SlideShare a Scribd company logo
1 of 2
TUNNIKONSPEKT
                                                                          Reena Laur ÕpKU-1


AINE: Kunstiõpetus

KLASS: 11 klass (20 õpilast)

TUNNI TEEMA: Anoreksia kui eneseteostus

MAHT: 2 x 45 min

TUNNI EESMÄRK: Õpilane omandab teadmised anoreksia kui haiguse kohta ning mõistab
selle haiguse ohtlikkust

PÕHIMÕISTED: anoreksia, foto, kaasaegne kunst

PÕHIMATERJALID: Internet, raamatud, näidised

MEETODID: vestlus õpilastega ja õpetaja vahel, vestlus õpilastel omavahel, probleemõpe,
grupitöö, praktiline töö

ÕPPEVAHENDID: arvuti, projektor, fotoaparaat, mobiil, sildid-kaardid (gruppidesse
jagamiseks), paberid kirjutamiseks, printer, teip või näts tööde riputamiseks

STRUKTUUR:

HINDAMINE: Hinda õpilase aktiivsust, julget mõtete avaldamist, tehtud tööd Photoshopis


I tund:

Häälestus:
   1) Esmalt räägin õpilastele anoreksiast – näitan pilte, näitan videosid, annan artikleid
       lugeda (nt ajakirjast) Räägin ka sellest, mida hindan.
       Oman mõistekaarte (umbes 20 tk), mõisted on seotud anoreksiaga. Ühte mõistet on
       kokku viiel kaardil (seega kokku 4 gruppi, igas grupis 5 liiget), siltide abil leiavad oma
       grupi. (aega kulub umbes 15 min)

Teema:
   1) Grupid arutavad saadud teemat, mõistet. Iga õpilane ütleb vähemalt 2 lauset
       anoreksiast (mida ta arvab, teab), grupis on 1 õpetaja poolt valitud õpilane, kes
       kontrollib, et kõik liikmed grupis on rääkinud. Grupitöö lõpus annab kontollija
       õpetajale aru, kas kõik rääkisid. (aega kulub umbes 10 min)
2) Järgnevalt räägivad kõik grupid teineteisele oma teemast, mida grupis arutati ja teada
      saadi. (aega kulub umbes 10 min)



Kokkuvõte:
1)Kodutöö andmine. Ülesandeks on koguda anoreksia kohta pilte ( nt modellid, kuulsused).
Pildid võtta järgmiseks tunniks kaasa. (5 min)



II tund:

Häälestus:
   1) Tund toimub avtuiklassis – Photoshopis. Vaatame koos pilte, mida iga õpilane tunniks
       kaasa võttis. (aega kulub umbes 7 min)


Teema:
   1) Õpilased hakkavad tegema tööd Photoshopis, töödeldes pilte, mida olid kaasa võtnud (
       töötlevad neid kunstiliselt, vabalt). (aega kulub umbes 35 min)


Kokkuvõte:
   1) Valmis tööd prindime välja ning riputame kooli seinale, lisame ka teksti anoreksiast ja
      selle haiguse kahjulikkusest, ohtudest ja väärarusaamadest. ( aega kulub umbes 10
      min)
       Kodutööd ei ole

More Related Content

More from kadriart

Emotsioonide kaardistamine
Emotsioonide kaardistamineEmotsioonide kaardistamine
Emotsioonide kaardistaminekadriart
 
Suurendatud putukad
Suurendatud putukadSuurendatud putukad
Suurendatud putukadkadriart
 
Looma käpad (Installatsioon)
Looma käpad (Installatsioon)Looma käpad (Installatsioon)
Looma käpad (Installatsioon)kadriart
 
Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)
Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)
Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)kadriart
 
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)kadriart
 
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)kadriart
 
Loodusmustridd
LoodusmustriddLoodusmustridd
Loodusmustriddkadriart
 
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)kadriart
 
Rahvausundi olendid (Joonistamine)
Rahvausundi olendid (Joonistamine)Rahvausundi olendid (Joonistamine)
Rahvausundi olendid (Joonistamine)kadriart
 
Detailide märkamine (Maalikunst)
Detailide märkamine (Maalikunst)Detailide märkamine (Maalikunst)
Detailide märkamine (Maalikunst)kadriart
 
Noodinihe 2
Noodinihe 2Noodinihe 2
Noodinihe 2kadriart
 
Noodinihe 1
Noodinihe 1Noodinihe 1
Noodinihe 1kadriart
 
Linnu maalimine
Linnu maalimineLinnu maalimine
Linnu maaliminekadriart
 
Linnu maalimine
Linnu maalimineLinnu maalimine
Linnu maaliminekadriart
 
Loodushelid 2
Loodushelid 2Loodushelid 2
Loodushelid 2kadriart
 
Loodushelid1
Loodushelid1Loodushelid1
Loodushelid1kadriart
 
Arvutimängud
ArvutimängudArvutimängud
Arvutimängudkadriart
 
Kassiskulptuur2
Kassiskulptuur2Kassiskulptuur2
Kassiskulptuur2kadriart
 
Kassiskulptuur
KassiskulptuurKassiskulptuur
Kassiskulptuurkadriart
 

More from kadriart (20)

