SlideShare a Scribd company logo
Знам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів
Урок української мови
2клас
Тема. ДОБИРАННЯ ЗАГОЛОВКІВ.
ВПРАВЛЯННЯ У СТИСЛОМУ ПЕРЕКАЗУВАННІ ТЕКСТУ
Підготувала Олійник В. І.
вчитель початкових класів
спеціаліст вищої категорії
2015р.
Урок української мови 2клас (Слайд 1)
Тема. ДОБИРАННЯ ЗАГОЛОВКІВ. ВПРАВЛЯННЯ У СТИСЛОМУ
ПЕРЕКАЗУВАННІ ТЕКСТУ
Мета: навчати учнів добирати заголовки до текстів, встановлювати їхню
відповідність змісту того чи іншого тексту; розвивати усне мовлення, вміння
будувати зв'язні висловлювання; виховувати бережливе ставлення до книжок.
Корегувати уміння добирати заголовок до тексту.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання (с. 80-81, вправа208) (Слайд 2)
— Який заголовок обрали до тексту?
— Поясніть значення слова ґроно. Вимовте звуки у цьому слові.
— Замініть слово ґроно близькими за значенням словами. (Кетяг, китиця)
2. Повторення правил постави під час письма. Дата. (Слайд 3, 4)
3. Робота над деформованим текстом (Слайд 5)
— Запишіть речення так, щоб вийшов текст. Доберіть до нього заголовок.
Подули сильні вітри.
Золотим килимом укрило воно землю.
Прийшла золота осінь.
Облетіло листя з дерев.
4.Тест. Доповни речення. (Слайд 6)
1) Зв'язані за змістом речення утворюють ....
а) слова; б) речення в) текст.
2) До тексту можна дібрати ....
а) речення; б) слова; в) заголовок.
Взаємоперевірка.
III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. (Слайд 7)
ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми повправляємося у добиранні заголовків до текстів.
Заголовок повинен відповідати змісту тексту. Прочитавши заголовок, людина
має зрозуміти, про що йтиметься.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота над загадкою (Слайд 8)
• Не кущ, а з листочками,
Не сорочка, а зшита.
Не людина, а всіх научає. (Книжка)
2. Бесіда за вправою 210(с. 81)
— Які книги ви любите читати?
— Де вдома ви зберігаєте книжки?
— Які правила поводження з книгою ви пам’ятаєте?
3. Каліграфічна хвилинка (Слайд 9)
К Кк ккк кн га ни книга
Любіть і бережіть книгу.
— Запишіть назви улюблених книжок.
Фізкультпауза.
4. Виконання вправи 209 (с. 80) (Слайд 10)
— Доведіть, що це текст.
— Розкажіть, про яку лікарню йдеться в тексті.
— Із завдання 3 доберіть заголовок до тексту. Поясніть свій вибір. (Усі заголовки
не зовсім зрозумілі, окрім третього.)
5. Робота з картками: прочитайте текст, доберіть заголовок. Запишіть у
зошити. Перевірте.
Фізкультхвилинка (Слайд 11)
5. Виконання вправи 211 (с.87). Вправляння у стислому переказуванні
тексту (Слайд 12)
— Прочитайте текст.
— Що означає слово бібліотека?
— Коротко розкажіть, про що йдеться в тексті.
— Доберіть заголовок.
— Закінчіть речення та запишіть його в зошити.
Слова у ній, їх ужито в тексті замість слів . . . . . . . (бібліотека, книги).
6. Ознайомлення з правилом зв'язку речень у тексті (с 81)
— Чому потрібно уникати повторень одного й того самого слова у тексті?
V. ЗАКРІПЛЕННЯ ТА УСВІДОМЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота в групах (Слайд 13)
— Прочитайте текст.
— Доберіть заголовок з поданих варіантів.
— Обґрунтуйте свою відповідь.
………………
1) Уже осінь. Білочка готується до зими. Цілий день вона носить жолуді, горіхи.
Сушить і складає їх у своєму дуплі. З такими запасами не страшно звірятку
взимку.
а) Білочка. б) Осінь. в) Осінні клопоти. г) Скоро зима.
………………….
2) Заєць — дика тварина. Шубка у нього влітку сіренька, а взимку біленька. Має
звірок довгі вуха і трохи розкосі очі. Передні лапки у нього короткі, а задні довгі.
Ця тваринка дуже полохлива. Лякається і тікає від будь-якого шелесту.
а) Зайчик. б) Літо. в) Вухань. г) Дика тварина.
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ (Слайд 14)
— Чи сподобалося вам добирати заголовки до текстів?
— Де зберігаються книги у нашій школі?
Гра «Дізнайся про зміст казки».
— Я буду називати вам назви казок, які ви, можливо, ще не читали, а ви
спробуйте відгадати, про що може йтися в цій казці.
( «Як чоловік та ведмідь хазяйнували», «Зимівля звірів », «Як миша віддячила
левові»).
— Чи помітили ви, як заголовок пов’язаний зі змістом тексту? (Заголовок
повинен відповідати змісту. Прочитавши заголовок, можна зрозуміти, про що
йтиметься в тексті).
Оцініть свою роботу, підніміть червоного кольору сигнальну картку, якщо ви
все зрозуміли, зелену – якщо не все вдалося, як хотілося.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ (Слайд 15)
С. 81, вправа 212.

