SlideShare a Scribd company logo
1 of 8
Download to read offline
1
Українська мова
2 клас
Тема: Закріплення знань про види речень за метою висловлення
(розповідне, питальне, спонукальне). Виразне читання
тексту.
Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів про види речень
за метою висловлення; закріпити навички правильного
інтонування речень, додержання логічного наголосу;
розвивати вміння узагальнювати, мовлення, творчу уяву;
виховувати почуття доброти.
Обладнання: Таблиця "Види речень", картки для опитування,
казковий герой Колобок, казкова галявина (малюнок),
"Дерево рішень", макет мобільного телефону, листочки з
кольорового паперу, картки з назвами зупинок, мікрофон,
малюнки для малюнкового диктанту, плакати для технології
"Обери позицію".
Хід уроку
I. Організація учнів до уроку.
ПРИВІТАННЯ. (Спів пісні "Добрий день").
Треба всім нам привітатись
- Добрий день! Дружньо й
весело сказати
- Добрий день!
Вліво, вправо повернемось,
- Добрий, добрий, добрий день!
II. Мотивація навчальної діяльності учнів.
2
Працювати на уроці ми будемо під гаслом ... А щоб дізнатися це
гасло, вам треба його прочитати.
Вправа "Вилучи зайве"
(На дошці запис зашифрованого девізу)
Не окархжи не овміаурю, а камріжи наиравжчуьось.
(Не кажи не вмію, а кажи навчусь.)
III. Повідомлення теми, мети уроку.
Сьогодні ми завершуємо нашу мандрівку до містечка Речення. А
перевірити ваші знання прийшов до нас добрий і веселий герой.
Хто він?
Вправа "Дешифрувальник" (розкодувати слово).
(Вивішую макет телефону.)
Літери у нашому мобільному телефоні розташовані під цифрами
на кнопках. Кожній цифрі відповідає кілька літер. Щоб відгадати
зашифроване слово, треба вибрати тільки одну літеру. Отже, бутьте
уважними, номер: 5656165.
Відповідь: 5 6 5 6 16 5
КОЛОБОК
(Вивішуємо малюнок).
Молодці, це Колобок. Щоб перевірити ваші знання. Колобок
приніс завдання.
Сьогодні ми будемо мандрувати мовними стежинами. На
стежинах нам будуть зустрічатися пеньочки, де ми
зупинятимемось.
(Вивішуємо малюнок казкової галявини).
3
Інтерв'ю Мовна розминка
Зупинка кмітливих Каліграфічна
Добра Спортивна
Чомусик Цікавинка
- На уроці ми повторимо і закріпимо свої знання про речення і види
речень за метою висловлювання. Загалом на вас чекає багато цікавих вправ
та завдань.
1. Категорія "Очікування".
- Ось у нас є "Дерево рішень ". У вас є листочки різних кольорів.
Запишіть на них конкретні очікування від сьогоднішнього уроку.
Тобто продовжіть мою думку; "Сьогоднішній урок навчить мене ...".
(Учні працюють в парах. У кожного
з учнів на парті листочок, на якому
вони записують очікувані результати
уроку ).
- Усі листочки прикріпіть на "Дереві
вирішень", а в кінці уроку ми
побачимо, чи досягли ви очікуваного
результату.
- А мандрувати ми будемо ось таким
маршрутом:
1
. Зупинка"Інтерв'ю";
2
. Зупинка"Мовнарозминка";
4
3
. Зупинка"Кмітливих";
4
. Зупинка"Каліграфічна";
5
. Зупинка"Добра";
6
. Зупинка"Спортивна";
7
. Зупинка"Чомусик";
8
. Зупинка"Цікавинка".
IV. Етап організації виконання плану діяльності.
1. Зупинка 1. "Інтерв'ю".
Вправа "Інтерв'ю за три кроки".
Робота в групах
(по 4 учні у кожній)
(Учасники кожної групи об'єднуються у пари. Кожен учасник
проводить інтерв'ю із своїм партнером по парі. Потім міняються
ролями. Пари знову об'єднуються в групи по 4 чоловіки. Кожен
учень розповідає своїй групі, що нового та цікавого він дізнався від
свого партнера).
- Що таке речення?
- Які бувають речення?
- Які речення називаються розповідними?
- Які речення називаються питальними?
- Які речення називаються спонукальними?
- Які розділові знаки ставимо в кінці
розповідного речення? і т.д.
2. Зупинка 2. "Мовна розминка"
(Повторюю фізкультхвилинку)
Фізкультхвилинка
Зошит свій я відкриваю,
і під нахилом кладу,
і від вас не потаю
ручку я ось так тримаю, (показують)
Сяду рівно, не зігнусь,
до роботи враз візьмусь!
а) Словниковий диктант, (загадую загадки)
- Запишіть відгадки.
5
(Дитина, буряк, заєць, лисиця, цибуля).
б) Малюнковий диктант.
(Показую малюнки, учні самостійно записують).
в) Скласти звукову модель слів.
I. Варіант - лисиця
- о - о = о
II. Варіант - буряк
- О =0-
3. "Зупинка кмітливих".
Технологія "Метод "Прес".
Завдання: скласти речення зі слів кожного рядка. Відповідати
треба за взірцем. На дошці:
1. Випало, гнізда, з, голуб'ятко.
2. садку, у, м'ята, вашому, росте, Чи.
3. книжку, всією, Любіть, душею.
Я вважаю, що…
Тому що…
… Наприклад, …
Таким чином, …
(Діти пояснюють кожний етап методу)
