SlideShare a Scribd company logo
Тема: Довідкова система текстового процесора. Попередній перегляд,
текстового документа та його друк.
Мета: навчальна: сформувати поняття ключового слова; формувати
вміння здійснювати пошук потрібної інформації в довідковій системі текстового
процесора; розвивальна: розвивати логічне мислення, навички роботи з
текстовим документом; виховна: виховувати в учнів інформаційну культуру,
активність, уміння самостійно здобувати знання.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: комп'ютери, підручники, інструктивні картки, картки із
завданнями, файл-заготовка для практичного завдання.
Хід уроку.
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП (3 хв)
Урок хотілося б розпочати з такої притчі. Якось у парку зустрілися
молодий юнак та старець. Юнак сказав старцю: «Ти багато читаєш,
подорожуєш, спілкуєшся з розумними людьми, але все ж маєш багато сумнівів.
Чому?» Старець взяв палицю, на яку опирався під час ходьби і намалював нею
на піску два кола – одне більше, інше менше, і сказав для юнака. «Дивись – ось
це твої знання – показав мале коло, а це мої, показав більше, а все інше –
невідоме, сумнівне».
Я сподіваюсь, що наша співпраця сьогодні на уроці збільшить Ваше коло
знань і зменшить сумніви. А для цього я прошу вас бути максимально уважними
і активними.
Повторення правил ТБ відео.
II. ВІДТВОРЕННЯ І КОРИГУВАННЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (8 хв)
Гра «Зіпсована записка» (робота з картками) (взаємоперевірка)
Вставте пропущені слова із запропонованого переліку.
1. Набрати текст у текстовий документ означає ... текст з клавіатури.
(Ввести, відформатувати, скопіювати)
2. Виправлення помилок, вилучення зайвих слів і речень, внесення
додаткових слів, речень і абзаців — це ... текстового документа. (Копіювання,
редагування, форматування)
3. Текст в абзаці можна розташувати зліва, справа, ... . (За висотою, за
шириною, за довжиною, по центру)
4. Форматування текстового документа полягає у ... . (Оформленні
шрифтів, встановленні абзаців, внесенні додаткових слів).
5. Копіювання фрагментів тексту можна здійснити, використовуючи
наступні групи клавіш… (Ctrl+H, Ctrl+C, Ctrl+R, Ctrl+V).
6. Для перевірки правопису слід скористатися наступними командами…
(рецензування - правопис і граматика, розсилки – правопис і граматика)
7. Найбільш поширеним форматом сторінки вважається… (А2, А3, А4,
А5).
8. Для пошуку та заміни фрагментів тексту слід скористатися наступними
командами…(основне – пошук – заміна, вставлення – пошук – заміна фрагментів)
9. Для вставки тих символів у текст, яких немає на клавіатурі слід
скористатися командами…(основне – вставлення символів, вставлення - символ)
10. Орієнтація сторінки може бути… (книжкова, альбомна,
фотоальбомна, книжково-альбомна)
11. Для встановлення абзацного відступу на сторінці слід скористатися…
(формат – абзац – відступ – спеціальний – перший рядок, абзац – відступ –
спеціальний – перший рядок)
IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ (1 хв)
V. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, ЦІЛЕЙ, ЗАВДАНЬ УРОКУ
Під час вивчення теми «Текстовий процесор» ви навчилися створювати
текстовий документ, вводити текст, форматувати його, виконувати різні
операції з цілим текстом та його фрагментами, а також ілюструвати та вставляти
схеми і діаграми.
А от уявіть собі, що мама, знаючи, що ви вивчили дану тему, попросила
Вас попередньо переглянути документ, щоб дізнатися, як він виглядатиме на
сторінці після друку. Як же це можна зробити? Запитання, на яке після уроку ви
зможете дати відповідь. Також сьогодні ви навчитеся здійснювати пошук
потрібної інформації в довідковій системі текстового процесора.
Відкрийте зошити і запишіть число та тему нашого уроку «Довідкова
система текстового процесора. Попередній перегляд, текстового документа та
його друк»
VI. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ УЧНЯМИ НОВОГО
МАТЕРІАЛУ (15 хв)
Пояснення вчителя з елементами демонстрування.
Використання довідкової системи
Для одержання відомостей щодо роботи з текстовим процесором MS
Word можна скористатися довідковою системою цієї програми, для відкриття
якої потрібно натиснути клавішу F1 або вибрати на Стрічці кнопку Довідка:
Microsoft Office Word. Після цього відкриється діалогове вікно Довідка Word.
Послідовність дій: Office → Друкування → Попередній перегляд.
Знайти потрібні дані в довідковій системі можна двома способами:
o За ключовими словами
Ключові слова — це слова, які стисло характеризують зміст тексту і за
якими може здійснюватися пошук потрібної інформації.
Наприклад, якщо вам потрібно знайти в Довідці відомості про те, як
встановити в текстовому документі дзеркальні поля, то ключовими словами буде
