Конспект уроку на тему: "Поняття про мультимедійні повідомлення, Об’єкти муль...Андрей Виноходов
Конспект уроку в 6-му класі плюс презентація.
Тема: Поняття про мультимедійні повідомлення, Об’єкти мультимедіа.
Мета:
навчальна: дати поняття мультимедіа, мультимедійних повідомлень, об’єктів мультимедіа; ознайомити учнів з областями використання мультимедіа; розглянути пристрої для роботи з мультимедіа; сформувати вміння копіювати об’єкти мультимедіа на комп’ютер;
розвивальна: формувати вміння міркувати; розвивати інформаційну культуру учня;
виховна: виховувати увагу, уміння самостійно здобувати знання.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання: стенд «Мультимедійні пристрої», комп’ютери, мультимедійні пристрої (цифровий фотоапарат, мікрофон), проектор.
Автор: Виноходов Андрій Анатолійович вчитель інформатики КЗ «Нікопольска СЗШ І-ІІІ ст.. №9»
Поняття про глобальну мережу Інтернет - 6 клас (урок№28)Sanya Dzhedzhera
Поняття про глобальну мережу Інтернет. Основні служби Інтернету. Поняття Всесвітнього павутиння. Поняття веб-сайту, веб-сторінки, її адреси. Гіперпосилання
Конспект уроку на тему: "Поняття про мультимедійні повідомлення, Об’єкти муль...Андрей Виноходов
Конспект уроку в 6-му класі плюс презентація.
Тема: Поняття про мультимедійні повідомлення, Об’єкти мультимедіа.
Мета:
навчальна: дати поняття мультимедіа, мультимедійних повідомлень, об’єктів мультимедіа; ознайомити учнів з областями використання мультимедіа; розглянути пристрої для роботи з мультимедіа; сформувати вміння копіювати об’єкти мультимедіа на комп’ютер;
розвивальна: формувати вміння міркувати; розвивати інформаційну культуру учня;
виховна: виховувати увагу, уміння самостійно здобувати знання.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання: стенд «Мультимедійні пристрої», комп’ютери, мультимедійні пристрої (цифровий фотоапарат, мікрофон), проектор.
Автор: Виноходов Андрій Анатолійович вчитель інформатики КЗ «Нікопольска СЗШ І-ІІІ ст.. №9»
Поняття про глобальну мережу Інтернет - 6 клас (урок№28)Sanya Dzhedzhera
Поняття про глобальну мережу Інтернет. Основні служби Інтернету. Поняття Всесвітнього павутиння. Поняття веб-сайту, веб-сторінки, її адреси. Гіперпосилання
Поняття інформаційного суспільства. Поняття про інформаційну культуру, інформ...Oleksandr Sheljak
Поняття інформаційного суспільства. Поняття про інформаційну культуру, інформаційну грамотність, ІКТ-компетентність. Інформатика як наука та галузь діяльності людини. Інформаційні технології. Етапи становлення інформаційних технологій. Класифікація інформаційних технологій.
Розвиток критичного мислення в учн в на уроках нформатикиinformatik inua
Творча курсова робота з інформатики
Завантажити дану роботу та презентацію до неї можна на сайті informatik.pp.ua за адресою :
http://informatik.pp.ua/metodika/item/20-rozvytok-krytychnoho-myslennia-v-uchniv-na-urokakh-informatyky
Поняття інформаційного суспільства. Поняття про інформаційну культуру, інформ...Oleksandr Sheljak
Поняття інформаційного суспільства. Поняття про інформаційну культуру, інформаційну грамотність, ІКТ-компетентність. Інформатика як наука та галузь діяльності людини. Інформаційні технології. Етапи становлення інформаційних технологій. Класифікація інформаційних технологій.
Розвиток критичного мислення в учн в на уроках нформатикиinformatik inua
Творча курсова робота з інформатики
Завантажити дану роботу та презентацію до неї можна на сайті informatik.pp.ua за адресою :
http://informatik.pp.ua/metodika/item/20-rozvytok-krytychnoho-myslennia-v-uchniv-na-urokakh-informatyky
Програма навчального курсу «Технології Веб 2.0 для бібліотек і користувачів: нові можливості розвитку бібліотечного середовища» передбачає розкрити теоретичні засади сучасного розвитку Інтернет та Веб-технологій, зокрема, сутність та основні принципи функціонування Веб 2.0, а також практично познайомити слухачів з основними його сервісами та можливостями їх використання в бібліотеках
Виховна робота як один зі способів мотивації навчальної діяльності учнів
Технології та сервіси Веб.2.0
1. Технології та сервіси Веб 2.0.
