1. Меліоративна загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Новомосковської районної ради Дніпропетровської області
Авторська розробка уроку
6 клас
«Програмуємо в Scratch.
Створення анімаційного блоку «Капітошка»
Підготувала вчитель
інформатики:
Лісняк
Тетяна Сергіївна
2014-2015н.р.
3
2. Стек
ТЕМА: cтворення анімаційного блоку в програмі Scratch.
МЕТА: оволодіння учнями новими навичками, матеріалом та новими
способами діяльності в програмі Scratch;
навчитися створювати скрипти, з’єднувати стеки;
засвоїти алгоритм створення анімації.
ТИП УРОКУ: комбінований.
ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ: виховати інтерес до предмета, поглибити
знання, розвити самостійність у роботі.
Хід уроку
І Організаційний момент
(Привітання ,інструктаж з техніки безпеки, оголошення теми уроку)
ІІ Актуалізація опорних знань.
(Перевірка домашнього завдання)
ІІІ Мотивація навчальної діяльності
(Зацікавити учнів до роботи з програмою Scratch та довести, що
програмувати не лише просто, а й цікаво)
IV Вивчення навчального матеріалу
При знайомстві з інтерфейсом середовища програмування для початківців –
Скретч, ми з’ясували, що при створенні проекту потрібно написати
інструкцію, що і в якій послідовності йому слід робити.
Скрипт – послідовність команд, що визначає, які дії і в якому порядку слід
виконати виконавцю.
Скрипт складається зі стеків. Скрипт може містити кілька стеків. Стеки
утворюють методом з’єднання окремих блоків.
Для створення стека потрібно: відкрити відповідну групу блоків; у
контейнерів блоків вибрати потрібний блок та перетягнути його на вкладку
Скрипти.
Анімація – рухоме мальоване зображення (мультиплікація). Як
створюються звичайні мультфільми? Художники малюють багато малюнків,
які відображають певні етапи руху персонажа на екрані. Послідовний показ
таких зображень з великою швидкістю зміни зображень створює враження
рухомого зображення. Схожий спосіб використаємо і ми.
4
3. Приклад. Створення анімаційного блоку «Капітошка».
Запустимо Скретч та створимо зображення в вигляді Капітошки.
Наступним
кроком потрібно намалювати декілька малюнків, які відображають певні
етапи руху Капітошки на екрані. Для цього скопіюємо створений образ та за
допомогою виділення змінимо розташування деяких частин зображення,
зробимо заплющене око (ефект моргання), змінимо посмішку. Створимо
таких три образи.
Наступним кроком створимо скрипти руху Капітошки.
Запустимо скрипти і переглянемо результат роботи
програми. Капітошка переміщується по екрану в
межах Сцени, але анімація не відбувається. Чому?
Тому, що при роботі скрипта зображення не
змінювалося. Які команди-блоки слід використати для
зміни вигляду? Оберемо такий блок: Наступний
образ.
Скрипт набуде такого вигляду:
5
4. Запустимо скрипт – Капітошка переміщається, зображення змінюється, але
занадто швидко. Вихід – застосувати затримку на певний проміжок часу
перед виведенням наступного образу. У цьому допоможе керуючий блок
Чекати__ секунд.
Тепер наш скрипт стане таким:
Тепер все навпаки – зображення змінюється, але повільно. Зменшимо час
затримки. Замінимо число 1 в команді Чекати (використовуючи допоміжну
клавіатуру), напишемо 0,2:
Було ,
стало .
Скрипт набуде вигляду:
Закінчивши виправлення скрипта, перевіримо його роботу. Тепер наш
Капітошка і посміхається, і підморгує, і рухається. Щоб закінчити роботу,
змінимо фон Сцени на зображення з квітами. Можна самостійно намалювати
пейзаж , або ж імпортувати його за допомогою кнопки Імпортувати. Після
завантаження отримаємо образ для сцени. Тепер можна переглянути
анімаційний блок «Капітошка» в режимі Презентації. Збережемо наш
проекти під назвою Капітошка.
Цікавого вам перегляду!
6
5. V Практичне завдання: створити анімаційний блок «Капітошка» за своїм
дизайном та смаком.
VІ Демонстрація створених учнями практичних робіт
Виконав учень 5 класу
Сафіюлін Олександр
Виконала учениця 5 класу
Прусенко Ольга
VІІ Рефлексія.
1. Чого я навчився на уроці?
2. Що було найцікавішим і чому?
3. Які завдання я виконував і якими способами?
4. Які труднощі зустрічалися і як я долав їх?
5. Мій настрій на уроці.
6. Побажання (собі, учителю).
VІІІ Домашнє завдання: Створити анімаційний блок на свій смак.
IX Оцінювання.
7