SlideShare a Scribd company logo
1 of 7
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAANBANTING
TELOK DATOK, 42700 BANTING, SELANGOR
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MINGGU
TARIKH /
HARI
MATA PELAJARAN MASA
TINGKATAN KEHADIRAN
TAJUK
STANDARD
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
AKTIVITI PDPR
BAHAN BANTU
BELAJAR (BBB)
REFLEKSI
CATATAN

SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAANBANTING
TELOK DATOK, 42700 BANTING, SELANGOR
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MINGGU 35 TARIKH /
HARI
30 NOVEMBER 2022/ RABU
MATA PELAJARAN MATEMATIK MASA 8.00 – 9.30 PAGI
TINGKATAN 3 DURANTA KEHADIRAN
TAJUK 7.1 Unjuran Ortogon
STANDARD
PEMBELAJARAN
7.1.1 Melukis pelan dan dongakan suatu objek mengikut skala.
7.1.2 Mensintesis pelan dan dongakan suatu objek dan melakar objek tersebut.
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
Pada akhir unit, murid dapat :
1. Mempamerkan pengetahuan asas tentang unjuran ortogon.
2. Mempamerkan kefahaman tentang unjuran ortogon.
3. Mengaplikasikan kefahaman tentang pelan dan dongakan untuk
melaksanakan tugasan mudah.
KRITERIA KEJAYAAN
Pelajar berupaya :
Mengaplikasikan pengetahuan dan kemahiran yang sesuai tentang pelan dan
dongakan dalam konteks penyelesaian masalah rutin yang mudah.
AKTIVITI PDPR Modul matematik Tingkatan 3/ Buku teks
BAHAN BANTU
BELAJAR (BBB)
Laptop / buku teks / modul / video
REFLEKSI
CATATAN
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAANBANTING
TELOK DATOK, 42700 BANTING, SELANGOR
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MINGGU 35 TARIKH /
HARI
15 NOVEMBER 2022/ SELASA
MATA PELAJARAN SAINS KOMPUTER MASA
4 IOTA: 10 – 11.35 PAGI
4 KAPPA :11.35-12.45 TGARI
TINGKATAN
4 IOTA
4 KAPPA
KEHADIRAN
4 IOTA:
4 KAPPA :
TAJUK
3.2 PAPARAN DAN REKA BENTUK SKRIN
STANDARD
PEMBELAJARAN
3.2.1 Mengaplikasi proses reka bentuk interaksi dalam atur cara yang
dibangunkan.
3.2.2 Menghasilkan prototaip paparan dan reka bentuk skrin.
Membincangkan laporan dari penilaian kuantitatif terhadap paparan dan
rekabentuk skrin.
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
Pada akhir unit, murid dapat :
 Menyatakan proses reka bentuk interaksi dalam atur cara yang dibangunkan.
 Menerangkan proses reka bentuk interaksi dan kriteria utama dalam membina
instrumen penilaian paparan dan reka bentuk skrin.
 Membina instrumen penilaian paparan dan reka bentuk skrin
 Menguji paparan dan reka bentuk skrin pada prototaip samada menepati instrumen
penilaian.
KRITERIA KEJAYAAN
Pelajar berupaya :
 Menilai samada paparan dan reka bentuk skrin yang dipilih memenuhi instrumen
penilaian & mencadangkan
penambahbaikan.
 Menghasilkan prototaip yang melalui proses reka bentuk interaksi dan memenuhi
instumen penilaian.
AKTIVITI PDPR
Guru menerangkan konsep melalui tayangan video.
Pelajar membuat nota besama guru dari buku teks.
Pelajar bersama guru meneruskan latihan pengukuhan.
BAHAN BANTU
BELAJAR (BBB)
Laptop / buku teks digital/ modul sains komputer
REFLEKSI
CATATAN
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAANBANTING
TELOK DATOK, 42700 BANTING, SELANGOR
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MINGGU 35 TARIKH /
HARI
1 DISEMBER 2022 - KHAMIS
MATA PELAJARAN SAINS KOMPUTER MASA
