Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Ukrainian Cluster Development Agency

1,212 views

Published on

Short presentation about our organisation.

Published in: Business
 • Be the first to comment

Ukrainian Cluster Development Agency

 1. 1. Внедрение кластерной политики в Украине Стратегическая сессия Чернівці 31 липня 2015 р. Створення та розвиток кластерних об’єднаннь
 2. 2. «Сьогодні в світі практично кожна держава, регіон або міжнародна організація, що спеціалізується на економічному розвитку, реалізують програми розвитку кластерів» (The Cluster Initiative Greenbook 2.0) 

 3. 3. • Кластер - це добровільне об'єднання підприємницьких структур конкретної галузі економіки, які тісно співпрацюють із науковими (освітніми) установами, громадськими організаціями та органами місцевої влади на чітко визначеній території з метою підвищення конкурентноздатності власної продукції і сприяння економічному розвитку регіону. • Кластерна політика створюється для підтримки провідних галузей економіки і сфокусована на розвитку малого та середнього бізнесу, через активне впровадження інновацій. • На сьогоднішній день однією з основних переваг кластерного підходу в економічному розвитку країни є збереження частки ринку і виживання самого підприємства в умовах кризи. Що таке “кластер”?
 4. 4. Кластерна політика в ЄС
 5. 5. Склад “кластера” в ЄС
 6. 6. Ключові функції управляючої організації кластера
 7. 7. Фінансування “кластера” в ЄС Продаж послуг 8% Інше 12% Членські внески 26% Рег.бюджет 23% Гранти 13% Держ.бюджет 18%
 8. 8. Кластерна політика в Польщі У 2007 р уряд затвердив цільову програму "Підтримка розвитку кластерів" в рамках державної програми розвитку регіонів. Відповідальним за реалізацію програми було призначено Польське Агентство Розвитку Підприємництва PARP http://en.parp.gov.pl/ Фінансування програми в 2007/2013 рр було здійснено завдяки Європейського соціального фонду - http://ec.europa.eu/ esf/home.jsp Бюджет склав трохи більше 100 млн. Євро. У 2013 р затверджена стратегія розвитку 2014/2020 рр. на фінансування кластерних проектів буде спрямована істотна частина коштів зі структурних фондів ЄС. (На розвиток економіки Польщі виділено 72 млрд. Євро). На сьогоднішній день в Польщі успішно функціонує 143 кластера, в які входить близько 6000 підприємств і організацій.
 9. 9. Про нас? В листопаді 2014р. ми – свідомі громадяни України, об’єдналися і вирішили взяти на себе відповідальність за втілення в Україні кластерної моделі розвитку економіки. Навесні 2015р. нами було зареєстровано громадське об’єднання “Українське агентство кластерного розвитку КЛАСТ-УА”. В червні 2015р. ми стали першим та поки що єдиним в Україні членом міжнародного інноваційного та кластерного об’єднання TCI Network, що налічує більш ніж 900 учасників з 42 країн світу.
 10. 10. Про нас? Українське агентство кластерного розвитку Clust-UA, неурядова і неприбуткова організація, метою якої є - допомогти Україні стати важливою частиною глобальної економіки, шляхом створення та підвищення ефективності українських кластерів. Clust-UA впроваджує в українській економіці кластерну політику та інновації, що підтримують співробітництво на локальному, регіональному, національному та міжнародному рівнях. Ми забезпечуємо взаємодію учасників кластерів на етапі ініціації створення та їх подальшого розвитку.
 11. 11. • Сприяння створенню мереж контактів та партнерської взаємодії, як між зацікавленими сторонами, так і між кластерами, що сприяють спільності розуміння їх цілей та встановленню пріоритетів розвитку • Організаційну, експертну підтримку та навчання учасників та регуляторів кластерної політики • Розробку спільної стратегії розвитку та діяльності кластера • Проведення ринкових дослідженнь та координацію маркетингових заходів кластерів • Сприяння співпраці українських кластерів з міжнародними партнерами • Коммунікаційну та організаційну підтримку можливостей фінансування кластерних проектів • Систематизацію знань в галузі кластерного менеджменту, формування вимог до професійного рівня учасників кластерів та їх навчання • Проведення тематичних конференцій, круглих столів та іншіх заходів спрямованих на підтримку та розвиток кластерної політики в Україні • Організацію та участь у навчальних поїздках для ознайомлення з ініціативами кластера в інших країнах • Організацію участі українських кластерів в міжнародних виставках та конференціях Ми пропонуємо:
