SlideShare a Scribd company logo
1 of 3
Név: Sági Daniella   Neptun Kód: IORKON


                                    Óravázlat

Óra, foglalkozás címe: A megismerési folyamatok
Iskola típusa: középiskola
Osztály: 10.
Óra helye a tantervben: október
Óra típusa: új ismereteket feldolgozó
Téma, témakör: A megismerési folyamatok
Tantárgy: pszichológia
Elsajátítandó fogalmak jegyzéke: érzékelés, észlelés, figyelem, emlékezet, képzelet
Kulcsszavak : érzékelés, észlelés, figyelem, emlékezet, képzelet
Korcsoport: 16-17 év
Időtartam: 2 óra
A tanulás célja, eredménye: a tanulók ismerkedjenek meg az általános pszichológia
alapjaival.
FEJLESZTÉSI CÉLOK
Az ismeretek, ismeretkörök tudása, mégpedig: megismerési folyamatok
A képességek, készségek, mégpedig: gondolkodás
Az attitűdök, viselkedésbeli jellemzők, mégpedig:
MÓDSZEREK ALKALMAZOTT MUNKAFORMÁK LEÍRÁSA
Hagyományos osztálytermi módszerek: beszélgetés, szemléltetés, magyarázat, ellenőrzés,
értékelés
A számítógéppel segített kooperatív tanulási módszerek: kollaboratív tudásépítés
Tervezett hálózatalapú konnektivista tanulási módszerek: Web 2.0 alkalmazása, interaktív
tábla, projekt

TAÍTÁSI-TANULÁSI ESZKÖZÖK FELSOROLÁSA:
  - interaktív tábla, képek
Az óra logikai felépítése (menete) és a tevékenységek (időarány, módszer eszközök,
     szemléltetés, számonkérés) különös tekintettel a hálózatalapú módszerek alkalmazására


Idő        Tartalom                          Órai tevékenység
 95                       Gondolatmenet,     Adat,     Módszerei,   Eszközei     Szemléltetés
perc                      részfeladat        név,      tevékenységi
                                             fogalom formái
                                             jelenség
15 perc    I. Motiváció   kísérletek    a              hang,        tantermi     Számítógép
                          megismerő                    természetes               es
                          folyamatokra –               és                        projekció,
                          segíti a témára              mesterkélt                szóbeli
                          való                         anyagok                   magyarázat
                          ráhangolódást                használata
10         II. Korábbi    általános          Mi      a
           ismeretek      pszichológiai      pszichol
                          ismeretek          ógia?
                                             Milyen
                                             tudomá
                                             ny?
                                             Mivel
                                             foglalko
                                             zó
                                             tudomá
                                             ny?
10 perc    aktivizálása   előző órán ezzel             hagyomány tantermi
                          a       témával              os
                          kapcsolatos
                          videó
                          megtekintése
10         részellenőrz   kvíz kérdések                szavazó                   számítógépe
           és,            szavazó géppel               géppel                    s projekció,
                                                                                 képpel
10         visszacsatol   kérdésekkel,                 hagyomány                 tanári
           ás,            melyik                       os                        magyarázat
           megerősítés    megismerési                  számítógépp               ,
                          folyamatról van              el
                          szó?
30         III. Új        Videók          érzékelé számítógépp                   számítógép
           ismeretek      kísérletekről:  s,        el segített
           feldolgozása   pl.:      Piagetészlelés,
                          „több-          emlékez
                          kevesebb”       et,
                          kísérlete       képzelet,
                                          figyelem
                                          ,
                                          gondolk
                                          odás
5          célkitűzés,    Mi befolyásolja           hagyomány                    szóbeli
problémafel   a megismerési      os       magyarázat
    vetés         folyamatokat?
                  Miért „csalnak
                  meg néha az
                  érzékeink?”
5   IV.           A        tanulói   egyéni
    Összefoglal   munka
    ás            értékelése, házi
                  feladat
                  megadása,
                  érdeklődő
                  kérdések,      a
                  következő óra
                  anyagának
                  ismertetése

More Related Content

Similar to óRavázlat

Nem-verbális kommunikáció 9.a - Rigó Ervin digitális óravázlat -
 Nem-verbális kommunikáció 9.a - Rigó Ervin digitális óravázlat - Nem-verbális kommunikáció 9.a - Rigó Ervin digitális óravázlat -
Nem-verbális kommunikáció 9.a - Rigó Ervin digitális óravázlat -
Ervin Rigo
 
Elektronikus médiumok és tananyagok1
Elektronikus médiumok és tananyagok1Elektronikus médiumok és tananyagok1
Elektronikus médiumok és tananyagok1
kovacsaniko
 
