SlideShare a Scribd company logo
1 of 9
Урок №1 Інструктування з безпеки
життєдіяльності. Інформація
Урок №1
Дата
Тема: Безпека життєдіяльності при роботі з комп'ютером.
Інформація, дані, повідомлення.
Мета: навчальна – ознайомити з предметом вивчення
інформатики, метою і завданням курсу, з правилами
поведінки в кабінеті інформатики та інформаційно-
комунікаційних технологій; сформувати поняття
інформація, повідомлення, даніта взаємозв’язки між ними;
розвивальна – розвивати вміння правильно і чітко
висловлювати свої думки, грамотно формулювати
твердженняз предмета;
виховна – виховувати інформаційну культуру учнів,
дбайливе ставлення до шкільної комп’ютерної техніки, до
книг, зокрема до підручників.
Тип уроку: засвоєннянових знань.
Обладнання
та
наочність:
комп’ютерний клас (11 комп’ютерів, операційна система
Windows), навчальна презентація (Урок_1.pptx),
мультимедійна дошка, стенди: «Критерії оцінювання»,
«Техніка безпеки та правила поведінки в комп’ютерному
класі».
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап
 привітання
Добрий день! Вітаю всіх присутніх.
 перевірка присутніх
 перевірка готовності учнів доуроку
ІІ. Мотиваціянавчальної діяльності
Вступна бесіда
Учитель. Робота з комп’ютером досить цікава, і ви, мабуть, це вже
знаєте. Завдяки комп’ютерам ви відкриваєте для себе не тільки нові ігри,
розваги, але й вікно у величезний світ інтернету, у світ створення
комп’ютерних зображень, текстів, різноманітних математичних обчислень.
Також ви повинні розуміти, що комп’ютер — це не тільки цікава гра, а й
необхідний інструмент працівника багатьох професій: наприклад, секретаря,
діловода, бібліотекаря, видавця, модельєра, лікаря, продавця, дизайнера
тощо. У наш час майжекожна професіяпотребує володіннякомп’ютером.
Вам, мабуть, хочеться швидшесісти за комп’ютери?
Урок №1 Інструктування з безпеки
життєдіяльності. Інформація
Треба трішки зачекати. Комп’ютер — це не іграшка, а серйозний
інструмент. Спочатку треба навчитися ним користуватися, щоб не завдати
шкоди ні собі, ні комп’ютеру.
Про те, як навчити комп’ютер працювати для вас, ми і будемо
дізнаватись протягом вивчення цього предмета в школі. Ми розпочинаємо з
вами вивченняновогопредмета в школі — інформатики.
— Що ж вивчаєця наука? (Відповіді дітей.)
Для ефективного, правильного використання комп’ютера створена
наука інформатика. Це досить молода наука, але вона набирає розвитку з
великою швидкістю.
Ця наука не тільки про роботу з комп’ютером, вона вивчає роботу з
будь-якою інформацією будь-якими засобами.
ІНФОРмація+автоМАТИКА =ІНФОРМАТИКА
— А чи знаєте ви, що ж таке інформація? (Відповіді дітей.)
IІІ. Ознайомлення з правилами поведінки В комп’ютерному
кабінеті
(На кожному столі лежить папка «Техніка безпеки та правила
поведінки в комп’ютерному кабінеті»). Учні самостійно опрацьовують
матеріал.
Пам’ятка
Техніка безпеки та правила поведінки в комп’ютерному
кабінеті
 Заходьте до комп’ютерного кабінету тільки з дозволу вчителя, не
поспішаючи, неторкаючисьобладнання.
 Не вмикайте та не вимикайте комп’ютери без дозволу вчителя.
Перш ніж розпочати роботу, розмістіть зошит, ручку, підручник
так, щоб вони не лежали на клавіатурі чи моніторі, а також не
заважали працювати на комп’ютері.
Урок №1 Інструктування з безпеки
життєдіяльності. Інформація
 Під час роботи будьте дуже уважні.
 Сидіть прямо, на відстані від екрана щонайменше 50– 60 см. Лінія
зору має бути спрямована доцентра екрана.
 Працюйте на клавіатурі чистими сухими руками, не натискаючи
на клавіші без потреби чи навмання.
 Під час роботи не торкайтесяекрана й тильної сторони монітора.
 Не піднімайтеся зі своїх місць, коли до кабінету входить
відвідувач.
 Робоче місце маєбути чистим.
 Не торкайтесяз’єднувальнихпроводів та проводів живлення.
 Ніколи не намагайтесь самостійно усунути несправності
комп’ютера. У разі появи запаху горілого, самовільного
вимикання апаратури, незвичних звуків негайно повідомте про це
вчителя.
Запам’ятайте! Якщо не дотримувати правил техніки безпеки та
поведінки, робота за комп’ютером може завдати шкоди вашому
здоров’ю.
 Працюйте за комп’ютером не більше ніж 15 хвилин поспіль.
Робіть перерви для відпочинку.
 У разі появи різання в очах, різкого погіршення зору, болю в
пальцях та кистях рук, посилення серцебиття сповістіть учителя
про свій стан і за потреби звернітьсядо лікаря.
 Після закінчення роботи закрийте всі активні програми та
коректно вимкнітькомп’ютер. Приберітьробоче місце.
ІV. Закріплення знань про правила поведінки в
комп’ютерномукабінеті
Фронтальне опитування
1. Як необхідносидітиза комп’ютером?
