SlideShare a Scribd company logo
1 of 4
Тема3. ОСНОВНІ СПОСОБИ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ В
НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ (НС)
Заняття 3. Сутність та порядок проведення евакуації населення
в районах виникнення НС. Способи проведення евакуації.
Підготовка населення до евакуаційних заходів.
Розміщення населення у безпечних районах.
Мета:
Навчальна:
• довести до учнів сутність, види , способи та порядок евакуації населення
Виховна:
• підготувати навчаємих до ефективних, психологічних і морально обгрунтованих дії під час евакуації
Розвивальна:
• пізнання сигналів оповіщення як способу захисту життєдіяльності людини
Практично-корисна:
• дії за сигналами попередження і оповіщення у повсякденній діяльності
Настанови та посібники: М. І. Стеблюк,. “ Цивільна оборона”, 2004;
“Захист Вітчизни ”, 2006
Матеріальне забезпечення: плакати ЦЗ
ХІД УРОКУ
1. Вступна частина ( 5 хв ).
1. Шикування, рапорт, привітання ( 1 хв ).
2.,Перевірка готовності учнів до уроку ( 1 хв ),
3. Тренування 2-3 стройових прийомів ( 3 хв ).
11. Основна частина (35 хв)..
1. Доведення теми, мети уроку,
порядку та способів відпрацювання навчальних питань ( 3хв )
2. Розгляд навчальних питань, їх протяжність ( хв ):
3 Висновки по темі. Досягнення мети уроку ( 2 хв )
КОНСПЕКТ ОСНОВНОЇ ЧАСТИНИ УРОКУ
1.Сутність евакуації, як елементу системи захисту людей
Характеристика уроку
Термін уроку 45 хв
Тип урок засвоєння
Метод практичний
Місце проведення Кабінет ЗВ
1. Сутність евакуації, як елементу системи захисту 5 хв
2. Види та способи евакуації населення 10 хв
Проведення уроку
Клас 12-В Дата 05.02.2016
3. Порядок підготовки та проведення евакуації населення 10 хв
4. Розміщення населення у безпечних районах 5 хв
ПЛАН - КОНСПЕКТ
уроку з основ цивільного захисту
Евакуація –це упорядковане вивезення чи виведення людей з об’єктів і населених
пунктів, перебування в яких стає небезпечним для життя. Основна мета евакуації –
забезпечення безпеки кожної дюдини і всіх. Евакуації підлягають цінності, документація та
архівні матеріали.
2. Види та способи евакуації населення
Є такі види евакуації:
А) загальна евакуація – будівля або населений пункт звільняються повністю;
Б) часткова евакуація – звільняється частина приміщення, населеного пункту чи
адміністраимвного району; при цьоиу обмежується господарсько-виробнича діяльність для
збільшення шансів на врятування; така евакуація в будь-яку мить може перерости в загальну.
В) негайне евакуація – це терміновий захід, якщо надзвичайна подія (пожежа, вибух,
аварія) уже виникла або може виникнути в обмежений відрізок часу; кожний з названих
видів евакуації під впливом обстановки, що змінюєьбся, може перерости в негайну
евакуацію.
Г) тимчасова евакуація – проводиться при порівняно невеликій, тимчасовій загрозі
(підняття рівня води, хімічна аварія на віддаленні).
3. Порядок підготовки та проведення евакуації населення
Евакуація населення з небезпечних районів і зон (крім зон карантиеу) проводиться у
разі загрози життю та здоров’ю людей. Евакуації підлягає все населення району, якому
загрожує небезпека.
Приводом для планування евакозаходів є прогнозовані рівні та дози радіації, ступені
р/активногозабруднення, концентрації або щільності хімічного зараження, що перевижують
допустимі норми.
Підставою для практичного проведення евакозаходів є фактичні показники обстановки
в пазі НС, рішення уряду щодо проведення евакозаходів.
Евакозаходи передбачають:
- завчасну розробку планів евакуації, підготовку зон і районів розміщення для
нормальної життєдіяльності евакуйованого населення;
- підготовку всіх видів транспорту;
- створення необхідних структур і органів управління на період евакуації;
- проведення комплексу заходів для охорони громадського порядку і підтримання
організованості населення.
Практичні евакозаходи здійснюються в разі:
- загальної аварії на атомній електростанції;
- всіх видів аварії зі СДЯР, наслідки яких загрожують життю і здоров’ю людей, які
проживають в зоні ураження;
- загрози катастрофічного затоплення;
- масових пожеж;
- катастрофічних землетрусів та інших геофізичних явищ;
- із районів бойових дій.
Евакуйовані постійно проживають у заміській зоні до особливого розпорядження.
Заміська зона – це територія, розміщена за межами можливих руйнувань у містах.
З метою прискорення евакуації її проводять комбінованим способом (вивезення пішки
поєднується з вивезенням деяких категорій громадян транспортом). Транспортом вивозять
рятувальні формування, робочі зміни і населення, яке не може саме пересуватись. Решту
населення організовано виводять пішки.
