свята, дорога Україна,
Для кожного з нас ти у світі – … (єдина.)
(Діти прикріплюють до зображення країни сонечко)
4. - Нехай над нашою ненькою-Україною завжди буде лагідне та
усміхнене сонечко.
2. Інсценування.
- Засперечались одного разу діти, яка стежка найкраща?
1 дитина:
– До магазину, - там є цукерки.
2 дитина:
– Ні, до школи, - там є діти.
3 дитина:
– Ні, до річки, - там можна купатись.
4 дитина:
– Ні, в садок, - там повно яблук та груш.
5 дитина:
– Ні, у поле, - там простір широкий.
Вчитель:
- Але тут увійшла мама. Діти запитують її (разом):
- Яка стежка найкраща?
Вчитель:
- Мама подивилась на дітей, лагідно посміхнулась і відповіла...
Мати:
- Додому, діти! До рідного дому!
- Як ви гадаєте, чому мама так сказала?
- А для вас яка стежка найкраща?
5. (Діти прикріплюють до зображення країни будинок та стежку)
3. Гра «Українське намисто». Робота в групах.
- Намисто – одна з найдавніших жіночих прикрас на території України.
Численні назви – монисто, буси, коралі, бісери – свідчить про їх довгу історію
та велику роль в культурі нашої країни. Кожна українка мала намисто.
- Хочу вам запропонувати створити власне намисто, але зі слів.
Нанизати бусини-слова на уявну нитку та утворити прислів’я.
1) Об’єднання в групи
2) Діяльність дітей в групах
3) Презентація спільної діяльності.
Група 1.
6. (Всюди добре, а вдома краще)
Група 2.
(За своїм краєм серце болить.)
Група 3.
(Добре тому, хто в своєму краю.)
- Що спільного є в усіх цих прислів’ях?
- А чи знаєте ви інші прислів’я про Україну, про рідний дім?
(Діти прикріплюють до зображення країни дівчину українку, на якій є
намисто)
7. 4. Гра «Відшукай слово». Робота в групах.
Завдання: відшукати в запропонованій таблиці предмети, які є тільки в
українців. Пояснити, яке значення вони мають для українців.
Група 1.
п р л е л е
о н е з е з
с о л о л і
о ж б в е й
л е ж и к з
д л у к а о
-
Група 2.
п к л в л е
о а е е е з
в л р р б а
о и б н е н
л н ж и к з
д а у к а о
Група 3.
п к л в л е
о а е е е з
в и ш и в а
8. і и б н е н
н н ж и к к
о ч о к а а
(Діти прикріплюють до зображення країни зображення солов’я, лелеки,
калини, верби, парубка у вишиванці )
- Усі слова – назви предметів, які ви відшукали в картках, є народними
символами нашої держави. Це те, що найбільше любить і шанує наш народ.
Також всі вони є давніми та добрими оберегами українського народу. Чи
знаєте ви інші народні символи українців?
5. Фізхвилинка-руханка «Ой у лузі червона калина»
(посилання на відео: https://www.youtube.com/watch?v=jE3uqhkmRUY)
6. Перегляд мультфільму «Державні символи України» та його
обговорення.
- Кожна країна має власні державні символи. Україна не є виключенням.
Перегляньте відео та пригадайте їх.
(посилання на відео: https://www.youtube.com/watch?v=ZegU1xdY65c)
- Про які державні символи ви побачили та почули?
- Що означають кольори нашого прапору?
- Так, синь українського неба і золото пшеничних ланів наш народ
переніс на свій прапор. Кольори ці мають ще інше значення «мир».
9. - Що дізналися про гімн країни?
- Гімн - урочистий музичний твір, символ державної єдності, це
найголовніша пісня України.
- Що знаєте про герб України?
- Герб - тризуб. З найдавніших часів тризуб шанується як магічний знак,
свого роду оберіг українців.
(Діти прикріплюють до зображення країни зображення прапора
України та герб)
7. Великі українці.
- Українська земля багата на творчих й талановитих людей.
- Кого з великих людей України ви знаєте?
- Пропоную переглянути відеоролик та дізнатися нового про людей,
які прославили нашу Батьківщину.
(Посилання на відео: https://www.youtube.com/watch?v=YoctZGmt4Hg)
Робота в парах.
Завдання: з’єднайте прізвища видатних людей з їх види діяльності.
10. - Нехай символом творчості українських людей стане соняшник.
(Діти прикріплюють до зображення країни зображення соняшника)
6. Творчий конкурс. Робота в групах.
- Усі українці талановиті. Спробуємо і ми в цьому переконатися,
виконавши наступне завдання.
Завдання: доповнити строфи у вірші відповідними словами та
презентувати діяльність групи.
Група 1.
Моя Батьківщина – це хата й…,
Що виросла біля … .
Моя Батьківщина – це вся …,
11. Що в цілому світі …!
Слова для довідки: одна, калина, вікна, Україна..
Група 2.
Моя Батьківщина – це села й …,
Й верба, що пустила … .
І … красива від нас недалечко…
Уся наша рідна …!
Слова для довідки: земля, гілля, річка, містечка.
Група 3.
Моя Батьківщина – це будні і …,
І … безмежного шир.
Щасливе дитинство, і мама, і …,
Це радість, це ласка і …!
Слова для довідок: мир, свято, тато, неба.
- Від таких чудових слів на небі над Україною обов’язково з’явиться
диво-веселка!
(Діти прикріплюють до зображення країни зображення веселки)
ІІІ. Заключна частина
1. Бесіда:
- Подивіться, яку роботу ми створили протягом нашої зустрічі.
12. - Про яку Україну ви сьогодні мрієте?
- А що для цього ви можете зробити вже зараз?
- Можу сказати з впевненістю, що ви – справжні українці, у грудях
яких б’ється серце кольору нашого прапору.
- Поверніться до серця, яке ви дістали з конвертів
на початку уроку. Розфарбуйте його, напишіть побажання
нашій країна та прикріпіть біля її зображення на дошці.
(Діти виконують завдання, прикріплюють серця на дошці, за
бажанням коментують власні побажання країні)
- Любі діти! Ви - майбутнє нашої України. Тож будьте гідними своїх
предків, любіть рідну землю, бережіть її мир і спокій, волю і незалежність,
поважайте свій народ і його мелодійну мову.
Хай квітне сонях під вікном
І хай завжди цвіте калина,
Хай щастя буде на землі,
А ця земля – наша Вкраїна.
13. Список використаних джерел:
1. Акровірші. [Електронний ресурс]. - Режим доступу:
http://doshkolenok.kiev.ua/skazki-legendy/405-akrovirshi.html
2. Добірка поезій про Україну від Юлії Хандожинської. [Електронний
ресурс]. - Режим доступу:
https://mala.storinka.org/%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%96%D1%80%D0%
BA%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%B5%D0%B7%D1%96%D0%B9-
%D0%BF%D1%80%D0%BE-
%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%83-
%D0%B2%D1%96%D0%B4-%D1%8E%D0%BB%D1%96%D1%97-
%D1%85%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%BE%D0%B6%D0%B8%D0%BD
%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D1%97.html
3. З Україною в серці. [Електронний ресурс]. - Режим доступу:
http://library.ippro.com.ua/attachments/article/429/%D0%97%20%D0%A3%D0%
BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%BE%D1%8E%20%D0%B2%20
%D1%81%D0%B5%D1%80%D1%86%D1%96.pdf
4. Прислів’я про Україну. [Електронний ресурс]. - Режим доступу:
https://pustunchik.ua/ua/online-school/literature/prislivya-pro-ukrayinu