4 IOTA: 10 – 11.35 PAGI
4 KAPPA :11.35-12.45 TGARI
TINGKATAN
4 IOTA
4 KAPPA
KEHADIRAN
4 IOTA :
4 KAPPA:
TAJUK
2.1 PANGKALAN DATA HUBUNGAN
STANDARD
PEMBELAJARAN
2.1.1 Menjelaskan kepentingan integriti data, ketekalan data dan kelewahan
data.
2.1.2 Membezakan model-model pangkalan
Data.
(i) Hiraki
(ii)Rangkaian
(iii)Hubungan (Relational)
(iv)Berorientasi objek (Object oriented)
2.1.3 Mengenalpasti entiti, atribut, set hubungan dan kekardinalan
2.1.4 (satu ke satu, satu ke banyak dan banyak kebanyak) berdasarkan
keperluan pengguna.
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran pelajar dapat :
 Menunjukkan entiti dan atribut dari pangkalan data yang diberi.
 Menjelaskan kekardinalan bagi set hubungan yang ditunjukkan.
 Membanding beza model-model pangkalan data yang dipelajari.
KRITERIA KEJAYAAN
Pelajar berupaya :
 Mengkategorikan permasalahan pangkalan data yang diterima kepada integriti
data atau ketekalan data atau kelewahan data.
AKTIVITI PDPR
Pelajar diberikan konsep ENTITI, ATRIBUT, HUBUNGAN DAN
KEKARDINALAN
Latihan dari buku teks dan Modul.
BAHAN BANTU
BELAJAR (BBB)
LAPTOP/ BUKU TEKS SAINS KOMPUTER / MODUL LATIHAN SK
REFLEKSI
CATATAN
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAANBANTING
TELOK DATOK, 42700 BANTING, SELANGOR
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MINGGU 36 TARIKH /
HARI
5 DISEMBER 2022/ ISNIN
MATA PELAJARAN MATEMATIK MASA 8 PAGI – 9.30 PAGI
TINGKATAN 3 DURANTA KEHADIRAN
TAJUK 7.1 Unjuran Ortogon
STANDARD
PEMBELAJARAN
7.2.2 Mensintesis pelan dan dongakan suatu objek dan melakar objek tersebut.
7.2.3 Menyelesaikan masalah yang melibatkan pelan dan dongakan.
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
Pada akhir unit, murid dapat :
Membanding dan membeza antara objek dan unjuran ortogon yang sepadan.
KRITERIA KEJAYAAN
Pelajar berupaya melaksanakan latihan modul MUKASURAT 78, 79 DAN 80
melalui perbincangan bersama.
AKTIVITI PDPR
Pelajar berupaya melaksanakan dan menguasai kriteria yang dipamerkan:
1. Melukis pelan unjuran ortagon dari sudut pelan, sisi dan depan.
BAHAN BANTU
BELAJAR (BBB) LAPTOP/ BUKU TEKS TING 3/ MODUL LATIHAN MATEMATIK
REFLEKSI
CATATAN
SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAANBANTING
TELOK DATOK, 42700 BANTING, SELANGOR
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MINGGU 36 TARIKH /
HARI
5 DISEMBER 2022/ ISNIN
MATA PELAJARAN SAINS KOMPUTER MASA
5 EPSILON
5 IOTA
TINGKATAN
5 EPSILON
5 IOTA
KEHADIRAN
5 EPSILON
5 IOTA
TAJUK
Bahasa Pertanyaan Berstruktur: SQL (Structured Query Language)
LATIHAN ULANGKAJI UNIT 2 DARI TINGKATAN 4
STANDARD
PEMBELAJARAN
Menyatakan keperluan menghasilkan skema hubungan pangkalan data yang
ternormal
Menerangkan lakaran ERD dan fungsi sesuatu arahan (command) SQL yang
diberi
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
Pelajar berupaya melaksanakan :
2.1.3 Membina pangkalan data hubungan menggunakan SQL: Table
2.1.4 Menggunakan SQL untuk memanipulasi data:
i. Sisip/Tambah
ii. Padam
iii. Kemaskini
KRITERIA KEJAYAAN
Latihan 23
Membina pangkalan data hubungan menggunakan SQL: Table
Latihan 24
Menggunakan SQL untuk memanipulasi data
AKTIVITI PDPR
PELAJAR melaksaanakan amali dari buku Teks
BAHAN BANTU
BELAJAR (BBB)
LAPTOP / BUKU TEKS TINGKATAN 5 / BUKU NOTA
REFLEKSI
CATATAN
CONTOH.docx