словосполучення дзеркальні поля. Для пошуку відомостей про видалення
номерів сторінок у текстовому документі можна ввести ключові слова —
видалення номерів сторінок.
Отож алгоритм пошуку за ключовим словом буде наступним:
1. Ввести в поле ключове слово (фразу), яка вас цікавить
2. Вибрати кнопку ПОШУК
3.Переглянути наданий перелік посилань
4. Вибрати потрібну статтю для ознайомлення
Алгоритм пошуку за вмістом довідкової системи виглядатиме так:
o За вмістом довідкової системи
1. Вибрати у змісті ДОВІДКИ потрібний розділ
2. Ознайомитися зі списком статей вибраного розділу
3. Вибрати потрібну статю для ознайомлення
Після ознайомлення з наданими відомостями вікно Довідки потрібно
закрити.
І повертаючись до нашого завдання, яке ви отримали від мами, давайте
спробуємо з використанням довідки отримати відомості про те, як можна
попередньо переглянути документ. Пошук будемо здійснювати за ключовими
словами. А якими вони можуть бути, давайте подумаємо… Правильно - попередній
перегляд.
Переглядаючи документ у режимі Попередній перегляд, користувач може
з’ясувати, чи вдало розміщено текст, чи правильним є розбиття тексту на
сторінки тощо. Якщо при цьому з'ясується, що потрібно зробити незначне
редагування документа, то його можна виконати безпосередньо в режимі
попереднього перегляду (це можливо, якщо позначка прапорця Збільшення в
групі Попередній перегляд відсутня). Для більш складного редагування краще
повернутися в звичайний режим роботи з документом, закривши вікно
Попередній перегляд вибором кнопки Закрити вікно
Після того як зовнішній вигляд документа було з’ясовано та всі необхідні
зміни внесено, документ можна друкувати. А тепер підніміть руку, хто можливо
дома пробував вже друкувати якісь текстові документи на принтері. Яким чином
ви це робили?
Правильно. Після того як зовнішній вигляд документа було з'ясовано і всі
необхідні зміни внесено, документ можна друкувати.
Для друку однієї копії всього документа з властивостями, які встановлені
за умовчанням, достатньо виконати команду Office → Друкування → Швидке
друкування. Друкування документів виконується у фоновому режимі. Це дає
змогу продовжити роботу на комп'ютері практично одразу після відправлення
документа на друкування.
Якщо потрібно вибрати принтер, надрукувати кілька копій документа,
кілька сторінок, змінити якість друку тощо), то необхідно виконати Office →
Друкування → Друкування.
У відкритому діалоговому вікні Друкування встановити потрібні значення
параметрів друкування та натиснути кнопку ОК.
VII. УСВІДОМЛЕННЯ, УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ
НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ (13 хв)
РЕЛАКСАЦІЯ
(під керівництвом вчителя)
Практичне завдання
1. Відкрийте текстовий документ «твори», який знаходиться на робочому
столі в папці «Завдання_6клас».
2. Визначте та запишіть у зошит назву документа, кількість сторінок у
документі, розмір полів сторінок, розміщення нумерації сторінок, орієнтацію
сторінок.
3. Встановіть розмір сторінки — А4, орієнтація — книжна, розмір полів:
верхнє, нижнє, праве — 1,5 см, ліве — 2,5 см.
4. Викличте Довідку, використовуючи відповідну кнопку або за
допомогою клавіші F1.
5. Опрацюйте розділи довідки Номери сторінок (Вставляння номерів
сторінок та Видалення номерів сторінок).
6. Видаліть нумерацію сторінок у документі.
7. Встановіть нумерацію сторінок унизу сторінки по центру.
8. Перегляньте документ за допомогою «Попереднього перегляду»
9. Вставте малюнок украинци.jpg, що знаходиться в папці
«Завдання_6клас».
9. Збережіть документ у власній папці з тим самим ім'ям.
Додаткове завдання
VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ (2 хв)
Всім: Опрацювати відповідний параграф підручника.
Бажаючим: лотерея. (Учні по одному з мішечка витягують назву
текстового редактора/процесора/видавничої с-ми, про яку їм слід буде
розказати на наступному уроці.)
Підготувати повідомлення на тему:
«Я хочу розповісти про…(текстовий редактор, текстовий процесор,
видавничу систему)».Notepad, WordPad, Блокнот, OpenOffice.org Writer,
LibreOffice Writer, Apple iWork Pages, Microsoft Publisher.
Вказати назву, компанію, яка розробила програму, її можливості,
інтерфейс, переваги й недоліки
IX. Підсумки уроку. Рефлексія (2хв)
Продовжити речення: (речення в дітей надруковані)
1. Під час уроку я...
дізнався...
зрозумів...
навчився...
2. На уроках найкраще в мене виходило...
4. Я мав труднощі з...
5. Я хотів би ще дізнатися про...
X. ОЦІНЮВАННЯ РОБОТИ УЧНІВ (1 хв)
Кожен з вас сьогодні отримав оцінку, яка дорівнює кількості правильних
відповідей за завдання «зіпсована записка». Оголошую оцінки. Також досить
активними сьогодні на уроці були:… Всім дякую. Молодці. До побачення.

