1. DNEVNA PRIPREMAOpćipodatci
Škola: OŠ IGK Gornje Bazje
Učitelj/ica: Vanja Šajatović
Predmet: Engleski jezik Redni broj sata: 8.
Datum:23.9.2017 Razredni odjel: 8.
Ishodi: Učenici će imenovati i opisati 3 različita kulturna događaja (festivala) u
svijetu te će ih moći uspoređivati sa svojim kulturnim događajima
(festivalima)
Ciljeviizadatci:
Obrazovni:
- usvojiti novi vokabular vezan uz temu festivala,
- upoznati se s različitim festivalima (Sand Sculpting Festival, Roswell UFO
Festival, Winter Carnival)
Funkcionalni:
- naučiti govoriti o određenim festivalima uz upotrebu ciljanog vokabulara
Odgojni:
- razvijati toleranciju među ljudima različitih narodnosti i kultura
Nastavna cjelina: Module 1 Celebrations
Nastavna jedinica: Reading 1a Festivals blog
Tip nastavnoga sata: Obrada
Oblici rada: Frontalni rad, individualni rad,rad u grupi
Nastavne metode: Opisivanje, slušanje, čitanje i rad na tekstu, pitanje-odgovor,
nadopunjavanje, pridruživanje,
Nastavna sredstva i
pomagala:
Ploča, kreda, CD player, CD
Nastavni materijali: Spark 4 (udžbenik, radna bilježnica, priručnik za učitelje)
Suodnos: Geografija, povijest
Aktivnosti učenika:
Opisivanje, slušanje, čitanje, odgovaranje na pitanja,
traženje određenih izraza u tekstu, nadopunjavanje,
pridruživanje,pisanje, osmišljavanje rečenica na zadani
simbol,pogađanje
2. Plan ploče:
Date:
• Colorful
• Artistic
• Serious
• Disgusting
• Unusual
• Exciting
• Weird
TIJEK SATA
UVOD
• Igra pogađanja: Učiteljica postavlja fotografije raznih festivala u svijetu a
učenici trebaju pridružiti određeni ponuđeni pridjev koji opisuje festival
• Učitelj/ica najavi temu i kaže: Let's talk about some more festivals today.
3. Slijedi u udž. str. 10 zadatak 1. Učenici promatraju sličice, odgovaraju na
pitanja i opisuju sličice. Na temelju naslova blogova učenici nagađaju o čemu
se radi.
OBRADA
• Zatim učenici slušaju i čitaju tekstove kako bi provjerili o čemu se radi.
Pomoću Check these words box učitelj/ica objašnjava nepoznate riječi
odnosno učenici ih pronalaze u rječniku .
4. • Učitelj/ica pročita pitanja iz zadatka 2 na str. 11. Učenici ponovno čitaju
tekstove i pronalaze odgovore na pitanja . Slijedi provjera.
• Udž. str. 11 zadatak 3. Učenici ponovno čitaju tekstove i pronalaze odgovore
na pitanja . Slijedi provjera.
5. • Udž. str. 11 zadatak 4. Učitelj/ica uvodno objasni da tražene riječi/fraze ne
moraju u tekstu nužno biti u obliku infinitiva. Zatim učenici traže u tekstu
riječi/fraze. Slijedi provjera .
• Udž. str. 11 zadatak 5. Učenici pridružuju riječi iz teksta u fraze (vidi priručnik
str.
ZAVRŠETAK
• ×Igra s kockicama: Učenike podijelimo u grupe po 4 učenika. Svaka grupa
dobije set od dvije kockice sa raznim simbolima (kava,osmijeh, telefon,
baloni,maska, kraljica,izvanzemaljac....) Svaki učenik vrti kockicu te na
dobiveni simbol osmišljava rečenicu koristeći ciljani vokabular ovoga
nastavnoga sata na temu Festival. Svaki slijedeći učenik nastavlja priču
nadopunjujući ju svojom rečenicom. Učenici imaju 10 min nakon čega slijedi
predstavljanje svake grupe sa svojom pričom.
6. DOMAĆA ZADAĆA
• Osmisliti svoj vlastiti festival.Opisati gdje se i kada održava te njegove
posebitosti.
×Happy Schools:positive education for well-being and life-skills development
Vježba pomoću koje možemo izbjeći nervozu i brigu oko neuspjeha učenika te
potaknuti opuštenu atmosferu u učionici i učenike na korištenje neposredno
usvojenog znanja.
7. DOMAĆA ZADAĆA
• Osmisliti svoj vlastiti festival.Opisati gdje se i kada održava te njegove
posebitosti.
×Happy Schools:positive education for well-being and life-skills development
Vježba pomoću koje možemo izbjeći nervozu i brigu oko neuspjeha učenika te
potaknuti opuštenu atmosferu u učionici i učenike na korištenje neposredno
usvojenog znanja.