2. Як поводитисябілякомп’ютера?
3. Що не можна робити за комп’ютером?
4. Що ви повинні зробити, якщо в кабінет заходитьдиректор школи?
5. Що потрібно зробити, якщо у вас погіршилось самопочуття під час
роботи за комп’ютером?
V. Сприйманняі засвоєння учнями нового матеріалу
Учитель. Людина щодня дізнається про те, чого не знала раніше, —
отримує нову інформацію. Інформація — це відомості про навколишній світ.
Інформація — це знання, які ви здобуваєте на уроках і на заняттях у гуртках,
відомості, які ви дістаєте з книжок, журналів, телепередач, у спілкуванні, зі
спостереженьнавколишньогосередовища та з інших джерел.
Урок №1 Інструктування з безпеки
життєдіяльності. Інформація
У повсякденному житті кожен з нас намагається обробити, зберегти,
використатита передати здобутуінформацію.
Вправа «Дерево рішень»
— Які ви можете навести приклади інформації? (Відповіді дітей
записуютьна дошці.)
З давніх часів люди намагалися полегшити свою працю. Вони
винайшли багато машин, механізмів і пристроїв, що підсилюють фізичні
можливості людини. У XX ст. були створені комп’ютери, що стало
найвидатнішим досягненням людства. Вони полегшують розумову
діяльність людини, підсилюють її інтелектуальні спроможності, допомагають
опанувати величезний обсягінформації.
Ми живемо в інформаційному суспільстві і щоденно отримуємо
великий обсяг інформації. Вивченням різноманітних способів збирання,
передавання, зберігання, обробки та використання інформації займається
наука інформатика. Зберігати, обробляти та поширювати інформацію
людині допомагаєкомп’ютер.
Інформація передається за допомогою повідомлень. Повідомлення
бувають усними, письмовими, у вигляді рисунків, жестами, спеціальними
знаками чи організованими якимось іншим чином. Прикладами
повідомленьє розповідьучителя, лист, покази термометра тощо.
За допомогою повідомлень відбувається обмін інформацією між
людьми, між людьми і пристроями, між пристроями; обмін сигналами в
рослинномуі тваринномусвіті тощо.
Дані — це зрозуміла інформація, яку можна передавати й обробляти.
Властивості інформації
Корисність. Корисність інформації оцінюється за тими задачами, які
можна розв’язати з її використанням. Відомості, корисні для однієї людини,
виявляютьсянепотрібнимидляіншої, якщо вона не може їх використати.
Актуальність. Інформація актуальна (своєчасна), якщо вона важлива
в певний момент часу. Наприклад, програма телепередач актуальна тільки
на визначенийдень.
Урок №1 Інструктування з безпеки
життєдіяльності. Інформація
Достовірність. Інформація вважається достовірною, якщо вона не
суперечить реальній дійсності, правильно її пояснює і підтверджується нею.
Наприклад, трамвайїздитьпорейках.
Об’єктивність. Інформація може бути об’єктивною або суб’єктивною
(залежати чи не залежати від судження окремої людини). Наприклад,
повідомлення «вода холодна» є суб’єктивним, водночас повідомлення
«температура води +10° С» дає об’єктивнуінформацію.
Повнота. Інформація повна, якщо її достатньо для правильних
висновків і прийняття правильних рішень. Якщо людині на основі якої-
небудь інформації доводиться щось вирішувати, то вона спочатку оцінює, чи
доситьцієї інформаціїдляухваленняправильногорішення.
Зрозумілість. Інформація зрозуміла, якщо під час її сприймання немає
потреби в додаткових повідомленнях (не виникає запитань). Наприклад,
складні математичні формули незрозумілі учням початкових класів.
Поняття шуму
Якщо повідомлення не несе корисної інформації, то воно несе шум.
Інформація може перетворюватися на шум, і навпаки, шум може
перетворюватисьна інформацію (залежновід ситуації).
Способи подання повідомлень
Ви вже знаєте, що інформаціяпередаєтьсяза допомогою повідомлень.
Повідомлення можуть передаватись від людини до людини, від людини
до пристрою та навпаки, а також між пристроями.
Між людьми повідомлення звичайно передаються в усній чи письмовій
формі, а між пристроями — за допомогою сигналів.
За формою поданняможна виділититакі види інформації:
1) текстова — інформація, яка відображаєтьсяувигляді текстів;
2) графічна — картини, рисунки, графіки, діаграми, схеми, фотографії
тощо;
3) звукова інформація — усне мовлення, музичні композиції, мелодії,
шумові ефекти;
4) умовні жести та сигнали — міміка, сигнали регулювальника на
перехресті тощо;
5) комбінована або мультимедійна — інформація, що утворюється як
комбінація об’єктів попередніх видів. Прикладом такої інформації може бути
фільм.
Інформація сприймається людиною через органи чуття. Ми отримуємо
інформацію за допомогою зору, слуху, нюху, дотику та смаку.
Зір, слух, нюх, дотик, смак— це спосібсприйняттяінформації.