More Related Content

What's hot

Informatika pivkind ctandart
Informatika pivkind ctandartInformatika pivkind ctandart
Informatika pivkind ctandart
marunasorokina
 
10 клас. Урок 1.Підготовка документа до друку.
10 клас. Урок 1.Підготовка документа до друку.10 клас. Урок 1.Підготовка документа до друку.
10 клас. Урок 1.Підготовка документа до друку.
StAlKeRoV
 
урок 13 8 klas
урок 13 8 klasурок 13 8 klas
урок 13 8 klas
Allamucolaivna
 
л п №4
л п №4л п №4
л п №4
marunasorokina
 
л п №5
л п №5л п №5
л п №5
marunasorokina
 
Урок №12 8 клас
Урок №12 8 класУрок №12 8 клас
Урок №12 8 клас
Nikolay Shaygorodskiy
 
Презентація:Операційна система
Презентація:Операційна системаПрезентація:Операційна система
Презентація:Операційна система
sveta7940
 

What's hot (10)

Informatika pivkind ctandart
Informatika pivkind ctandartInformatika pivkind ctandart
Informatika pivkind ctandart
 
лп9
лп9лп9
лп9
 
10 клас. Урок 1.Підготовка документа до друку.
10 клас. Урок 1.Підготовка документа до друку.10 клас. Урок 1.Підготовка документа до друку.
10 клас. Урок 1.Підготовка документа до друку.
 