Óravázlat - fogyasztói társadalom
Óravázlat - fogyasztói társadalomÓravázlat - fogyasztói társadalom
Óravázlat - fogyasztói társadalom
Ákos Paróczi
 
Digit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideu
Digit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideuDigit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideu
Digit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideu
Andrea Mile-Fekete
 
Digit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideu
Digit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideuDigit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideu
Digit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideu
Andrea Mile-Fekete
 
Digit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideu
Digit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideuDigit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideu
Digit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideu
Andrea Mile-Fekete
 
Digit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideu
Digit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideuDigit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideu
Digit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideu
Andrea Mile-Fekete
 
Digit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideu
Digit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideuDigit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideu
Digit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideu
Andrea Mile-Fekete
 
Digit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideu
Digit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideuDigit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideu
Digit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideu
Andrea Mile-Fekete
 
Digit oravzlat minta saci
Digit oravzlat minta saciDigit oravzlat minta saci
Digit oravzlat minta saci
Vargasaci
 
Digit weisdora
Digit weisdoraDigit weisdora
Digit weisdora
weisdora
 
Halozati fejlec oravzlat_u_erlap_v2
Halozati fejlec oravzlat_u_erlap_v2Halozati fejlec oravzlat_u_erlap_v2
Halozati fejlec oravzlat_u_erlap_v2
birone
 
Halozati fejlec oravzlat_u_erlap_v2
Halozati fejlec oravzlat_u_erlap_v2Halozati fejlec oravzlat_u_erlap_v2
Halozati fejlec oravzlat_u_erlap_v2
birone
 
Halozati fejlec oravzlat_u_erlap_v2
Halozati fejlec oravzlat_u_erlap_v2Halozati fejlec oravzlat_u_erlap_v2
Halozati fejlec oravzlat_u_erlap_v2
birone
 
Digitális óravázlat NAGY Judit
Digitális óravázlat NAGY JuditDigitális óravázlat NAGY Judit
Digitális óravázlat NAGY Judit
Judit Nagy
 
Digitális óravázlat
Digitális óravázlatDigitális óravázlat
Digitális óravázlat
jakabjudyt
 
űRlap 1
űRlap 1űRlap 1
űRlap 1
HUFR2C
 

Similar to óRavázlat (20)

Nem-verbális kommunikáció 9.a - Rigó Ervin digitális óravázlat -
 Nem-verbális kommunikáció 9.a - Rigó Ervin digitális óravázlat - Nem-verbális kommunikáció 9.a - Rigó Ervin digitális óravázlat -
Nem-verbális kommunikáció 9.a - Rigó Ervin digitális óravázlat -
 
Elektronikus médiumok és tananyagok1
Elektronikus médiumok és tananyagok1Elektronikus médiumok és tananyagok1
Elektronikus médiumok és tananyagok1
 
Oszt.fő óra
Oszt.fő óraOszt.fő óra
Oszt.fő óra
 
Óravázlat - fogyasztói társadalom
Óravázlat - fogyasztói társadalomÓravázlat - fogyasztói társadalom
Óravázlat - fogyasztói társadalom
 
Digit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideu
Digit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideuDigit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideu
Digit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideu
 
Digit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideu
Digit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideuDigit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideu
Digit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideu
 
Digit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideu
Digit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideuDigit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideu
Digit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideu
 
Digit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideu
Digit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideuDigit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideu
Digit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideu
 
Digit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideu
Digit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideuDigit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideu
Digit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideu
 
Digit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideu
Digit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideuDigit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideu
Digit oravzlat e_med_tananyag_u_erlap_v sideu
 
Digit oravzlat minta saci
Digit oravzlat minta saciDigit oravzlat minta saci
Digit oravzlat minta saci
 
Digit weisdora
Digit weisdoraDigit weisdora
Digit weisdora
 
G abi halozati_fejlec
G abi halozati_fejlecG abi halozati_fejlec
G abi halozati_fejlec
 
Halozati fejlec oravzlat_u_erlap_v2
Halozati fejlec oravzlat_u_erlap_v2Halozati fejlec oravzlat_u_erlap_v2
Halozati fejlec oravzlat_u_erlap_v2
 
Halozati fejlec oravzlat_u_erlap_v2
Halozati fejlec oravzlat_u_erlap_v2Halozati fejlec oravzlat_u_erlap_v2
Halozati fejlec oravzlat_u_erlap_v2
 