— Які ви можете назвати органи чуття в людини? (Очі, вуха, ніс, шкіра,
язик)
Урок №1 Інструктування з безпеки
життєдіяльності. Інформація
Приклади сприйманнявидівінформації:
 перегляд фільму — задіюютьсязір і слух;
 обід — нюх і смак;
 укол голкою — дотик.
Проведення комплексу вправ для зняття м’язового
напруження (Варіант 1)
VI. Усвідомленнянабутих знань
Фронтальне опитування
1. Що таке інформатика?
2. Що розуміється під термінами «інформація», «повідомлення»,
«дані»?
3. Які властивостіповиннамати інформація?
4. Які є види інформації?
5. Що таке шум?
6. Які є органи чуття у людини?
7. Наведітьприклади отриманняінформації через органи чуття.
Виконання практичного завдання для повторення і
закріплення основних знань
Переглянути презентацію «Інформація».
Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми
(Варіант 1)
VII. Закріплення, систематизаціята узагальненнязнань
Додаткові завдання
1. Визначте, який спосіб подання інформації демонструють наведені
приклади, сполучивши їх лініями з відповідними прямокутниками.
2. Запишіть у відповідних комірках таблиці властивості перелічених у
верхньому рядку предметів і явищ, про які ми можемо дізнатись певними
органами чуття людини. Якщо властивість відсутня для зазначеного органа
чуття — ставите прочерк. (Орієнтовні варіанти відповідей виділено
курсивом.)
Кіт Яблуко Музика Парта
Очі Сірий Кругле, — Зелена
Урок №1 Інструктування з безпеки
життєдіяльності. Інформація
червоне
Вуха Мурчання — Приємна —
Ніс Запах Запашне — Запах
Язик — Солодке — —
Шкіра Пухнастий Гладеньке — Холодна,
тверда
3. Заповніть таблицю. Якої властивості не мають наведені
повідомленняв зазначених ситуаціях? (Орієнтовніваріанти відповідей.)
Інформація Властивість, яка відсутня
Вчорашній прогноз погоди Актуальність
Хімічні формули для учня першого
класу
Зрозумілість
Чай гарячий Об’єктивність
Вистава відбудетьсяв середу Повнота
Усі риби можуть жити без води Достовірність
Покази зіпсованоготермометра Корисність
VIII.Підсумки уроку
Сподіваюсь, вам сподобався урок і ви з повагою поставитеся до
вивченняінформатики.
ІХ. Домашнє завдання
1. Опрацювати відповіднийпараграфпідручника. Конспект уроку.
2. Додаткове завдання
Підготувати приклади повної та неповної інформації, достовірної та
недостовірної, актуальної та неактуальної.
Урок №1 Інструктування з безпеки
життєдіяльності. Інформація
ОРІЄНТОВНИЙ КОМПЛЕКС ВПРАВ
ДЛЯ ЗНЯТТЯ ВТОМИ ПІД ЧАС
НАВЧАННЯ В КАБІНЕТАХ ІНФОРМАТИКИ
ОРІЄНТОВНИЙ КОМПЛЕКСВПРАВ
ДЛЯ ЗНЯТТЯ ЗОРОВОЇВТОМИ
Вправи виконують, сидячи в зручній позі, хребет прямий, очі відкриті,
погляд — прямо, відвернувшисьвід комп’ютера.
Варіант 1
1. Погляд спрямовувати вліво-вправо, вправо-прямо, вгору-прямо,
додолу-прямобез затримки в кожномуположенні.Повторити5 разів і 5
разів у зворотномунапрямку.
2. Заплющити очі на рахунок «раз-два»,розплющити очі і подивитисяна
кінчикноса на рахунок«три-чотири».
3. Кругові рухи очей: до 5 кругів уліво і вправо.
Варіант 2
1. Швидкокліпати очима протягом 15 с.
2. Заплющити очі. Не відкриваючиочей, начебтоподивитисяліворуч на
рахунок«раз-чотири»,повернутисяу вихіднеположення. Таксамо
подивитисяправоруч на рахунок«п’ять-вісім» і повернутисяу вихідне
положення. Повторити 5 разів.
3. Спокійнопосидіти із заплющеними очима, розслабившись, протягом 5
с.
ПРОВЕДЕННЯ КОМПЛЕКСУ ВПРАВ
ДЛЯ ЗНЯТТЯ М’ЯЗОВОГО НАПРУЖЕННЯ
Варіант 1
Вихіднеположення — сидячи на стільці.
1. Витягнути і розчепірити пальці так, щоб відчути напруження. У такому
положенні затримати протягом 5 с. Розслабити, а потім зігнути пальці.
Повторити вправу5 разів.
2. Повільноі плавноопустити підборіддя, залишатисяв такому
положенні 2–3 с і розслабитися.
3. Сидячи на стільці, піднести руки якомога вище, потім плавно опустити
їх додолу, розслабити. Вправуповторити 5 разів.
Урок №1 Інструктування з безпеки
життєдіяльності. Інформація
4. Переплести пальці рук і покласти їх за голову. Звести лопатки,
залишатисяв такомуположенні 5 с, а потім розслабитись. Повторити
вправу5 разів.
Варіант 2
Вихіднеположення — сидячи на стільці.
1. Зробити кілька глибоких вдихів і видихів. Потягнутисяна стільці,
зігнувши руки на потилиці, відхиляючи головуназад і випростовуючи
плечі. Повторити 5 разів.
2. Зробити нахилиі повороти голови. Повторити 5 разів.
3. Зробити легкий самомасаж обличчяі кисті руки протягом 3–5 с.
Варіант 3
Вихіднеположення — стоячи, ноги разом, руки вниз.
1. Прямі руки розвести в боки долонями догори, зробити вдих.
2. Схрестити руки перед грудьми, міцнообхопити себе за плечі,
повторити 5 разів.
3. Кругові рухи ліктями вперед протягом 5 с.
4. Те саменазад. Дихати рівномірно.