Наприклад: Я вважаю, що перше речення розповідне за метою
висловлювання. Тому що в ньому розповідається про голуб'ятко, яке
випало з гнізда. Наприклад, я читаю цікаву книжку. В реченні
повідомляється про те, що я читаю книжку. Отже, таким чином,
речення, в якому про щось розповідається або повідомляється
називається розповідним. В кінці розповідного речення ставиться
крапка.
4. Зупинка "Каліграфічна".
До бр ро добро доброта (учні запис.)
- Скільки складів у словах?
- Як можна поділити слова для переносу?
6
5. Зупинка "Добра".
а) Робота з підручником (Вправа 149).
- Прочитайте текст "Учіться добра".
- Із яких частин складається текст?
- Прочитайте зачин, зверніть увагу на всі речення. Якими є всі
речення зачину? (Питальними).
- Який знак стоїть в кінці?
- Прочитайте основну частину тексту.
- Які це речення? (Розповідні).
- Прочитайте кінцівку. Які це речення? (Спонукальне).
Технологія "Обери позицію".
- Діти, скажіть, потрібно вчитися добра, чи ні? Подумайте і оберіть
позицію кожен свою. Обгрунтуйте.
(На дошці висить 3 плакати: "За", "Проти", "Не знаю". Учні
думають).
- Скажіть, будь ласка, яку пропозицію ви обрали?
- Хто "За"?. Хто "Проти", "Не знаю"?
(Обговорюють дискусійне питання і підводять підсумок).
б) Робота з прислів'ями. (Вправа 150).
- Як ви розумієте речення?
- Спишіть спонукальні речення про добро.
6. Зупинка "Спортивна".
а) Фізкультхвилинка
У країні казочок
Жив веселий Колобок.
Разом з ним усі звірятка
Вийшли вранці на зарядку.
Похитали головою,
Раз притупнули ногою,
Руки вгору піднесли.
Трішки ними потрясли.
Нахилились вліво, вправо,
Та цього йще замало.
Руки вгору, руки вниз.
Раз присіли, піднялись,
Головою похитали
Й працювати знову почали.
7
- Сідайте. Колобок відпочив разом з вами. А зараз пограємо гру "На
уроці фізкультури" (Вправа 151).
7. Зупинка "Чомусик".
а) Пограємо гру "Впіймай хлопком речення".
- Коли я читаю: розповідне речення - 1 хлопок,
питальне речення - 2 хлопоки,
спонукальне речення - 3 хлопоки.
- Півнику, мій півнику, що ти наробив?
- Півнику меншому голову розбив.
- Як тобі не соромно меншого бить?
- Я не буду, півнику, більш тебе любить!
- І пшонця не дам тобі, не наллю води.
- Помирися з меншим, зараз підійди!
- Помирились півники і пішли в садок.
- І обом сипнула я жменьку крихіток.
- До чого закликає вірш? (Дружити, не битися.)
б) Творча робота . Робота в парах.
Метод "Інтрига".
(Учні працюють у парах з індивідуальними картками (1 хв.). Після
завершення роботи на дошці вивішую два плакати (із завданнями й
результатом - розшифровкою).
1) Зил-л + мор-р +вир-р + й; (Зимовий)
2) лор - ор + іма - ма + сир - ир; (ліс)
3) у да - а + елі - лі + ніс -іс + ь; (у день)
4) пор - р + год - д + жив - в + й; (погожий)
5) нас - с + дим - м + вік - ік + ну; (на дивну)
6) коз - оз + арт - рт + зи - и + ку", (казку)
7) дім - ім - уа - а + жур - ур + є; (дуже)
8) схід - ід + ой - й + жав - ав + ий; (схожий)
9) яр - р + лик - к + нам - ам + и; (ялини)
10) во - о + шан - н + ліо - іо + ях; (в шалях)
11) білу - у - осна - а + іжнє - є + их; (білосніжних)
12) іра-ра +нія-ія + ел-л; (і не)
13) впо - о + ізу - у + нас - с + ть; (впізнать)
8
14) без - з + рім - м + зов - в + ка - а; (берізок)
15) нір - р + жна - а + ихі - і. (ніжних)
Зимовий ліс у день
погожий На дивну казку
дуже схожих. Ялини в
шалях білосніжних, І не
впізнать берізок ніжних.
(Кожна пара називає почергово розгадане слово).
8. Зупинка "Цікавинка".
- Складіть слово, взявши з першого слова першу букву, з другого
слова - другу букву, з третього —. третю і т.д.
Рік, пень, ніч, поле, знання, питання, подвір'я (Речення).
V. Рефлексія. Підсумок уроку.
Технологія "Незакінчені речення".
(Діти закінчують речення).
- Сьогоднішній урок навчив мене ...
- Я знаю, що речення бувають ...
- Найцікавішим завданням на уроці було ...
- Найскладнішим завданням на уроці було ...
- Найскладнішим завданням для мене виявилось ...
- Я завжди буду знати і пам'ятати ...
Наш урок підійшов до завершення. Якраз час подивитися чи
виправдалися ваші очікування.
(Учитель зачитує очікування учнів, а учні констатують, чи всі
очікування виправдалися).
Ми сьогодні не просто мандрували, а намагалися якнайбільше поповнити
свої знання з рідної мови. Дякую вам за урок, а також нашому Колобкові
за цікаві завдання.
Учися, дитино, відмінником будь,
Люби і поля, і діброви.
І де б не жила ти, ніколи не
забудь Своєї вкраїнської мови!
VI. Домашнє завдання.
Вправа 153 ( с. 63)