More Related Content

Similar to CONTOH.docx

RPT RBT T2 .docx
RPT RBT T2 .docxRPT RBT T2 .docx
RPT RBT T2 .docxHiiSiewTing
 
scribd.vdownloaders.com_selasa-24-agustus-2021-ppt-up-12-math-kekongruenan-da...
scribd.vdownloaders.com_selasa-24-agustus-2021-ppt-up-12-math-kekongruenan-da...scribd.vdownloaders.com_selasa-24-agustus-2021-ppt-up-12-math-kekongruenan-da...
scribd.vdownloaders.com_selasa-24-agustus-2021-ppt-up-12-math-kekongruenan-da...AdiRohimatRamadan
 
164941-1673282282.pdf
164941-1673282282.pdf164941-1673282282.pdf
164941-1673282282.pdfAgus977303
 
02. mekanisme pelaksanaan diklat penguatan ks 25092020 1 [autosaved]
02. mekanisme pelaksanaan diklat penguatan ks 25092020 1 [autosaved]02. mekanisme pelaksanaan diklat penguatan ks 25092020 1 [autosaved]
02. mekanisme pelaksanaan diklat penguatan ks 25092020 1 [autosaved]Hilmi Halim
 
RPH-RBT-TAHUN-4.docx
RPH-RBT-TAHUN-4.docxRPH-RBT-TAHUN-4.docx
RPH-RBT-TAHUN-4.docxsalwa458340
 
Pedoman Pengisian Ijazah Sekolah Menengah Atas 2022.pptx
Pedoman Pengisian Ijazah Sekolah Menengah Atas 2022.pptxPedoman Pengisian Ijazah Sekolah Menengah Atas 2022.pptx
Pedoman Pengisian Ijazah Sekolah Menengah Atas 2022.pptxBambangFadian
 
05. Praktik Pembelajaran Inovatif PPG-Kategori 2-2022_final.pdf
05. Praktik Pembelajaran Inovatif PPG-Kategori 2-2022_final.pdf05. Praktik Pembelajaran Inovatif PPG-Kategori 2-2022_final.pdf
05. Praktik Pembelajaran Inovatif PPG-Kategori 2-2022_final.pdfangga678964
 
Dokumen Evaluasi Prodi Matematika Genap 2022_2023.pdf
Dokumen Evaluasi Prodi Matematika Genap 2022_2023.pdfDokumen Evaluasi Prodi Matematika Genap 2022_2023.pdf
Dokumen Evaluasi Prodi Matematika Genap 2022_2023.pdfAniLiu1
 
khoerunnisa MA konektivitas antar ruang dan waktu.docx
khoerunnisa MA konektivitas antar ruang dan waktu.docxkhoerunnisa MA konektivitas antar ruang dan waktu.docx
khoerunnisa MA konektivitas antar ruang dan waktu.docxkhoerunnisabudiman
 
Rph rbt-tahun-4
Rph rbt-tahun-4Rph rbt-tahun-4
Rph rbt-tahun-4nureim
 
CATCH_UP_PLAN_CUP_MATEMATIK_TAHUN_2_-_EDISI_GURU1.docx
CATCH_UP_PLAN_CUP_MATEMATIK_TAHUN_2_-_EDISI_GURU1.docxCATCH_UP_PLAN_CUP_MATEMATIK_TAHUN_2_-_EDISI_GURU1.docx
CATCH_UP_PLAN_CUP_MATEMATIK_TAHUN_2_-_EDISI_GURU1.docxJaparuddinMelati
 
