SlideShare a Scribd company logo
1 of 4
Фізика, 7 клас
Тема. Контрольна робота №1 з теми «Будова речовини»
Мета уроку:контроль рівня навчальних досягнень учнів за темою.
Тип уроку: урокконтролю.
Обладнання:комплектзавдань тематичного оцінювання.
План уроку
Етапи діяльності Прийоми та методи
1 Організаційний момент Налаштування класу на роботу
2 Контроль рівня навчальних досягнень Контрольнаробота
3 Домашнє завдання Коментар учителя
Хід уроку
Організаційний момент
Насамперед треба зібрати закінчені учнями вдома лабораторні роботи
№8. Письмове тематичне оцінювання розраховане на 30-35 хв. Передбачені
додаткові завдання підвищеної складності.
Контрольна робота
Варіант№ 1
1. (1 бал) Коли тіло охолоджують,…:
а) швидкість руху його молекул зменшується;
б) швидкість руху його молекул збільшується;
в) розмірийого молекул зменшуються;
г) розмірийого молекул збільшуються.
2. (1,5 бала) Маса суцільного металевого бруска, об’єм якого 40 см3 ,
дорівнює 280 г. Яка густина металу бруска?
а) 0,7 г/см3;
б) 1,43 г/см3;
в) 7 г/см3;
г) 11,2 г/см3.
3. (1,5 бала) Визначте масу нафти в каністрі об’ємом 20 л.
а) 4 кг;
б) 16 кг;
в) 40 кг;
г) 16 т.
4. (2 бали) Відкриту посудинуз ефіром зрівноважили на терезах. Через
якийсь час рівновага терезів порушилася. Чому?
5. (3 бали) Яку ємність має скляна посудина, якщо її маса 500 г, а зовнішній
об’єм 120 см3?
6. (3 бали) Перша мензурка містить 20 мл спирту, а друга - 20 мл води.
Якщо перелити спирту другу мензурку, об’єм рідини в ній буде меншим,
ніж 40 мл. Поясніть, чому об’єм суміші менший, ніж початковий
загальний об’єм рідин.
Варіант№ 2
1. (1 бал) Газ легко стиснути, тому що його молекули…:
а) легко стискаються;
б) знаходяться доситьдалеко однавід одної;
в) знаходяться доситьблизько однадо одної;
г) сильно відштовхуються одна від одної.
2. (1,5 бала) Одноріднетіло масою 80 г має об’єм 20 см3. Яка густина
речовини, з якої складається це тіло?
а) 4 г/см3;
б) 20 г/см3;
в) 80 г/см3;
г) 1,6 кг/см3.
3. (1,5 бала) Визначте об’єм чавунного циліндра масою 14 г.
а) 0,2 см3;
б) 0,5 см3;
в) 2 см3;
г) 500 см3.
4. (2 бали) Як би точно ви не складали разом два уламки лінійки, вони не
об’єднаютьсята не утворять цілу лінійку. Чому в цьомувипадку не
спостерігається притягання молекул?
5. (3 бали) Скільки сосновихдощокможназавантажити на автомобільний
причіп, якщо їх маса не може перевищувати 900 кг? Розміридошки 300 ×
20 × 3 см.
6. (3 бали) Молекули газу рухаються зі швидкостямидекілька сотень метрів
в секунду. Чому ж запахи в повітрі розповсюджуютьсянабагато
повільніше?
Варіант№ 3
1. (1 бал) Коли при нагріванні тіло розширюється, збільшуються…:
а) розміримолекул і відстані між ними;
б) розміримолекул;
в) відстані між молекулами;
г) розміримолекул і кількість молекул у тілі.
2. (1,5 бала) Яка маса краплі води, що має об’єм 1 см3?