More Related Content

What's hot

корінь слова укр. мова 2 кл.
корінь слова укр. мова 2 кл.корінь слова укр. мова 2 кл.
корінь слова укр. мова 2 кл.
Сокальська ЗШ І-ІІІ ступенів №2
 
Узагальнення знань про слова що означають назви предмета
Узагальнення знань про слова що означають назви предмета Узагальнення знань про слова що означають назви предмета
Узагальнення знань про слова що означають назви предмета
Semenuk
 
Українська мова. Тестові завдання. 4 клас
Українська мова. Тестові завдання. 4 класУкраїнська мова. Тестові завдання. 4 клас
Українська мова. Тестові завдання. 4 клас
Ковпитська ЗОШ
 
Ukrajinska mova-2-klas-ostapenko-2019-1
Ukrajinska mova-2-klas-ostapenko-2019-1Ukrajinska mova-2-klas-ostapenko-2019-1
Ukrajinska mova-2-klas-ostapenko-2019-1
kreidaros1
 
Буква Ь
Буква ЬБуква Ь
Написання префіксів пре , при-, прі-
Написання префіксів пре , при-, прі-Написання префіксів пре , при-, прі-
Написання префіксів пре , при-, прі-
milona14
 
Творчі завдання з української мови для 4 класу
Творчі завдання з української мови для 4 класуТворчі завдання з української мови для 4 класу
Творчі завдання з української мови для 4 класу
Ковпитська ЗОШ
 
навчання грамоти є
навчання грамоти єнавчання грамоти є
навчання грамоти є
iruska_38
 
будова слова
будова словабудова слова
будова слова
Tamara-nvk
 
2 um p_2019
2 um p_20192 um p_2019
2 um p_2019
4book
 
Урок-презентация к учебнику 3 класса Н. Басай по теме "Herbst".
Урок-презентация к учебнику 3 класса Н. Басай по теме "Herbst".Урок-презентация к учебнику 3 класса Н. Басай по теме "Herbst".
Урок-презентация к учебнику 3 класса Н. Басай по теме "Herbst".
Yulia Bolshakova
 
2 um vash_2019_1
2 um vash_2019_12 um vash_2019_1
2 um vash_2019_1
4book
 
СПР з кількома підрядними
СПР з кількома підряднимиСПР з кількома підрядними
СПР з кількома підрядними
Svitlana ZHyvolup
 
Ukrajinska mova-2-klas-varzacka-2019-1
Ukrajinska mova-2-klas-varzacka-2019-1Ukrajinska mova-2-klas-varzacka-2019-1
Ukrajinska mova-2-klas-varzacka-2019-1
kreidaros1
 
Ознаки зими
Ознаки зимиОзнаки зими
Ознаки зими
Semenuk
 
3 um var_2020-1
3 um var_2020-13 um var_2020-1
3 um var_2020-1
4book
 
Переказуємо детально. Складання твору за серією малюнків
Переказуємо детально. Складання твору за серією малюнківПереказуємо детально. Складання твору за серією малюнків
Переказуємо детально. Складання твору за серією малюнків
Ковпитська ЗОШ
 

What's hot (20)

корінь слова укр. мова 2 кл.
корінь слова укр. мова 2 кл.корінь слова укр. мова 2 кл.
корінь слова укр. мова 2 кл.
 