More Related Content

What's hot

динамические паузы для детсада
динамические паузы для детсададинамические паузы для детсада
динамические паузы для детсада
Ssolnce
 
Памятка для батьків "Дитина заричала,зашипіла, засвистіла..."
Памятка для батьків "Дитина заричала,зашипіла, засвистіла..."Памятка для батьків "Дитина заричала,зашипіла, засвистіла..."
Памятка для батьків "Дитина заричала,зашипіла, засвистіла..."
Tanya Kovalchuk
 
Конспект уроку 2 клас
Конспект уроку 2 класКонспект уроку 2 клас
Конспект уроку 2 клас
Sviteach
 
напрямкм корекційної роботи при дизартрії
напрямкм корекційної роботи при дизартріїнапрямкм корекційної роботи при дизартрії
напрямкм корекційної роботи при дизартрії
paginec
 

What's hot (20)

182
182182
182
 
220
220220
220
 
динамические паузы для детсада
динамические паузы для детсададинамические паузы для детсада
динамические паузы для детсада
 
215
215215
215
 
182
182182
182
 
нестандартні
нестандартнінестандартні
нестандартні
 
Памятка для батьків "Дитина заричала,зашипіла, засвистіла..."
Памятка для батьків "Дитина заричала,зашипіла, засвистіла..."Памятка для батьків "Дитина заричала,зашипіла, засвистіла..."
Памятка для батьків "Дитина заричала,зашипіла, засвистіла..."
 