More Related Content

What's hot

сист урокив правильна
сист урокив правильнасист урокив правильна
сист урокив правильнаLiliya_Zbarovska
 
Інформатика-9. Інформація та інформаційні процеси
Інформатика-9. Інформація та інформаційні процесиІнформатика-9. Інформація та інформаційні процеси
Інформатика-9. Інформація та інформаційні процесиВолодимир Бондар
 
5 клас урок 1,2,3
5 клас урок 1,2,35 клас урок 1,2,3
5 клас урок 1,2,3kissoli
 
Інформатика підручник для 9 класу авт. Ривкінд
Інформатика   підручник для 9 класу авт. РивкіндІнформатика   підручник для 9 класу авт. Ривкінд
Інформатика підручник для 9 класу авт. РивкіндStAlKeRoV
 
4 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп...
4 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп...4 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп...
4 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп...Дмитро Загура
 
Presentation #9. the concept of artificial intelligence, the internet of thi...
Presentation #9.  the concept of artificial intelligence, the internet of thi...Presentation #9.  the concept of artificial intelligence, the internet of thi...
Presentation #9. the concept of artificial intelligence, the internet of thi...Nikolay Shaygorodskiy
 
4 klas-informatyka-vdovenko-2021
4 klas-informatyka-vdovenko-20214 klas-informatyka-vdovenko-2021
4 klas-informatyka-vdovenko-2021NoName520
 
сходинки до інформатики
сходинки до інформатикисходинки до інформатики
сходинки до інформатикиЖанна Коваль
 

What's hot (20)

повідомлення
повідомленняповідомлення
повідомлення
 
сист урокив правильна
сист урокив правильнасист урокив правильна
сист урокив правильна
 
урок 1
урок 1урок 1
урок 1
 
Інформатика-9. Інформація та інформаційні процеси
Інформатика-9. Інформація та інформаційні процесиІнформатика-9. Інформація та інформаційні процеси
Інформатика-9. Інформація та інформаційні процеси
 
5 клас урок2
5 клас урок25 клас урок2
5 клас урок2
 
Razdel1
Razdel1Razdel1
Razdel1
 
9 клас урок 2
9 клас урок 29 клас урок 2
9 клас урок 2
 
5 клас урок 1,2,3
5 клас урок 1,2,35 клас урок 1,2,3
5 клас урок 1,2,3
 
5 клас урок 1
5 клас урок 15 клас урок 1
5 клас урок 1
 
Less1
Less1Less1
Less1
 
9 клас урок 1
9 клас урок 19 клас урок 1
9 клас урок 1
 
2 урок
2 урок2 урок
2 урок
 
урок 2
урок 2урок 2
урок 2
 
урок 1
урок 1урок 1
урок 1
 
Інформатика підручник для 9 класу авт. Ривкінд
Інформатика   підручник для 9 класу авт. РивкіндІнформатика   підручник для 9 класу авт. Ривкінд
Інформатика підручник для 9 класу авт. Ривкінд
 
4 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп...
4 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп...4 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп...
4 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп...
 
Presentation #9. the concept of artificial intelligence, the internet of thi...
Presentation #9.  the concept of artificial intelligence, the internet of thi...Presentation #9.  the concept of artificial intelligence, the internet of thi...
Presentation #9. the concept of artificial intelligence, the internet of thi...
 
4 klas-informatyka-vdovenko-2021
4 klas-informatyka-vdovenko-20214 klas-informatyka-vdovenko-2021
4 klas-informatyka-vdovenko-2021
 
Paragraph01
Paragraph01Paragraph01
Paragraph01
 
сходинки до інформатики
сходинки до інформатикисходинки до інформатики
сходинки до інформатики
 

Similar to Konsp ur1

5_in_g_2022.pdf
5_in_g_2022.pdf5_in_g_2022.pdf
5_in_g_2022.pdf4book9kl
 
Урок 2. Інформаційні процеси та системи. Роль інформаційних технологій у житт...
Урок 2. Інформаційні процеси та системи. Роль інформаційних технологій у житт...Урок 2. Інформаційні процеси та системи. Роль інформаційних технологій у житт...
Урок 2. Інформаційні процеси та системи. Роль інформаційних технологій у житт...Ihor Tkachenko
 
Техніка безпеки та правила поведінки в кабінеті інформатики. Повідомлення, да...
Техніка безпеки та правила поведінки в кабінеті інформатики. Повідомлення, да...Техніка безпеки та правила поведінки в кабінеті інформатики. Повідомлення, да...
Техніка безпеки та правила поведінки в кабінеті інформатики. Повідомлення, да...Яковишина Аліна
 
ривкинд урок 1
ривкинд урок 1ривкинд урок 1
ривкинд урок 1svetil0625
 
4 klas-informatyka-kornijenko-2021
4 klas-informatyka-kornijenko-20214 klas-informatyka-kornijenko-2021
4 klas-informatyka-kornijenko-2021NoName520
 
Lesson # 1. information, messages, data, information processes
Lesson # 1. information, messages, data, information processesLesson # 1. information, messages, data, information processes
Lesson # 1. information, messages, data, information processesNikolay Shaygorodskiy
 
коршунова урок 1
коршунова урок 1коршунова урок 1
коршунова урок 1svetil0625
 
2 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки в комп'ютерному класі
2 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки в комп'ютерному класі2 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки в комп'ютерному класі
2 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки в комп'ютерному класіДмитро Загура
 
Informatyka-4kl-Korniienko-Kramarovska-Zaretska.pdf
Informatyka-4kl-Korniienko-Kramarovska-Zaretska.pdfInformatyka-4kl-Korniienko-Kramarovska-Zaretska.pdf
Informatyka-4kl-Korniienko-Kramarovska-Zaretska.pdfssuser59c0a2
 
