5 клас. Морзе. Урок 5. Складові комп'ютера, їх призначення
6 клас. Морзе. Урок 11. Практична робота 3. Операції над об'єктами та групами об'єктів файлової системи
1. Дата проведення: __.__________.20__р.
Конспект уроку №11
Тема. Практична робота 3. Операції над об’єктами та групами об‘єктів
файлової системи.
Мета:
навчальна: ознайомити учнів з принципами виконання операцій над
групами об’єктів (виділення, копіювання, переміщення, відновлення
вилучених об’єктів операційної системи); сформуватипрактичнінавички
виконання операцій над групами об’єктів;
розвивальна: розвивати логічне мислення;
виховна: виховувати в учнів активність.
Тип уроку: практичне застосування знань, умінь і навичок.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, навчальна
презентація.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізаціяі коригуванняопорнихзнань
Гра «світлофор»
Світлофор — це смужка картону, яка з одного боку обклеєна червоним
папером, з другого — зеленим. Під час проведення усного опитування всі учні
сигналізують учителеві, чи знають вони відповідь на запитання (зелений бік —
готовийвідповідати, червоний — не готовий). Учитель пояснюєучням, що, піднявши
червону картку і заявивши про незнання, учень відмовляється від відповіді,
показавши зелену — відповідає. Під час проведення усного опитування можна
зробититак: запроситидвох-трьохвідповідальних учнів до дошки і доручитиїм роль
помічників учителя. Помічникам слід заздалегідь видати підготовленіаркуші, на яких
написані прізвища учнів і розкреслена таблиця. Через п’ять хвилин проведення
усного опитування в учителя, по-перше, є чітке уявлення, що із запропонованого на
попередньому уроці (темі) учні засвоїли добре, а до чого варто повернутися. По-
друге, помічники здають учителеві таблиці, у яких уже підсумована кількість
правильних відповідей, і вчитель справедливо й аргументовано виставляє оцінки за
усне опитування.
— Що таке файл?
— Що таке папка?
— Що таке ярлик? Для чого він призначений?
— Назвіть імена файлів, папок і ярликів, що містяться наробочомустолівашого
комп’ютера.
— Які вимоги до імен файлів і папок в ОС Windows?
— Які операції можна виконати над папками, файлами, ярликами?
2. — Як скопіювати файл?
— Як перемістити папку?
— Чим відрізняється операція копіювання від переміщення?
— Як створити папку, файл, ярлик?
— Чим відрізняються дії під час створення ярликів?
— Що може бути розміщено в папках?
— Наведіть приклади спеціальних папок Windows.
— Для чого призначена папка Кошик?
— Як відрізнити значок ярлика від значка самого об’єкта?
ІІІ. Мотиваціянавчальноїдіяльності
Прийом«відстрочена відгадка»
— Ми розглядали дії над об’єктами. Як можна виконувати дії, якщо об’єктів
декілька, тобто над групами об’єктів?Відповідь на це запитання ви отримаєте під час
вивчення нової теми.
IV. Повідомлення теми, цілей, завдань уроку
V. Сприйманняй усвідомленняучнями нового матеріалу
Поясненнявчителяз елементами демонстрування презентації
(використовуютьсяможливостілокальноїмережікабінетуабо проектор)
Робота з підручником: § 11
VI. Узагальненнята систематизаціязнань
Практичнаробота №3 «операціїнад об’єктами та групами об’єктів
файловоїсистеми».
Робота за комп’ютером
1) Повторення правилбезпечної поведінки за комп’ютером.
2) Інструктаж учителя.
Підручник ст. 81-82
3) Практичнаробота за комп’ютерами.
4) Вправи для очей.
VIIІ. Домашнє завдання
Підручник ст. 81-82
ІX. Підсумки уроку
Рефлексія
Під час уроку я дізнався…, зрозумів…, навчився…
Х. Оцінюванняроботи учнів