урок 13 8 klas
урок 13 8 klasурок 13 8 klas
урок 13 8 klas
 
л п №4
л п №4л п №4
л п №4
 
л п №5
л п №5л п №5
л п №5
 
Rozdil1 1 1
Rozdil1 1 1Rozdil1 1 1
Rozdil1 1 1
 
Урок №12 8 клас
Урок №12 8 класУрок №12 8 клас
Урок №12 8 клас
 
10t les32 word
10t les32 word10t les32 word
10t les32 word
 
Презентація:Операційна система
Презентація:Операційна системаПрезентація:Операційна система
Презентація:Операційна система
 

Similar to дов сист видк_урок

10 информ ривкинд_лысенко_станд_2010_рус
10 информ ривкинд_лысенко_станд_2010_рус10 информ ривкинд_лысенко_станд_2010_рус
10 информ ривкинд_лысенко_станд_2010_рус
Aira_Roo
 
10
1010
10
klas10
 
10 in r_stan
10 in r_stan10 in r_stan
10 in r_stan
Ekaterina Gulya
 
10 in r_stan
10 in r_stan10 in r_stan
10 in r_stan
UA1011
 
Informatyka stand 10klas_ryvkind
Informatyka stand 10klas_ryvkindInformatyka stand 10klas_ryvkind
Informatyka stand 10klas_ryvkind
Lentiy22
 
Інформатика 10 клас (рівень стандарту). Ривкінд Й.Я.
Інформатика 10 клас (рівень стандарту). Ривкінд Й.Я.Інформатика 10 клас (рівень стандарту). Ривкінд Й.Я.
Інформатика 10 клас (рівень стандарту). Ривкінд Й.Я.
Nikolay Shaygorodskiy
 
Підручник з інформатики для 10 класу. Ривкінд Й.Я
Підручник з інформатики для 10 класу. Ривкінд Й.ЯПідручник з інформатики для 10 класу. Ривкінд Й.Я
Підручник з інформатики для 10 класу. Ривкінд Й.Я
VsimPPT
 
Informatyka stand-10-klas-ryvkind
Informatyka stand-10-klas-ryvkindInformatyka stand-10-klas-ryvkind
Informatyka stand-10-klas-ryvkind
kreidaros1
 
вам6мі5
вам6мі5вам6мі5
вам6мі5
Sergii Perun
 
10 in r_stan
10 in r_stan10 in r_stan
10 in r_stan
Ekaterina Gulya
 
план конспект відкритий урок
план конспект відкритий урокплан конспект відкритий урок
план конспект відкритий урок
Мельник Наталія Володимирівна
 
урок!!!!
урок!!!!урок!!!!
відкрите2
відкрите2відкрите2
відкрите2
Olena Pyzaenko
 
86 10_
86  10_86  10_
4 клас урок 10 як форматувати текст
4 клас урок 10 як форматувати текст  4 клас урок 10 як форматувати текст
4 клас урок 10 як форматувати текст
Сокальська ЗШ І-ІІІ ступенів №2
 
19
1919
6 клас 21 урок. Форматування сторінок текстового документа та його друк. Дові...
6 клас 21 урок. Форматування сторінок текстового документа та його друк. Дові...6 клас 21 урок. Форматування сторінок текстового документа та його друк. Дові...
6 клас 21 урок. Форматування сторінок текстового документа та його друк. Дові...
StAlKeRoV
 
20
2020

Similar to дов сист видк_урок (20)

10 информ ривкинд_лысенко_станд_2010_рус
10 информ ривкинд_лысенко_станд_2010_рус10 информ ривкинд_лысенко_станд_2010_рус
10 информ ривкинд_лысенко_станд_2010_рус
 
10
1010
10
 
10 in r_stan
10 in r_stan10 in r_stan
10 in r_stan
 
10 in r_stan
10 in r_stan10 in r_stan
10 in r_stan
 
Informatyka stand 10klas_ryvkind
Informatyka stand 10klas_ryvkindInformatyka stand 10klas_ryvkind
Informatyka stand 10klas_ryvkind
 
Інформатика 10 клас (рівень стандарту). Ривкінд Й.Я.
Інформатика 10 клас (рівень стандарту). Ривкінд Й.Я.Інформатика 10 клас (рівень стандарту). Ривкінд Й.Я.
Інформатика 10 клас (рівень стандарту). Ривкінд Й.Я.
 
