2. - 2 -
Тема циклу: Їжа. У супермаркеті. Фрукти та овочі.
Мета: автоматизувати лексику тем.Продовжувативправляти дітей у моно-
логічному та діалогічному мовленні під час використання різнома-
нітних граматичних структур. Удосконалюватинавички аудіювання,
говоріння під час різноманітних видів діяльності творчого спрямува-
ння. Закріпити правильну вимову англійських звуків [p], [w], [ɵ].
Розвиватимовленнєві навички, фонетичний слух, довільне запам’я-
товування, слухову та зоровуувагу, кмітливість, наочно-образне
мислення, вміння працювати в групах. Cтимулювати комунікативно-
пізнавальну активність, бажання розмовлятина англійській мові.
Виховувати культуру спілкування, доброзичливість, старанність,
повагу та інтерес до іншомовних країн.
Обладнання: мультимедійна презентація, картинки до дидактичної гри«Хто що
любить їсти?»,магнітна дошка, пластмасові чи фетрові муляжі овочів,
фруктів, продуктів харчування, напоїв та інші атрибути до сюжетно-
рольової гри “Усупермаркеті”, м’яч, іграшковий мікрофон, чорна
скринька, холодильник, солодкийстіл для дітей, подарункові
пакетики з магнітами – Мinnie на згадку про візит до Мишки, вірш –
доповідка «Фрукти».
3. - 3 -
Хід заняття:
Вступна частина
Привітання й повідомлення:
- Добрийдень мої любі! Hello!
Ласкаво прошу до моєї оселі. Welcome!
Як ви вже зрозуміли я - Міні. I am a Мouse.
- Дуже рада, що ви до мене завітали. Адже давненько мені не приходилося
приймати гостей. Навіть забула, що треба робити…
- Може пограємо у гру?
Фонетична зарядка - дидактична гра з м’ячем “Гаряча картопля”
- Let’s train our lips and tongues. Let’s play game “Hot potato”
Зкук [p]: plum, potato, apricot, pepper, apple, parrot, pet.
Звук [w]: winter, wind, wave, wet, one, warm, wild, wake.
Звук [ð]: mother, father, brother, weather, grandfather.
- А зараз пригощу Вас чимось смачненьким…
Чи любите ви фрукти? Тоді розкажіть, який ваш улюблений фрукт..
Інтерв’ю з мікрофоном «What is your favorite fruit?»
- What is your favorite fruit?
- I like a … (banana, kiwi fruit, orange, apricot, plum, apple, pear, mandarin)
- Ну а зараз з’ясуємо, чивмієте ви відрізнити їстівні та неїстівні предмети.
Дидактична гра “Їстивне - неїстивне”
Педагог називає слова. Діти потирають животики і промовляють «Yummy!» після
кожного слова, якщо озвучений предмет їстівний. Якщо ж ні – діти кривляться,
роблять відштовхуючий жест рукою та промовляють «Yuck!».
Наприклад: house, grandmother, salad, soup, block, bread, snowman, juice, milk,
horse, car, mashed potato, candy, cake, teddy bear, doll, brother, ice-
cream, fish, puzzle, salt, chocolate, winter.
- Ой, які ви молодці, усе мабуть знаєте… (звук повідомлення)
- А це ще що? What is it? Та це ж мої друзі! These are my friends.
Вони надіслали мені голосовіповідомлення. Messeges. Бажаєте їх прослухати?
Розгляд презентації,
робота на фланелеграфі – дидактична гра «Хто що любить їсти?»
- Well done, it is great. Чудово. Ну, тоді час смачненько попоїсти….(Мишказаглядає
в холодильник.)
- Оh, my fridge is empty.
Діти, мій холодильникпорожній, що ж мені робити, чим вас пригощати буду?
Що робити, не підкажете? (Версії дітей.)
- Let’s go to the supermarket. Ходімо до магазину. А чи вмієте ви робитипокупки?
Чи знаєте як треба там себе поводити?Зараз я це перевірю, чи справдіви ввічливі
та кмітливі…. Are you ready?
Сюжетно-рольова гра «У супермаркеті»
Примірний діалог між продавцем та дітьми:
4. - 4 -
- Good morning.
- Good morning.
- Come in. Welcome. What do you need to buy?
- Give me …(cheese, ice-cream, fish, kiwi fruit …)
- Anything else?
- No (Yes).
- Take it.
- Thank you.
- Not at all.
- Good bye!
- Good bye!
- А тепер час поспішати додомута готувати солодкийстіл…
- Які ж важкі наші покупки, давайте трішки пограємось та відпочинемо.
Малорухлива гра «Nick and Andy»
- Let’s play game. Please, make a circle.
Діти стають у коло. Обирається лічилкою ведучий.
Діти взявшись за руки йдуть по колу і промовляють слова:
Nick and Andy,
Sugar and candy.
Ведучий: Stop! I say … (go, jump, sleep, clap, sing - дає розпорядження дітям)
Діти повинні правильно виконати озвучені команди.
- Я вже дізналась, що ви дуже любите фрукти, тому вирішила вас пригостити
ними, але перед тим як сядемо до столу, хочу ще дізнатись, чи багато фруктів ви
знаєте? (Діти мають додати останнє слово римуючих рядків.)
Вірш – доповідка «Фрукти»
Дівчинка, курчава Мері,
В садку зірвала вишню cherry.
Кошик подарувала нам,
Ну а в ньому слива plum.
Для маленького Івана
Мері приготувала banana.
Попаде комусь у рот
Абрикос, це- apricot.
Є у Мері сестра Міа,
Любить грушу вона pear.
Пахне смачно цитрус поруч-
Апельсин, англійський orange.
А в куточку є ще фрукт
Волохатий kiwi-fruit.
Ми вчимо про фрукти тему,
Лимон кислий буде lemon.
Чи цікаво Вам, що я приховала від Вас у цій коробочці?Спробуйтевідгадати…
5. - 5 -
Дидактична гра «Що в коробці чарівній?»
Навідні речення, які можуть використовуватисядітьми під час своїхзапитань:
- Is it fruit? / Is it vegetable? Це фрукт? / Це овоч?
- Is it big? / Is it small? Він великий? / Він маленький?
- Is it green (red, blue, yellow, orange)? Він зелений (червоний, синій …)?
Якщо у дитини є вже здогадка, він озвучує
Відповідь: It is a …
- You are very clever children. Які ж ви розумнідітки.
Now, sit at the table, eat with pleasure, please.
(Мишка саджає дітей за стіл прогощає ласощами та фруктовими десертами, соком.)
- Час прощатись, чисподобалосявам у мене? Тодідо скорої зустрічі. Хочу на
прощання вручити вам ці подаруночкина згадку(Мінні роздає подарункові
пакетики з магнітиками із її зображенням.).
Good bye. See you later.