Halozati fejlec oravzlat_u_erlap_v2
Halozati fejlec oravzlat_u_erlap_v2Halozati fejlec oravzlat_u_erlap_v2
Halozati fejlec oravzlat_u_erlap_v2
 
Digitális óravázlat NAGY Judit
Digitális óravázlat NAGY JuditDigitális óravázlat NAGY Judit
Digitális óravázlat NAGY Judit
 
Digitális óravázlat
Digitális óravázlatDigitális óravázlat
Digitális óravázlat
 
űRlap 1
űRlap 1űRlap 1
űRlap 1
 
óRavázlat jó
óRavázlat jóóRavázlat jó
óRavázlat jó
 

More from Sági Daniella (10)

úJmédia
úJmédiaúJmédia
úJmédia
 
Hálózatok
HálózatokHálózatok
Hálózatok
 
óRavázlat
óRavázlatóRavázlat
óRavázlat
 
óRavázlat
óRavázlatóRavázlat
óRavázlat
 
M.média
M.médiaM.média
M.média
 
M.média
M.médiaM.média
M.média
 
médiam
médiammédiam
médiam
 
M.média
M.médiaM.média
M.média
 
M.média
M.médiaM.média
M.média
 
M.média
M.médiaM.média
M.média
 

óRavázlat

  • 1. Név: Sági Daniella Neptun Kód: IORKON Óravázlat Óra, foglalkozás címe: A megismerési folyamatok Iskola típusa: középiskola Osztály: 10. Óra helye a tantervben: október Óra típusa: új ismereteket feldolgozó Téma, témakör: A megismerési folyamatok Tantárgy: pszichológia Elsajátítandó fogalmak jegyzéke: érzékelés, észlelés, figyelem, emlékezet, képzelet Kulcsszavak : érzékelés, észlelés, figyelem, emlékezet, képzelet Korcsoport: 16-17 év Időtartam: 2 óra A tanulás célja, eredménye: a tanulók ismerkedjenek meg az általános pszichológia alapjaival. FEJLESZTÉSI CÉLOK Az ismeretek, ismeretkörök tudása, mégpedig: megismerési folyamatok A képességek, készségek, mégpedig: gondolkodás Az attitűdök, viselkedésbeli jellemzők, mégpedig: MÓDSZEREK ALKALMAZOTT MUNKAFORMÁK LEÍRÁSA Hagyományos osztálytermi módszerek: beszélgetés, szemléltetés, magyarázat, ellenőrzés, értékelés A számítógéppel segített kooperatív tanulási módszerek: kollaboratív tudásépítés Tervezett hálózatalapú konnektivista tanulási módszerek: Web 2.0 alkalmazása, interaktív tábla, projekt TAÍTÁSI-TANULÁSI ESZKÖZÖK FELSOROLÁSA: - interaktív tábla, képek
  • 2. Az óra logikai felépítése (menete) és a tevékenységek (időarány, módszer eszközök, szemléltetés, számonkérés) különös tekintettel a hálózatalapú módszerek alkalmazására Idő Tartalom Órai tevékenység 95 Gondolatmenet, Adat, Módszerei, Eszközei Szemléltetés perc részfeladat név, tevékenységi fogalom formái jelenség 15 perc I. Motiváció kísérletek a hang, tantermi Számítógép megismerő természetes es folyamatokra – és projekció, segíti a témára mesterkélt szóbeli való anyagok magyarázat ráhangolódást használata 10 II. Korábbi általános Mi a ismeretek pszichológiai pszichol ismeretek ógia? Milyen tudomá ny? Mivel foglalko zó tudomá ny? 10 perc aktivizálása előző órán ezzel hagyomány tantermi a témával os kapcsolatos videó megtekintése 10 részellenőrz kvíz kérdések szavazó számítógépe és, szavazó géppel géppel s projekció, képpel 10 visszacsatol kérdésekkel, hagyomány tanári ás, melyik os magyarázat megerősítés megismerési számítógépp , folyamatról van el szó? 30 III. Új Videók érzékelé számítógépp számítógép ismeretek kísérletekről: s, el segített feldolgozása pl.: Piagetészlelés, „több- emlékez kevesebb” et, kísérlete képzelet, figyelem , gondolk odás 5 célkitűzés, Mi befolyásolja hagyomány szóbeli
  • 3. problémafel a megismerési os magyarázat vetés folyamatokat? Miért „csalnak meg néha az érzékeink?” 5 IV. A tanulói egyéni Összefoglal munka ás értékelése, házi feladat megadása, érdeklődő kérdések, a következő óra anyagának ismertetése