Підручник з інформатики для 10 класу. Ривкінд Й.Я
Підручник з інформатики для 10 класу. Ривкінд Й.ЯПідручник з інформатики для 10 класу. Ривкінд Й.Я
Підручник з інформатики для 10 класу. Ривкінд Й.Я
 
Informatyka stand-10-klas-ryvkind
Informatyka stand-10-klas-ryvkindInformatyka stand-10-klas-ryvkind
Informatyka stand-10-klas-ryvkind
 
вам6мі5
вам6мі5вам6мі5
вам6мі5
 
10 in r_stan
10 in r_stan10 in r_stan
10 in r_stan
 
л п №4
л п №4л п №4
л п №4
 
план конспект відкритий урок
план конспект відкритий урокплан конспект відкритий урок
план конспект відкритий урок
 
урок!!!!
урок!!!!урок!!!!
урок!!!!
 
відкрите2
відкрите2відкрите2
відкрите2
 
86 10_
86  10_86  10_
86 10_
 
4 клас урок 10 як форматувати текст
4 клас урок 10 як форматувати текст  4 клас урок 10 як форматувати текст
4 клас урок 10 як форматувати текст
 
відкрите
відкритевідкрите
відкрите
 
19
1919
19
 
6 клас 21 урок. Форматування сторінок текстового документа та його друк. Дові...
6 клас 21 урок. Форматування сторінок текстового документа та його друк. Дові...6 клас 21 урок. Форматування сторінок текстового документа та його друк. Дові...
6 клас 21 урок. Форматування сторінок текстового документа та його друк. Дові...
 
20
2020
20
 

More from Liliya_Zbarovska

урок
урокурок
темаурок5
темаурок5темаурок5
темаурок5
Liliya_Zbarovska
 
презентаціяпрезентація
презентаціяпрезентаціяпрезентаціяпрезентація
презентаціяпрезентація
Liliya_Zbarovska
 
відкритий урок
відкритий уроквідкритий урок
відкритий урок
Liliya_Zbarovska
 
презентацияPptlesson
презентацияPptlessonпрезентацияPptlesson
презентацияPptlesson
Liliya_Zbarovska
 
презентация1.pptlesson
презентация1.pptlessonпрезентация1.pptlesson
презентация1.pptlesson
Liliya_Zbarovska
 
About me
About meAbout me
узагальнюючі 8 клас
узагальнюючі 8 класузагальнюючі 8 клас
узагальнюючі 8 клас
Liliya_Zbarovska
 
вчені хіміки україни
вчені хіміки українивчені хіміки україни
вчені хіміки україни
Liliya_Zbarovska
 
Дидактичні ігри в початкових класах
Дидактичні ігри в початкових класахДидактичні ігри в початкових класах
Дидактичні ігри в початкових класах
Liliya_Zbarovska
 
розробка
розробкарозробка
розробка
Liliya_Zbarovska
 
педярмарка физкульт федорчук
педярмарка физкульт федорчукпедярмарка физкульт федорчук
педярмарка физкульт федорчук
Liliya_Zbarovska
 
управлінський проект соболик т.а. (1)
управлінський проект соболик т.а. (1)управлінський проект соболик т.а. (1)
управлінський проект соболик т.а. (1)
Liliya_Zbarovska
 
тв гр
тв  гртв  гр
тв гр
Liliya_Zbarovska
 
івчук казка а5
івчук казка а5івчук казка а5
івчук казка а5
Liliya_Zbarovska
 
брошура
брошураброшура
брошура
Liliya_Zbarovska
 
досвид 2015
досвид 2015досвид 2015
досвид 2015
Liliya_Zbarovska
 
презент диовид збаровська_2015
презент диовид збаровська_2015презент диовид збаровська_2015
презент диовид збаровська_2015
Liliya_Zbarovska
 
книжкою уроки трудового
книжкою уроки трудовогокнижкою уроки трудового
книжкою уроки трудового
Liliya_Zbarovska
 

More from Liliya_Zbarovska (20)

урок
урокурок
урок
 
темаурок5
темаурок5темаурок5
темаурок5
 
презентаціяпрезентація
презентаціяпрезентаціяпрезентаціяпрезентація
презентаціяпрезентація
 