Конспект уроку 2 клас
Конспект уроку 2 класКонспект уроку 2 клас
Конспект уроку 2 клас
 
«Виховуємо граючи, граючи виховуємо» (презентація)
«Виховуємо граючи, граючи виховуємо» (презентація)«Виховуємо граючи, граючи виховуємо» (презентація)
«Виховуємо граючи, граючи виховуємо» (презентація)
 
Заняття з розвитку мовлення в старшій групі Тема:«Домашні тварини»
Заняття з розвитку мовлення в старшій групі  Тема:«Домашні тварини»Заняття з розвитку мовлення в старшій групі  Тема:«Домашні тварини»
Заняття з розвитку мовлення в старшій групі Тема:«Домашні тварини»
 
Дитячий фольклор
Дитячий фольклорДитячий фольклор
Дитячий фольклор
 
терапія насіннева
терапія насінневатерапія насіннева
терапія насіннева
 
лічба предметів
лічба предметівлічба предметів
лічба предметів
 
англійська мова в повсякденному житті в дитячому садку
англійська мова в повсякденному житті в дитячому садкуанглійська мова в повсякденному житті в дитячому садку
англійська мова в повсякденному житті в дитячому садку
 
Розробки занять підготовчих курсів для майбутніх першокласників
Розробки занять підготовчих курсів для майбутніх першокласниківРозробки занять підготовчих курсів для майбутніх першокласників
Розробки занять підготовчих курсів для майбутніх першокласників
 
напрямкм корекційної роботи при дизартрії
напрямкм корекційної роботи при дизартріїнапрямкм корекційної роботи при дизартрії
напрямкм корекційної роботи при дизартрії
 
розробка уроку..
розробка уроку..розробка уроку..
розробка уроку..
 
Казкова осінь,чарівна.Уточнення правильної вимови звука [К]
Казкова осінь,чарівна.Уточнення правильної вимови звука [К]Казкова осінь,чарівна.Уточнення правильної вимови звука [К]
Казкова осінь,чарівна.Уточнення правильної вимови звука [К]
 
Розробки занять для "Школи майбутнього першокласника"
Розробки занять для "Школи майбутнього першокласника"Розробки занять для "Школи майбутнього першокласника"
Розробки занять для "Школи майбутнього першокласника"
 
1
11
1
 

Viewers also liked

звіт практичного психолога
звіт практичного психологазвіт практичного психолога
звіт практичного психолога
Moroz1992
 
Творчий звіт практичного психолога Найдьон Тетяни Володимирівни
Творчий звіт практичного психолога Найдьон Тетяни ВолодимирівниТворчий звіт практичного психолога Найдьон Тетяни Володимирівни
Творчий звіт практичного психолога Найдьон Тетяни Володимирівни
sansanych86
 
психолог
психологпсихолог
психолог
DrofaUral
 
презентация портфолио педагога психолога
презентация портфолио педагога психологапрезентация портфолио педагога психолога
презентация портфолио педагога психолога
dasaeva1985
 
Презентація досвіду практичного психолога
Презентація досвіду практичного психологаПрезентація досвіду практичного психолога
Презентація досвіду практичного психолога
Тамара Бережна
 

Viewers also liked (18)

пальчикова гімнастика
пальчикова гімнастикапальчикова гімнастика
пальчикова гімнастика
 
усний переказ 2 клас
усний переказ 2 класусний переказ 2 клас
усний переказ 2 клас
 
українська мова
українська моваукраїнська мова
українська мова
 
диктанти 2 клас
диктанти 2 класдиктанти 2 клас
диктанти 2 клас
 
програма корекційні занятття ора
програма корекційні занятття орапрограма корекційні занятття ора
програма корекційні занятття ора
 
списування 2 клас
списування 2 классписування 2 клас
списування 2 клас
 
робота над помилками
робота над помилкамиробота над помилками
робота над помилками
 
програма для дітей з порушення мовлення
програма для дітей з порушення мовленняпрограма для дітей з порушення мовлення
програма для дітей з порушення мовлення
 
планування 1 клас
планування 1 класпланування 1 клас
планування 1 клас
 
портфоліо
портфоліопортфоліо
портфоліо
 
тексти для читання вгоглос 2 клас
тексти для читання вгоглос 2 кластексти для читання вгоглос 2 клас
тексти для читання вгоглос 2 клас
 
звіт практичного психолога
звіт практичного психологазвіт практичного психолога
звіт практичного психолога
 
Творчий звіт практичного психолога Найдьон Тетяни Володимирівни
Творчий звіт практичного психолога Найдьон Тетяни ВолодимирівниТворчий звіт практичного психолога Найдьон Тетяни Володимирівни
Творчий звіт практичного психолога Найдьон Тетяни Володимирівни
 
психолог
психологпсихолог
психолог
 
презентация психолога
презентация психологапрезентация психолога
презентация психолога
 
презентация портфолио педагога психолога
презентация портфолио педагога психологапрезентация портфолио педагога психолога
презентация портфолио педагога психолога
 