Веб-спільноти. Створення блогів
Урок інформатики в 11 класі
2. Мета уроку
• начальна: пояснити поняття «технології та
сервіси Веб 2.0», «веб-спільноти», «блоги» їх
призначення, можливості, класифікацію;
навчити створювати блоги;
• виховна: виховувати уважність,
дисциплінованість під час роботи за ПК;
• розвивальна: розвивати мислення,
навчальний інтерес.
3. Компетенції учнів на уроці
Основні поняття Основні знання
Сервіси Веб 2.0 Технології Веб 2.0
Текстові процесори Особливості сервісів Веб 2.0
Wiki-технології Класифікація сервісів Веб 2.0
Wiki-проекти Можливості Wiki-технологій
Веб-спільноти Класифікація веб-спільнот
Блоги Різновиди блогів
4. Основні етапи уроку
Етап Тривалість
Організаційний етап 2 хв.
Актуалізація опорних знань 5 хв.
Сприймання та усвідомлення
нового навчального матеріалу
17 хв.
Робота учнів над вправами по
застосуванню знань
10 хв.
Релаксація 3 хв.
Підсумки уроку 5 хв.
Домашнє завдання 3 хв.
5. Запитання до класу
• Що таке ґаджети?
• Як можна знайти потрібну статтю у веб-
енциклопедії Вікіпедія?
• Як створюються та редагуються статті веб-
енциклопедії Вікіпедія?
• Що таке форум і чат? Яку структуру мають
форуми?
• Як створити повідомлення на форумі;
повідомлення електронної пошти?
6. План вивчення навчального
матеріалу
• Огляд технологій і сервісів Веб 2.0.
• Вікі-технології.
• Веб-спільноти.
• Блоги. Різновиди блогів.
• Створення та налаштування блогу.
7. Огляд технологій і сервісів Веб 2.0
• Останнім часом швидко розвиваються
сервіси Інтернету, які отримали узагальнену
назву сервіси Веб 2.0.
• Терміном Веб 2.0 позначають кілька
технологій, на основі яких розробляються
сучасні веб-ресурси.
9. Такими технологіями є:
– технологія побудови веб-сторінок, під час використання
якої можливе динамічне перезавантаження частини вмісту веб-
сторінки у ході перегляду її у вікні браузера.
– технологія експорту гіпертексту з одних ресурсів на інші, що
використовується для отримання узагальнених коротких
повідомлень із сайтів, які цікавлять користувача – стрічок новин;
– технологія, що забезпечує користувачам можливість
оформлювати підписку на отримання нових матеріалів від тих
користувачів, дані яких занесено до так званих списків друзів;
– технологія надсилання повідомлення на сервер про
встановлення гіперпосилання на деякий ресурс цього сервера та
автоматичного формування зворотного гіперпосилання та ін.
10. Особливості сервісів Веб 2.0
– ресурси Веб 2.0 використовуються для створення
документів, які можна зберегти як на локальному комп’ютері, так і онлайн.
– функціональність ресурсів Інтернету розширюється за рахунок
додавання нових сервісів до вже існуючих, попередні розробки знаходять
застосування у нових ресурсах.
- користувачі беруть активну участь у створенні та
оцінюванні контенту ресурсу, спільно реалізують певні проекти, а не лишаються
пасивними споживачами чужого контенту.
– народна класифікація, практика колективного розподілу даних
за категоріями з використанням ключових слів – тегів, які користувачі ресурсу
добирають самостійно для позначення вмісту контенту.
– ресурси Веб 2.0 динамісні, окремі елементи вмісту мають
власні URL-адреси, а тому на них можна встановити гіперпосилання та написати
коментар.
– використання сервісів Веб 2.0 сприяє створенню спільнот у
мережі з метою обговорення деяких питань і спільної роботи над проектами.