відкритий урок
відкритий уроквідкритий урок
відкритий урок
 
презентацияPptlesson
презентацияPptlessonпрезентацияPptlesson
презентацияPptlesson
 
презентация1.pptlesson
презентация1.pptlessonпрезентация1.pptlesson
презентация1.pptlesson
 
About me
About meAbout me
About me
 
узагальнюючі 8 клас
узагальнюючі 8 класузагальнюючі 8 клас
узагальнюючі 8 клас
 
вчені хіміки україни
вчені хіміки українивчені хіміки україни
вчені хіміки україни
 
Дидактичні ігри в початкових класах
Дидактичні ігри в початкових класахДидактичні ігри в початкових класах
Дидактичні ігри в початкових класах
 
розробка
розробкарозробка
розробка
 
педярмарка физкульт федорчук
педярмарка физкульт федорчукпедярмарка физкульт федорчук
педярмарка физкульт федорчук
 
курсова
курсовакурсова
курсова
 
управлінський проект соболик т.а. (1)
управлінський проект соболик т.а. (1)управлінський проект соболик т.а. (1)
управлінський проект соболик т.а. (1)
 
тв гр
тв  гртв  гр
тв гр
 
івчук казка а5
івчук казка а5івчук казка а5
івчук казка а5
 
брошура
брошураброшура
брошура
 
досвид 2015
досвид 2015досвид 2015
досвид 2015
 
презент диовид збаровська_2015
презент диовид збаровська_2015презент диовид збаровська_2015
презент диовид збаровська_2015
 
книжкою уроки трудового
книжкою уроки трудовогокнижкою уроки трудового
книжкою уроки трудового
 

Recently uploaded

LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
Репетитор Історія України
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
ssuser7541ef1
 
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
Olga Kudriavtseva
 
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdfГлавлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
olaola5673
 
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdfОснови_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
olaola5673
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
tetiana1958
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
estet13
 

Recently uploaded (10)

LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
 
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
 
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdfГлавлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
 
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdfОснови_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
 