Презентація досвіду практичного психолога
Презентація досвіду практичного психологаПрезентація досвіду практичного психолога
Презентація досвіду практичного психолога
 
презентація психолога
презентація психологапрезентація психолога
презентація психолога
 

More from pmpkberezne

More from pmpkberezne (12)

роз'яснення мон про_оцiнювання
роз'яснення мон про_оцiнюванняроз'яснення мон про_оцiнювання
роз'яснення мон про_оцiнювання
 
розвантаження та оновлення_програм
розвантаження та оновлення_програмрозвантаження та оновлення_програм
розвантаження та оновлення_програм
 
орієнтовні вимоги до оцінювання
орієнтовні вимоги до оцінюванняорієнтовні вимоги до оцінювання
орієнтовні вимоги до оцінювання
 
лист мон про структуру навчального року
лист мон про структуру навчального рокулист мон про структуру навчального року
лист мон про структуру навчального року
 
Nak 1009
Nak 1009Nak 1009
Nak 1009
 
посібник для батьків любов до читання
посібник для батьків  любов до читанняпосібник для батьків  любов до читання
посібник для батьків любов до читання
 
навчально методичний посібник 2016
навчально методичний посібник 2016навчально методичний посібник 2016
навчально методичний посібник 2016
 
інклюзивна освіта-від-а-до-я
інклюзивна освіта-від-а-до-яінклюзивна освіта-від-а-до-я
інклюзивна освіта-від-а-до-я
 
методичка жанни катерняк (повна версія)
методичка жанни катерняк (повна версія)методичка жанни катерняк (повна версія)
методичка жанни катерняк (повна версія)
 
інклюзивна освіта. наукові засади, проблеми і перспективи впровадження в знз....
інклюзивна освіта. наукові засади, проблеми і перспективи впровадження в знз....інклюзивна освіта. наукові засади, проблеми і перспективи впровадження в знз....
інклюзивна освіта. наукові засади, проблеми і перспективи впровадження в знз....
 
інклюзивна освіта основні положення
інклюзивна освіта  основні положенняінклюзивна освіта  основні положення
інклюзивна освіта основні положення
 
діти з особливими_освітніми_потребами_та_організація_їх_навчання
діти з особливими_освітніми_потребами_та_організація_їх_навчаннядіти з особливими_освітніми_потребами_та_організація_їх_навчання
діти з особливими_освітніми_потребами_та_організація_їх_навчання
 

