1. Відділ освіти
Добропільської міської ради
Методичний кабінет
Білицька ЗОШ I-III ст.№ 9
Добропільської міської ради
Розробка позакласного виховного заходу
для 5 класу
Підготувала Ямборко А.М.
ДОБРОПІЛЛЯ - 2014
День гідності та свободи
2. Позакласний виховний захід для 5 класу (національно-патріотичне
виховання)
ТЕМА : День гідностіта свободи
МЕТА . Розширеннякругозоруй обізнаностіучнів про рідну країну,
ознайомленняз героїчними сторінками історії українського народу;
формуванняпатріотичних почуттів; вихованнягромадянина-патріота.
Сприяти єднанню українськогонароду, налагодженнюгромадянського
миру і злагоди в суспільстві.
ЗАВДАННЯ.
Сформувати знанняпро історію свята, стимулювати прагненнядо
глибшого і детальнішоговивченняісторіїнашої держави;
мотивувати розширення кругозору, вміння чітко і лаконічно
висловлювати власнідумки, самостійнознаходити необхіднуінформацію;
розвивати почуття патріотизму, національноїсамосвідомості.
ОБЛАДНАННЯ. Гімн України (ДВД),піснісучаснихвиконавцівпро
Україну (Т.Петриненко, О.Білозір, гурт «Пікардійська терція»)карта
України, ватман, кольоровістікери ,свічки.
Хід заходу
1. Організаціякласу(1 хв.)
ІІ. Мотиваціянавчально-виховноїдіяльностіучнів. Оголошеннятеми
заходу. (3 хв)
Ведучий
Доброго дня!
Ми раді вітати Вас у цьому залі. Наша зустріч присвяченасвіту, яке має
назву «День гідності та свободи». Свято це відзначають в нашій країніне так
давно. І сьогодніми дізнаємося про історію створення цього свята,
познайомимосяз героїчнимисторінкамиісторії нашої країни, які стали
основоюдля запровадження відзначання цього пам’ятного дня.
III.Основна частина
3. Учень 1
Пташка – від пташки, від зерня – зернина,
Паростоккожний з коріння батьків.
Ти – Україна і я – Україна,
Іскра вітчизни в горнилівіків.
Із давнини, з докозацькихшляхів,
Рід воскресав із недолі, з руїни.
Серцем і плоттю усяк розумів:
Ти – Україна і я – Україна.
Учень2
Хоч і не ті в нас сьогодністаршини,
Хоч і не тих привели до керма,
Вміємо ж взять й на списи, і на кпини –
Зможем і це довестидо ума!
Ми – пранарод, не безлика юрма!
В імені матері, в імені сина:
Ти – Україна і я – Україна,
Іншої долі нам в світі нема!
Ведучий 2.Що таке Батьківщина? Це найдорожчісерцю місця, де було
зроблено перші кроки, де відбулося перше знайомство з навколишнім світом.
Тут все було «вперше»!Батьківщина – це та земля, яка надала життя твоїм
предкам, викохала тебе, відпустила в велике життя. Батьківщину не обирають.
У кожного вонаодна. Коженнарод оспівує своюземлю, славить своюкраїну.
У англійця – батьківщина Англія, і француза – Франція, у росіянина – Росія, у
українця – Україна!...
Батьківщина завжди наймиліша, найпрекрасніша. Людина виростає, улітає
з свого рідного гніздечка, але серце її завждиповертається до рідного джерела,
яке надає наснаги й міцності.
Учень3
Вже країн багато нам народилаземля
А є країна-свято, країнащастя й добра
Країнаде смереки, потоки, ріки, моря
Де гнізда в’ють лелеки І чути спів солов’я
У гаю тут ростекалина
4. А під вишнями чути спів
Це тому що моя Україна
Краща в світі зі всіх країн!
Учень4
У нас лани квітучі і золотистіполя
Це тут реве ревучий,
а з ним співає земля
Як маму, нам любити,
потрібно землю свою
І наші діти-квіти нам
скажуть – дякую
У гаю тут ростекалина
А під вишнями чути спів
Це тому, що моя Україна
Краща в світі зі всіх країн!
Ведучий 1.Українамає багатовікову історію, починаючись від самої Київської
Русі. І весь цей час наш народ виборював право мати своювласну державу.
В 1991 роціУкраїна стала незалежною. Це сучасна держава, яка
розташованав центрі Європи. Давайте згадаємо, що ми знаємо про нашу
країну:
Вікторина.
1.Який герб має Україна?
2.На монетах якого князя вперше було зображено герб України?
3.Хто був першим українським королем?
4.Як називається історична пам’ятка, збудованаЯрославом Мудрим на честь
перемогинад печенігами?
5.Як називались вільні озброєнілюди, які захищали українськіземлі?
6.Хто був засновником перщої Січі:
7.Як називався козацький човен?
8.Найвідоміший поет України?
9.Книга, яку видав Т.Г.Шевченко?
10.Велика держава, до складу якої входила Україна до 1991 р.?