а) 1 мг;
б) 10 мг;
в) 0,1 г;
г) 1 г.
3. (1,5 бала) Яка густина рідини масою 0,15 кг, якщо її об’єм 0,2 л?
а) 0,13 г/см3;
б) 0,75 кг/м3;
в) 0,75 г/см3;
г) 130 кг/м3.
4. (2 бали) Чи можна вважати, що об’єм повітря в кімнаті дорівнює сумі
об’ємів усіх молекул, які входять до складу повітря? Поясніть свою
відповідь.
5. (3 бали) Каністра ємністю 10 л, заповнена бензином, має масу 8,2 кг. Яка
маса порожньої каністри?
6. (3 бали) Рідкий клей забезпечує міцне з’єднання двохтіл. Поясніть,
внаслідок яких явищ це відбувається.
Варіант№ 4
1. (1 бал) Якщо рідину перелити з однієї посудинидо іншої, вона...:
а) змінює і форму, й об’єм;
б) зберігає і форму, й об’єм;
в) зберігає об’єм, але змінює форму;
г) зберігає форму, але змінює об’єм.
2. (1,5 бала) Який мінімальний об’єм має мати діжка, щоб вона могла
вмістити 400 кг гасу?
а) 0,32 м3;
б) 0,5 м3;
в) 3,2 м3;
г) 5 м3.
3. (1,5 бала) Брусокмасою0,32 кг має об’єм 800 см3. Визначте за цими
даними густину деревини, з якої виготовлений брусок.
а) 0,25 г/см3;
б) 0,4 г/см3;
в) 2,5 г/см3;
г) 4 г/см3.
4. (2 бали) Для чого під час зберігання полірованих скляних пластинок між
ними кладуть паперові стрічки?
5. (3 бали) Сталева деталь об’ємом 300 см3 має масу 1,56 кг. Суцільна ця
деталь чи порожниста?Якщо порожниста, знайдіть об’єм порожнини.
6. (3 бали) Вода нагрілася на сонці та випарилася. Чи змінилися внаслідок
цього молекули води?Опишіть, як змінився характер руху та взаємодії
молекул.
Правильні відповіді
1 2 3 4 5 6
варіант 1
а в б Ефір випаровується 1 000 см2
Між молекулами існують
проміжки
варіант 2
б а в
Притягання помітне
лише на відстанях,
125
Молекули зазнають зіткнень,
рухаються по ламаних лініях
порівнянних з
розмірами молекул
варіант 3
в г в
Ні, оскільки відстані
між молекулами в
газі набагато
перевищують
розміри молекул
1,1 кг
Молекули рідини заповнюють
нерівності поверхонь, між
молекулами твердих тіл і
клею виникає сильне
притягання
варіант 4
в б б
Щоб поверхні не
злипалися, бо між їх
молекулами сильне
притягання (відстані
порівнянні з
розмірами молекул)
Деталь
порожниста,
об’єм
порожнини
100 см3
Молекули не змінились, їх
рух став інтенсивнішим, а
відстані між ними значно
збільшились
Завдання підвищеної складності: наприклад, задачі 5.75 – 5.80.
Методичні рекомендації щодо оцінювання роботи. За завдання 1-3 учень
отримує повний бал або нуль; за завдання 4-6 учень може отримати певну
частину максимальної кількості балів.
Домашнє завдання
Задачі 5.71, 5.72
Використаніджерела інформації:
1. Генденштейн Л. Е. Фізика, 7 кл.: Підручник для середніх загальноосвітніх
шкіл. — Х.: Гімназія, 2007. — 208 с.: іл.
2. Гельфгат І. М., Петракова М. О. Усі уроки фізики. 7 клас — Х.: Вид.
група. «Основа», 2007.— 144 с.
3. Гельфгат І. М. Фізика. 7 клас: Збірник задач.— 4-те вид.— Х.: Веста,
2009.— 64 с.: іл.