фізкультхвилинки на уроках_читання

  • 1. 1 Українська мова 2 клас Тема: Закріплення знань про види речень за метою висловлення (розповідне, питальне, спонукальне). Виразне читання тексту. Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів про види речень за метою висловлення; закріпити навички правильного інтонування речень, додержання логічного наголосу; розвивати вміння узагальнювати, мовлення, творчу уяву; виховувати почуття доброти. Обладнання: Таблиця "Види речень", картки для опитування, казковий герой Колобок, казкова галявина (малюнок), "Дерево рішень", макет мобільного телефону, листочки з кольорового паперу, картки з назвами зупинок, мікрофон, малюнки для малюнкового диктанту, плакати для технології "Обери позицію". Хід уроку I. Організація учнів до уроку. ПРИВІТАННЯ. (Спів пісні "Добрий день"). Треба всім нам привітатись - Добрий день! Дружньо й весело сказати - Добрий день! Вліво, вправо повернемось, - Добрий, добрий, добрий день! II. Мотивація навчальної діяльності учнів.
  • 2. 2 Працювати на уроці ми будемо під гаслом ... А щоб дізнатися це гасло, вам треба його прочитати. Вправа "Вилучи зайве" (На дошці запис зашифрованого девізу) Не окархжи не овміаурю, а камріжи наиравжчуьось. (Не кажи не вмію, а кажи навчусь.) III. Повідомлення теми, мети уроку. Сьогодні ми завершуємо нашу мандрівку до містечка Речення. А перевірити ваші знання прийшов до нас добрий і веселий герой. Хто він? Вправа "Дешифрувальник" (розкодувати слово). (Вивішую макет телефону.) Літери у нашому мобільному телефоні розташовані під цифрами на кнопках. Кожній цифрі відповідає кілька літер. Щоб відгадати зашифроване слово, треба вибрати тільки одну літеру. Отже, бутьте уважними, номер: 5656165. Відповідь: 5 6 5 6 16 5 КОЛОБОК (Вивішуємо малюнок). Молодці, це Колобок. Щоб перевірити ваші знання. Колобок приніс завдання. Сьогодні ми будемо мандрувати мовними стежинами. На стежинах нам будуть зустрічатися пеньочки, де ми зупинятимемось. (Вивішуємо малюнок казкової галявини).
  • 3. 3 Інтерв'ю Мовна розминка Зупинка кмітливих Каліграфічна Добра Спортивна Чомусик Цікавинка - На уроці ми повторимо і закріпимо свої знання про речення і види речень за метою висловлювання. Загалом на вас чекає багато цікавих вправ та завдань. 1. Категорія "Очікування". - Ось у нас є "Дерево рішень ". У вас є листочки різних кольорів. Запишіть на них конкретні очікування від сьогоднішнього уроку. Тобто продовжіть мою думку; "Сьогоднішній урок навчить мене ...". (Учні працюють в парах. У кожного з учнів на парті листочок, на якому вони записують очікувані результати уроку ). - Усі листочки прикріпіть на "Дереві вирішень", а в кінці уроку ми побачимо, чи досягли ви очікуваного результату. - А мандрувати ми будемо ось таким маршрутом: 1 . Зупинка"Інтерв'ю"; 2 . Зупинка"Мовнарозминка";
  • 4. 4 3 . Зупинка"Кмітливих"; 4 . Зупинка"Каліграфічна"; 5 . Зупинка"Добра"; 6 . Зупинка"Спортивна"; 7 . Зупинка"Чомусик"; 8 . Зупинка"Цікавинка". IV. Етап організації виконання плану діяльності. 1. Зупинка 1. "Інтерв'ю". Вправа "Інтерв'ю за три кроки". Робота в групах (по 4 учні у кожній) (Учасники кожної групи об'єднуються у пари. Кожен учасник проводить інтерв'ю із своїм партнером по парі. Потім міняються ролями. Пари знову об'єднуються в групи по 4 чоловіки. Кожен учень розповідає своїй групі, що нового та цікавого він дізнався від свого партнера). - Що таке речення? - Які бувають речення? - Які речення називаються розповідними? - Які речення називаються питальними? - Які речення називаються спонукальними? - Які розділові знаки ставимо в кінці розповідного речення? і т.д. 2. Зупинка 2. "Мовна розминка" (Повторюю фізкультхвилинку) Фізкультхвилинка Зошит свій я відкриваю, і під нахилом кладу, і від вас не потаю ручку я ось так тримаю, (показують) Сяду рівно, не зігнусь, до роботи враз візьмусь! а) Словниковий диктант, (загадую загадки) - Запишіть відгадки.
  • 5. 5 (Дитина, буряк, заєць, лисиця, цибуля). б) Малюнковий диктант. (Показую малюнки, учні самостійно записують). в) Скласти звукову модель слів. I. Варіант - лисиця - о - о = о II. Варіант - буряк - О =0- 3. "Зупинка кмітливих". Технологія "Метод "Прес". Завдання: скласти речення зі слів кожного рядка. Відповідати треба за взірцем. На дошці: 1. Випало, гнізда, з, голуб'ятко. 2. садку, у, м'ята, вашому, росте, Чи. 3. книжку, всією, Любіть, душею. Я вважаю, що… Тому що… … Наприклад, … Таким чином, … (Діти пояснюють кожний етап методу) Наприклад: Я вважаю, що перше речення розповідне за метою висловлювання. Тому що в ньому розповідається про голуб'ятко, яке випало з гнізда. Наприклад, я читаю цікаву книжку. В реченні повідомляється про те, що я читаю книжку. Отже, таким чином, речення, в якому про щось розповідається або повідомляється називається розповідним. В кінці розповідного речення ставиться крапка. 4. Зупинка "Каліграфічна". До бр ро добро доброта (учні запис.) - Скільки складів у словах? - Як можна поділити слова для переносу?