Евакуація працюючого населення проводиться за виробничим принципом, тобто через
об’єкти народного господарства. Евакуацію проводять органи управління ЦЗ, керівники
домоуправлінь і ЖЕКи, а також міські і евакуаційні комісії.
Основним документом, шо визначає обсяг, зміст, термін проведення евакуації, є план
ЦЗ з розділом про захист населення. На основі плану створюються евакокомісії, а у сільській
місцевості – евакоприймальні комісії.
Рішення начальника об’єкта створюється об’єктова евакуаційна комісія. ЇЇ
обов’язком є облік працюючих і членів їх сімей, визначення складу піших колон і уточнення
маршрутів їх руху, вирішення питань транспортного забезпечення, підготовка районів
евакуації, пунктів посадки і висадки, організація зв’язку і взаємодії з районнобїю
евакокомісією і збірним евакопунктом, встановлення зв’язку з евакоприймальною комісією і
приймальним евакопунктом та вирішення з ними питань розміщення, мат. Забезпечення,
медичного і побутового обслуговування, працевлаштування.
Міські евакокомісії створюють збірні евакуаційні пункти (ЗЕП), які розміщують у
громадських будівлях (школах, будинках культури і т. д. ).
Про початок евакуації повідомляють по місцевому радіо і місцевому телебаченню.
Люди повинні:
1. негайно підготуватися до виїзду (виходу), скласти необхідні речі, засоби індзахисту,
продукти, документи і гроші. У будинках зняти фіранки з вікон, прибрати предмети
і речовини, які легко спалахують. Речі брати лише необхідні, а продукти на 2-3
доби, які легко зберігати.
2. Важливо не забути документи: поспорт, військовий квиток, трудову книжку або
пенсійне посвідчення, диплом, свідоцтво про одруження і народження дітей.
3. Всі речі й продукти необхідно упакувати (маса речей на одну людину не повинна
перевищувати 50 кг).
4. До кожного місця кріпиться бирка із зазначенням на ній прізвища, ім’я і по
батькові, адреси постійного проживання і кінцевого пункту евакуації. .
5. Перед виходом із будинку перевіряють, чи відключений газ, клектроприлади,
освітлення, перекриття води і закривають вікна і двері.
6. При прибутті на ЗЕП - зареєструватися.
Далі люди розподіляються за видами транспорту, ешелонами, автоколонами, а ті, що
йдуть пішки, - за колонами. Для вивезення населення використовується залізничний, авто – і
водний транспорт. Колони піших евакуйованих формують поблизу ЗЕП ( за цехами,
факультетами, брогадами та іншими виробничими підроздіпами). Колони рухаються по
дорогах, що не зайняті військами, а для відпочинку призначпються привали: малий на 10-15
хв через кожних 1 – 1,5 год руху, великі 1-2 год на початку другої половини переходу за
межами небезпечної зони. Для піших колон призначаються також проміжні пункти евакуації
(ППЕ). Чисельність піших колон від 500 до 1000 осіб, а для зручності управління колону
розбивають на групи по 50-100 осіб із старшими. У дорозі люди повинні дотримуватись
дисципліни, виконувати вказівки представників ЦЗ, без дозволу не залишати транспортні
засоби. При евакуації пішки виконуються всі команди і сигнали начальника колони,
дотримується темп руху і дистанція.
Евакуація в умовах р/активного забруднення чи зараження хімічними речовинами
проводиться закритим транспортом. При аваріях на хімічних підприємствах евакуйованих
забезпечують інд. засобами захисту.
4.Розміщення населення у безпечних районах
Для організації прийому і розміщення створюються приймальні комісії і приймальні
евакопункти сільських районів, які встановлюють зв’язок з евакокомісією і уточнюють
питання прийому і розміщення населення, графік руху ешелонів, автоколон і чисельність
людей. Приймальні евакуаційні пункти розміщують у школах, дитячих садках, клубах. На
них розподіляють прибулих по населеним пунктам, надають першу медичну допомогу.
Розселяють евакуйованих у будинках і квартирах місцевих жителів, гуртожитках, клубах,
пансіонатах. Підвали, погреби необхідно пристосувати під ПРУ. Забезпечення прибулих
продуктами і предметами першої необхідності організується через місцеві торговельні
організації, мережу громадського харчування і побутового обслуговування. Комунально-
побутове обслуговування – через місцеві комунально-побутові установи: бані, пральні,
перукарні. Медичне – через діючі на місцях лікарні, поліклініки.
У иісцях розселення евакуйоване населення повинно суворо дотримуватися
розпоряджень місцевої адміністрації, органів ЦЗ.
111. Заключна частина (5 хв).
1..Закріплення вивченого матеріалу (3 хв):
- назвати види евакуації населення;
- перелічити сигнали оповіщення населення.
2.Завдання додому (2 хв):
- вивчити матеріал конспекту та підр. “ Захист Вітчизни “ на стор 109-116.
- ознайомитися з матеріалом підр. “ Цивільна оборона “ на стор.345-352.

