SlideShare a Scribd company logo
План-конспект
уроку фізики в 10 класі
тема:

Вчитель фізики КЗО «СЗШ № 91» ДМР
Діденко Світлана Олександрівна
Тема: Вологість повітря. Вимірювання вологості повітря.
Мета:
1. Дати поняття вологості повітря, поняття точки роси; навчити розрізняти
насичену і ненасичену пари, познайомити учнів з приладами для
вимірювання вологості та принципом їх дії, навчити визначати відносну
вологість повітря за допомогою психрометра; показати вплив вологості
повітря на життя і здоров’я людини, а також важливість підтримання
оптимальної вологості в різних сферах діяльності людини.
2. Розвивати вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки та
застосовувати отриманні знання для розв’язування практичних завдань.
3. Виховувати вміння учнів працювати колективно і самостійно, інтерес до
фізики. Формувати життєві компетентності учнів : соціальні - аналіз
результатів спостережень, вміння толерантно доводити свою точку зору;
інформаційні - використання комп’ютерних технологій для пошуку
інформації; комунікативні; саморозвитку та самоосвіти.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Обладнання: психрометр, побутовий універсальний прилад із вбудованим
гігрометром, психрометричні таблиці, мультимедійний проектор,
мультимедійна презентація до уроку, відеофрагменти, роздатковий матеріал.
Хід уроку.
1. Організаційний момент. (1 хв.)
Знайомство з аудиторією; об’єднання в групи (за кольором крапельки, яку
отримують при вході).
Добрий день, любі друзі! Комусь фізика здається важкою, комусь – нудною, комусь
– непотрібною. Сподіваюсь, що сьогоднішня зустріч переконає присутніх у
протилежному: Фізика – це цікаво і потрібно.
Вітаю всіх, хто в доброму настрої, хоче працювати, намагається знайти позитивні
моменти в спілкуванні, адже від

того настрою, з яким ви будете працювати,

залежать ваші успіхи. Сподіваюсь, що мої очікування від нашої спільної праці
будуть виправдані, , і ви обов’язково знайдете свою родзинку на цьому уроці.
Успіхів вам!
2. Актуалізація опорних знань. (7 хв.)
Інтерактивна вправа «Мікрофон».
Гра «Сніговий ком»: групи отримують роздатковий матеріал, заповнюють
виділену колонку – терміни, вимірювальні прилади, одиниці вимірювання з
теми «Основи МКТ». Потім озвучують написане з коментарями (означення).
(Додаток 1)
3. Мотивація навчальної діяльності. (3 хв.)
Виконайте, будь-ласка, вправу «дешифрувальник» (цифри в слові

відповідають

певним кнопкам мобільних телефонів), та назвіть речовину.
2

абвг

5

4

мноп

5

ийкл

2

мноп

4

абвг

6

6

ійкл

9

рсту

рсту

ьюя

Це слово - Вологість
Запишіть тему уроку в зошитах:
Вологість повітря. Вимірювання вологості.
Проблемне питання: Атмосферний тиск, температура і вологість – головні
метрологічні індикатори середовища життя людини. Багато людей, дивлячись
прогноз погоди, звертає увагу лише на температуру повітря і наявність опадів.
Але, для сучасної людини, яка прагне створити зручне і комфортне середовище
існування, піклується про своє здоров’я та здоров’я близьких, необхідно вміти
визначати і контролювати такі параметри, як температура і відносна вологість
повітря. Чому саме і як це робити – ми зараз дізнаємось.
4. Вивчення нового матеріалу (10 хв.).
Учні працюють за опорними конспектами. (додаток 2) та таблицями (додаток
3); також має місце робота з підручником. Потім по групах розкривають
окремі поняття теми (з корекцією, допомогою вчителя) за планом:
• Пароутворення і конденсація
• Насичена і ненасичена пара. Точка роси.
• Поняття абсолютної і відносної вологості повітря.
• Знайомство з будовою та принципом дії приладів для вимірювання
відносної вологості повітря, психрометричною таблицею та таблицею
густини і тиску насиченої водяної пари ( учні отримали ксерокопії
таблиць № 1 « Психрометрична таблиця» та №2 «Густина і тиск
насиченої пари»).
5. Рухлива хвилинка (1 хв.).
Показати пантомімою (під музику) рух молекул в твердому тілі, рідині, газі;
випаровування.
6. Первісне застосування отриманих знань на практиці (10 хв.) (пробні
вправи)
Робота в групах:
Розв’язання розрахункових задач. (додаток 3)
Учні розв’язують задачі самостійно, користуючись опорним конспектом
та картками-підказками, потім оформлюють розв’язки на дошці.
7. Узагальнення матеріалу (5 хв.).
• Вплив вологості повітря на діяльність і здоров’я людини
(відеофрагмент).
• Методи регулювання вологості: перегляд відеофрагменту
«Зволожувачі повітря»