Jaringan Komputer dan Internet.pdf
Jaringan Komputer dan Internet.pdfJaringan Komputer dan Internet.pdf
Jaringan Komputer dan Internet.pdfFitriantiAmim
 
AKHIR MINGGU 4 (11 - 15 APRIL 2022).docx
AKHIR MINGGU 4 (11 - 15 APRIL 2022).docxAKHIR MINGGU 4 (11 - 15 APRIL 2022).docx
AKHIR MINGGU 4 (11 - 15 APRIL 2022).docxFRENYSIAFRENCISMoe
 
PENG. PERANGKAT PEMB. PPG 2022.pptx
PENG. PERANGKAT PEMB. PPG 2022.pptxPENG. PERANGKAT PEMB. PPG 2022.pptx
PENG. PERANGKAT PEMB. PPG 2022.pptxSMPN3KATINGANHILIRHA
 
Rph bm b aharu skpmg2
Rph bm b aharu skpmg2Rph bm b aharu skpmg2
Rph bm b aharu skpmg2itamuadz
 

Similar to CONTOH.docx (20)

RPT RBT T2 .docx
RPT RBT T2 .docxRPT RBT T2 .docx
RPT RBT T2 .docx
 
2.penulisan soal terstandar-1
2.penulisan soal terstandar-12.penulisan soal terstandar-1
2.penulisan soal terstandar-1
 
MINGGU 29 2022.docx
MINGGU 29 2022.docxMINGGU 29 2022.docx
MINGGU 29 2022.docx
 
scribd.vdownloaders.com_selasa-24-agustus-2021-ppt-up-12-math-kekongruenan-da...
scribd.vdownloaders.com_selasa-24-agustus-2021-ppt-up-12-math-kekongruenan-da...scribd.vdownloaders.com_selasa-24-agustus-2021-ppt-up-12-math-kekongruenan-da...
scribd.vdownloaders.com_selasa-24-agustus-2021-ppt-up-12-math-kekongruenan-da...
 
164941-1673282282.pdf
164941-1673282282.pdf164941-1673282282.pdf
164941-1673282282.pdf
 
02. mekanisme pelaksanaan diklat penguatan ks 25092020 1 [autosaved]
02. mekanisme pelaksanaan diklat penguatan ks 25092020 1 [autosaved]02. mekanisme pelaksanaan diklat penguatan ks 25092020 1 [autosaved]
02. mekanisme pelaksanaan diklat penguatan ks 25092020 1 [autosaved]
 
RPH-RBT-TAHUN-4.docx
RPH-RBT-TAHUN-4.docxRPH-RBT-TAHUN-4.docx
RPH-RBT-TAHUN-4.docx
 
Pedoman Pengisian Ijazah Sekolah Menengah Atas 2022.pptx
Pedoman Pengisian Ijazah Sekolah Menengah Atas 2022.pptxPedoman Pengisian Ijazah Sekolah Menengah Atas 2022.pptx
Pedoman Pengisian Ijazah Sekolah Menengah Atas 2022.pptx
 
05. Praktik Pembelajaran Inovatif PPG-Kategori 2-2022_final.pdf
05. Praktik Pembelajaran Inovatif PPG-Kategori 2-2022_final.pdf05. Praktik Pembelajaran Inovatif PPG-Kategori 2-2022_final.pdf
05. Praktik Pembelajaran Inovatif PPG-Kategori 2-2022_final.pdf
 
Dokumen Evaluasi Prodi Matematika Genap 2022_2023.pdf
Dokumen Evaluasi Prodi Matematika Genap 2022_2023.pdfDokumen Evaluasi Prodi Matematika Genap 2022_2023.pdf
Dokumen Evaluasi Prodi Matematika Genap 2022_2023.pdf
 
8. rpp 8 ddg
8. rpp 8 ddg8. rpp 8 ddg
8. rpp 8 ddg
 
khoerunnisa MA konektivitas antar ruang dan waktu.docx
khoerunnisa MA konektivitas antar ruang dan waktu.docxkhoerunnisa MA konektivitas antar ruang dan waktu.docx
khoerunnisa MA konektivitas antar ruang dan waktu.docx
 