More Related Content

What's hot

про оповіщення та евакуацію
про оповіщення та евакуаціюпро оповіщення та евакуацію
про оповіщення та евакуаціюIrina Proskura
 
Урок 10.20 Дії учнів у надзвичайних ситуаціях
Урок 10.20 Дії учнів у надзвичайних ситуаціяхУрок 10.20 Дії учнів у надзвичайних ситуаціях
Урок 10.20 Дії учнів у надзвичайних ситуаціяхКовпитська ЗОШ
 
молодшим школярам про цивільну оборону
молодшим  школярам  про  цивільну  оборонумолодшим  школярам  про  цивільну  оборону
молодшим школярам про цивільну оборонуDliceum Dliceum
 
Перевірка ГЗ (травень)
Перевірка ГЗ (травень)Перевірка ГЗ (травень)
Перевірка ГЗ (травень)Антон
 
Урок 10.19 Цивільний захист навчального закладу
Урок 10.19 Цивільний захист навчального закладуУрок 10.19 Цивільний захист навчального закладу
Урок 10.19 Цивільний захист навчального закладуКовпитська ЗОШ
 
Урок 10.19 Цивільний захист навчального закладу
Урок 10.19 Цивільний захист навчального закладуУрок 10.19 Цивільний захист навчального закладу
Урок 10.19 Цивільний захист навчального закладуКовпитська ЗОШ
 
Prezentaciya proekta bgdop
Prezentaciya proekta bgdopPrezentaciya proekta bgdop
Prezentaciya proekta bgdopNikiforovaolena
 