Узагальнення знань про слова що означають назви предмета
Узагальнення знань про слова що означають назви предмета Узагальнення знань про слова що означають назви предмета
Узагальнення знань про слова що означають назви предмета
 
92
9292
92
 
Українська мова. Тестові завдання. 4 клас
Українська мова. Тестові завдання. 4 класУкраїнська мова. Тестові завдання. 4 клас
Українська мова. Тестові завдання. 4 клас
 
Ukrajinska mova-2-klas-ostapenko-2019-1
Ukrajinska mova-2-klas-ostapenko-2019-1Ukrajinska mova-2-klas-ostapenko-2019-1
Ukrajinska mova-2-klas-ostapenko-2019-1
 
Буква Ь
Буква ЬБуква Ь
Буква Ь
 
Написання префіксів пре , при-, прі-
Написання префіксів пре , при-, прі-Написання префіксів пре , при-, прі-
Написання префіксів пре , при-, прі-
 
Творчі завдання з української мови для 4 класу
Творчі завдання з української мови для 4 класуТворчі завдання з української мови для 4 класу
Творчі завдання з української мови для 4 класу
 
навчання грамоти є
навчання грамоти єнавчання грамоти є
навчання грамоти є
 
будова слова
будова словабудова слова
будова слова
 
2 um p_2019
2 um p_20192 um p_2019
2 um p_2019
 
Урок-презентация к учебнику 3 класса Н. Басай по теме "Herbst".
Урок-презентация к учебнику 3 класса Н. Басай по теме "Herbst".Урок-презентация к учебнику 3 класса Н. Басай по теме "Herbst".
Урок-презентация к учебнику 3 класса Н. Басай по теме "Herbst".
 
2 um vash_2019_1
2 um vash_2019_12 um vash_2019_1
2 um vash_2019_1
 
СПР з кількома підрядними
СПР з кількома підряднимиСПР з кількома підрядними
СПР з кількома підрядними
 
Ukrajinska mova-2-klas-varzacka-2019-1
Ukrajinska mova-2-klas-varzacka-2019-1Ukrajinska mova-2-klas-varzacka-2019-1
Ukrajinska mova-2-klas-varzacka-2019-1
 
95
9595
95
 
Ознаки зими
Ознаки зимиОзнаки зими
Ознаки зими
 
3 um var_2020-1
3 um var_2020-13 um var_2020-1
3 um var_2020-1
 
Переказуємо детально. Складання твору за серією малюнків
Переказуємо детально. Складання твору за серією малюнківПереказуємо детально. Складання твору за серією малюнків
Переказуємо детально. Складання твору за серією малюнків
 
94
9494
94
 

Similar to Урок 53 української мови у 2 класі "Добирання заголовків"

Урок 9
Урок 9Урок 9
1
11
Підручник Українська мова та читання" для 2 класу (авт. Ганна Остапенко)
Підручник Українська мова та читання" для 2 класу (авт. Ганна Остапенко)Підручник Українська мова та читання" для 2 класу (авт. Ганна Остапенко)
Підручник Українська мова та читання" для 2 класу (авт. Ганна Остапенко)
Ulyana_M
 
система уроків
система уроківсистема уроків
система уроків
Cshkilniy
 
Урок 8
Урок 8Урок 8
укр (автосохраненный)
укр (автосохраненный)укр (автосохраненный)
укр (автосохраненный)
innapol
 
урок слова назви предметів
урок слова   назви предметівурок слова   назви предметів
урок слова назви предметів
Катерина Янчук
 
урок слова назви предметів
урок слова   назви предметівурок слова   назви предметів
урок слова назви предметів
Катерина Янчук
 