More Related Content

What's hot

8 хим савчин_тетр_2013_укр
8 хим савчин_тетр_2013_укр8 хим савчин_тетр_2013_укр
8 хим савчин_тетр_2013_укрAira_Roo
 
урок "Основні положення МКТ"
урок "Основні положення МКТ"урок "Основні положення МКТ"
урок "Основні положення МКТ"executiwe
 
урок 3
урок 3урок 3
урок 3ltasenko
 
М та ТМ_лабораторні роботи
М та ТМ_лабораторні роботиМ та ТМ_лабораторні роботи
М та ТМ_лабораторні роботиmelnyk_olja
 
урок фізичні та хімічні явища
урок фізичні та хімічні явищаурок фізичні та хімічні явища
урок фізичні та хімічні явищаDenys Tkachuk
 
fizychni ta himichni yavysha
fizychni ta himichni yavyshafizychni ta himichni yavysha
fizychni ta himichni yavyshasharikdp
 
ізопроцеси в газах
ізопроцеси в газахізопроцеси в газах
ізопроцеси в газахmasterfizik
 
Контрольна робота по темі "Основні класи неорганічних сполук"
Контрольна робота по темі "Основні класи неорганічних сполук"Контрольна робота по темі "Основні класи неорганічних сполук"
Контрольна робота по темі "Основні класи неорганічних сполук"sveta7940
 
Plavlennja i kristalizacija
Plavlennja i kristalizacijaPlavlennja i kristalizacija
Plavlennja i kristalizacijaivan1660
 
хвилинка релаксації
хвилинка релаксаціїхвилинка релаксації
хвилинка релаксаціїsvetlana snezhka
 
випаровування і конденсація
випаровування і конденсаціявипаровування і конденсація
випаровування і конденсаціяmichaelsokal
 

What's hot (18)

10
1010
10
 
Output
OutputOutput
Output
 
10
1010
10
 
8 хим савчин_тетр_2013_укр
8 хим савчин_тетр_2013_укр8 хим савчин_тетр_2013_укр
8 хим савчин_тетр_2013_укр
 
урок "Основні положення МКТ"
урок "Основні положення МКТ"урок "Основні положення МКТ"
урок "Основні положення МКТ"
 
Інтелектуальна гра "Найрозумніший"
Інтелектуальна гра "Найрозумніший"Інтелектуальна гра "Найрозумніший"
Інтелектуальна гра "Найрозумніший"
 
урок 3
урок 3урок 3
урок 3
 
М та ТМ_лабораторні роботи
М та ТМ_лабораторні роботиМ та ТМ_лабораторні роботи
М та ТМ_лабораторні роботи
 
Основні положення мкт
Основні положення мктОсновні положення мкт
Основні положення мкт
 
відповіді до загадок
відповіді до загадоквідповіді до загадок
відповіді до загадок
 
урок фізичні та хімічні явища
урок фізичні та хімічні явищаурок фізичні та хімічні явища
урок фізичні та хімічні явища
 
Закон збереження маси
Закон збереження масиЗакон збереження маси
Закон збереження маси
 
fizychni ta himichni yavysha
fizychni ta himichni yavyshafizychni ta himichni yavysha
fizychni ta himichni yavysha
 
ізопроцеси в газах
ізопроцеси в газахізопроцеси в газах
ізопроцеси в газах
 
Контрольна робота по темі "Основні класи неорганічних сполук"
Контрольна робота по темі "Основні класи неорганічних сполук"Контрольна робота по темі "Основні класи неорганічних сполук"
Контрольна робота по темі "Основні класи неорганічних сполук"
 
Plavlennja i kristalizacija
Plavlennja i kristalizacijaPlavlennja i kristalizacija
Plavlennja i kristalizacija
 
хвилинка релаксації
хвилинка релаксаціїхвилинка релаксації
хвилинка релаксації
 
випаровування і конденсація
випаровування і конденсаціявипаровування і конденсація
випаровування і конденсація
 

Viewers also liked

114592028 analise-de-poemas-de-alvaro-de-campos
114592028 analise-de-poemas-de-alvaro-de-campos114592028 analise-de-poemas-de-alvaro-de-campos
114592028 analise-de-poemas-de-alvaro-de-camposElizabeth Simão Miguens
 