Informatyka 4-klas-antonova-2021
Informatyka 4-klas-antonova-2021Informatyka 4-klas-antonova-2021
Informatyka 4-klas-antonova-2021kreidaros1
 
Підручник Інформатика 4 клас О. П. Антонова (2021 рік)
Підручник Інформатика 4 клас О. П. Антонова (2021 рік)Підручник Інформатика 4 клас О. П. Антонова (2021 рік)
Підручник Інформатика 4 клас О. П. Антонова (2021 рік)12Балів ГДЗ
 
інформатика та інформація10кл
інформатика та інформація10клінформатика та інформація10кл
інформатика та інформація10клsasaperemil1
 
інформатика та інформація10кл
інформатика та інформація10клінформатика та інформація10кл
інформатика та інформація10клsasaperemil1963
 
інформатика та інформація9кл
інформатика та інформація9клінформатика та інформація9кл
інформатика та інформація9клsasaperemil
 

Similar to Konsp ur1 (20)

5_in_g_2022.pdf
5_in_g_2022.pdf5_in_g_2022.pdf
5_in_g_2022.pdf
 
урок 18
урок 18урок 18
урок 18
 
урок 2 інформаційні процеси та пристрої для їх підтримки
урок 2 інформаційні процеси та пристрої для їх підтримки урок 2 інформаційні процеси та пристрої для їх підтримки
урок 2 інформаційні процеси та пристрої для їх підтримки
 
Урок 2. Інформаційні процеси та системи. Роль інформаційних технологій у житт...
Урок 2. Інформаційні процеси та системи. Роль інформаційних технологій у житт...Урок 2. Інформаційні процеси та системи. Роль інформаційних технологій у житт...
Урок 2. Інформаційні процеси та системи. Роль інформаційних технологій у житт...
 
Техніка безпеки та правила поведінки в кабінеті інформатики. Повідомлення, да...
Техніка безпеки та правила поведінки в кабінеті інформатики. Повідомлення, да...Техніка безпеки та правила поведінки в кабінеті інформатики. Повідомлення, да...
Техніка безпеки та правила поведінки в кабінеті інформатики. Повідомлення, да...
 
ривкинд урок 1
ривкинд урок 1ривкинд урок 1
ривкинд урок 1
 
4 klas-informatyka-kornijenko-2021
4 klas-informatyka-kornijenko-20214 klas-informatyka-kornijenko-2021
4 klas-informatyka-kornijenko-2021
 
Lesson # 1. information, messages, data, information processes
Lesson # 1. information, messages, data, information processesLesson # 1. information, messages, data, information processes
Lesson # 1. information, messages, data, information processes
 
коршунова урок 1
коршунова урок 1коршунова урок 1
коршунова урок 1
 
2 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки в комп'ютерному класі
2 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки в комп'ютерному класі2 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки в комп'ютерному класі
2 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки в комп'ютерному класі
 
9 klas urok_2_tema_ss
9 klas urok_2_tema_ss9 klas urok_2_tema_ss
9 klas urok_2_tema_ss
 
Razdel1
Razdel1Razdel1
Razdel1
 
Informatyka-4kl-Korniienko-Kramarovska-Zaretska.pdf
Informatyka-4kl-Korniienko-Kramarovska-Zaretska.pdfInformatyka-4kl-Korniienko-Kramarovska-Zaretska.pdf
Informatyka-4kl-Korniienko-Kramarovska-Zaretska.pdf
 
Informatyka 4-klas-antonova-2021
Informatyka 4-klas-antonova-2021Informatyka 4-klas-antonova-2021
Informatyka 4-klas-antonova-2021
 
Підручник Інформатика 4 клас О. П. Антонова (2021 рік)
Підручник Інформатика 4 клас О. П. Антонова (2021 рік)Підручник Інформатика 4 клас О. П. Антонова (2021 рік)
Підручник Інформатика 4 клас О. П. Антонова (2021 рік)
 
1
11
1
 
інформатика та інформація10кл
інформатика та інформація10клінформатика та інформація10кл
інформатика та інформація10кл
 
інформатика та інформація10кл
інформатика та інформація10клінформатика та інформація10кл
інформатика та інформація10кл
 
3 урок
3 урок3 урок
3 урок
 
інформатика та інформація9кл
інформатика та інформація9клінформатика та інформація9кл
інформатика та інформація9кл
 

More from abejero2018 (20)

Fin zvit 2018
Fin zvit 2018Fin zvit 2018
Fin zvit 2018
 
Services web 20
Services web 20Services web 20
Services web 20
 
Biology
BiologyBiology
Biology
 
Zah listopad
Zah listopadZah listopad
Zah listopad
 
Kostoris
KostorisKostoris
Kostoris
 
Kravchenko
KravchenkoKravchenko
Kravchenko
 
Gnatjuk
GnatjukGnatjuk
Gnatjuk
 
Atest
AtestAtest
Atest
 
Kursi 2018 2019
Kursi 2018 2019Kursi 2018 2019
Kursi 2018 2019
 
Atestazija
AtestazijaAtestazija
Atestazija
 
Plan roboti ssp 2018 2019
Plan roboti ssp 2018 2019Plan roboti ssp 2018 2019
Plan roboti ssp 2018 2019
 