рзм. складання тексту опису
рзм.  складання тексту описурзм.  складання тексту опису
рзм. складання тексту опису
Olesea_Moldovan
 
Дидактичні матеріали з української мови для учнів 10 класу
Дидактичні матеріали з української мови для  учнів 10 класуДидактичні матеріали з української мови для  учнів 10 класу
Дидактичні матеріали з української мови для учнів 10 класу
Сергій Ільчишин
 
Урок-прислівник
Урок-прислівникУрок-прислівник
Урок-прислівник
270479
 
урок укр.мови. 2
урок укр.мови. 2урок укр.мови. 2
урок укр.мови. 2
Cshkilniy
 
4 klas-ukrayinska-mova-varzatska-2021-1
4 klas-ukrayinska-mova-varzatska-2021-14 klas-ukrayinska-mova-varzatska-2021-1
4 klas-ukrayinska-mova-varzatska-2021-1
cgf gfgfg
 
Поміркуємо разом. Складання тексту - міркування
Поміркуємо разом. Складання тексту - міркуванняПоміркуємо разом. Складання тексту - міркування
Поміркуємо разом. Складання тексту - міркування
Ковпитська ЗОШ
 
Ukrajinska mova-3-klas-varzatska-2020-1
Ukrajinska mova-3-klas-varzatska-2020-1Ukrajinska mova-3-klas-varzatska-2020-1
Ukrajinska mova-3-klas-varzatska-2020-1
kreidaros1
 
покинуте кошеня Сухомлинський
покинуте кошеня Сухомлинськийпокинуте кошеня Сухомлинський
покинуте кошеня Сухомлинський
Людмила Шведенко
 
1
11
узагальнюючі слова при очр
узагальнюючі слова при очрузагальнюючі слова при очр
узагальнюючі слова при очр
premiya2015
 
3764 урок читання 2 клас
3764 урок читання 2 клас3764 урок читання 2 клас
3764 урок читання 2 класAndrey Goroshko
 

Similar to Урок 53 української мови у 2 класі "Добирання заголовків" (20)

Урок 9
Урок 9Урок 9
Урок 9
 
1
11
1
 
Підручник Українська мова та читання" для 2 класу (авт. Ганна Остапенко)
Підручник Українська мова та читання" для 2 класу (авт. Ганна Остапенко)Підручник Українська мова та читання" для 2 класу (авт. Ганна Остапенко)
Підручник Українська мова та читання" для 2 класу (авт. Ганна Остапенко)
 
система уроків
система уроківсистема уроків
система уроків
 
Урок 8
Урок 8Урок 8
Урок 8
 
укр (автосохраненный)
укр (автосохраненный)укр (автосохраненный)
укр (автосохраненный)
 
урок слова назви предметів
урок слова   назви предметівурок слова   назви предметів
урок слова назви предметів
 
урок слова назви предметів
урок слова   назви предметівурок слова   назви предметів
урок слова назви предметів
 
рзм. складання тексту опису
рзм.  складання тексту описурзм.  складання тексту опису
рзм. складання тексту опису
 
Дидактичні матеріали з української мови для учнів 10 класу
Дидактичні матеріали з української мови для  учнів 10 класуДидактичні матеріали з української мови для  учнів 10 класу
Дидактичні матеріали з української мови для учнів 10 класу
 
Урок-прислівник
Урок-прислівникУрок-прислівник
Урок-прислівник
 
урок укр.мови. 2
урок укр.мови. 2урок укр.мови. 2
урок укр.мови. 2
 
4 klas-ukrayinska-mova-varzatska-2021-1
4 klas-ukrayinska-mova-varzatska-2021-14 klas-ukrayinska-mova-varzatska-2021-1
4 klas-ukrayinska-mova-varzatska-2021-1
 
Поміркуємо разом. Складання тексту - міркування
Поміркуємо разом. Складання тексту - міркуванняПоміркуємо разом. Складання тексту - міркування
Поміркуємо разом. Складання тексту - міркування
 
Ukrajinska mova-3-klas-varzatska-2020-1
Ukrajinska mova-3-klas-varzatska-2020-1Ukrajinska mova-3-klas-varzatska-2020-1
Ukrajinska mova-3-klas-varzatska-2020-1
 