дов сист видк_урок

  • 1. Тема: Довідкова система текстового процесора. Попередній перегляд, текстового документа та його друк. Мета: навчальна: сформувати поняття ключового слова; формувати вміння здійснювати пошук потрібної інформації в довідковій системі текстового процесора; розвивальна: розвивати логічне мислення, навички роботи з текстовим документом; виховна: виховувати в учнів інформаційну культуру, активність, уміння самостійно здобувати знання. Тип уроку: комбінований. Обладнання: комп'ютери, підручники, інструктивні картки, картки із завданнями, файл-заготовка для практичного завдання. Хід уроку. I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП (3 хв) Урок хотілося б розпочати з такої притчі. Якось у парку зустрілися молодий юнак та старець. Юнак сказав старцю: «Ти багато читаєш, подорожуєш, спілкуєшся з розумними людьми, але все ж маєш багато сумнівів. Чому?» Старець взяв палицю, на яку опирався під час ходьби і намалював нею на піску два кола – одне більше, інше менше, і сказав для юнака. «Дивись – ось це твої знання – показав мале коло, а це мої, показав більше, а все інше – невідоме, сумнівне». Я сподіваюсь, що наша співпраця сьогодні на уроці збільшить Ваше коло знань і зменшить сумніви. А для цього я прошу вас бути максимально уважними і активними. Повторення правил ТБ відео. II. ВІДТВОРЕННЯ І КОРИГУВАННЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (8 хв) Гра «Зіпсована записка» (робота з картками) (взаємоперевірка) Вставте пропущені слова із запропонованого переліку. 1. Набрати текст у текстовий документ означає ... текст з клавіатури. (Ввести, відформатувати, скопіювати) 2. Виправлення помилок, вилучення зайвих слів і речень, внесення додаткових слів, речень і абзаців — це ... текстового документа. (Копіювання, редагування, форматування)
  • 2. 3. Текст в абзаці можна розташувати зліва, справа, ... . (За висотою, за шириною, за довжиною, по центру) 4. Форматування текстового документа полягає у ... . (Оформленні шрифтів, встановленні абзаців, внесенні додаткових слів). 5. Копіювання фрагментів тексту можна здійснити, використовуючи наступні групи клавіш… (Ctrl+H, Ctrl+C, Ctrl+R, Ctrl+V). 6. Для перевірки правопису слід скористатися наступними командами… (рецензування - правопис і граматика, розсилки – правопис і граматика) 7. Найбільш поширеним форматом сторінки вважається… (А2, А3, А4, А5). 8. Для пошуку та заміни фрагментів тексту слід скористатися наступними командами…(основне – пошук – заміна, вставлення – пошук – заміна фрагментів) 9. Для вставки тих символів у текст, яких немає на клавіатурі слід скористатися командами…(основне – вставлення символів, вставлення - символ) 10. Орієнтація сторінки може бути… (книжкова, альбомна, фотоальбомна, книжково-альбомна) 11. Для встановлення абзацного відступу на сторінці слід скористатися… (формат – абзац – відступ – спеціальний – перший рядок, абзац – відступ – спеціальний – перший рядок) IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ (1 хв) V. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, ЦІЛЕЙ, ЗАВДАНЬ УРОКУ Під час вивчення теми «Текстовий процесор» ви навчилися створювати текстовий документ, вводити текст, форматувати його, виконувати різні операції з цілим текстом та його фрагментами, а також ілюструвати та вставляти схеми і діаграми. А от уявіть собі, що мама, знаючи, що ви вивчили дану тему, попросила Вас попередньо переглянути документ, щоб дізнатися, як він виглядатиме на сторінці після друку. Як же це можна зробити? Запитання, на яке після уроку ви зможете дати відповідь. Також сьогодні ви навчитеся здійснювати пошук потрібної інформації в довідковій системі текстового процесора.
  • 3. Відкрийте зошити і запишіть число та тему нашого уроку «Довідкова система текстового процесора. Попередній перегляд, текстового документа та його друк» VI. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ УЧНЯМИ НОВОГО МАТЕРІАЛУ (15 хв) Пояснення вчителя з елементами демонстрування. Використання довідкової системи Для одержання відомостей щодо роботи з текстовим процесором MS Word можна скористатися довідковою системою цієї програми, для відкриття якої потрібно натиснути клавішу F1 або вибрати на Стрічці кнопку Довідка: Microsoft Office Word. Після цього відкриється діалогове вікно Довідка Word. Послідовність дій: Office → Друкування → Попередній перегляд. Знайти потрібні дані в довідковій системі можна двома способами: o За ключовими словами Ключові слова — це слова, які стисло характеризують зміст тексту і за якими може здійснюватися пошук потрібної інформації. Наприклад, якщо вам потрібно знайти в Довідці відомості про те, як встановити в текстовому документі дзеркальні поля, то ключовими словами буде словосполучення дзеркальні поля. Для пошуку відомостей про видалення номерів сторінок у текстовому документі можна ввести ключові слова — видалення номерів сторінок. Отож алгоритм пошуку за ключовим словом буде наступним: 1. Ввести в поле ключове слово (фразу), яка вас цікавить 2. Вибрати кнопку ПОШУК 3.Переглянути наданий перелік посилань 4. Вибрати потрібну статтю для ознайомлення Алгоритм пошуку за вмістом довідкової системи виглядатиме так: o За вмістом довідкової системи 1. Вибрати у змісті ДОВІДКИ потрібний розділ 2. Ознайомитися зі списком статей вибраного розділу 3. Вибрати потрібну статю для ознайомлення