кал.планування .10кл .зв дівчата
кал.планування .10кл .зв дівчатакал.планування .10кл .зв дівчата
кал.планування .10кл .зв дівчатаsansanych86
 

What's hot (9)

Про оповіщення та евакуацію
Про оповіщення та евакуаціюПро оповіщення та евакуацію
Про оповіщення та евакуацію
 
про оповіщення та евакуацію
про оповіщення та евакуаціюпро оповіщення та евакуацію
про оповіщення та евакуацію
 
Урок 10.20 Дії учнів у надзвичайних ситуаціях
Урок 10.20 Дії учнів у надзвичайних ситуаціяхУрок 10.20 Дії учнів у надзвичайних ситуаціях
Урок 10.20 Дії учнів у надзвичайних ситуаціях
 
молодшим школярам про цивільну оборону
молодшим  школярам  про  цивільну  оборонумолодшим  школярам  про  цивільну  оборону
молодшим школярам про цивільну оборону
 
Перевірка ГЗ (травень)
Перевірка ГЗ (травень)Перевірка ГЗ (травень)
Перевірка ГЗ (травень)
 
Урок 10.19 Цивільний захист навчального закладу
Урок 10.19 Цивільний захист навчального закладуУрок 10.19 Цивільний захист навчального закладу
Урок 10.19 Цивільний захист навчального закладу
 
Урок 10.19 Цивільний захист навчального закладу
Урок 10.19 Цивільний захист навчального закладуУрок 10.19 Цивільний захист навчального закладу
Урок 10.19 Цивільний захист навчального закладу
 
Prezentaciya proekta bgdop
Prezentaciya proekta bgdopPrezentaciya proekta bgdop
Prezentaciya proekta bgdop
 
кал.планування .10кл .зв дівчата
кал.планування .10кл .зв дівчатакал.планування .10кл .зв дівчата
кал.планування .10кл .зв дівчата
 

Similar to План-конспект уроку для учнів 12-В класу

Види евакуації
Види евакуаціїВиди евакуації
Види евакуаціїssuseree996a
 
Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Львівської області
Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Львівської областіНавчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Львівської області
Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Львівської областіMARO51
 
Навчання освіта.ppt
Навчання освіта.pptНавчання освіта.ppt
Навчання освіта.pptDeponDe
 
мульт.безпека життєдіяльності №2
мульт.безпека життєдіяльності №2мульт.безпека життєдіяльності №2
мульт.безпека життєдіяльності №2Владимир Васильев
 
мульт.безпека життєдіяльності №2
мульт.безпека життєдіяльності №2мульт.безпека життєдіяльності №2
мульт.безпека життєдіяльності №2Владимир Васильев
 
Навчання постійного складу в межах закладу освіти
Навчання постійного складу в межах закладу освітиНавчання постійного складу в межах закладу освіти
Навчання постійного складу в межах закладу освітиrussoua
 
Урок 10.8 Основні заходи захисту
Урок 10.8 Основні заходи захистуУрок 10.8 Основні заходи захисту
Урок 10.8 Основні заходи захистуКовпитська ЗОШ
 
захист населення у надзвичайних сит піхуля
захист населення у надзвичайних сит піхулязахист населення у надзвичайних сит піхуля
захист населення у надзвичайних сит піхуляsansanych86
 
Безпека.pptx
Безпека.pptxБезпека.pptx
Безпека.pptxssusere7353a
 
Навчання освіта.ppt
Навчання освіта.pptНавчання освіта.ppt
Навчання освіта.pptfialkafialka
 
виховний
виховнийвиховний
виховнийAdel1na
 
Chornobylska tragediia
Chornobylska tragediiaChornobylska tragediia
Chornobylska tragediiaRomaSichko
 
Чорнобильська катастрофа
Чорнобильська катастрофаЧорнобильська катастрофа
Чорнобильська катастрофаssusera19f79
 
Цивільна оборона
Цивільна оборонаЦивільна оборона
Цивільна оборона270479
 

Similar to План-конспект уроку для учнів 12-В класу (20)