 12. 12. Валерій Омельчук, Президент Д-р екон. наук, член Міжнародної академії іпотеки та нерухомості, співзасновник Міжнародного благодійного фонду "Україно! Я за тебе!". В 1999-2010 рр. очолював "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву". Розробив та реалізовував "Державну програму забезпечення молоді житлом на 2002-2012 роки". Організаціями, які очолював в 1995-2010 рр. було збудовано житло для 88 тис. сімей (5,7 млн. кв. м.). Спеціалізується на питаннях економічного розвитку регіонів України. Михайло Крикунов, Голова правління Кандидат наук, доцент, дипломований маркетолог (CIM, UK), декан Київської бізнес- школи, науковий співробітник IEDC (Вашингтон, США), візитинг-професор університету Брансвік (Канада). Член Міжнародної асоціації лідерства (США) та Британської спільноти маркетингових досліджень. Викладач KBS, KMBS, LIM, тренер програм посольства США. Спеціалізується на стратегічному та маркетинговому управлінні, технологіях стратегічного планування та економічного розвитку територій. Тарас Копитько, Віце-президент Перший президент Української асоціації дірект-маркетингу, співзасновник групи компаній "Nano Union" (комерціалізація наукових розробок в сфері нанотехнологій). Має 20-річний досвід підприємницької діяльності в сфері маркетингових сервісів. Останні три роки займався створенням та розвитком кластерів в країнах СНД.України. Команда:
 13. 13. Валерій Мірочник, Віце-президент з маркетингу Помічник-консультант народного депутата України VIII скликання Олексія Мушака. Співзасновник та голова правління міжнародного благодійного фонду “Україно! Я за тебе!”, генеральний директор агентства маркетингових сервісів One2remember. Має 15-річний досвід у сфері маркетингових комунікацій та управління проектами малого та середнього бізнесу. Спеціалізується на питаннях міжнародного співробітництва та зв’язках з громадськістю. Дмитро Шестаков, Віце-президент зі стратегії та аналізу Випускник програми MBF Києво-Могилянської Бізнес-Школи, експерт з оцінки стратегії та управління ризиками інвестиційних проектів, донедавна Віце-Президент зі стратегії та розвитку "Української Міжбанківської Валютної Біржі". Має 10-річний досвід у сфері корпоративних фінансів та інвестиційного бізнесу. Максим Дацюк, Віце-президент з юридичних питань Співзасновник та Виконавчий директор громадської організації “Європейський рух України”. Має 15-річний досвід у сфері юриспруденції, 10-річний стаж роботи на державній службі, в тому числі на дипломатичній службі, у сферах європейської та євроатлантичної інтеграції, а також правового забезпечення проведення в Україні Євро-2012. Команда:
 14. 14. Jeffrey A. Finkle, Президент International Economic Development Council (США) Як президент і головний виконавчий директор IEDC - найбільшої в світі організації з економічного розвитку - Джефф є визнаним лідером та має міжнародний авторитет з питаннь економічного розвитку. Часто виступає з лекціями і автор численних статей по регіональному економічному розвитку, активізації і утримання бізнесу. Jean-Pierre Lehmann, Професор IMD Lausanne, співзасновник The Evian Group (Швейцарія) Області, що представляють його особливий інтерес, включають глобалізацію, глобальне управління, торгівля і розвиток, роль бізнесу в зниженні бідності та нерівності та соціально-економічної, культурної та бізнес-динаміку. У 1995 році заснував Evian Group, міжнародну коаліцію корпоративних, урядових і громадських діячів, об'єднаних спільним баченням підвищення глобального процвітання. Zbigniew Bochniarz, Афілійований професор, Evans School of Public Affairs, University of Washington Його вчення і дослідження мають фокус на мікроекономіці конкуренції, стратегії сталого розвитку, а також економічних, екологічних та соціальних аспектів сталого розвитку під час трансформаційних процесів в пост-комуністичних країнах, зокрема в Україні. Має ступінь доктора наук і магістра в галузі економіки Варшавської школи економіки та почесний докторський ступінь університету Мішкольц в Угорщині. Спостережна Рада:
 15. 15. Давайте обсуждать!Українське агентство кластерного розвитку “Clust-UA” Київ, Україна 01030 вул. І.Франка 25/40, оф.26 тел: 380442054005 e-mail: info@clust-ua.org www.clust-ua.org

×