Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Iyihissetme

1,019 views

Published on

iyi hissetmek nedir.

Published in: Health & Medicine
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Iyihissetme

 1. 1. Dr. Bülent Uran Danışmanlık ve Eğitimi Merkezi http://www.bulenturan.net 1 İyi Hissetme Çalışmaları
 2. 2. Dr. Bülent Uran Danışmanlık ve Eğitimi Merkezi http://www.bulenturan.net 2 Yanlış karşısında kötü hissetmek zorunda değilsin.
 3. 3. Dr. Bülent Uran Danışmanlık ve Eğitimi Merkezi http://www.bulenturan.net 3 Eğer yanlışın karşısında iyi hissedersen, bu yanlışı doğru yapmaz. Yanlış her durumda yanlıştır.
 4. 4. Dr. Bülent Uran Danışmanlık ve Eğitimi Merkezi http://www.bulenturan.net 4 Yanlış karşısında kötü hissettiğin takdirde sanki gerekeni yapmışsın hipnozunu yaşarsın ve esas yapılması gerekeni yapmazsın.
 5. 5. Dr. Bülent Uran Danışmanlık ve Eğitimi Merkezi http://www.bulenturan.net 5 Tüm çabamız iyi hissetmek için. İyi hissetmek için bir şeylere sahip olmaya çalışıyoruz. İyi hissetmek için iyi ilişkiler kurmaya çalışıyoruz, iyi yaşamaya çalışıyoruz. O zaman önce iyi hissedip sonra gerçekten iyi şeyler yapsak olmaz mı?
 6. 6. Dr. Bülent Uran Danışmanlık ve Eğitimi Merkezi http://www.bulenturan.net 6 İyi hissetmek kötü hissetmemektir.
 7. 7. Dr. Bülent Uran Danışmanlık ve Eğitimi Merkezi http://www.bulenturan.net 7 Kötü hissetmek bedeninde kötü olarak algıladığın fiziksel bir his hissetmektir.
 8. 8. Dr. Bülent Uran Danışmanlık ve Eğitimi Merkezi http://www.bulenturan.net 8 İyi Hissetme Çalışmaları 1; Bedeninde hissettiğin kötü hisse odaklan -tercihan gözler kapalı- , sonra duyguyu boşaltma arzu ve coşkusuyla duygu yok olana kadar EFT noktalarına vuruş yap. -Ne kadar sürerse sürsün-.
 9. 9. Dr. Bülent Uran Danışmanlık ve Eğitimi Merkezi http://www.bulenturan.net 9 İyi Hissetme Çalışmaları 2; Bedeninde kötü bir his bulamasan da, bir şekilde mutlaka temizlenecek bir şeyler vardır kabulüyle her an her durumda EFT noktalarına vuruş yapmaya devam et. (Hangi nokta olduğunun önemi yoktur. Sadece parmak noktaları bile kullanılabilir.)
 10. 10. Dr. Bülent Uran Danışmanlık ve Eğitimi Merkezi http://www.bulenturan.net 10 İyi hissetme çalışmaları 3; Yastık çalışmaları-1. 1. Sağlam, büyük ve sahipsiz bir yastık bulun. 2. İçinizde hissettiğiniz kötü duyguları ifade ederek yastığa vura vura boşaltın. (Gözleri kapatıp odaklanmak daha etkilidir.) 3. Hafifleme ve rahatlama hisseden kadar vurmaya devam edin. Bazen saatler alabilir.
 11. 11. Dr. Bülent Uran Danışmanlık ve Eğitimi Merkezi http://www.bulenturan.net 11 İyi hissetme çalışmaları 4; Olumlamalardan uzak durun. İçinde birikmiş duygular ve bu duyguların beslediği inançlar olduğu sürece, bu inancın aksine yapacağınız her türlü olumlama sadece inancı güçlendirir.

×