Види евакуації
Види евакуаціїВиди евакуації
Види евакуації
 
Евакуаційні заходи
Евакуаційні заходиЕвакуаційні заходи
Евакуаційні заходи
 
Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Львівської області
Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Львівської областіНавчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Львівської області
Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Львівської області
 
Навчання освіта.ppt
Навчання освіта.pptНавчання освіта.ppt
Навчання освіта.ppt
 
мульт.безпека життєдіяльності №2
мульт.безпека життєдіяльності №2мульт.безпека життєдіяльності №2
мульт.безпека життєдіяльності №2
 
мульт.безпека життєдіяльності №2
мульт.безпека життєдіяльності №2мульт.безпека життєдіяльності №2
мульт.безпека життєдіяльності №2
 
Навчання постійного складу в межах закладу освіти
Навчання постійного складу в межах закладу освітиНавчання постійного складу в межах закладу освіти
Навчання постійного складу в межах закладу освіти
 
attraction2.doc
attraction2.docattraction2.doc
attraction2.doc
 
Урок 10.8 Основні заходи захисту
Урок 10.8 Основні заходи захистуУрок 10.8 Основні заходи захисту
Урок 10.8 Основні заходи захисту
 
Instruktaj
InstruktajInstruktaj
Instruktaj
 
захист населення у надзвичайних сит піхуля
захист населення у надзвичайних сит піхулязахист населення у надзвичайних сит піхуля
захист населення у надзвичайних сит піхуля
 
Безпека.pptx
Безпека.pptxБезпека.pptx
Безпека.pptx
 
Цивільний захист
Цивільний захист Цивільний захист
Цивільний захист
 
Навчання освіта.ppt
Навчання освіта.pptНавчання освіта.ppt
Навчання освіта.ppt
 
тема 1
тема 1тема 1
тема 1
 
виховний
виховнийвиховний
виховний
 
Chornobylska tragediia
Chornobylska tragediiaChornobylska tragediia
Chornobylska tragediia
 
Чорнобильська катастрофа
Чорнобильська катастрофаЧорнобильська катастрофа
Чорнобильська катастрофа
 
урок
урокурок
урок
 
Цивільна оборона
Цивільна оборонаЦивільна оборона
Цивільна оборона
 

More from Алексей Ткаченко

План-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класуПлан-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класуАлексей Ткаченко
 
План-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класуПлан-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класуАлексей Ткаченко
 
План-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класуПлан-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класуАлексей Ткаченко
 
План-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класуПлан-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класуАлексей Ткаченко
 
План-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класуПлан-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класуАлексей Ткаченко
 
План-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класуПлан-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класуАлексей Ткаченко
 
Презентація для учнів 11-В класа
Презентація для учнів 11-В класаПрезентація для учнів 11-В класа
Презентація для учнів 11-В класаАлексей Ткаченко
 
План-конспект для учнів 12-В класу
План-конспект для учнів 12-В класуПлан-конспект для учнів 12-В класу
План-конспект для учнів 12-В класуАлексей Ткаченко
 
План-конспект для учнів 12-В класу
План-конспект для учнів 12-В класуПлан-конспект для учнів 12-В класу
План-конспект для учнів 12-В класуАлексей Ткаченко
 
План-конспект для учнів 11-А класу
План-конспект для учнів 11-А класуПлан-конспект для учнів 11-А класу
План-конспект для учнів 11-А класуАлексей Ткаченко
 
Конспект для учеников 11-А класа
Конспект для учеников 11-А класаКонспект для учеников 11-А класа
Конспект для учеников 11-А класаАлексей Ткаченко
 
Конспект для учеников 11-А класса
Конспект для учеников 11-А классаКонспект для учеников 11-А класса
Конспект для учеников 11-А классаАлексей Ткаченко
 

More from Алексей Ткаченко (12)