Rph rbt-tahun-4
Rph rbt-tahun-4Rph rbt-tahun-4
Rph rbt-tahun-4
 
kur-esensial.pptx
kur-esensial.pptxkur-esensial.pptx
kur-esensial.pptx
 
CATCH_UP_PLAN_CUP_MATEMATIK_TAHUN_2_-_EDISI_GURU1.docx
CATCH_UP_PLAN_CUP_MATEMATIK_TAHUN_2_-_EDISI_GURU1.docxCATCH_UP_PLAN_CUP_MATEMATIK_TAHUN_2_-_EDISI_GURU1.docx
CATCH_UP_PLAN_CUP_MATEMATIK_TAHUN_2_-_EDISI_GURU1.docx
 
Jaringan Komputer dan Internet.pdf
Jaringan Komputer dan Internet.pdfJaringan Komputer dan Internet.pdf
Jaringan Komputer dan Internet.pdf
 
AKHIR MINGGU 4 (11 - 15 APRIL 2022).docx
AKHIR MINGGU 4 (11 - 15 APRIL 2022).docxAKHIR MINGGU 4 (11 - 15 APRIL 2022).docx
AKHIR MINGGU 4 (11 - 15 APRIL 2022).docx
 
PENG. PERANGKAT PEMB. PPG 2022.pptx
PENG. PERANGKAT PEMB. PPG 2022.pptxPENG. PERANGKAT PEMB. PPG 2022.pptx
PENG. PERANGKAT PEMB. PPG 2022.pptx
 
10.wang
10.wang10.wang
10.wang
 
Rph bm b aharu skpmg2
Rph bm b aharu skpmg2Rph bm b aharu skpmg2
Rph bm b aharu skpmg2
 

Recently uploaded

MAteri:Penggunaan fungsi pada pemrograman c++
MAteri:Penggunaan fungsi pada pemrograman c++MAteri:Penggunaan fungsi pada pemrograman c++
MAteri:Penggunaan fungsi pada pemrograman c++FujiAdam
 
TEKNIS TES TULIS REKRUTMEN PAMSIMAS 2024.pdf
TEKNIS TES TULIS REKRUTMEN PAMSIMAS 2024.pdfTEKNIS TES TULIS REKRUTMEN PAMSIMAS 2024.pdf
TEKNIS TES TULIS REKRUTMEN PAMSIMAS 2024.pdfYogiCahyoPurnomo
 
MODUL AJAR PENGANTAR SURVEY PEMETAAN.pdf
MODUL AJAR PENGANTAR SURVEY PEMETAAN.pdfMODUL AJAR PENGANTAR SURVEY PEMETAAN.pdf
MODUL AJAR PENGANTAR SURVEY PEMETAAN.pdfihsan386426
 
10.-Programable-Logic-Controller (1).ppt
10.-Programable-Logic-Controller (1).ppt10.-Programable-Logic-Controller (1).ppt
10.-Programable-Logic-Controller (1).ppttaniaalda710
 
Materi Asesi SKK Manajer Pelaksana SPAM- jenjang 6.pptx
Materi Asesi SKK Manajer Pelaksana SPAM- jenjang 6.pptxMateri Asesi SKK Manajer Pelaksana SPAM- jenjang 6.pptx
Materi Asesi SKK Manajer Pelaksana SPAM- jenjang 6.pptxarifyudianto3
 
Strategi Pengembangan Agribisnis di Indonesia
Strategi Pengembangan Agribisnis di IndonesiaStrategi Pengembangan Agribisnis di Indonesia
Strategi Pengembangan Agribisnis di IndonesiaRenaYunita2
 
4. GWTJWRYJJJJJJJJJJJJJJJJJJWJSNJYSRR.pdf
4. GWTJWRYJJJJJJJJJJJJJJJJJJWJSNJYSRR.pdf4. GWTJWRYJJJJJJJJJJJJJJJJJJWJSNJYSRR.pdf
4. GWTJWRYJJJJJJJJJJJJJJJJJJWJSNJYSRR.pdfAnonymous6yIobha8QY
 