Vidkr uroki
Vidkr urokiVidkr uroki
Vidkr uroki
 
Predmetni tizni
Predmetni tizniPredmetni tizni
Predmetni tizni
 
Plan vih roboti
Plan vih robotiPlan vih roboti
Plan vih roboti
 
5mo2
5mo25mo2
5mo2
 
4mo
4mo4mo
4mo
 
3mo problem
3mo problem3mo problem
3mo problem
 
2mo klas
2mo klas2mo klas
2mo klas
 
Plan roboti skoli 2018 2019
Plan roboti skoli 2018 2019Plan roboti skoli 2018 2019
Plan roboti skoli 2018 2019
 
Mo susp gum
Mo susp gumMo susp gum
Mo susp gum
 

Recently uploaded

upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfssuser54595a
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»tetiana1958
 
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxАвтомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxvitalina6709
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяAdriana Himinets
 

Recently uploaded (6)

upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
 
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxАвтомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
 
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
 
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptxЇї величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
 

Konsp ur1

  • 1. Урок №1 Інструктування з безпеки життєдіяльності. Інформація Урок №1 Дата Тема: Безпека життєдіяльності при роботі з комп'ютером. Інформація, дані, повідомлення. Мета: навчальна – ознайомити з предметом вивчення інформатики, метою і завданням курсу, з правилами поведінки в кабінеті інформатики та інформаційно- комунікаційних технологій; сформувати поняття інформація, повідомлення, даніта взаємозв’язки між ними; розвивальна – розвивати вміння правильно і чітко висловлювати свої думки, грамотно формулювати твердженняз предмета; виховна – виховувати інформаційну культуру учнів, дбайливе ставлення до шкільної комп’ютерної техніки, до книг, зокрема до підручників. Тип уроку: засвоєннянових знань. Обладнання та наочність: комп’ютерний клас (11 комп’ютерів, операційна система Windows), навчальна презентація (Урок_1.pptx), мультимедійна дошка, стенди: «Критерії оцінювання», «Техніка безпеки та правила поведінки в комп’ютерному класі». ХІД УРОКУ І. Організаційний етап  привітання Добрий день! Вітаю всіх присутніх.  перевірка присутніх  перевірка готовності учнів доуроку ІІ. Мотиваціянавчальної діяльності Вступна бесіда Учитель. Робота з комп’ютером досить цікава, і ви, мабуть, це вже знаєте. Завдяки комп’ютерам ви відкриваєте для себе не тільки нові ігри, розваги, але й вікно у величезний світ інтернету, у світ створення комп’ютерних зображень, текстів, різноманітних математичних обчислень. Також ви повинні розуміти, що комп’ютер — це не тільки цікава гра, а й необхідний інструмент працівника багатьох професій: наприклад, секретаря, діловода, бібліотекаря, видавця, модельєра, лікаря, продавця, дизайнера тощо. У наш час майжекожна професіяпотребує володіннякомп’ютером. Вам, мабуть, хочеться швидшесісти за комп’ютери?
  • 2. Урок №1 Інструктування з безпеки життєдіяльності. Інформація Треба трішки зачекати. Комп’ютер — це не іграшка, а серйозний інструмент. Спочатку треба навчитися ним користуватися, щоб не завдати шкоди ні собі, ні комп’ютеру. Про те, як навчити комп’ютер працювати для вас, ми і будемо дізнаватись протягом вивчення цього предмета в школі. Ми розпочинаємо з вами вивченняновогопредмета в школі — інформатики. — Що ж вивчаєця наука? (Відповіді дітей.) Для ефективного, правильного використання комп’ютера створена наука інформатика. Це досить молода наука, але вона набирає розвитку з великою швидкістю. Ця наука не тільки про роботу з комп’ютером, вона вивчає роботу з будь-якою інформацією будь-якими засобами. ІНФОРмація+автоМАТИКА =ІНФОРМАТИКА — А чи знаєте ви, що ж таке інформація? (Відповіді дітей.) IІІ. Ознайомлення з правилами поведінки В комп’ютерному кабінеті (На кожному столі лежить папка «Техніка безпеки та правила поведінки в комп’ютерному кабінеті»). Учні самостійно опрацьовують матеріал. Пам’ятка Техніка безпеки та правила поведінки в комп’ютерному кабінеті  Заходьте до комп’ютерного кабінету тільки з дозволу вчителя, не поспішаючи, неторкаючисьобладнання.  Не вмикайте та не вимикайте комп’ютери без дозволу вчителя. Перш ніж розпочати роботу, розмістіть зошит, ручку, підручник так, щоб вони не лежали на клавіатурі чи моніторі, а також не заважали працювати на комп’ютері.