2. reporting (assessment examples)
2. reporting (assessment examples)2. reporting (assessment examples)
2. reporting (assessment examples)Neil Commons
 
UEDA Annual Summit 2016: Lessons Learned from Building a Statewide Innovation...
UEDA Annual Summit 2016: Lessons Learned from Building a Statewide Innovation...UEDA Annual Summit 2016: Lessons Learned from Building a Statewide Innovation...
UEDA Annual Summit 2016: Lessons Learned from Building a Statewide Innovation...University Economic Development Association
 
human genetics and population genetics
human genetics and population geneticshuman genetics and population genetics
human genetics and population geneticsDEEPAK SAINI
 
Застосування ІТ у навчанні фізики
Застосування ІТ у навчанні фізикиЗастосування ІТ у навчанні фізики
Застосування ІТ у навчанні фізикиsveta7940
 
Por qué los estudiantes llegan a la necesidad de hacer plagio
Por qué los estudiantes llegan a la necesidad de hacer plagioPor qué los estudiantes llegan a la necesidad de hacer plagio
Por qué los estudiantes llegan a la necesidad de hacer plagioJuana Valentina Rojas Castañeda
 
Principios y roles scrum 20170303
Principios y roles scrum 20170303Principios y roles scrum 20170303
Principios y roles scrum 20170303Open Source Pyme
 
Визначення питомої теплоємності речовини (навчальний проект)
Визначення питомої теплоємності речовини (навчальний проект)Визначення питомої теплоємності речовини (навчальний проект)
Визначення питомої теплоємності речовини (навчальний проект)sveta7940
 
Екологія природи чи душі? Пам’яті Чорнобиля (проект)
Екологія природи чи душі?  Пам’яті Чорнобиля (проект)Екологія природи чи душі?  Пам’яті Чорнобиля (проект)
Екологія природи чи душі? Пам’яті Чорнобиля (проект)sveta7940
 
Кросворди і кроснамбери при вивченні математики
Кросворди і кроснамбери при вивченні математикиКросворди і кроснамбери при вивченні математики
Кросворди і кроснамбери при вивченні математикиsveta7940
 
Предметна компетентність на уроках фізики
Предметна компетентність на уроках фізикиПредметна компетентність на уроках фізики
Предметна компетентність на уроках фізикиsveta7940
 
Урок-гра "Сума кутів трикутника"
Урок-гра "Сума кутів трикутника"Урок-гра "Сума кутів трикутника"
Урок-гра "Сума кутів трикутника"sveta7940
 
Критичне мислення
Критичне мисленняКритичне мислення
Критичне мисленняsveta7940
 
"Я люблю фізику" (турнір знавців фізики)
"Я люблю фізику" (турнір знавців фізики)"Я люблю фізику" (турнір знавців фізики)
"Я люблю фізику" (турнір знавців фізики)sveta7940
 
розробка уроку фізики (формування ключових компетентностей учнів шляхом викор...
розробка уроку фізики (формування ключових компетентностей учнів шляхом викор...розробка уроку фізики (формування ключових компетентностей учнів шляхом викор...
розробка уроку фізики (формування ключових компетентностей учнів шляхом викор...sveta7940
 

Viewers also liked (19)

114592028 analise-de-poemas-de-alvaro-de-campos
114592028 analise-de-poemas-de-alvaro-de-campos114592028 analise-de-poemas-de-alvaro-de-campos
114592028 analise-de-poemas-de-alvaro-de-campos
 
2. reporting (assessment examples)
2. reporting (assessment examples)2. reporting (assessment examples)
2. reporting (assessment examples)
 
UEDA Annual Summit 2016: Lessons Learned from Building a Statewide Innovation...
UEDA Annual Summit 2016: Lessons Learned from Building a Statewide Innovation...UEDA Annual Summit 2016: Lessons Learned from Building a Statewide Innovation...
UEDA Annual Summit 2016: Lessons Learned from Building a Statewide Innovation...
 
