Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Sosyal Medya Kampanya Örneği

10,195 views

Published on

Sosyal Medya Kampanya Örneği- Eti Babalar Günü Sosyal Medya Kampanya Önerisi

 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Sosyal Medya Kampanya Örneği

 1. 1. Eti Babalar GünüSosyal MedyaKampanya Önerisi
 2. 2. İçerik Amaç ve Strateji Kampanyalar Zamanlama Maliyet
 3. 3. Amaç Ve Strateji AmaçBu kampanya ile Eti’nin marka bilinirliğiniarttırmayı, Facebook marka sayfasındaki200.000 beğenen sayısını 225.000’e, Twitterhesabındaki 1.500 olan takipçi sayısını da2.000’e yükseltmeyi hedeflemekteyiz.
 4. 4. Amaç ve Strateji StratejiDünyanın dört bir yanında, 50 yıldır babaların veçocuklarının iki parmaklarının arasındakimutluluk kaynağı olan Eti, babalar gününde deyanınızda.
 5. 5. Kampanyalar Facebook KampanyasıTakipçilerimizden babalarıyla Eti ürünlerinitüketirken fotoğraflarını çekmelerini veFacebook marka sayfamızda yer alanuygulamaya aktarmalarını isteyeceğiz.Gönderilen fotoğraflar oylamaya sunulacak veen beğenilen ilk üç fotoğraf sahiplerine Etihediye paketi göndereceğiz.
 6. 6. Kampanyalar Twitter Kampanyası# babameitiyiseviyorcunku hastangi iletakipçilerimizden bu hastangi kullanarak cevapvermeleri isteyeceğiz. Böylece etkileşimsağlamayı ve Trend Topic listesine girmeyihedefleyeceğiz.
 7. 7. Kampanyalar Online Offline EntegrasyonuFacebook ve Twitter sayfalarımızdan Muğla’dakitakipçilerimizin 15 Haziranda Muğlaüniversitesinde gerçekleşecek olan EtiFest’ebabaları ile gelmelerini isteyeceğiz. Festivalalanına gelen takipçilerimizi ve babalarını Etiürünü tüketirken fotoğraflayarak aynı andaFacebook uygulamasına yükleyerek kişilerinprofillerinde paylaşacağız.
 8. 8. Maliyet Facebook kampanyamızda kullanacağımız uygulama ve tasarım için 10.000 lira, Facebook reklamı için 3.000 lira, online offline entegrasyonunda organizasyon şirketinin sağlayacağı hizmet için 20.000 lira bütçe ayrılacaktır. Kampanyanın toplam maliyet 33.000 liradır.
 9. 9. Zamanlama Facebook kampanyamız tasarım onayının ardından 10 iş gününde tamamlanacak. Kampanya, babalar gününden üç gün önce Facebook marka sayfamızda duyurulacak ve babalar günü gecesinde saa 00.00’da sona erecektir.
 10. 10. Zamanlama Twitter hastangimiz, babalar günü saat 08.00’de takipçilerimize sunulacaktır. Aynı gün saat 00.00’da sona erecektir.
 11. 11. Zamanlama Online offline entegrasyon kampanyamız, festival başlangıç saati ile başlayacak ve bitimi ile sonlanacaktır.
 12. 12. TEŞEKKÜRLER twitter.com/06Ergun facebook.com/e.hktyn twitter.com/ozdemirsuat facebook.com/suaticlife www.suatozdemir.net twitter.com/ramazandurmus_ Facebook.com/ramazandurmuss ramazandurmusblog.blogspot.com

×