8. Самостійна робота (5 хв.)
(тестування з самооцінюванням) – додаток 4.

9. Підведення підсумків уроку. (1 хв.)
10.Домашнє завдання (1 хв.): Вивчити опорний конспект, опрацювати
відповідний матеріал за підручником.
Повторити властивості рідин і газів.
Розв’язати задачу № 1: Надвечір на березі річки сухий термометр
психрометра показав 200С, а вологий 160С. За якої температури вранці може
утворитися туман?
Індивідуально: Задача № 2: Під час роботи відносна вологість повітря в
майстерні при 15 0С становить 50%. До якої мінімальної позначки може
знижуватись в ній вночі температура, щоб на металевих предметах не
конденсувалася пара?
11. І, нарешті, «родзинка» нашого уроку! (Учні відкривають контейнери, в яких
– родзинки).
Вчитель: Це й є родзинка нашого уроку. Більшого я вам не обіцяла.
Є одне маленьке питання: куди «зникла» енергія сонячного світла під час
сушіння винограду для одержання родзинки?
Відповідь: пішла на випаровування вологи й біологічні процеси.

12. Враження від уроку. (1 хв.)
Учні наклеюють на папір, розміщений на дошці, жести

або
Відповідь: пішла на випаровування вологи й біологічні процеси.

12. Враження від уроку. (1 хв.)
Учні наклеюють на папір, розміщений на дошці, жести

або

More Related Content

Similar to Конспект урок року діденко с.о.

засідання мо вчителів математики фізики та інформатики 13 01 2016
засідання мо вчителів математики фізики та інформатики 13 01 2016засідання мо вчителів математики фізики та інформатики 13 01 2016
засідання мо вчителів математики фізики та інформатики 13 01 2016
orestznak
 
Розв"язування задач на обчислення сили струму, напруги та опору
Розв"язування задач на обчислення сили струму, напруги та опоруРозв"язування задач на обчислення сили струму, напруги та опору
Розв"язування задач на обчислення сили струму, напруги та опору
sveta7940
 
Інтерактивні технологІї навчання
Інтерактивні технологІї  навчанняІнтерактивні технологІї  навчання
Інтерактивні технологІї навчання
Наталья Полищук
 
гавядова н.г.
гавядова н.г.гавядова н.г.
гавядова н.г.sharikdp
 
план вивчення теми
план вивчення темиплан вивчення теми
план вивчення теми24111962t
 
конспект уроку "Густина"
конспект уроку "Густина"конспект уроку "Густина"
конспект уроку "Густина"
voykivskiy
 
Конспекти уроків
Конспекти уроківКонспекти уроків
Конспекти уроків
Nila Luchkova
 
природознавство 2 клас
природознавство 2 класприродознавство 2 клас
природознавство 2 клас
Cshkilniy
 
урок 1
урок 1урок 1
урок 1
School5uman
 
10 клас урок № 60 будова і функції рослинних тканин, їх здатність до регенер...
10 клас урок № 60 будова і функції рослинних тканин,  їх здатність до регенер...10 клас урок № 60 будова і функції рослинних тканин,  їх здатність до регенер...
10 клас урок № 60 будова і функції рослинних тканин, їх здатність до регенер...
Методичний кабінет
 
активні та інтерактивні прийоми навчання
активні та інтерактивні прийоми навчанняактивні та інтерактивні прийоми навчання
активні та інтерактивні прийоми навчання
SvetlanaLyashenko
 
Урок фізики,9кл.Дворніченко н.г.
Урок фізики,9кл.Дворніченко н.г.Урок фізики,9кл.Дворніченко н.г.
Урок фізики,9кл.Дворніченко н.г.
ninel vita
 
технологічна карта (1).doc
технологічна карта (1).docтехнологічна карта (1).doc
технологічна карта (1).doc
Репетитор Історія України
 
