Zihin Nasil Calisir

2,879 views

Published on

Published in: Technology, Design
0 Comments
1 Like
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

No Downloads
Views
Total views
2,879
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
191
Actions
Shares
0
Downloads
55
Comments
0
Likes
1
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Zihin Nasil Calisir

 1. 1. Dr. Bülent Uran Danışmanlık ve Eğitimi Merkezi http://www.bulenturan.net 1 Zihin nasıl çalışır?
 2. 2. Dr. Bülent Uran Danışmanlık ve Eğitimi Merkezi http://www.bulenturan.net 2 Zihnimizde bilinç ve bilinçaltı vardır.
 3. 3. Dr. Bülent Uran Danışmanlık ve Eğitimi Merkezi http://www.bulenturan.net 3 Bilinç kritik eden aklımızdır. Mantık oluşturur, analiz yapar. Akıl yürütür.
 4. 4. Dr. Bülent Uran Danışmanlık ve Eğitimi Merkezi http://www.bulenturan.net 4 Bilinçaltı alışkanlıkları, inançları, davranış kalıplarını, kaygıları ve korkuları depolar.
 5. 5. Dr. Bülent Uran Danışmanlık ve Eğitimi Merkezi http://www.bulenturan.net 5 Tüm duygular bilinçaltındadır. Geçmişin duyguları bilinçaltında birikir.
 6. 6. Dr. Bülent Uran Danışmanlık ve Eğitimi Merkezi http://www.bulenturan.net 6 Günlük olaylara geçmişte biriktirdiğimiz duygulara paralel tepki veririz.
 7. 7. Dr. Bülent Uran Danışmanlık ve Eğitimi Merkezi http://www.bulenturan.net 7 Örneğin 2 yaşında doktor canımızı acıtmışsa, bunu unuturuz ama bilinçaltı unutmaz. Ve her doktora gittiğimizde hala korkarız.
 8. 8. Dr. Bülent Uran Danışmanlık ve Eğitimi Merkezi http://www.bulenturan.net 8 Bir şekilde bu korku açığa çıkana kadar bu anlamsız korkudan kurtulamayız.
 9. 9. Dr. Bülent Uran Danışmanlık ve Eğitimi Merkezi http://www.bulenturan.net 9 Bilinçaltında gömülü her duygusal olay kritikal faktör tarafından koruma altındadır.
 10. 10. Dr. Bülent Uran Danışmanlık ve Eğitimi Merkezi http://www.bulenturan.net 10 Kritikal faktör bizi aynı acıları yaşamaktan korur ama aynı zamanda bizi geliştirecek olan değerli bilgiyi de gizler.
 11. 11. Dr. Bülent Uran Danışmanlık ve Eğitimi Merkezi http://www.bulenturan.net 11 Her türlü sorunun nedeni bilinçaltında gizlenmiş çözülmeyi beklemektedir.

×