human genetics and population genetics
human genetics and population geneticshuman genetics and population genetics
human genetics and population genetics
 
Funcion de la luna
Funcion de la lunaFuncion de la luna
Funcion de la luna
 
Застосування ІТ у навчанні фізики
Застосування ІТ у навчанні фізикиЗастосування ІТ у навчанні фізики
Застосування ІТ у навчанні фізики
 
Por qué los estudiantes llegan a la necesidad de hacer plagio
Por qué los estudiantes llegan a la necesidad de hacer plagioPor qué los estudiantes llegan a la necesidad de hacer plagio
Por qué los estudiantes llegan a la necesidad de hacer plagio
 
Empresa MIACTIVEWEAR grupo 6A
Empresa MIACTIVEWEAR grupo 6AEmpresa MIACTIVEWEAR grupo 6A
Empresa MIACTIVEWEAR grupo 6A
 
Principios y roles scrum 20170303
Principios y roles scrum 20170303Principios y roles scrum 20170303
Principios y roles scrum 20170303
 
DOCENTE DE EDUCACIÓN FISICA
DOCENTE DE EDUCACIÓN FISICADOCENTE DE EDUCACIÓN FISICA
DOCENTE DE EDUCACIÓN FISICA
 
Presentación pompeii
Presentación pompeiiPresentación pompeii
Presentación pompeii
 
Визначення питомої теплоємності речовини (навчальний проект)
Визначення питомої теплоємності речовини (навчальний проект)Визначення питомої теплоємності речовини (навчальний проект)
Визначення питомої теплоємності речовини (навчальний проект)
 
Екологія природи чи душі? Пам’яті Чорнобиля (проект)
Екологія природи чи душі?  Пам’яті Чорнобиля (проект)Екологія природи чи душі?  Пам’яті Чорнобиля (проект)
Екологія природи чи душі? Пам’яті Чорнобиля (проект)
 
Кросворди і кроснамбери при вивченні математики
Кросворди і кроснамбери при вивченні математикиКросворди і кроснамбери при вивченні математики
Кросворди і кроснамбери при вивченні математики
 
Предметна компетентність на уроках фізики
Предметна компетентність на уроках фізикиПредметна компетентність на уроках фізики
Предметна компетентність на уроках фізики
 
Урок-гра "Сума кутів трикутника"
Урок-гра "Сума кутів трикутника"Урок-гра "Сума кутів трикутника"
Урок-гра "Сума кутів трикутника"
 
Критичне мислення
Критичне мисленняКритичне мислення
Критичне мислення
 
"Я люблю фізику" (турнір знавців фізики)
"Я люблю фізику" (турнір знавців фізики)"Я люблю фізику" (турнір знавців фізики)
"Я люблю фізику" (турнір знавців фізики)
 
розробка уроку фізики (формування ключових компетентностей учнів шляхом викор...
розробка уроку фізики (формування ключових компетентностей учнів шляхом викор...розробка уроку фізики (формування ключових компетентностей учнів шляхом викор...
розробка уроку фізики (формування ключових компетентностей учнів шляхом викор...
 

More from sveta7940

Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"
Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"
Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"sveta7940
 
Портфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рік
Портфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рікПортфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рік
Портфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рікsveta7940
 
Генетичний звязок між класами неорганічних сполук
Генетичний звязок між класами неорганічних сполукГенетичний звязок між класами неорганічних сполук
Генетичний звязок між класами неорганічних сполукsveta7940
 
Генетичний зв’язок між класами неорганічних сполук
Генетичний зв’язок між класами неорганічних сполукГенетичний зв’язок між класами неорганічних сполук
Генетичний зв’язок між класами неорганічних сполукsveta7940
 