Plan
PlanPlan
Plan
andrijbug
 
Конпект уроку (1).pdf
Конпект уроку (1).pdfКонпект уроку (1).pdf
Конпект уроку (1).pdf
Репетитор Історія України
 
Fizyka 10-klas-barjakhtar-2018
Fizyka 10-klas-barjakhtar-2018Fizyka 10-klas-barjakhtar-2018
Fizyka 10-klas-barjakhtar-2018
kreidaros1
 
Fizika barjakhtar 10_2018
Fizika barjakhtar 10_2018Fizika barjakhtar 10_2018
Fizika barjakhtar 10_2018
ssuserf458f8
 

Similar to Конспект урок року діденко с.о. (20)

засідання мо вчителів математики фізики та інформатики 13 01 2016
засідання мо вчителів математики фізики та інформатики 13 01 2016засідання мо вчителів математики фізики та інформатики 13 01 2016
засідання мо вчителів математики фізики та інформатики 13 01 2016
 
6 клас
6 клас6 клас
6 клас
 
Розв"язування задач на обчислення сили струму, напруги та опору
Розв"язування задач на обчислення сили струму, напруги та опоруРозв"язування задач на обчислення сили струму, напруги та опору
Розв"язування задач на обчислення сили струму, напруги та опору
 
Інтерактивні технологІї навчання
Інтерактивні технологІї  навчанняІнтерактивні технологІї  навчання
Інтерактивні технологІї навчання
 
гавядова н.г.
гавядова н.г.гавядова н.г.
гавядова н.г.
 
план вивчення теми
план вивчення темиплан вивчення теми
план вивчення теми
 
конспект уроку "Густина"
конспект уроку "Густина"конспект уроку "Густина"
конспект уроку "Густина"
 
Конспекти уроків
Конспекти уроківКонспекти уроків
Конспекти уроків
 
природознавство 2 клас
природознавство 2 класприродознавство 2 клас
природознавство 2 клас
 
урок 1
урок 1урок 1
урок 1
 
10 клас урок № 60 будова і функції рослинних тканин, їх здатність до регенер...
10 клас урок № 60 будова і функції рослинних тканин,  їх здатність до регенер...10 клас урок № 60 будова і функції рослинних тканин,  їх здатність до регенер...
10 клас урок № 60 будова і функції рослинних тканин, їх здатність до регенер...
 
активні та інтерактивні прийоми навчання
активні та інтерактивні прийоми навчанняактивні та інтерактивні прийоми навчання
активні та інтерактивні прийоми навчання
 
36
3636
36
 
Урок фізики,9кл.Дворніченко н.г.
Урок фізики,9кл.Дворніченко н.г.Урок фізики,9кл.Дворніченко н.г.
Урок фізики,9кл.Дворніченко н.г.
 
презентація досвіду
презентація досвідупрезентація досвіду
презентація досвіду
 
технологічна карта (1).doc
технологічна карта (1).docтехнологічна карта (1).doc
технологічна карта (1).doc
 
Plan
PlanPlan
Plan
 
Конпект уроку (1).pdf
Конпект уроку (1).pdfКонпект уроку (1).pdf
Конпект уроку (1).pdf
 
Fizyka 10-klas-barjakhtar-2018
Fizyka 10-klas-barjakhtar-2018Fizyka 10-klas-barjakhtar-2018
Fizyka 10-klas-barjakhtar-2018
 
Fizika barjakhtar 10_2018
Fizika barjakhtar 10_2018Fizika barjakhtar 10_2018
Fizika barjakhtar 10_2018
 

More from Sergey Mischenko

презентация1
презентация1презентация1
презентация1
Sergey Mischenko
 
сзш №91 план заходів на зимових канікулах 2016 2017н.р
сзш №91 план заходів  на зимових канікулах 2016 2017н.рсзш №91 план заходів  на зимових канікулах 2016 2017н.р
сзш №91 план заходів на зимових канікулах 2016 2017н.р
Sergey Mischenko
 
презентация1
 презентация1 презентация1
презентация1
Sergey Mischenko
 
презентация1
 презентация1 презентация1
презентация1
Sergey Mischenko
 
на подіумі юнь, краса, гармонія 2015
 на подіумі юнь, краса, гармонія 2015 на подіумі юнь, краса, гармонія 2015
на подіумі юнь, краса, гармонія 2015
Sergey Mischenko
 