Manual Desain Perkerasan jalan 2017 FINAL.pptx
Manual Desain Perkerasan jalan 2017 FINAL.pptxManual Desain Perkerasan jalan 2017 FINAL.pptx
Manual Desain Perkerasan jalan 2017 FINAL.pptxRemigius1984
 
Metode numerik Bidang Teknik Sipil perencanaan.pdf
Metode numerik Bidang Teknik Sipil perencanaan.pdfMetode numerik Bidang Teknik Sipil perencanaan.pdf
Metode numerik Bidang Teknik Sipil perencanaan.pdfArvinThamsir1
 

Recently uploaded (9)

MAteri:Penggunaan fungsi pada pemrograman c++
MAteri:Penggunaan fungsi pada pemrograman c++MAteri:Penggunaan fungsi pada pemrograman c++
MAteri:Penggunaan fungsi pada pemrograman c++
 
TEKNIS TES TULIS REKRUTMEN PAMSIMAS 2024.pdf
TEKNIS TES TULIS REKRUTMEN PAMSIMAS 2024.pdfTEKNIS TES TULIS REKRUTMEN PAMSIMAS 2024.pdf
TEKNIS TES TULIS REKRUTMEN PAMSIMAS 2024.pdf
 
MODUL AJAR PENGANTAR SURVEY PEMETAAN.pdf
MODUL AJAR PENGANTAR SURVEY PEMETAAN.pdfMODUL AJAR PENGANTAR SURVEY PEMETAAN.pdf
MODUL AJAR PENGANTAR SURVEY PEMETAAN.pdf
 
10.-Programable-Logic-Controller (1).ppt
10.-Programable-Logic-Controller (1).ppt10.-Programable-Logic-Controller (1).ppt
10.-Programable-Logic-Controller (1).ppt
 
Materi Asesi SKK Manajer Pelaksana SPAM- jenjang 6.pptx
Materi Asesi SKK Manajer Pelaksana SPAM- jenjang 6.pptxMateri Asesi SKK Manajer Pelaksana SPAM- jenjang 6.pptx
Materi Asesi SKK Manajer Pelaksana SPAM- jenjang 6.pptx
 
Strategi Pengembangan Agribisnis di Indonesia
Strategi Pengembangan Agribisnis di IndonesiaStrategi Pengembangan Agribisnis di Indonesia
Strategi Pengembangan Agribisnis di Indonesia
 
4. GWTJWRYJJJJJJJJJJJJJJJJJJWJSNJYSRR.pdf
4. GWTJWRYJJJJJJJJJJJJJJJJJJWJSNJYSRR.pdf4. GWTJWRYJJJJJJJJJJJJJJJJJJWJSNJYSRR.pdf
4. GWTJWRYJJJJJJJJJJJJJJJJJJWJSNJYSRR.pdf
 
Manual Desain Perkerasan jalan 2017 FINAL.pptx
Manual Desain Perkerasan jalan 2017 FINAL.pptxManual Desain Perkerasan jalan 2017 FINAL.pptx
Manual Desain Perkerasan jalan 2017 FINAL.pptx
 
Metode numerik Bidang Teknik Sipil perencanaan.pdf
Metode numerik Bidang Teknik Sipil perencanaan.pdfMetode numerik Bidang Teknik Sipil perencanaan.pdf
Metode numerik Bidang Teknik Sipil perencanaan.pdf
 