  • 4. Після ознайомлення з наданими відомостями вікно Довідки потрібно закрити. І повертаючись до нашого завдання, яке ви отримали від мами, давайте спробуємо з використанням довідки отримати відомості про те, як можна попередньо переглянути документ. Пошук будемо здійснювати за ключовими словами. А якими вони можуть бути, давайте подумаємо… Правильно - попередній перегляд. Переглядаючи документ у режимі Попередній перегляд, користувач може з’ясувати, чи вдало розміщено текст, чи правильним є розбиття тексту на сторінки тощо. Якщо при цьому з'ясується, що потрібно зробити незначне редагування документа, то його можна виконати безпосередньо в режимі попереднього перегляду (це можливо, якщо позначка прапорця Збільшення в групі Попередній перегляд відсутня). Для більш складного редагування краще повернутися в звичайний режим роботи з документом, закривши вікно Попередній перегляд вибором кнопки Закрити вікно Після того як зовнішній вигляд документа було з’ясовано та всі необхідні зміни внесено, документ можна друкувати. А тепер підніміть руку, хто можливо дома пробував вже друкувати якісь текстові документи на принтері. Яким чином ви це робили? Правильно. Після того як зовнішній вигляд документа було з'ясовано і всі необхідні зміни внесено, документ можна друкувати. Для друку однієї копії всього документа з властивостями, які встановлені за умовчанням, достатньо виконати команду Office → Друкування → Швидке друкування. Друкування документів виконується у фоновому режимі. Це дає змогу продовжити роботу на комп'ютері практично одразу після відправлення документа на друкування. Якщо потрібно вибрати принтер, надрукувати кілька копій документа, кілька сторінок, змінити якість друку тощо), то необхідно виконати Office → Друкування → Друкування.
  • 5. У відкритому діалоговому вікні Друкування встановити потрібні значення параметрів друкування та натиснути кнопку ОК. VII. УСВІДОМЛЕННЯ, УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ (13 хв) РЕЛАКСАЦІЯ (під керівництвом вчителя) Практичне завдання 1. Відкрийте текстовий документ «твори», який знаходиться на робочому столі в папці «Завдання_6клас». 2. Визначте та запишіть у зошит назву документа, кількість сторінок у документі, розмір полів сторінок, розміщення нумерації сторінок, орієнтацію сторінок. 3. Встановіть розмір сторінки — А4, орієнтація — книжна, розмір полів: верхнє, нижнє, праве — 1,5 см, ліве — 2,5 см. 4. Викличте Довідку, використовуючи відповідну кнопку або за допомогою клавіші F1. 5. Опрацюйте розділи довідки Номери сторінок (Вставляння номерів сторінок та Видалення номерів сторінок). 6. Видаліть нумерацію сторінок у документі. 7. Встановіть нумерацію сторінок унизу сторінки по центру. 8. Перегляньте документ за допомогою «Попереднього перегляду» 9. Вставте малюнок украинци.jpg, що знаходиться в папці «Завдання_6клас».
  • 6. 9. Збережіть документ у власній папці з тим самим ім'ям. Додаткове завдання VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ (2 хв) Всім: Опрацювати відповідний параграф підручника. Бажаючим: лотерея. (Учні по одному з мішечка витягують назву текстового редактора/процесора/видавничої с-ми, про яку їм слід буде розказати на наступному уроці.) Підготувати повідомлення на тему: «Я хочу розповісти про…(текстовий редактор, текстовий процесор, видавничу систему)».Notepad, WordPad, Блокнот, OpenOffice.org Writer, LibreOffice Writer, Apple iWork Pages, Microsoft Publisher. Вказати назву, компанію, яка розробила програму, її можливості, інтерфейс, переваги й недоліки IX. Підсумки уроку. Рефлексія (2хв) Продовжити речення: (речення в дітей надруковані) 1. Під час уроку я... дізнався... зрозумів... навчився... 2. На уроках найкраще в мене виходило... 4. Я мав труднощі з... 5. Я хотів би ще дізнатися про... X. ОЦІНЮВАННЯ РОБОТИ УЧНІВ (1 хв)
  • 7. Кожен з вас сьогодні отримав оцінку, яка дорівнює кількості правильних відповідей за завдання «зіпсована записка». Оголошую оцінки. Також досить активними сьогодні на уроці були:… Всім дякую. Молодці. До побачення.