урок № 5.технічні проблеми теплопостачання
 урок № 5.технічні проблеми  теплопостачання урок № 5.технічні проблеми  теплопостачання
урок № 5.технічні проблеми теплопостачання
Sergey Mischenko
 
урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
 урок№1.енергопостачання,енергозбереження. урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
Sergey Mischenko
 
заходи щодо реалізації обласної та міської програм з екологічного виховання
 заходи щодо реалізації обласної та міської програм з екологічного виховання заходи щодо реалізації обласної та міської програм з екологічного виховання
заходи щодо реалізації обласної та міської програм з екологічного виховання
Sergey Mischenko
 
мониторинг 1 семестр
 мониторинг 1 семестр мониторинг 1 семестр
мониторинг 1 семестр
Sergey Mischenko
 
урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
 урок№1.енергопостачання,енергозбереження. урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
Sergey Mischenko
 
навчання реєстраторів 2015
навчання реєстраторів 2015навчання реєстраторів 2015
навчання реєстраторів 2015
Sergey Mischenko
 

More from Sergey Mischenko (20)

Ptahi ukraїni
Ptahi ukraїniPtahi ukraїni
Ptahi ukraїni
 
Ptahi ukraїni
Ptahi ukraїniPtahi ukraїni
Ptahi ukraїni
 
презентация1
презентация1презентация1
презентация1
 
сзш №91 план заходів на зимових канікулах 2016 2017н.р
сзш №91 план заходів  на зимових канікулах 2016 2017н.рсзш №91 план заходів  на зимових канікулах 2016 2017н.р
сзш №91 план заходів на зимових канікулах 2016 2017н.р
 
презентация1
 презентация1 презентация1
презентация1
 
презентация1
 презентация1 презентация1
презентация1
 
додаток 2
 додаток 2 додаток 2
додаток 2
 
додаток 1
 додаток 1 додаток 1
додаток 1
 
додаток 3
 додаток 3 додаток 3
додаток 3
 
на подіумі юнь, краса, гармонія 2015
 на подіумі юнь, краса, гармонія 2015 на подіумі юнь, краса, гармонія 2015
на подіумі юнь, краса, гармонія 2015
 
урок № 5.технічні проблеми теплопостачання
 урок № 5.технічні проблеми  теплопостачання урок № 5.технічні проблеми  теплопостачання
урок № 5.технічні проблеми теплопостачання
 
урок №4
 урок №4 урок №4
урок №4
 
1 9 614
 1 9 614 1 9 614
1 9 614
 
урок №3
 урок №3  урок №3
урок №3
 
урок №2
 урок  №2 урок  №2
урок №2
 
урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
 урок№1.енергопостачання,енергозбереження. урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
 
заходи щодо реалізації обласної та міської програм з екологічного виховання
 заходи щодо реалізації обласної та міської програм з екологічного виховання заходи щодо реалізації обласної та міської програм з екологічного виховання
заходи щодо реалізації обласної та міської програм з екологічного виховання
 
мониторинг 1 семестр
 мониторинг 1 семестр мониторинг 1 семестр
мониторинг 1 семестр
 
урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
 урок№1.енергопостачання,енергозбереження. урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
 
навчання реєстраторів 2015
навчання реєстраторів 2015навчання реєстраторів 2015
навчання реєстраторів 2015
 

Recently uploaded

KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdfГлавлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
olaola5673
 
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdfОснови_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
olaola5673
 
педрада 2024 травень 2педрада 2024 травень .pptx
педрада 2024 травень 2педрада 2024 травень .pptxпедрада 2024 травень 2педрада 2024 травень .pptx
педрада 2024 травень 2педрада 2024 травень .pptx
home
 
Наказ про зарахування 1 класу 2024 2025.pdf
Наказ про зарахування 1 класу 2024 2025.pdfНаказ про зарахування 1 класу 2024 2025.pdf
Наказ про зарахування 1 класу 2024 2025.pdf
Ostap Vuschna
 
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptx
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptxПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptx
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptx
ssuserd1824d
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
tetiana1958
 