CONTOH.docx

  • 1. SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAANBANTING TELOK DATOK, 42700 BANTING, SELANGOR RANCANGAN PELAJARAN HARIAN MINGGU TARIKH / HARI MATA PELAJARAN MASA TINGKATAN KEHADIRAN TAJUK STANDARD PEMBELAJARAN OBJEKTIF PEMBELAJARAN AKTIVITI PDPR BAHAN BANTU BELAJAR (BBB) REFLEKSI
  • 2. CATATAN SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAANBANTING TELOK DATOK, 42700 BANTING, SELANGOR RANCANGAN PELAJARAN HARIAN MINGGU 35 TARIKH / HARI 30 NOVEMBER 2022/ RABU MATA PELAJARAN MATEMATIK MASA 8.00 – 9.30 PAGI TINGKATAN 3 DURANTA KEHADIRAN TAJUK 7.1 Unjuran Ortogon STANDARD PEMBELAJARAN 7.1.1 Melukis pelan dan dongakan suatu objek mengikut skala. 7.1.2 Mensintesis pelan dan dongakan suatu objek dan melakar objek tersebut. OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir unit, murid dapat : 1. Mempamerkan pengetahuan asas tentang unjuran ortogon. 2. Mempamerkan kefahaman tentang unjuran ortogon. 3. Mengaplikasikan kefahaman tentang pelan dan dongakan untuk melaksanakan tugasan mudah. KRITERIA KEJAYAAN Pelajar berupaya : Mengaplikasikan pengetahuan dan kemahiran yang sesuai tentang pelan dan dongakan dalam konteks penyelesaian masalah rutin yang mudah. AKTIVITI PDPR Modul matematik Tingkatan 3/ Buku teks BAHAN BANTU BELAJAR (BBB) Laptop / buku teks / modul / video REFLEKSI CATATAN
  • 3. SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAANBANTING TELOK DATOK, 42700 BANTING, SELANGOR RANCANGAN PELAJARAN HARIAN MINGGU 35 TARIKH / HARI 15 NOVEMBER 2022/ SELASA MATA PELAJARAN SAINS KOMPUTER MASA 4 IOTA: 10 – 11.35 PAGI 4 KAPPA :11.35-12.45 TGARI TINGKATAN 4 IOTA 4 KAPPA KEHADIRAN 4 IOTA: 4 KAPPA : TAJUK 3.2 PAPARAN DAN REKA BENTUK SKRIN STANDARD PEMBELAJARAN 3.2.1 Mengaplikasi proses reka bentuk interaksi dalam atur cara yang dibangunkan. 3.2.2 Menghasilkan prototaip paparan dan reka bentuk skrin. Membincangkan laporan dari penilaian kuantitatif terhadap paparan dan rekabentuk skrin. OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir unit, murid dapat :  Menyatakan proses reka bentuk interaksi dalam atur cara yang dibangunkan.  Menerangkan proses reka bentuk interaksi dan kriteria utama dalam membina instrumen penilaian paparan dan reka bentuk skrin.  Membina instrumen penilaian paparan dan reka bentuk skrin  Menguji paparan dan reka bentuk skrin pada prototaip samada menepati instrumen penilaian. KRITERIA KEJAYAAN Pelajar berupaya :  Menilai samada paparan dan reka bentuk skrin yang dipilih memenuhi instrumen penilaian & mencadangkan penambahbaikan.  Menghasilkan prototaip yang melalui proses reka bentuk interaksi dan memenuhi instumen penilaian. AKTIVITI PDPR Guru menerangkan konsep melalui tayangan video. Pelajar membuat nota besama guru dari buku teks. Pelajar bersama guru meneruskan latihan pengukuhan. BAHAN BANTU BELAJAR (BBB) Laptop / buku teks digital/ modul sains komputer REFLEKSI CATATAN