Вода в організмах
Вода в організмахВода в організмах
Вода в організмахsveta7940
 
Глобальні проблеми людства
Глобальні проблеми людстваГлобальні проблеми людства
Глобальні проблеми людстваsveta7940
 
Екологічна проблема людства:Кислотні дощі
Екологічна проблема людства:Кислотні дощіЕкологічна проблема людства:Кислотні дощі
Екологічна проблема людства:Кислотні дощіsveta7940
 
Колообіг води
Колообіг водиКолообіг води
Колообіг водиsveta7940
 
Цікаві факти про воду
Цікаві факти про водуЦікаві факти про воду
Цікаві факти про водуsveta7940
 
"Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ...
"Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ..."Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ...
"Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ...sveta7940
 
«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...
«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...
«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...sveta7940
 
Чи мирний атом
Чи мирний атомЧи мирний атом
Чи мирний атомsveta7940
 
Тим, хто вчить фізику
Тим, хто вчить фізикуТим, хто вчить фізику
Тим, хто вчить фізикуsveta7940
 
Українська ядерна енергетика – молода галузь
Українська ядерна енергетика – молода галузьУкраїнська ядерна енергетика – молода галузь
Українська ядерна енергетика – молода галузьsveta7940
 
Розвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми ядерної енергетики
Розвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми  ядерної енергетикиРозвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми  ядерної енергетики
Розвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми ядерної енергетикиsveta7940
 
Побудова фігур за даними точками на координатній площині
Побудова фігур за даними точками на координатній площиніПобудова фігур за даними точками на координатній площині
Побудова фігур за даними точками на координатній площиніsveta7940
 
Координатна площина
Координатна площинаКоординатна площина
Координатна площинаsveta7940
 
Координатна площина
Координатна площинаКоординатна площина
Координатна площинаsveta7940
 
Координатна площина
Координатна площинаКоординатна площина
Координатна площинаsveta7940
 
Розв"язування задач на відсотки
Розв"язування задач на відсоткиРозв"язування задач на відсотки
Розв"язування задач на відсоткиsveta7940
 

More from sveta7940 (20)

Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"
Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"
Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"
 
Портфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рік
Портфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рікПортфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рік
Портфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рік
 
Генетичний звязок між класами неорганічних сполук
Генетичний звязок між класами неорганічних сполукГенетичний звязок між класами неорганічних сполук
Генетичний звязок між класами неорганічних сполук
 
Генетичний зв’язок між класами неорганічних сполук
Генетичний зв’язок між класами неорганічних сполукГенетичний зв’язок між класами неорганічних сполук
Генетичний зв’язок між класами неорганічних сполук
 
Вода в організмах
Вода в організмахВода в організмах
Вода в організмах
 
Глобальні проблеми людства
Глобальні проблеми людстваГлобальні проблеми людства
Глобальні проблеми людства
 
Екологічна проблема людства:Кислотні дощі
Екологічна проблема людства:Кислотні дощіЕкологічна проблема людства:Кислотні дощі
Екологічна проблема людства:Кислотні дощі
 
Колообіг води
Колообіг водиКолообіг води
Колообіг води
 
Цікаві факти про воду
Цікаві факти про водуЦікаві факти про воду
Цікаві факти про воду
 
"Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ...
"Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ..."Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ...
"Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ...
 
«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...
«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...
«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...
 
Чи мирний атом
Чи мирний атомЧи мирний атом
Чи мирний атом
 
Тим, хто вчить фізику
Тим, хто вчить фізикуТим, хто вчить фізику
Тим, хто вчить фізику
 
Українська ядерна енергетика – молода галузь
Українська ядерна енергетика – молода галузьУкраїнська ядерна енергетика – молода галузь
Українська ядерна енергетика – молода галузь
 
Розвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми ядерної енергетики
Розвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми  ядерної енергетикиРозвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми  ядерної енергетики
Розвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми ядерної енергетики
 
Побудова фігур за даними точками на координатній площині
Побудова фігур за даними точками на координатній площиніПобудова фігур за даними точками на координатній площині
Побудова фігур за даними точками на координатній площині
 