11. Сервіси Веб 2.0 за видами діяльності
поділяються на:
• пошук даних;
• створення колективних каталогів посилань;
• спільна розробка нових інформаційних матеріалів;
• формування карт знань;
• зберігання документів різних видів для спільного
користування;
• організація та планування індивідуальної та спільної
проектної діяльності;
• визначення географічного положення та
прокладання маршрутів;
• спілкування.
12. Wiki-технології
• Основне призначення вікі-проектів –
накопичення та структуроване зберігання
інформаційних матеріалів з можливістю
редагування та обговорення цих матеріалів
групами користувачів.
13. Вікі –технології надають такі
можливості:
• створити нову сторінку з даними;
• кожна стаття має власне ім’я, унікальне в межах вікі-проекту, яке
встановлюється для встановлення гіперпосилання на неї;
• можливе одночасне опрацювання статті у вікі-проекті кількома користувачами;
• можливе багаторазове редагування статті вікі-проекту зі збереженням історії
редагування;
• відображення змін в статтях відбувається відразу після збереження
відредагованої сторінки;
• можливе повернення до попередніх версій статті;
• користувачу надаються зручні засоби для форматування символів, вставлення
таблиць, зображень та інших об’єктів, створення гіперпосилань;
• широко використовується механізм міток-тегів для обєднання матеріалів веб-
сторінок проекту за категоріями та легкого пошуку даних у базі знань;
• створення нової статті здійснюється шляхом створення гіперпосилання на неї в
будь-якій існуючій статті.
14. Веб-спільноти
• Веб-спільноти – це групи людей, що не
пов’язані офіційними відносинами і,
можливо, не знайомі особисто один з
одним. Їх об’єднує особистий чи
професійний інтерес до теми, навколо якої
проводиться обговорення.
17. Блоги. Різновиди блогів
• Блог побудований як стрічка повідомлень,
розміщених на веб-сторінці у
хронологічному порядку, до яких відвідувачі
блогу можуть залишати свої коментарі.
18. Для блогів характерні:
• короткі повідомлення;
• регулярне оновлення інформаційного
наповнення;
• своєрідний діалог між автором і читачами;
• можливість отримання сповіщень про
публікацію нових повідомлень;
• наявність єдиної для всіх повідомлень ідеї,
що оголошена у назві блогу.
20. Створення блогу. Налаштування
блогу
• Відкрити у вікні браузера головну сторінку сервісу Blogger
(http://blogger.com).
• Увести дані облікового запису Google.
• Вибрати на сторінці Blogger: Панель інструментів гіперпосилання
Створити блог.
• Увести в поле Заголовок блогу назву блогу.
• Увести в поле Адреса блогу частину URL-адреси блогу.
• Вибрати гіперпосилання Перевірити доступність для перевірки
адреси на унікальність.
• Вибрати гіперпосилання Продовжити.
• Вибрати початковий шаблон оформлення блогу із
запропонованих. Вибрати гіперпосилання Продовжити.
• Вибрати на сторінці Готово відповідне гіперпосилання для
подальших дій.
21. Приклад блогу Блог побудований як
стрічка повідомлень,
розміщених на веб-
сторінці у хронологічному
порядку, до яких
відвідувачі блогу можуть
залишати свої коментарі.
22. Практичні завдання
• Робота за комп’ютером: ст. 277 №1, №2.
• Складіть коротку характеристику трьох
сервісів одного з видів діяльності сервісів
Веб 2.0.
• Здійсніть класифікацію вашої улюбленої веб-
спільноти.
23. Підсумки
• Які технології покладено в основу розробки
сервісів Веб 2.0? У чому полягають ці
технології?
• Які особливості притаманні сервісам Веб 2.0?
• Чим, на ваш погляд, пояснюється популярність
сервісів Веб 2.0?
• Чим, на ваш погляд, пояснюється популярність
блогів у користувачів?
• Які ви знаєте сайти призначені для створення
блогів?
24. Домашнє завдання
• ст. 259 пункт 4.5 «Технології та сервіси Веб
2.0. Веб-спільноти. Створення блогів»;
• ст. 277 № 3, № 5, № 7.