План-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класуПлан-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класу
 
План-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класуПлан-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класу
 
План-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класуПлан-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класу
 
План-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класуПлан-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класу
 
План-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класуПлан-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класу
 
План-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класуПлан-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класу
 
Презентація для учнів 11-В класа
Презентація для учнів 11-В класаПрезентація для учнів 11-В класа
Презентація для учнів 11-В класа
 
План-конспект для учнів 12-В класу
План-конспект для учнів 12-В класуПлан-конспект для учнів 12-В класу
План-конспект для учнів 12-В класу
 
План-конспект для учнів 12-В класу
План-конспект для учнів 12-В класуПлан-конспект для учнів 12-В класу
План-конспект для учнів 12-В класу
 
План-конспект для учнів 11-А класу
План-конспект для учнів 11-А класуПлан-конспект для учнів 11-А класу
План-конспект для учнів 11-А класу
 
Конспект для учеников 11-А класа
Конспект для учеников 11-А класаКонспект для учеников 11-А класа
Конспект для учеников 11-А класа
 
Конспект для учеников 11-А класса
Конспект для учеников 11-А классаКонспект для учеников 11-А класса
Конспект для учеников 11-А класса
 

Recently uploaded

Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»tetiana1958
 
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяБомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяssuser0a4f48
 
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfатестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfhome
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняAdriana Himinets
 
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняПроблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняtetiana1958
 
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxПрезентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxOlgaDidenko6
 
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptxБібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptxssuserc301ed1
 
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.pptЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.pptssuser59e649
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...JurgenstiX
 
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класkrementsova09nadya
 
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdfІваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdfhome
 
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfЗастосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfssuser15a891
 

Recently uploaded (12)

Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
 
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяБомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
 
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfатестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
 
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняПроблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
 
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxПрезентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
 
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptxБібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
 
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.pptЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
 
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
 
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdfІваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
 
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfЗастосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
 