Координатна площина
Координатна площинаКоординатна площина
Координатна площина
 
Координатна площина
Координатна площинаКоординатна площина
Координатна площина
 
Координатна площина
Координатна площинаКоординатна площина
Координатна площина
 
Розв"язування задач на відсотки
Розв"язування задач на відсоткиРозв"язування задач на відсотки
Розв"язування задач на відсотки
 

Контрольна робота №1 з теми «Будова речовини»

  • 1. Фізика, 7 клас Тема. Контрольна робота №1 з теми «Будова речовини» Мета уроку:контроль рівня навчальних досягнень учнів за темою. Тип уроку: урокконтролю. Обладнання:комплектзавдань тематичного оцінювання. План уроку Етапи діяльності Прийоми та методи 1 Організаційний момент Налаштування класу на роботу 2 Контроль рівня навчальних досягнень Контрольнаробота 3 Домашнє завдання Коментар учителя Хід уроку Організаційний момент Насамперед треба зібрати закінчені учнями вдома лабораторні роботи №8. Письмове тематичне оцінювання розраховане на 30-35 хв. Передбачені додаткові завдання підвищеної складності. Контрольна робота Варіант№ 1 1. (1 бал) Коли тіло охолоджують,…: а) швидкість руху його молекул зменшується; б) швидкість руху його молекул збільшується; в) розмірийого молекул зменшуються; г) розмірийого молекул збільшуються. 2. (1,5 бала) Маса суцільного металевого бруска, об’єм якого 40 см3 , дорівнює 280 г. Яка густина металу бруска? а) 0,7 г/см3; б) 1,43 г/см3; в) 7 г/см3; г) 11,2 г/см3. 3. (1,5 бала) Визначте масу нафти в каністрі об’ємом 20 л. а) 4 кг; б) 16 кг; в) 40 кг; г) 16 т. 4. (2 бали) Відкриту посудинуз ефіром зрівноважили на терезах. Через якийсь час рівновага терезів порушилася. Чому? 5. (3 бали) Яку ємність має скляна посудина, якщо її маса 500 г, а зовнішній об’єм 120 см3? 6. (3 бали) Перша мензурка містить 20 мл спирту, а друга - 20 мл води. Якщо перелити спирту другу мензурку, об’єм рідини в ній буде меншим,
  • 2. ніж 40 мл. Поясніть, чому об’єм суміші менший, ніж початковий загальний об’єм рідин. Варіант№ 2 1. (1 бал) Газ легко стиснути, тому що його молекули…: а) легко стискаються; б) знаходяться доситьдалеко однавід одної; в) знаходяться доситьблизько однадо одної; г) сильно відштовхуються одна від одної. 2. (1,5 бала) Одноріднетіло масою 80 г має об’єм 20 см3. Яка густина речовини, з якої складається це тіло? а) 4 г/см3; б) 20 г/см3; в) 80 г/см3; г) 1,6 кг/см3. 3. (1,5 бала) Визначте об’єм чавунного циліндра масою 14 г. а) 0,2 см3; б) 0,5 см3; в) 2 см3; г) 500 см3. 4. (2 бали) Як би точно ви не складали разом два уламки лінійки, вони не об’єднаютьсята не утворять цілу лінійку. Чому в цьомувипадку не спостерігається притягання молекул? 5. (3 бали) Скільки сосновихдощокможназавантажити на автомобільний причіп, якщо їх маса не може перевищувати 900 кг? Розміридошки 300 × 20 × 3 см. 6. (3 бали) Молекули газу рухаються зі швидкостямидекілька сотень метрів в секунду. Чому ж запахи в повітрі розповсюджуютьсянабагато повільніше? Варіант№ 3 1. (1 бал) Коли при нагріванні тіло розширюється, збільшуються…: а) розміримолекул і відстані між ними; б) розміримолекул; в) відстані між молекулами; г) розміримолекул і кількість молекул у тілі. 2. (1,5 бала) Яка маса краплі води, що має об’єм 1 см3? а) 1 мг; б) 10 мг; в) 0,1 г; г) 1 г. 3. (1,5 бала) Яка густина рідини масою 0,15 кг, якщо її об’єм 0,2 л? а) 0,13 г/см3; б) 0,75 кг/м3; в) 0,75 г/см3;