  • 6. 6 5. Зупинка "Добра". а) Робота з підручником (Вправа 149). - Прочитайте текст "Учіться добра". - Із яких частин складається текст? - Прочитайте зачин, зверніть увагу на всі речення. Якими є всі речення зачину? (Питальними). - Який знак стоїть в кінці? - Прочитайте основну частину тексту. - Які це речення? (Розповідні). - Прочитайте кінцівку. Які це речення? (Спонукальне). Технологія "Обери позицію". - Діти, скажіть, потрібно вчитися добра, чи ні? Подумайте і оберіть позицію кожен свою. Обгрунтуйте. (На дошці висить 3 плакати: "За", "Проти", "Не знаю". Учні думають). - Скажіть, будь ласка, яку пропозицію ви обрали? - Хто "За"?. Хто "Проти", "Не знаю"? (Обговорюють дискусійне питання і підводять підсумок). б) Робота з прислів'ями. (Вправа 150). - Як ви розумієте речення? - Спишіть спонукальні речення про добро. 6. Зупинка "Спортивна". а) Фізкультхвилинка У країні казочок Жив веселий Колобок. Разом з ним усі звірятка Вийшли вранці на зарядку. Похитали головою, Раз притупнули ногою, Руки вгору піднесли. Трішки ними потрясли. Нахилились вліво, вправо, Та цього йще замало. Руки вгору, руки вниз. Раз присіли, піднялись, Головою похитали Й працювати знову почали.
  • 7. 7 - Сідайте. Колобок відпочив разом з вами. А зараз пограємо гру "На уроці фізкультури" (Вправа 151). 7. Зупинка "Чомусик". а) Пограємо гру "Впіймай хлопком речення". - Коли я читаю: розповідне речення - 1 хлопок, питальне речення - 2 хлопоки, спонукальне речення - 3 хлопоки. - Півнику, мій півнику, що ти наробив? - Півнику меншому голову розбив. - Як тобі не соромно меншого бить? - Я не буду, півнику, більш тебе любить! - І пшонця не дам тобі, не наллю води. - Помирися з меншим, зараз підійди! - Помирились півники і пішли в садок. - І обом сипнула я жменьку крихіток. - До чого закликає вірш? (Дружити, не битися.) б) Творча робота . Робота в парах. Метод "Інтрига". (Учні працюють у парах з індивідуальними картками (1 хв.). Після завершення роботи на дошці вивішую два плакати (із завданнями й результатом - розшифровкою). 1) Зил-л + мор-р +вир-р + й; (Зимовий) 2) лор - ор + іма - ма + сир - ир; (ліс) 3) у да - а + елі - лі + ніс -іс + ь; (у день) 4) пор - р + год - д + жив - в + й; (погожий) 5) нас - с + дим - м + вік - ік + ну; (на дивну) 6) коз - оз + арт - рт + зи - и + ку", (казку) 7) дім - ім - уа - а + жур - ур + є; (дуже) 8) схід - ід + ой - й + жав - ав + ий; (схожий) 9) яр - р + лик - к + нам - ам + и; (ялини) 10) во - о + шан - н + ліо - іо + ях; (в шалях) 11) білу - у - осна - а + іжнє - є + их; (білосніжних) 12) іра-ра +нія-ія + ел-л; (і не) 13) впо - о + ізу - у + нас - с + ть; (впізнать)
  • 8. 8 14) без - з + рім - м + зов - в + ка - а; (берізок) 15) нір - р + жна - а + ихі - і. (ніжних) Зимовий ліс у день погожий На дивну казку дуже схожих. Ялини в шалях білосніжних, І не впізнать берізок ніжних. (Кожна пара називає почергово розгадане слово). 8. Зупинка "Цікавинка". - Складіть слово, взявши з першого слова першу букву, з другого слова - другу букву, з третього —. третю і т.д. Рік, пень, ніч, поле, знання, питання, подвір'я (Речення). V. Рефлексія. Підсумок уроку. Технологія "Незакінчені речення". (Діти закінчують речення). - Сьогоднішній урок навчив мене ... - Я знаю, що речення бувають ... - Найцікавішим завданням на уроці було ... - Найскладнішим завданням на уроці було ... - Найскладнішим завданням для мене виявилось ... - Я завжди буду знати і пам'ятати ... Наш урок підійшов до завершення. Якраз час подивитися чи виправдалися ваші очікування. (Учитель зачитує очікування учнів, а учні констатують, чи всі очікування виправдалися). Ми сьогодні не просто мандрували, а намагалися якнайбільше поповнити свої знання з рідної мови. Дякую вам за урок, а також нашому Колобкові за цікаві завдання. Учися, дитино, відмінником будь, Люби і поля, і діброви. І де б не жила ти, ніколи не забудь Своєї вкраїнської мови! VI. Домашнє завдання. Вправа 153 ( с. 63)