Emotsioonide kaardistamine
Emotsioonide kaardistamineEmotsioonide kaardistamine
Emotsioonide kaardistamine
 
Suurendatud putukad
Suurendatud putukadSuurendatud putukad
Suurendatud putukad
 
Looma käpad (Installatsioon)
Looma käpad (Installatsioon)Looma käpad (Installatsioon)
Looma käpad (Installatsioon)
 
Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)
Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)
Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)
 
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)
 
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
 
Loodusmustridd
LoodusmustriddLoodusmustridd
Loodusmustridd
 
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
 
Rahvausundi olendid (Joonistamine)
Rahvausundi olendid (Joonistamine)Rahvausundi olendid (Joonistamine)
Rahvausundi olendid (Joonistamine)
 
Detailide märkamine (Maalikunst)
Detailide märkamine (Maalikunst)Detailide märkamine (Maalikunst)
Detailide märkamine (Maalikunst)
 
Noodinihe 2
Noodinihe 2Noodinihe 2
Noodinihe 2
 
Noodinihe 1
Noodinihe 1Noodinihe 1
Noodinihe 1
 
Mobiil
MobiilMobiil
Mobiil
 
Linnu maalimine
Linnu maalimineLinnu maalimine
Linnu maalimine
 
Linnu maalimine
Linnu maalimineLinnu maalimine
Linnu maalimine
 
Loodushelid 2
Loodushelid 2Loodushelid 2
Loodushelid 2
 
Loodushelid1
Loodushelid1Loodushelid1
Loodushelid1
 
Arvutimängud
ArvutimängudArvutimängud
Arvutimängud
 
Kassiskulptuur2
Kassiskulptuur2Kassiskulptuur2
Kassiskulptuur2
 
Kassiskulptuur
KassiskulptuurKassiskulptuur
Kassiskulptuur
 

Tunnikonspekt anoreksia

  • 1. TUNNIKONSPEKT Reena Laur ÕpKU-1 AINE: Kunstiõpetus KLASS: 11 klass (20 õpilast) TUNNI TEEMA: Anoreksia kui eneseteostus MAHT: 2 x 45 min TUNNI EESMÄRK: Õpilane omandab teadmised anoreksia kui haiguse kohta ning mõistab selle haiguse ohtlikkust PÕHIMÕISTED: anoreksia, foto, kaasaegne kunst PÕHIMATERJALID: Internet, raamatud, näidised MEETODID: vestlus õpilastega ja õpetaja vahel, vestlus õpilastel omavahel, probleemõpe, grupitöö, praktiline töö ÕPPEVAHENDID: arvuti, projektor, fotoaparaat, mobiil, sildid-kaardid (gruppidesse jagamiseks), paberid kirjutamiseks, printer, teip või näts tööde riputamiseks STRUKTUUR: HINDAMINE: Hinda õpilase aktiivsust, julget mõtete avaldamist, tehtud tööd Photoshopis I tund: Häälestus: 1) Esmalt räägin õpilastele anoreksiast – näitan pilte, näitan videosid, annan artikleid lugeda (nt ajakirjast) Räägin ka sellest, mida hindan. Oman mõistekaarte (umbes 20 tk), mõisted on seotud anoreksiaga. Ühte mõistet on kokku viiel kaardil (seega kokku 4 gruppi, igas grupis 5 liiget), siltide abil leiavad oma grupi. (aega kulub umbes 15 min) Teema: 1) Grupid arutavad saadud teemat, mõistet. Iga õpilane ütleb vähemalt 2 lauset anoreksiast (mida ta arvab, teab), grupis on 1 õpetaja poolt valitud õpilane, kes kontrollib, et kõik liikmed grupis on rääkinud. Grupitöö lõpus annab kontollija õpetajale aru, kas kõik rääkisid. (aega kulub umbes 10 min)
  • 2. 2) Järgnevalt räägivad kõik grupid teineteisele oma teemast, mida grupis arutati ja teada saadi. (aega kulub umbes 10 min) Kokkuvõte: 1)Kodutöö andmine. Ülesandeks on koguda anoreksia kohta pilte ( nt modellid, kuulsused). Pildid võtta järgmiseks tunniks kaasa. (5 min) II tund: Häälestus: 1) Tund toimub avtuiklassis – Photoshopis. Vaatame koos pilte, mida iga õpilane tunniks kaasa võttis. (aega kulub umbes 7 min) Teema: 1) Õpilased hakkavad tegema tööd Photoshopis, töödeldes pilte, mida olid kaasa võtnud ( töötlevad neid kunstiliselt, vabalt). (aega kulub umbes 35 min) Kokkuvõte: 1) Valmis tööd prindime välja ning riputame kooli seinale, lisame ka teksti anoreksiast ja selle haiguse kahjulikkusest, ohtudest ja väärarusaamadest. ( aega kulub umbes 10 min) Kodutööd ei ole