  • 3. Урок №1 Інструктування з безпеки життєдіяльності. Інформація  Під час роботи будьте дуже уважні.  Сидіть прямо, на відстані від екрана щонайменше 50– 60 см. Лінія зору має бути спрямована доцентра екрана.  Працюйте на клавіатурі чистими сухими руками, не натискаючи на клавіші без потреби чи навмання.  Під час роботи не торкайтесяекрана й тильної сторони монітора.  Не піднімайтеся зі своїх місць, коли до кабінету входить відвідувач.  Робоче місце маєбути чистим.  Не торкайтесяз’єднувальнихпроводів та проводів живлення.  Ніколи не намагайтесь самостійно усунути несправності комп’ютера. У разі появи запаху горілого, самовільного вимикання апаратури, незвичних звуків негайно повідомте про це вчителя. Запам’ятайте! Якщо не дотримувати правил техніки безпеки та поведінки, робота за комп’ютером може завдати шкоди вашому здоров’ю.  Працюйте за комп’ютером не більше ніж 15 хвилин поспіль. Робіть перерви для відпочинку.  У разі появи різання в очах, різкого погіршення зору, болю в пальцях та кистях рук, посилення серцебиття сповістіть учителя про свій стан і за потреби звернітьсядо лікаря.  Після закінчення роботи закрийте всі активні програми та коректно вимкнітькомп’ютер. Приберітьробоче місце. ІV. Закріплення знань про правила поведінки в комп’ютерномукабінеті Фронтальне опитування 1. Як необхідносидітиза комп’ютером? 2. Як поводитисябілякомп’ютера? 3. Що не можна робити за комп’ютером? 4. Що ви повинні зробити, якщо в кабінет заходитьдиректор школи? 5. Що потрібно зробити, якщо у вас погіршилось самопочуття під час роботи за комп’ютером? V. Сприйманняі засвоєння учнями нового матеріалу Учитель. Людина щодня дізнається про те, чого не знала раніше, — отримує нову інформацію. Інформація — це відомості про навколишній світ. Інформація — це знання, які ви здобуваєте на уроках і на заняттях у гуртках, відомості, які ви дістаєте з книжок, журналів, телепередач, у спілкуванні, зі спостереженьнавколишньогосередовища та з інших джерел.
  • 4. Урок №1 Інструктування з безпеки життєдіяльності. Інформація У повсякденному житті кожен з нас намагається обробити, зберегти, використатита передати здобутуінформацію. Вправа «Дерево рішень» — Які ви можете навести приклади інформації? (Відповіді дітей записуютьна дошці.) З давніх часів люди намагалися полегшити свою працю. Вони винайшли багато машин, механізмів і пристроїв, що підсилюють фізичні можливості людини. У XX ст. були створені комп’ютери, що стало найвидатнішим досягненням людства. Вони полегшують розумову діяльність людини, підсилюють її інтелектуальні спроможності, допомагають опанувати величезний обсягінформації. Ми живемо в інформаційному суспільстві і щоденно отримуємо великий обсяг інформації. Вивченням різноманітних способів збирання, передавання, зберігання, обробки та використання інформації займається наука інформатика. Зберігати, обробляти та поширювати інформацію людині допомагаєкомп’ютер. Інформація передається за допомогою повідомлень. Повідомлення бувають усними, письмовими, у вигляді рисунків, жестами, спеціальними знаками чи організованими якимось іншим чином. Прикладами повідомленьє розповідьучителя, лист, покази термометра тощо. За допомогою повідомлень відбувається обмін інформацією між людьми, між людьми і пристроями, між пристроями; обмін сигналами в рослинномуі тваринномусвіті тощо. Дані — це зрозуміла інформація, яку можна передавати й обробляти. Властивості інформації Корисність. Корисність інформації оцінюється за тими задачами, які можна розв’язати з її використанням. Відомості, корисні для однієї людини, виявляютьсянепотрібнимидляіншої, якщо вона не може їх використати. Актуальність. Інформація актуальна (своєчасна), якщо вона важлива в певний момент часу. Наприклад, програма телепередач актуальна тільки на визначенийдень.
  • 5. Урок №1 Інструктування з безпеки життєдіяльності. Інформація Достовірність. Інформація вважається достовірною, якщо вона не суперечить реальній дійсності, правильно її пояснює і підтверджується нею. Наприклад, трамвайїздитьпорейках. Об’єктивність. Інформація може бути об’єктивною або суб’єктивною (залежати чи не залежати від судження окремої людини). Наприклад, повідомлення «вода холодна» є суб’єктивним, водночас повідомлення «температура води +10° С» дає об’єктивнуінформацію. Повнота. Інформація повна, якщо її достатньо для правильних висновків і прийняття правильних рішень. Якщо людині на основі якої- небудь інформації доводиться щось вирішувати, то вона спочатку оцінює, чи доситьцієї інформаціїдляухваленняправильногорішення. Зрозумілість. Інформація зрозуміла, якщо під час її сприймання немає потреби в додаткових повідомленнях (не виникає запитань). Наприклад, складні математичні формули незрозумілі учням початкових класів. Поняття шуму Якщо повідомлення не несе корисної інформації, то воно несе шум. Інформація може перетворюватися на шум, і навпаки, шум може перетворюватисьна інформацію (залежновід ситуації). Способи подання повідомлень Ви вже знаєте, що інформаціяпередаєтьсяза допомогою повідомлень. Повідомлення можуть передаватись від людини до людини, від людини до пристрою та навпаки, а також між пристроями. Між людьми повідомлення звичайно передаються в усній чи письмовій формі, а між пристроями — за допомогою сигналів. За формою поданняможна виділититакі види інформації: 1) текстова — інформація, яка відображаєтьсяувигляді текстів; 2) графічна — картини, рисунки, графіки, діаграми, схеми, фотографії тощо; 3) звукова інформація — усне мовлення, музичні композиції, мелодії, шумові ефекти; 4) умовні жести та сигнали — міміка, сигнали регулювальника на перехресті тощо; 5) комбінована або мультимедійна — інформація, що утворюється як комбінація об’єктів попередніх видів. Прикладом такої інформації може бути фільм. Інформація сприймається людиною через органи чуття. Ми отримуємо інформацію за допомогою зору, слуху, нюху, дотику та смаку. Зір, слух, нюх, дотик, смак— це спосібсприйняттяінформації. — Які ви можете назвати органи чуття в людини? (Очі, вуха, ніс, шкіра, язик)