План-конспект уроку для учнів 12-В класу

  • 1. Тема3. ОСНОВНІ СПОСОБИ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ (НС) Заняття 3. Сутність та порядок проведення евакуації населення в районах виникнення НС. Способи проведення евакуації. Підготовка населення до евакуаційних заходів. Розміщення населення у безпечних районах. Мета: Навчальна: • довести до учнів сутність, види , способи та порядок евакуації населення Виховна: • підготувати навчаємих до ефективних, психологічних і морально обгрунтованих дії під час евакуації Розвивальна: • пізнання сигналів оповіщення як способу захисту життєдіяльності людини Практично-корисна: • дії за сигналами попередження і оповіщення у повсякденній діяльності Настанови та посібники: М. І. Стеблюк,. “ Цивільна оборона”, 2004; “Захист Вітчизни ”, 2006 Матеріальне забезпечення: плакати ЦЗ ХІД УРОКУ 1. Вступна частина ( 5 хв ). 1. Шикування, рапорт, привітання ( 1 хв ). 2.,Перевірка готовності учнів до уроку ( 1 хв ), 3. Тренування 2-3 стройових прийомів ( 3 хв ). 11. Основна частина (35 хв).. 1. Доведення теми, мети уроку, порядку та способів відпрацювання навчальних питань ( 3хв ) 2. Розгляд навчальних питань, їх протяжність ( хв ): 3 Висновки по темі. Досягнення мети уроку ( 2 хв ) КОНСПЕКТ ОСНОВНОЇ ЧАСТИНИ УРОКУ 1.Сутність евакуації, як елементу системи захисту людей Характеристика уроку Термін уроку 45 хв Тип урок засвоєння Метод практичний Місце проведення Кабінет ЗВ 1. Сутність евакуації, як елементу системи захисту 5 хв 2. Види та способи евакуації населення 10 хв Проведення уроку Клас 12-В Дата 05.02.2016 3. Порядок підготовки та проведення евакуації населення 10 хв 4. Розміщення населення у безпечних районах 5 хв ПЛАН - КОНСПЕКТ уроку з основ цивільного захисту
  • 2. Евакуація –це упорядковане вивезення чи виведення людей з об’єктів і населених пунктів, перебування в яких стає небезпечним для життя. Основна мета евакуації – забезпечення безпеки кожної дюдини і всіх. Евакуації підлягають цінності, документація та архівні матеріали. 2. Види та способи евакуації населення Є такі види евакуації: А) загальна евакуація – будівля або населений пункт звільняються повністю; Б) часткова евакуація – звільняється частина приміщення, населеного пункту чи адміністраимвного району; при цьоиу обмежується господарсько-виробнича діяльність для збільшення шансів на врятування; така евакуація в будь-яку мить може перерости в загальну. В) негайне евакуація – це терміновий захід, якщо надзвичайна подія (пожежа, вибух, аварія) уже виникла або може виникнути в обмежений відрізок часу; кожний з названих видів евакуації під впливом обстановки, що змінюєьбся, може перерости в негайну евакуацію. Г) тимчасова евакуація – проводиться при порівняно невеликій, тимчасовій загрозі (підняття рівня води, хімічна аварія на віддаленні). 3. Порядок підготовки та проведення евакуації населення Евакуація населення з небезпечних районів і зон (крім зон карантиеу) проводиться у разі загрози життю та здоров’ю людей. Евакуації підлягає все населення району, якому загрожує небезпека. Приводом для планування евакозаходів є прогнозовані рівні та дози радіації, ступені р/активногозабруднення, концентрації або щільності хімічного зараження, що перевижують допустимі норми. Підставою для практичного проведення евакозаходів є фактичні показники обстановки в пазі НС, рішення уряду щодо проведення евакозаходів. Евакозаходи передбачають: - завчасну розробку планів евакуації, підготовку зон і районів розміщення для нормальної життєдіяльності евакуйованого населення; - підготовку всіх видів транспорту; - створення необхідних структур і органів управління на період евакуації; - проведення комплексу заходів для охорони громадського порядку і підтримання організованості населення. Практичні евакозаходи здійснюються в разі: - загальної аварії на атомній електростанції; - всіх видів аварії зі СДЯР, наслідки яких загрожують життю і здоров’ю людей, які проживають в зоні ураження; - загрози катастрофічного затоплення; - масових пожеж; - катастрофічних землетрусів та інших геофізичних явищ; - із районів бойових дій. Евакуйовані постійно проживають у заміській зоні до особливого розпорядження. Заміська зона – це територія, розміщена за межами можливих руйнувань у містах. З метою прискорення евакуації її проводять комбінованим способом (вивезення пішки поєднується з вивезенням деяких категорій громадян транспортом). Транспортом вивозять рятувальні формування, робочі зміни і населення, яке не може саме пересуватись. Решту населення організовано виводять пішки. Евакуація працюючого населення проводиться за виробничим принципом, тобто через об’єкти народного господарства. Евакуацію проводять органи управління ЦЗ, керівники домоуправлінь і ЖЕКи, а також міські і евакуаційні комісії. Основним документом, шо визначає обсяг, зміст, термін проведення евакуації, є план ЦЗ з розділом про захист населення. На основі плану створюються евакокомісії, а у сільській місцевості – евакоприймальні комісії.