1
11
1
 
покинуте кошеня Сухомлинський
покинуте кошеня Сухомлинськийпокинуте кошеня Сухомлинський
покинуте кошеня Сухомлинський
 
1
11
1
 
узагальнюючі слова при очр
узагальнюючі слова при очрузагальнюючі слова при очр
узагальнюючі слова при очр
 
3764 урок читання 2 клас
3764 урок читання 2 клас3764 урок читання 2 клас
3764 урок читання 2 клас
 

More from Viktoria Oliynuk

Екологічний бумеранг
Екологічний бумеранг Екологічний бумеранг
Екологічний бумеранг
Viktoria Oliynuk
 
пустощі чи правопорушення
пустощі чи правопорушенняпустощі чи правопорушення
пустощі чи правопорушення
Viktoria Oliynuk
 
28. Пустощі чи правопорушення
28. Пустощі чи правопорушення28. Пустощі чи правопорушення
28. Пустощі чи правопорушення
Viktoria Oliynuk
 
Проект "Збережемо природу разом"
Проект   "Збережемо природу разом" Проект   "Збережемо природу разом"
Проект "Збережемо природу разом"
Viktoria Oliynuk
 
публикація документ Microsoft office word
публикація документ Microsoft office wordпубликація документ Microsoft office word
публикація документ Microsoft office wordViktoria Oliynuk
 
презентація вчителя
презентація вчителя презентація вчителя
презентація вчителя Viktoria Oliynuk
 
презентація вчителя
 презентація вчителя  презентація вчителя
презентація вчителя Viktoria Oliynuk
 

More from Viktoria Oliynuk (7)

Екологічний бумеранг
Екологічний бумеранг Екологічний бумеранг
Екологічний бумеранг
 
пустощі чи правопорушення
пустощі чи правопорушенняпустощі чи правопорушення
пустощі чи правопорушення
 
28. Пустощі чи правопорушення
28. Пустощі чи правопорушення28. Пустощі чи правопорушення
28. Пустощі чи правопорушення
 
Проект "Збережемо природу разом"
Проект   "Збережемо природу разом" Проект   "Збережемо природу разом"
Проект "Збережемо природу разом"
 
публикація документ Microsoft office word
публикація документ Microsoft office wordпубликація документ Microsoft office word
публикація документ Microsoft office word
 
презентація вчителя
презентація вчителя презентація вчителя
презентація вчителя
 
презентація вчителя
 презентація вчителя  презентація вчителя
презентація вчителя
 

Recently uploaded

POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
Olga Kudriavtseva
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
ssuser7541ef1
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
tetiana1958
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdfОснови_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
olaola5673
 
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdfГлавлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
olaola5673
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
Репетитор Історія України
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
estet13
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky
 

Recently uploaded (10)

POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
 
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdfОснови_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
 
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdfГлавлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
 

Урок 53 української мови у 2 класі "Добирання заголовків"