11.Назвіть дату проголошення незалежності.
12Хто був першим президентом?
13.Кого обрано президентом зараз?
14.Які державні символиє в нашій країні?
Учень5
"Ще не вмерла Україна" - пісня, написанаПавлом Чубинським у 1862 році,
є Державним гімном України.
ТодіУкраїна ще не мала своєї державності. Павло Чубинський(1839-1884) -
відомий на той час поет, фольклорист, етнограф - був членом київської
5. організації "Старагромада", до якої входила національно свідома патріотична
інтелігенція2. На її зборахуперше й пролунала ця пісня.
1918 року вона виконувалася вже як державний гімн УкраїнськоїНародної
Республіки, час існування якої був недовгим. КарпатськаУкраїна як
самостійна держава 1939 року також визнала її своїм гімном.
За радянськихчасів пісня "Ще не вмерла Україна" була забороненою.Однак
українці її пам'ятали і виконували таємно, з великою надією на відродження
самостійностісвоєїдержави.
І такий час прийшов. Україна стала незалежною державою і знову за
національний гімн узяла пісню па словаПавла Чубинського та мелодію
композитораз Галичини Михайла Вербицького.
(всі виконують Гімн України)
Ведучий 2.Україна– європейська суверенна незалежна держава, яка має право
вирішувати самостійно всі питання, пов’язані з власною внутрішньою й
зовнішньою політикою.
5 травня 1949 було створено Раду Європи, до складу якої увійшла й Україна
(37 підписант!). Народ України обрав європейський шлях розвитку, адже наша
країна гідна стояти в одній шерензі із розвинутими державами Європи. Ми,
українці, гідні того, щоб нас шанували й поважали.
Але кожна велика справа вимагає того, щоб було докладено багато зусиль.
21 листопада 2014 року київські студенти, протестуючи проти незаконних
рішень влади, вийшли на Майдан Незалежності, щоб відстояти своє право на
вільний європейський розвиток.
Ведучий 1.В ніч з 30 листопада на 1 грудня українська влада наказала
розігнати протестантів , нападаючи і б’ючи їх гумовими та пластиковими
кийками. Багато хто з протестуючих студентів отримали важкі поранення ,
один з них помер , і кілька були заарештовані. Але це призвело до того, що
люди почали виходити на вулицю і Європротест перетворився в
Єврореволюцію . Революція . яка була названа Євромайдан, або Революція
гідності. Революція Гідності – це революція кожного українця, якомунабридло
стояти на колінах і хочеться достойного життя у власному домі.
Події листопада – грудня 2013 сколихнули всю Україну. Люди їхали на
Майдан до Києва, щоб відстояти своє майбутнє. На Майдані й вулиці
Грушевського загинуло чимало людей з різними точками зору. Але всі вони
були громадянамиУкраїни, й більшість з них віддавали своє життя за Україну.
Це були справжні патріоти країни.
Учень 6
Мама відправила сина,
Просила бути обачним.
Син обіцяв берегтися щосили:
«Мамо, не плачте».
Місяць минає, закони погіршали,
Прийняті жестами.
6. «Мамо, я просто не можу по-іншому –
Я на Грушевського».
Учень 7
Вулиця стала дуже болючою –
Що говорити?
Син повернувся – очізаплющені,
Прапором вкритий.
Сонце сховалось – негода.
Чи буде праведний суд?
Там, де учора проходив,
Сьогоднідрузінесуть.
Мама заплакана, хрестить повсталих
Мовчки, без слів.
Сина не стало,
В неї віднині – мільйони синів.
Ведучий 2. Щоб події Майдану не забувалися, Президент Петро
Порошенко підписав указ про відзначення щорічно 21 листопада Дня Гідності
та Свободи. 21 листопада в кожному місті нашої України проходять молебни
за тими, хто віддав й продовжуєвіддавати своєжиття за Україну, за її
майбутнє. А зараз пропонуювсім нам запалити свічку пам’яті й вшанувати
пам’ять загиблих героїв (всіх, хто боронив нашу землю від фашистів у 1941,
хто віддає своє життя на Донбасізараз) хвилиною мовчання й
(пісня «Лине кача в води сині»)
Будь-яка подія має початок і має кінець. Ми повинні свято вірити, що на нашу
землю скоро прийде мир, бо такий народ, як наш - добрий, щирий, відвертий,
заслуговує на мир, злагоду, процвітання.
З далекого краю,
З далеких світів
Журавлик на крилах
Додому летів,
Минав океани,
Ліси і моря,
Вдивлявсь крізь тумани
- Чия це земля,
Чиї це долини,
Чиї це луги,
Чию це калину
Гойдають вітри!
Впізнав батьківщину:
- Моя це земля,
Моє тут гніздечко
І мова моя.
7. Ведучий 1.А на закінчення нашої зустрічі я пропоную всім нам написати свої
побажання нашій Батьківщині й прикріпити їх на карті.
(молитва за Україну)