  • 3. Рішення начальника об’єкта створюється об’єктова евакуаційна комісія. ЇЇ обов’язком є облік працюючих і членів їх сімей, визначення складу піших колон і уточнення маршрутів їх руху, вирішення питань транспортного забезпечення, підготовка районів евакуації, пунктів посадки і висадки, організація зв’язку і взаємодії з районнобїю евакокомісією і збірним евакопунктом, встановлення зв’язку з евакоприймальною комісією і приймальним евакопунктом та вирішення з ними питань розміщення, мат. Забезпечення, медичного і побутового обслуговування, працевлаштування. Міські евакокомісії створюють збірні евакуаційні пункти (ЗЕП), які розміщують у громадських будівлях (школах, будинках культури і т. д. ). Про початок евакуації повідомляють по місцевому радіо і місцевому телебаченню. Люди повинні: 1. негайно підготуватися до виїзду (виходу), скласти необхідні речі, засоби індзахисту, продукти, документи і гроші. У будинках зняти фіранки з вікон, прибрати предмети і речовини, які легко спалахують. Речі брати лише необхідні, а продукти на 2-3 доби, які легко зберігати. 2. Важливо не забути документи: поспорт, військовий квиток, трудову книжку або пенсійне посвідчення, диплом, свідоцтво про одруження і народження дітей. 3. Всі речі й продукти необхідно упакувати (маса речей на одну людину не повинна перевищувати 50 кг). 4. До кожного місця кріпиться бирка із зазначенням на ній прізвища, ім’я і по батькові, адреси постійного проживання і кінцевого пункту евакуації. . 5. Перед виходом із будинку перевіряють, чи відключений газ, клектроприлади, освітлення, перекриття води і закривають вікна і двері. 6. При прибутті на ЗЕП - зареєструватися. Далі люди розподіляються за видами транспорту, ешелонами, автоколонами, а ті, що йдуть пішки, - за колонами. Для вивезення населення використовується залізничний, авто – і водний транспорт. Колони піших евакуйованих формують поблизу ЗЕП ( за цехами, факультетами, брогадами та іншими виробничими підроздіпами). Колони рухаються по дорогах, що не зайняті військами, а для відпочинку призначпються привали: малий на 10-15 хв через кожних 1 – 1,5 год руху, великі 1-2 год на початку другої половини переходу за межами небезпечної зони. Для піших колон призначаються також проміжні пункти евакуації (ППЕ). Чисельність піших колон від 500 до 1000 осіб, а для зручності управління колону розбивають на групи по 50-100 осіб із старшими. У дорозі люди повинні дотримуватись дисципліни, виконувати вказівки представників ЦЗ, без дозволу не залишати транспортні засоби. При евакуації пішки виконуються всі команди і сигнали начальника колони, дотримується темп руху і дистанція. Евакуація в умовах р/активного забруднення чи зараження хімічними речовинами проводиться закритим транспортом. При аваріях на хімічних підприємствах евакуйованих забезпечують інд. засобами захисту. 4.Розміщення населення у безпечних районах Для організації прийому і розміщення створюються приймальні комісії і приймальні евакопункти сільських районів, які встановлюють зв’язок з евакокомісією і уточнюють питання прийому і розміщення населення, графік руху ешелонів, автоколон і чисельність людей. Приймальні евакуаційні пункти розміщують у школах, дитячих садках, клубах. На них розподіляють прибулих по населеним пунктам, надають першу медичну допомогу. Розселяють евакуйованих у будинках і квартирах місцевих жителів, гуртожитках, клубах, пансіонатах. Підвали, погреби необхідно пристосувати під ПРУ. Забезпечення прибулих продуктами і предметами першої необхідності організується через місцеві торговельні організації, мережу громадського харчування і побутового обслуговування. Комунально- побутове обслуговування – через місцеві комунально-побутові установи: бані, пральні, перукарні. Медичне – через діючі на місцях лікарні, поліклініки. У иісцях розселення евакуйоване населення повинно суворо дотримуватися розпоряджень місцевої адміністрації, органів ЦЗ.
  • 4. 111. Заключна частина (5 хв). 1..Закріплення вивченого матеріалу (3 хв): - назвати види евакуації населення; - перелічити сигнали оповіщення населення. 2.Завдання додому (2 хв): - вивчити матеріал конспекту та підр. “ Захист Вітчизни “ на стор 109-116. - ознайомитися з матеріалом підр. “ Цивільна оборона “ на стор.345-352.