Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
Здрастуй, школо
1. 1
ПЕРШИЙ УРОК У ПЕРШОМУ КЛАСІ
«ЗДРАСТУЙ, ШКОЛО!»
Мета. Дати першокласникам уявлення про школу, формувати в них інтерес
до знань, прагнення їх здобувати; розвивати пам’ять, мислення, бажання
працювати творчо; збагачувати словниковий запас; сприяти вихованню
любові до школи, до рідного краю, як до рідної домівки.
Обладнання. Мапа України, державні символи, завдання до маршруту
подорожі, картинки і малюнки, кольорові кульки.
Хід уроку
Вчителька. Шановні батьки, любі діти та всі наші гості! Я щиро вітаю вас
зі святом — Днем знань. Від усієї душі бажаю вам міцного здоров'я та
здійснення всіх бажань.
Щойно пролунав дзвоник на перший урок в житті наших малят. Вони стали
першокласниками. Подивіться, шановні батьки, які в нас гарні діти: чепурні,
веселі, жваві, непосидючі, розумні, кмітливі! А батьки? Я впевнена: кращих
батьків просто не існує. Мені дуже приємно, що всі ми разом зібралися в
одному класі. Сьогодні ми всі разом вирушимо у подорож до Країни знань.
Ця країна дуже цікава: вона загадкова і казкова, пісенна і математична. І
подорож наша з вами буде довгою і цікавою.
Подорожуючи, ми прочитаємо багато цікавих казок та оповідань, вивчимо
багато прекрасних віршів, розв’яжемо багато задач і прикладів, будемо
спостерігати за явищами природи і життям людей, ознайомимося із
легендарною історією нашого українського народу. В дорозі нас можуть
підстерігати небезпеки, труднощі. Тому ми повинні завжди допомагати один
одному.
Отож приготуємось до подорожі. Ви готові подорожувати? (Відповіді
дітей) Щоб не заблукати в дорозі, шлях до знань вкажуть промінчики
Чарівного Сонечка.
Сонечко влаштувало нам іспити. І сьогодніми маємо виконати його
завдання.
(Я по черзі відриваю кожен промінчик і читаю завдання)
І промінчик – «Знайомство»
Вчителька: Давайте знайомитися. Мене звати Ірина Сергіївна. А тепер я
хочу ближче познайомитися з вами. Подивіться, будь ласка, на це Сердечко.
2. 2
Воно вам подобається? Воно символізує наш клас. В класі, хто має бути? А
чого, на вашу думку, на ньому не вистачає? Так, вірно, учнів,маленьких
сердечок. Наше з вами завдання: прочитатиім’я на маленьких сердечках, що
символізують частинку вас і прикріпити їх на дошці. (Мами допомагають
дітям)
Вчителька: Я розмістила велике серце на мапі нашої держави. Діти, а чи
знаєте ви як називається наша країна? (Відповіді дітей). Вона велика і
прекрасна. На сотні кілометрів розкинулась з півночі на південь та зі сходу
на захід.
(Демонструєтьсямапа України). На її просторах вирощують хліб і цукор, а
в її надрах добувають нафту та кам’яне вугілля. В садах дозрівають яблука та
груші, на виноградниках – солодкий виноград, а на баштанах – кавуни і дині.
На гірських схилах Карпат випасають отари овець, а в морях ловлять рибу.
Наша шкільна сім’я є частинкою великої України.
Діти, а як називається наше місто? (Бесіда про своє місто).
ІІ промінчик - «Слово першокласникам»
Вчителька: А зараз ми з вами вивчимо віршик про Україну.
Україна - рідний край,
Поле, річка, зелен гай.
Любо стежкою іти
Тут живемо я і ти.
Дехто з дітей читає віршик напам’ять.
ІІІ промінчик – «Загадкита казки».