  • 1. Знам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів Урок української мови 2клас Тема. ДОБИРАННЯ ЗАГОЛОВКІВ. ВПРАВЛЯННЯ У СТИСЛОМУ ПЕРЕКАЗУВАННІ ТЕКСТУ Підготувала Олійник В. І. вчитель початкових класів спеціаліст вищої категорії 2015р.
  • 2. Урок української мови 2клас (Слайд 1) Тема. ДОБИРАННЯ ЗАГОЛОВКІВ. ВПРАВЛЯННЯ У СТИСЛОМУ ПЕРЕКАЗУВАННІ ТЕКСТУ Мета: навчати учнів добирати заголовки до текстів, встановлювати їхню відповідність змісту того чи іншого тексту; розвивати усне мовлення, вміння будувати зв'язні висловлювання; виховувати бережливе ставлення до книжок. Корегувати уміння добирати заголовок до тексту. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 80-81, вправа208) (Слайд 2) — Який заголовок обрали до тексту? — Поясніть значення слова ґроно. Вимовте звуки у цьому слові. — Замініть слово ґроно близькими за значенням словами. (Кетяг, китиця) 2. Повторення правил постави під час письма. Дата. (Слайд 3, 4) 3. Робота над деформованим текстом (Слайд 5) — Запишіть речення так, щоб вийшов текст. Доберіть до нього заголовок. Подули сильні вітри. Золотим килимом укрило воно землю. Прийшла золота осінь. Облетіло листя з дерев. 4.Тест. Доповни речення. (Слайд 6) 1) Зв'язані за змістом речення утворюють .... а) слова; б) речення в) текст. 2) До тексту можна дібрати .... а) речення; б) слова; в) заголовок. Взаємоперевірка. III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. (Слайд 7) ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми повправляємося у добиранні заголовків до текстів. Заголовок повинен відповідати змісту тексту. Прочитавши заголовок, людина має зрозуміти, про що йтиметься. IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота над загадкою (Слайд 8) • Не кущ, а з листочками, Не сорочка, а зшита. Не людина, а всіх научає. (Книжка) 2. Бесіда за вправою 210(с. 81) — Які книги ви любите читати? — Де вдома ви зберігаєте книжки? — Які правила поводження з книгою ви пам’ятаєте? 3. Каліграфічна хвилинка (Слайд 9) К Кк ккк кн га ни книга Любіть і бережіть книгу. — Запишіть назви улюблених книжок. Фізкультпауза. 4. Виконання вправи 209 (с. 80) (Слайд 10)
  • 3. — Доведіть, що це текст. — Розкажіть, про яку лікарню йдеться в тексті. — Із завдання 3 доберіть заголовок до тексту. Поясніть свій вибір. (Усі заголовки не зовсім зрозумілі, окрім третього.) 5. Робота з картками: прочитайте текст, доберіть заголовок. Запишіть у зошити. Перевірте. Фізкультхвилинка (Слайд 11) 5. Виконання вправи 211 (с.87). Вправляння у стислому переказуванні тексту (Слайд 12) — Прочитайте текст. — Що означає слово бібліотека? — Коротко розкажіть, про що йдеться в тексті. — Доберіть заголовок. — Закінчіть речення та запишіть його в зошити. Слова у ній, їх ужито в тексті замість слів . . . . . . . (бібліотека, книги). 6. Ознайомлення з правилом зв'язку речень у тексті (с 81) — Чому потрібно уникати повторень одного й того самого слова у тексті? V. ЗАКРІПЛЕННЯ ТА УСВІДОМЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота в групах (Слайд 13) — Прочитайте текст. — Доберіть заголовок з поданих варіантів. — Обґрунтуйте свою відповідь. ……………… 1) Уже осінь. Білочка готується до зими. Цілий день вона носить жолуді, горіхи. Сушить і складає їх у своєму дуплі. З такими запасами не страшно звірятку взимку. а) Білочка. б) Осінь. в) Осінні клопоти. г) Скоро зима. …………………. 2) Заєць — дика тварина. Шубка у нього влітку сіренька, а взимку біленька. Має звірок довгі вуха і трохи розкосі очі. Передні лапки у нього короткі, а задні довгі. Ця тваринка дуже полохлива. Лякається і тікає від будь-якого шелесту. а) Зайчик. б) Літо. в) Вухань. г) Дика тварина. VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ (Слайд 14) — Чи сподобалося вам добирати заголовки до текстів? — Де зберігаються книги у нашій школі? Гра «Дізнайся про зміст казки». — Я буду називати вам назви казок, які ви, можливо, ще не читали, а ви спробуйте відгадати, про що може йтися в цій казці. ( «Як чоловік та ведмідь хазяйнували», «Зимівля звірів », «Як миша віддячила левові»). — Чи помітили ви, як заголовок пов’язаний зі змістом тексту? (Заголовок повинен відповідати змісту. Прочитавши заголовок, можна зрозуміти, про що йтиметься в тексті). Оцініть свою роботу, підніміть червоного кольору сигнальну картку, якщо ви все зрозуміли, зелену – якщо не все вдалося, як хотілося. VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ (Слайд 15) С. 81, вправа 212.