  • 3. г) 130 кг/м3. 4. (2 бали) Чи можна вважати, що об’єм повітря в кімнаті дорівнює сумі об’ємів усіх молекул, які входять до складу повітря? Поясніть свою відповідь. 5. (3 бали) Каністра ємністю 10 л, заповнена бензином, має масу 8,2 кг. Яка маса порожньої каністри? 6. (3 бали) Рідкий клей забезпечує міцне з’єднання двохтіл. Поясніть, внаслідок яких явищ це відбувається. Варіант№ 4 1. (1 бал) Якщо рідину перелити з однієї посудинидо іншої, вона...: а) змінює і форму, й об’єм; б) зберігає і форму, й об’єм; в) зберігає об’єм, але змінює форму; г) зберігає форму, але змінює об’єм. 2. (1,5 бала) Який мінімальний об’єм має мати діжка, щоб вона могла вмістити 400 кг гасу? а) 0,32 м3; б) 0,5 м3; в) 3,2 м3; г) 5 м3. 3. (1,5 бала) Брусокмасою0,32 кг має об’єм 800 см3. Визначте за цими даними густину деревини, з якої виготовлений брусок. а) 0,25 г/см3; б) 0,4 г/см3; в) 2,5 г/см3; г) 4 г/см3. 4. (2 бали) Для чого під час зберігання полірованих скляних пластинок між ними кладуть паперові стрічки? 5. (3 бали) Сталева деталь об’ємом 300 см3 має масу 1,56 кг. Суцільна ця деталь чи порожниста?Якщо порожниста, знайдіть об’єм порожнини. 6. (3 бали) Вода нагрілася на сонці та випарилася. Чи змінилися внаслідок цього молекули води?Опишіть, як змінився характер руху та взаємодії молекул. Правильні відповіді 1 2 3 4 5 6 варіант 1 а в б Ефір випаровується 1 000 см2 Між молекулами існують проміжки варіант 2 б а в Притягання помітне лише на відстанях, 125 Молекули зазнають зіткнень, рухаються по ламаних лініях
  • 4. порівнянних з розмірами молекул варіант 3 в г в Ні, оскільки відстані між молекулами в газі набагато перевищують розміри молекул 1,1 кг Молекули рідини заповнюють нерівності поверхонь, між молекулами твердих тіл і клею виникає сильне притягання варіант 4 в б б Щоб поверхні не злипалися, бо між їх молекулами сильне притягання (відстані порівнянні з розмірами молекул) Деталь порожниста, об’єм порожнини 100 см3 Молекули не змінились, їх рух став інтенсивнішим, а відстані між ними значно збільшились Завдання підвищеної складності: наприклад, задачі 5.75 – 5.80. Методичні рекомендації щодо оцінювання роботи. За завдання 1-3 учень отримує повний бал або нуль; за завдання 4-6 учень може отримати певну частину максимальної кількості балів. Домашнє завдання Задачі 5.71, 5.72 Використаніджерела інформації: 1. Генденштейн Л. Е. Фізика, 7 кл.: Підручник для середніх загальноосвітніх шкіл. — Х.: Гімназія, 2007. — 208 с.: іл. 2. Гельфгат І. М., Петракова М. О. Усі уроки фізики. 7 клас — Х.: Вид. група. «Основа», 2007.— 144 с. 3. Гельфгат І. М. Фізика. 7 клас: Збірник задач.— 4-те вид.— Х.: Веста, 2009.— 64 с.: іл.