Мої дорогідіти! Ви переступили поріг країниЗнань. Усі мешканці цієї країни
носять звання «УЧЕНЬ»! А зараз ви будете доводити, що ви справжні
школярі і маєте право носити це звання. А зараз чарівний промінчик
пропонує нам відгадати загадки.
1. Дає здоров’я – спорт,
Вагу – солодкийторт.
Мед – працьовитібджоли.
Знання глибокі -…(школа).
2. Щоб не спізнитись на урок,
Нам голос подає …(дзвінок).
3. 3
3. Цю найпершу в школі книжку
Знає будь – який школяр.
До усіх книжок доріжку
Прокладає нам …(Буквар).
4. Ручки й олівці, щоб знали:
Ми кладемо у …(пенали).
5. Що мовчить, а розумувчить? (Книжка)
6. Довгіпалички кругленькі –
Сині, жовті, червоненькі.
На папері походили,
Кольорисвоїлишили…
Звуться палички оці
Кольорові…(олівці).
Вчителька:А ще цей промінчик пропонуєнам відгадати з якої казки ці
слова, або який казковийгеройспівав цю пісеньку.
1. Я від баби втік, я від діда втік … (Колобок).
2. А хто буде зерно молотити?(Колосок).
3. «Цок та в лобок, та в мішок»(Котик і Півник).
4. «А хто – хто в цій рукавичці живе?» (Рукавичка).
5. Що загубила на балу Попелюшка? (Туфельку).
6. Де живе Карлсон?(На даху)
Так, усе правильно. З загадками і казками ви впоралися.
А як школярі готувались до свята?
Дид. гра «Я – не я»
А тепер давайте грати – треба вам відповідати.
Рано – вранці хто піднявся?
А хто сонечкупосміхався?
Не хотів хто одягаться?
А зарядкухто робив?
Свої ручкихто не мив?
Добрезранку готувався. Хто?
А ще досіне вмивався хто?
Хто здоровим хочестати?
А знання хто хоче мати?
Бачу, всім вам хочеться знання пізнати і
справжніми школярами скоріше стати!
4. 4
Молодці! Усе правильно!Ви довели, що маєте право носитизвання
«УЧЕНЬ» Тепер ви учні. У цьому класі ви будете кожен день отримувати
подарунки. Але не цукерки, не тістечка, а знання.
ІV промінчик – «Відпочинок».
Ми з вами займалися в гуртку „Читайлик“ . Пригадаємо рухи, які іметували,
під слова віршиків. „Оленя“, „Рак“.
Відпочили, подорожуємодалі.
V промінчик – «Завданнядлябатьків»
(Запрошуються10 батьків).
На нашому святі не менш за дітей хвилюються їх рідні – батьки, бабусі та
дідусі, тьоті і дяді. Ви – найважливіша частина великої шкільної родини.
Ваша підтримка, лагідне слово, добра порада завжди будуть допомагати
малюкам.
Шановні батьки, діти витримали екзамен і отримали право називатися
«УЧНЯМИ», а чи витримаєте ви залік? Подивимося, діти, як вони
впораються?
Батькам (10 чоловік) роздаються листочки, на яких записані початок фрази
або її продовження, треба правильно «зібрати» фразу, знайти пару.
Заходити до вчителяв школу не менше 2 рази на тиждень
Не відкривати зошити і щоденник в поганому настрої
Ніколи не робити за дітей домашню роботу
Сварити своїх дітей тільки в крайньомувипадку
Бути на батьківських зборах обов’язково
Молодці! Ви впоралися з завданням, але це були не простіфрази, це клятва
батьків.
VІ промінчик - «Мрії батьків»
Саме сьогодніу ваших батьків, дорогідіти, народжуються мрії, сподівання
відносно Вас.
У кожної дитини є своя щаслива зірочка. Напередодні свята батьки написали
побажання для своєї дитини. Вкинули їх у скриньку. Мрії повинні
здійснюватися!
Скриньку ми відкриємо в кінці 4 класу.
VІІ промінчик – «Пообіцяй!»
