Josep Bargalló, Marta Badia i Gerard Elies: "Els castellers. Guia didàctica", Santa Tecla a les escoles, 4, Ajuntament de Tarragona, Tarragona, 2007, 72 pp. Dibuixos d’Hugo Prades.
(Segona versió: juliol 2015) Recull i recopilació de recursos i materials didàctics sobre el fet casteller: material imprès, web 2.0, maletes pedagògiques, contes infantils i juvenils, aplicacions, documentals en DVD i programes de TVC
Josep Bargalló, Marta Badia i Gerard Elies: "Els castellers. Guia didàctica", Santa Tecla a les escoles, 4, Ajuntament de Tarragona, Tarragona, 2007, 72 pp. Dibuixos d’Hugo Prades.
(Segona versió: juliol 2015) Recull i recopilació de recursos i materials didàctics sobre el fet casteller: material imprès, web 2.0, maletes pedagògiques, contes infantils i juvenils, aplicacions, documentals en DVD i programes de TVC
Material de treball de l'equip de Valors del Grup de Treball "Els castells a l'escola" (ICE URV, curs 13-14), amb la inclusió de tres propostes de projectes
Recull i recopilació de recursos i materials didàctics sobre el fet casteller: material imprès, web 2.0, maletes pedagògiques, contes infantils i juvenils, aplicacions, documentals en DVD i programes de TVC (Segona versió: juliol 2015)
Material de treball de l'equip de Valors del Grup de Treball "Els castells a l'escola" (ICE URV, curs 13-14), amb la inclusió de tres propostes de projectes
Recull i recopilació de recursos i materials didàctics sobre el fet casteller: material imprès, web 2.0, maletes pedagògiques, contes infantils i juvenils, aplicacions, documentals en DVD i programes de TVC (Segona versió: juliol 2015)
Material per a un curs sobre disseny i avaluació d'activitats competencials per a secundària i batxillerat. Amb activitats d'exemple i anàlisi de seqüències i pràctica reflexiva
Viceverba_appdelmes_0624_joc per aprendre verbs llatinsDaniel Fernández
Vice Verba és una aplicació educativa dissenyada per ajudar els estudiants de llatí a aprendre i practicar verbs llatins d'una manera interactiva i entretinguda.
1. ANNEX - 2: FITXA DE CATALOGACIÓ I AVALUACIÓ DE BONES
PRÀCTIQUES
FITXA DE CATALOGACIÓ I AVALUACIÓ DE BONES PRÀCTIQUES
Professor (que identifica la bona pràctica):
Centre:
Context educatiu (característiques físiques i socioeconòmiques de la zona)
-
TÍTOL DE L’ACTIVITAT:
Nivell educatiu i curs:
Assignatura:
Nombre d’alumnes:
Característiques generals:
- nivell mig de coneixements i competències
- estils cognitius
- actituds, interès
- nivell de multiculturalitat a l'aula
- hàbits de treball grupal
- nivell d'usuari multimèdia
Observacions particulars:
-
-
Objectius d’aprenentatge (generals, reforç, recuperació, ampliació...) Explicitar-los:
-
-
-
Continguts que es tractaran (fets/conceptes, procediments, actituds) Explicitar-los:
-
-
-
-
Temporalització (temps en el que es desenvolupa, sessions):
Entorn de treball (classe, aula informàtica...):
Agrupament dels alumnes (individual, parelles...):
Recursos que s’utilitzen:
-
-
Professorat implicat:
2. Descripció de l’activitat que han de realitzar els estudiants (què, com, quan):
-
-
-
-
-
Rol del professorat durant l’activitat:
-
-
-
Criteris, instruments i tècniques d’avaluació:
-
-
-
AVALUACIÓ CONTEXTUAL DE L’ACTIVITAT REALITZADA
Resultats generals obtinguts (positius i negatius):
-
-
Observacions particulars (sobre alguns alumnes):
-
L’activitat ha agradat als alumnes?
-
Els alumnes creuen que han après?
-
Avantatges que ha comportat l’ús de les TIC:
-
-
Canvis que el professorat farà en la activitat la propera vegada:
-
-
Font: MEMÒRIA: RECERCA ACCIÓ PER A LA INNOVACIÓ EDUCATIVA
EN 14 CENTRES DOCENTS D'ALTA DOTACIÓ TECNOLÒGICA
curs 2006-2007. Recerca realitzada per un equip d’investigadors del GRUP
DIM-UAB sota la direcció del Dr. Pere Marquès amb el suport d’Epson
http://dewey.uab.es/pmarques/dim/recercatic/recercaepson2.HTM