  • 6. Урок №1 Інструктування з безпеки життєдіяльності. Інформація Приклади сприйманнявидівінформації:  перегляд фільму — задіюютьсязір і слух;  обід — нюх і смак;  укол голкою — дотик. Проведення комплексу вправ для зняття м’язового напруження (Варіант 1) VI. Усвідомленнянабутих знань Фронтальне опитування 1. Що таке інформатика? 2. Що розуміється під термінами «інформація», «повідомлення», «дані»? 3. Які властивостіповиннамати інформація? 4. Які є види інформації? 5. Що таке шум? 6. Які є органи чуття у людини? 7. Наведітьприклади отриманняінформації через органи чуття. Виконання практичного завдання для повторення і закріплення основних знань Переглянути презентацію «Інформація». Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми (Варіант 1) VII. Закріплення, систематизаціята узагальненнязнань Додаткові завдання 1. Визначте, який спосіб подання інформації демонструють наведені приклади, сполучивши їх лініями з відповідними прямокутниками. 2. Запишіть у відповідних комірках таблиці властивості перелічених у верхньому рядку предметів і явищ, про які ми можемо дізнатись певними органами чуття людини. Якщо властивість відсутня для зазначеного органа чуття — ставите прочерк. (Орієнтовні варіанти відповідей виділено курсивом.) Кіт Яблуко Музика Парта Очі Сірий Кругле, — Зелена
  • 7. Урок №1 Інструктування з безпеки життєдіяльності. Інформація червоне Вуха Мурчання — Приємна — Ніс Запах Запашне — Запах Язик — Солодке — — Шкіра Пухнастий Гладеньке — Холодна, тверда 3. Заповніть таблицю. Якої властивості не мають наведені повідомленняв зазначених ситуаціях? (Орієнтовніваріанти відповідей.) Інформація Властивість, яка відсутня Вчорашній прогноз погоди Актуальність Хімічні формули для учня першого класу Зрозумілість Чай гарячий Об’єктивність Вистава відбудетьсяв середу Повнота Усі риби можуть жити без води Достовірність Покази зіпсованоготермометра Корисність VIII.Підсумки уроку Сподіваюсь, вам сподобався урок і ви з повагою поставитеся до вивченняінформатики. ІХ. Домашнє завдання 1. Опрацювати відповіднийпараграфпідручника. Конспект уроку. 2. Додаткове завдання Підготувати приклади повної та неповної інформації, достовірної та недостовірної, актуальної та неактуальної.
  • 8. Урок №1 Інструктування з безпеки життєдіяльності. Інформація ОРІЄНТОВНИЙ КОМПЛЕКС ВПРАВ ДЛЯ ЗНЯТТЯ ВТОМИ ПІД ЧАС НАВЧАННЯ В КАБІНЕТАХ ІНФОРМАТИКИ ОРІЄНТОВНИЙ КОМПЛЕКСВПРАВ ДЛЯ ЗНЯТТЯ ЗОРОВОЇВТОМИ Вправи виконують, сидячи в зручній позі, хребет прямий, очі відкриті, погляд — прямо, відвернувшисьвід комп’ютера. Варіант 1 1. Погляд спрямовувати вліво-вправо, вправо-прямо, вгору-прямо, додолу-прямобез затримки в кожномуположенні.Повторити5 разів і 5 разів у зворотномунапрямку. 2. Заплющити очі на рахунок «раз-два»,розплющити очі і подивитисяна кінчикноса на рахунок«три-чотири». 3. Кругові рухи очей: до 5 кругів уліво і вправо. Варіант 2 1. Швидкокліпати очима протягом 15 с. 2. Заплющити очі. Не відкриваючиочей, начебтоподивитисяліворуч на рахунок«раз-чотири»,повернутисяу вихіднеположення. Таксамо подивитисяправоруч на рахунок«п’ять-вісім» і повернутисяу вихідне положення. Повторити 5 разів. 3. Спокійнопосидіти із заплющеними очима, розслабившись, протягом 5 с. ПРОВЕДЕННЯ КОМПЛЕКСУ ВПРАВ ДЛЯ ЗНЯТТЯ М’ЯЗОВОГО НАПРУЖЕННЯ Варіант 1 Вихіднеположення — сидячи на стільці. 1. Витягнути і розчепірити пальці так, щоб відчути напруження. У такому положенні затримати протягом 5 с. Розслабити, а потім зігнути пальці. Повторити вправу5 разів. 2. Повільноі плавноопустити підборіддя, залишатисяв такому положенні 2–3 с і розслабитися. 3. Сидячи на стільці, піднести руки якомога вище, потім плавно опустити їх додолу, розслабити. Вправуповторити 5 разів.
  • 9. Урок №1 Інструктування з безпеки життєдіяльності. Інформація 4. Переплести пальці рук і покласти їх за голову. Звести лопатки, залишатисяв такомуположенні 5 с, а потім розслабитись. Повторити вправу5 разів. Варіант 2 Вихіднеположення — сидячи на стільці. 1. Зробити кілька глибоких вдихів і видихів. Потягнутисяна стільці, зігнувши руки на потилиці, відхиляючи головуназад і випростовуючи плечі. Повторити 5 разів. 2. Зробити нахилиі повороти голови. Повторити 5 разів. 3. Зробити легкий самомасаж обличчяі кисті руки протягом 3–5 с. Варіант 3 Вихіднеположення — стоячи, ноги разом, руки вниз. 1. Прямі руки розвести в боки долонями догори, зробити вдих. 2. Схрестити руки перед грудьми, міцнообхопити себе за плечі, повторити 5 разів. 3. Кругові рухи ліктями вперед протягом 5 с. 4. Те саменазад. Дихати рівномірно.