Вчителька:
Законів і правил існує багато.
Все неможливо запам’ятати.
А ось ці правила прості
5. 5
Мають виконувати всі.
Перше правило – учитись.
Обіцяєте?
Учні: обіцяємо!
Друге правило – трудитись.
Обіцяєте?
Бути чесним і правдивим – третє правило у нас.
Бути другом незрадливим.
Ти за всіх, за тебе – клас.
Обіцяєте?
П’яте правило – читати,
Малювати і співати.
Гратися з товаришами
І дружити з малюками.
Обіцяєте?
Шосте правило, малята,
На уроках не жувати.
Не розмовляти і не спати.
І домашні всі завдання
На 12 готувати.
Обіцяєте?
Сьоме правило говорить:
Щоб навчались ви сумлінно
І поводились відмінно.
Щоб батьки могли радіти,
Що такі в них гарні діти.
Вчителька: А тепер настала моя черга дати вам обіцянку.
Урочисто обіцяю:
Щоб ви могли багато знати,
Буду добре вас навчати.
Нікого не ображати,
Хлопчикам і дівчаткам –
Всім допомагати.
До всіх ставитись з любов’ю.
Дбати про ваше здоров’я.
VIIІ промінчик – « Маленькі зернятка»
За старовиною легендою діти які ідуть до школи це маленькі зернята які 6
років наповнювалися маминою і татовою любов’ю, бабусиною і дідусевою
добротою, теплом і радістю всіх оточуючих. І саме сьогодні прийшов час
засіяти поле для того, щоб виростити добрий урожай. Саме сьогодні
6. 6
турботливі руки батьків, вчителів, рідних людей посіють ці зернята і будуть
плекати їх.
Прийде час і наше поле дасть добрий урожай, але зараз, що потрібно
нашим зерняткам що б вирости? Якщо вам важко відповісти, подивіться на
ваші парти - можливо, вам допоможуть малюнки?
Тепле сонечко зігріватиме своїми промінцями наші зернятка.
Даруватиме тепло та любов.
Веселі хмарки - напоїть їх водичкою, такою прозорою та чистою як
ваші мрії.
Квіточки – зачарують своєю красою, допоможуть побачити красу,
навіть там, де буде здаватися, що її немає.
Красу нашого поля доповнять легкокрилі метелики, які будуть
веселити нас своїми танцями.
До квіточок за солодким нектаром прилетять працівниці – бджілки.
Співаючи пісень про працю.
Веселі комашки – сонечка знайдуть тут свої домівки.
Ось так, з чистого аркуша паперу, народжується картина. З чистого
листа розпочинається і життя нашого класу. У школі з’явилася – нова
шкільна родина, яка святкує сьогодні свій День народження.
Протягом довгих шкільних років будуть зріти наші зернята. І кожен з
вас буде вкладати в них свої старання і успіхи. Залежить це і від вас,
шановні родини, адже, Ви, є наймудрішими порадниками своїм дітям і
найбільшими помічниками вчителів.
Тепер ваші діти стали і моїми, і я сподіваюся , що нашим дітям буде
тепло і затишно в шкільній родині, яку ми будемо разом з вами
створювати.
Хай життя нашого класу, який щойно народився, завжди б’ється
чистою джерельною водою. Успіхів вам! Натхнення, терпіння, нових
відкриттів на нелегких, але цікавих шкільних стежинах.
Хай доля вам стелиться рушниками!
Підсумок уроку
Вчителька: У нашого українського народу є дуже гарна традиція. Перед
початком будь – якої важливої справи просити Божого благословення.
Давайте і ми з вами попросимо Бога допомагати у наших шкільних буднях.
(Діти складають ручки у молитві).
Благослови нас, добрий Боже,
- Наш Отець небесний
При яснім розумі та доброму здоров’ї
Шкільне життя нам розпочати!
Батьки ділять коровай і бажають один одному здоров’я.