звіт 2023-2024 32024 32024 32024 32024 3.pptx
звіт 2023-2024 32024 32024 32024 32024 3.pptxзвіт 2023-2024 32024 32024 32024 32024 3.pptx
звіт 2023-2024 32024 32024 32024 32024 3.pptx
home
 
Управлінські процеси закладу освіти.pptx
Управлінські процеси закладу освіти.pptxУправлінські процеси закладу освіти.pptx
Управлінські процеси закладу освіти.pptx
ssuserce4e97
 
zvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptx
zvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptxzvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptx
zvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptx
sadochok
 
Практика студентів на складі одягу H&M у Польщі
Практика студентів на складі одягу H&M у ПольщіПрактика студентів на складі одягу H&M у Польщі
Практика студентів на складі одягу H&M у Польщі
tetiana1958
 
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
Olga Kudriavtseva
 
Portfolio2024 .pdf
Portfolio2024                       .pdfPortfolio2024                       .pdf
Portfolio2024 .pdf
home
 

Recently uploaded (14)

KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
 
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdfГлавлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
 
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdfОснови_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
 
педрада 2024 травень 2педрада 2024 травень .pptx
педрада 2024 травень 2педрада 2024 травень .pptxпедрада 2024 травень 2педрада 2024 травень .pptx
педрада 2024 травень 2педрада 2024 травень .pptx
 
Наказ про зарахування 1 класу 2024 2025.pdf
Наказ про зарахування 1 класу 2024 2025.pdfНаказ про зарахування 1 класу 2024 2025.pdf
Наказ про зарахування 1 класу 2024 2025.pdf
 
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptx
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptxПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptx
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptx
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
 
звіт 2023-2024 32024 32024 32024 32024 3.pptx
звіт 2023-2024 32024 32024 32024 32024 3.pptxзвіт 2023-2024 32024 32024 32024 32024 3.pptx
звіт 2023-2024 32024 32024 32024 32024 3.pptx
 
Управлінські процеси закладу освіти.pptx
Управлінські процеси закладу освіти.pptxУправлінські процеси закладу освіти.pptx
Управлінські процеси закладу освіти.pptx
 
zvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptx
zvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptxzvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptx
zvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptx
 
Практика студентів на складі одягу H&M у Польщі
Практика студентів на складі одягу H&M у ПольщіПрактика студентів на складі одягу H&M у Польщі
Практика студентів на складі одягу H&M у Польщі
 
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
 
Portfolio2024 .pdf
Portfolio2024                       .pdfPortfolio2024                       .pdf
Portfolio2024 .pdf
 

Конспект урок року діденко с.о.

