Тема: «Будь, свідомимз вогнем!»
Мета: навчити дітей безпечної поведінки вдома; сприяти ознайомленню з
причинами виникнення пожеж та правилами протипожежної безпеки, порядком
дій у надзвичайних ситуаціях, відпрацювати навички, що сприяють збереженню
життя і здоров’я.
Обладнання: (для заняття в дистанційному форматі потрібно: ноутбук,
доступ до інтернету); (для заняття офлайн необхідно: плакати, доступ до
інтернету, ноутбук, мультимедійна дошка, гаджети, фломастери, кольорові
папірці).
Хід уроку:
1. Привітання
2. Правила роботи на уроці.
1. Будь активним!
2. Будь щирим!
3. Цінуй час!
4. Поважай думку інших!
5. Будь уважним!
6. Вмій домовлятися!
3. Вправа «Продовж фразу». Продовжити речення «Мій дім - це…»
https://jamboard.google.com/d/13pq0WKYf0g1zt0Z3Qpj7y_IME7WwD0V_AUBGdp
SHbH8/edit?usp=sharing
(Даний плакат можна роздрукувати, або працювати з ним в режимі онлайн)
2.
Вчитель: Чи можнавважати дім безпечним місцем?
4.Оголошення теми і мети уроку.
Тема нашого уроку - безпека вдома. «Будь, свідомим з вогнем!»
Асоціативний кущ.
Вчитель: Діти! З чим у вас асоціюється слово небезпека?
https://www.mindomo.com/ru/mindmap/48f070d6f46740ac9d236235a27772ea#:~:text
=https%3A//www.mindomo.com/mindmap/48f070d6f46740ac9d236235a27772ea
(Даний плакат можна роздрукувати, або працювати з ним в режимі онлайн)
Вчитель: Електричний струм, газ, побутова хімія стали незамінними
помічниками людини у повсякденному житті. Але якщо з ними необережно
поводитися, то вони можуть стати джерелом небезпеки. Одним із таких небезпек
є вогонь.
3.
5. Вивчення новогоматеріалу
Вчитель: Підраховано, що в Україні кожні півгодини надходить сигнал про
пожежу, люди повідомляють про свою біду. Сумна статистика свідчить, що
багато побутових пожеж виникає від ігор дітей з вогнем. Такі пожежі виникають
за зачиненими дверима. Рятуючись від вогню малюки ховаються в шафу, під
ліжка, забиваються в глухі кутки квартир. Доволі часто такі пожежі завдають
великих матеріальних збитків і, що найстрашніше, – закінчуються трагічно.
Мозковий штурм.
Вчитель: Діти! Які ви знаєте причини виникнення пожеж?
- ігри дітей з вогнем;
- недотримання правил користування електроприладами і печами ;
- непогашені сірники, багаття;
- підпали;
- несправність побутового обладнання;
- порушення правил поводження з легкозаймистими та вибухонебезпечними
речовинами і предметами;
- не правильне використання свічок, піротехнічних засобів;
- просушування білизни над піччю, плитою, каміном.
https://jamboard.google.com/d/1FrFY9N4vYoMKqZR8pcKDey4ALpE_Q_VFCBjplgl
F3B8/edit?usp=sharing
(Даний плакат можна роздрукувати, або працювати з ним в режимі онлайн)
4.
6. Розгадування кросворда:https://learningapps.org/display?v=pbna0h7h322
Вчитель: Яке слово отримали? (Евакуація).
― Що таке евакуація? (Евакуація — це організований вихід усіх людей із
небезпечного місця).
У кожній установі на видному місці, має висіти план евакуації людей і майна на
випадок пожежі.
― Розгляньте план евакуації з приміщення. Чи бачили ви його раніше?
5.
— Яким чиноммає відбувається евакуація людей з приміщення будинку?
(Евакуація людей із приміщення має проходити чітко за планом. У таких
випадках неприпустимими є паніка й метушня).
7. Пазли «Правила поведінки дітей при пожежі»:
https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=1a11bce2b363
(Діти по черзі називають основні правила поведінки при пожежі)
Вчитель:
У житті трапляється різні ситуації. Але запам’ятай! Ніколи не панікуй. Перший
вогонь можна залити склянкою води. Другий – відром води, а до третього вогню
треба викликати пожежників, бо сам не впораєшся. Якщо трапилося таке лихо, то
не біжи і не ховайся, а заливай пожежу водою, доки вона ще маленька. Якщо
пожежа почалася на підлозі, то можна кинути мокрого рушника, щоб накрити
полум’я і не дати йому поширитися. Однак трапляється, що вогонь розгоряється і
починає перекидатися з одного предмета на інший. Тоді обов’язково телефонуйте
за номером…..?
Вчитель: особливо небезпечним при пожежі є дим. Він знижує видимість,
унаслідок чого людина не знає, куди рухатися. Крім того, дим містить чадний газ і
спричинює отруєння. Тому в задимленому приміщенні краще просуватися до
виходу повзком по підлозі або пригнувшись, прикриваючи ніс і рот мокрою
тканиною, бо вона затримує дим. Запам’ятайте! Не можна ховатися в шафі, під
ліжком, так як вас буде важко знайти.
Закріплення вивченого матеріалу.
10.Гра «Випадкове колесо»
Вчитель: Оленка помітила дим, що виходив із сусідньої квартири. Обери
правильні варіанти дій під час пожежі, обґрунтуй свою думку:
https://wordwall.net/uk/resource/57763398
11. Підсумок уроку.
Гра « Так чи ні»: https://learningapps.org/display?v=p5pm1okmk22
8.
ПАМ’ЯТКА
Вчитель: Діти! Вамсподобався урок? Що найбільше вам сподобалось? Кожен з
вас за свою старанність отримає пам’ятку пожежника!
Я бажаю, щоб ви не забували правила пожежної безпеки і були свідомими з
вогнем!
Дякую за увагу!