  • 4. SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAANBANTING TELOK DATOK, 42700 BANTING, SELANGOR RANCANGAN PELAJARAN HARIAN MINGGU 35 TARIKH / HARI 1 DISEMBER 2022 - KHAMIS MATA PELAJARAN SAINS KOMPUTER MASA 4 IOTA: 10 – 11.35 PAGI 4 KAPPA :11.35-12.45 TGARI TINGKATAN 4 IOTA 4 KAPPA KEHADIRAN 4 IOTA : 4 KAPPA: TAJUK 2.1 PANGKALAN DATA HUBUNGAN STANDARD PEMBELAJARAN 2.1.1 Menjelaskan kepentingan integriti data, ketekalan data dan kelewahan data. 2.1.2 Membezakan model-model pangkalan Data. (i) Hiraki (ii)Rangkaian (iii)Hubungan (Relational) (iv)Berorientasi objek (Object oriented) 2.1.3 Mengenalpasti entiti, atribut, set hubungan dan kekardinalan 2.1.4 (satu ke satu, satu ke banyak dan banyak kebanyak) berdasarkan keperluan pengguna. OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pembelajaran pelajar dapat :  Menunjukkan entiti dan atribut dari pangkalan data yang diberi.  Menjelaskan kekardinalan bagi set hubungan yang ditunjukkan.  Membanding beza model-model pangkalan data yang dipelajari. KRITERIA KEJAYAAN Pelajar berupaya :  Mengkategorikan permasalahan pangkalan data yang diterima kepada integriti data atau ketekalan data atau kelewahan data. AKTIVITI PDPR Pelajar diberikan konsep ENTITI, ATRIBUT, HUBUNGAN DAN KEKARDINALAN Latihan dari buku teks dan Modul. BAHAN BANTU BELAJAR (BBB) LAPTOP/ BUKU TEKS SAINS KOMPUTER / MODUL LATIHAN SK REFLEKSI CATATAN
  • 5. SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAANBANTING TELOK DATOK, 42700 BANTING, SELANGOR RANCANGAN PELAJARAN HARIAN MINGGU 36 TARIKH / HARI 5 DISEMBER 2022/ ISNIN MATA PELAJARAN MATEMATIK MASA 8 PAGI – 9.30 PAGI TINGKATAN 3 DURANTA KEHADIRAN TAJUK 7.1 Unjuran Ortogon STANDARD PEMBELAJARAN 7.2.2 Mensintesis pelan dan dongakan suatu objek dan melakar objek tersebut. 7.2.3 Menyelesaikan masalah yang melibatkan pelan dan dongakan. OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir unit, murid dapat : Membanding dan membeza antara objek dan unjuran ortogon yang sepadan. KRITERIA KEJAYAAN Pelajar berupaya melaksanakan latihan modul MUKASURAT 78, 79 DAN 80 melalui perbincangan bersama. AKTIVITI PDPR Pelajar berupaya melaksanakan dan menguasai kriteria yang dipamerkan: 1. Melukis pelan unjuran ortagon dari sudut pelan, sisi dan depan. BAHAN BANTU BELAJAR (BBB) LAPTOP/ BUKU TEKS TING 3/ MODUL LATIHAN MATEMATIK REFLEKSI CATATAN
  • 6. SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAANBANTING TELOK DATOK, 42700 BANTING, SELANGOR RANCANGAN PELAJARAN HARIAN MINGGU 36 TARIKH / HARI 5 DISEMBER 2022/ ISNIN MATA PELAJARAN SAINS KOMPUTER MASA 5 EPSILON 5 IOTA TINGKATAN 5 EPSILON 5 IOTA KEHADIRAN 5 EPSILON 5 IOTA TAJUK Bahasa Pertanyaan Berstruktur: SQL (Structured Query Language) LATIHAN ULANGKAJI UNIT 2 DARI TINGKATAN 4 STANDARD PEMBELAJARAN Menyatakan keperluan menghasilkan skema hubungan pangkalan data yang ternormal Menerangkan lakaran ERD dan fungsi sesuatu arahan (command) SQL yang diberi OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pelajar berupaya melaksanakan : 2.1.3 Membina pangkalan data hubungan menggunakan SQL: Table 2.1.4 Menggunakan SQL untuk memanipulasi data: i. Sisip/Tambah ii. Padam iii. Kemaskini KRITERIA KEJAYAAN Latihan 23 Membina pangkalan data hubungan menggunakan SQL: Table Latihan 24 Menggunakan SQL untuk memanipulasi data AKTIVITI PDPR PELAJAR melaksaanakan amali dari buku Teks BAHAN BANTU BELAJAR (BBB) LAPTOP / BUKU TEKS TINGKATAN 5 / BUKU NOTA REFLEKSI CATATAN