  • 1. План-конспект уроку фізики в 10 класі тема: Вчитель фізики КЗО «СЗШ № 91» ДМР Діденко Світлана Олександрівна
  • 2. Тема: Вологість повітря. Вимірювання вологості повітря. Мета: 1. Дати поняття вологості повітря, поняття точки роси; навчити розрізняти насичену і ненасичену пари, познайомити учнів з приладами для вимірювання вологості та принципом їх дії, навчити визначати відносну вологість повітря за допомогою психрометра; показати вплив вологості повітря на життя і здоров’я людини, а також важливість підтримання оптимальної вологості в різних сферах діяльності людини. 2. Розвивати вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки та застосовувати отриманні знання для розв’язування практичних завдань. 3. Виховувати вміння учнів працювати колективно і самостійно, інтерес до фізики. Формувати життєві компетентності учнів : соціальні - аналіз результатів спостережень, вміння толерантно доводити свою точку зору; інформаційні - використання комп’ютерних технологій для пошуку інформації; комунікативні; саморозвитку та самоосвіти. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. Обладнання: психрометр, побутовий універсальний прилад із вбудованим гігрометром, психрометричні таблиці, мультимедійний проектор, мультимедійна презентація до уроку, відеофрагменти, роздатковий матеріал. Хід уроку. 1. Організаційний момент. (1 хв.) Знайомство з аудиторією; об’єднання в групи (за кольором крапельки, яку отримують при вході). Добрий день, любі друзі! Комусь фізика здається важкою, комусь – нудною, комусь – непотрібною. Сподіваюсь, що сьогоднішня зустріч переконає присутніх у протилежному: Фізика – це цікаво і потрібно.
  • 3. Вітаю всіх, хто в доброму настрої, хоче працювати, намагається знайти позитивні моменти в спілкуванні, адже від того настрою, з яким ви будете працювати, залежать ваші успіхи. Сподіваюсь, що мої очікування від нашої спільної праці будуть виправдані, , і ви обов’язково знайдете свою родзинку на цьому уроці. Успіхів вам! 2. Актуалізація опорних знань. (7 хв.) Інтерактивна вправа «Мікрофон». Гра «Сніговий ком»: групи отримують роздатковий матеріал, заповнюють виділену колонку – терміни, вимірювальні прилади, одиниці вимірювання з теми «Основи МКТ». Потім озвучують написане з коментарями (означення). (Додаток 1) 3. Мотивація навчальної діяльності. (3 хв.) Виконайте, будь-ласка, вправу «дешифрувальник» (цифри в слові відповідають певним кнопкам мобільних телефонів), та назвіть речовину. 2 абвг 5 4 мноп 5 ийкл 2 мноп 4 абвг 6 6 ійкл 9 рсту рсту ьюя Це слово - Вологість Запишіть тему уроку в зошитах: Вологість повітря. Вимірювання вологості. Проблемне питання: Атмосферний тиск, температура і вологість – головні метрологічні індикатори середовища життя людини. Багато людей, дивлячись прогноз погоди, звертає увагу лише на температуру повітря і наявність опадів. Але, для сучасної людини, яка прагне створити зручне і комфортне середовище існування, піклується про своє здоров’я та здоров’я близьких, необхідно вміти
  • 4. визначати і контролювати такі параметри, як температура і відносна вологість повітря. Чому саме і як це робити – ми зараз дізнаємось. 4. Вивчення нового матеріалу (10 хв.). Учні працюють за опорними конспектами. (додаток 2) та таблицями (додаток 3); також має місце робота з підручником. Потім по групах розкривають окремі поняття теми (з корекцією, допомогою вчителя) за планом: • Пароутворення і конденсація • Насичена і ненасичена пара. Точка роси. • Поняття абсолютної і відносної вологості повітря. • Знайомство з будовою та принципом дії приладів для вимірювання відносної вологості повітря, психрометричною таблицею та таблицею густини і тиску насиченої водяної пари ( учні отримали ксерокопії таблиць № 1 « Психрометрична таблиця» та №2 «Густина і тиск насиченої пари»). 5. Рухлива хвилинка (1 хв.). Показати пантомімою (під музику) рух молекул в твердому тілі, рідині, газі; випаровування. 6. Первісне застосування отриманих знань на практиці (10 хв.) (пробні вправи) Робота в групах: Розв’язання розрахункових задач. (додаток 3) Учні розв’язують задачі самостійно, користуючись опорним конспектом та картками-підказками, потім оформлюють розв’язки на дошці. 7. Узагальнення матеріалу (5 хв.).
  • 5. • Вплив вологості повітря на діяльність і здоров’я людини (відеофрагмент). • Методи регулювання вологості: перегляд відеофрагменту «Зволожувачі повітря» 8. Самостійна робота (5 хв.) (тестування з самооцінюванням) – додаток 4. 9. Підведення підсумків уроку. (1 хв.) 10.Домашнє завдання (1 хв.): Вивчити опорний конспект, опрацювати відповідний матеріал за підручником. Повторити властивості рідин і газів. Розв’язати задачу № 1: Надвечір на березі річки сухий термометр психрометра показав 200С, а вологий 160С. За якої температури вранці може утворитися туман? Індивідуально: Задача № 2: Під час роботи відносна вологість повітря в майстерні при 15 0С становить 50%. До якої мінімальної позначки може знижуватись в ній вночі температура, щоб на металевих предметах не конденсувалася пара? 11. І, нарешті, «родзинка» нашого уроку! (Учні відкривають контейнери, в яких – родзинки). Вчитель: Це й є родзинка нашого уроку. Більшого я вам не обіцяла. Є одне маленьке питання: куди «зникла» енергія сонячного світла під час сушіння винограду для одержання родзинки?
  • 6. Відповідь: пішла на випаровування вологи й біологічні процеси. 12. Враження від уроку. (1 хв.) Учні наклеюють на папір, розміщений на дошці, жести або
  • 7. Відповідь: пішла на випаровування вологи й біологічні процеси. 12. Враження від уроку. (1 хв.) Учні наклеюють на папір, розміщений на дошці, жести або