ПОРАДИ З ОРГАНІЗАЦІЇ
УСПІШНИХ ВЕБІНАРІВ

Підготувала Тетяна Якушко
СПОВІЩАЙТЕ ЗАЗДАЛЕГІДЬ
Незважаючи на те, що вебінар набагато
більш легкий і швидкий в організації
ніж семінар, це не означ...
ЗАПУСТІТЬ РЕКЛАМНУ КАМПАНІЮ ВЕБІНАРУ

Навіть якщо ви робите вебінар для своїх партнерів, яких
на перший погляд не треба пе...
СПЛАНУЙТЕ ЗРУЧНИЙ ЧАС ДЛЯ ВЕБІНАРУ


РОБОТІ ЧАС



Одне з найголовніших переваг
онлайн-навчання-це
можливість отримати потрібні
знання та навички прямо на
...
ВИРОБІТЬ ПОКАЗНИКИ ДЛЯ ОЦІНКИ
ЕФЕКТИВНОСТІ ВЕБІНАРУ
ПРОВЕДІТЬ ТЕСТОВИЙ ЗАПУСК ВЕБІНАРУ
Незважаючи на легкість в
організації вебінару і
документацію, яка
висвітлює всі можливі...
НАДАЙТЕ ЦІКАВУ ІНФОРМАЦІЮ
Банально, але факт. Подальший
успіх ваших майбутніх вебинарів
залежить від того, як ви проведете...
ЕНЕРГІЙНІСТЬ І РИТМ




Згадайте, як нудно й сумно
іноді буває під час лекції,
коли протягом двох годин
доводиться слуха...
НЕ БІЙТЕСЯ ВИКОРИСТОВУВАТИ БАГАТО
ТЕКСТУ
У презентаціях
вебінару
використання
тексту не так
критично, тому ви
можете сміли...
ПЕРЕВІРТЕ СВОГО ДОПОВІДАЧА
У вебінарі
використовується тільки
голос і слайди, і будь-яка
запинки, невиразна
фраза, помилка...
ОДИН ДОБРЕ, А ДВОЄ КРАЩЕ






У ході доповіді у слухачів можуть
виникати питання, які
найчастіше задають через чат, і
...
АКЦЕНТ НА ВЗАЄМОДІЮ З АУДИТОРІЄЮ


Під час онлайн-навчання у
педагога немає можливості
побачити, слухають учні
його, або ...
ПРОВОКУЙТЕ ОБГОВОРЕННЯ

Дуже важливо провокувати обговорення, а
враховуючи, що вебінар – не зовсім звичний спосіб
спілкува...
NOTA BENE!


Використовуйте
своєрідні
"якоря" під час онлайннавчання. Це можуть бути
малюнки, які працюють, як
заклик до ...
КОМФОРТНА АТМОСФЕРА
Будьте максимально
уважні до слухачів.
 Ввічливо і своєчасно
відповідайте на всі
питання

ПІСЛЯ ВЕБІНАРУ
вишліть всім відвідувачам
матеріали, що Ви використовували
під час проведення вебінару.
 тим же, хто зареє...
ОПИТУВАЛЬНИЙ ЛИСТ


Якщо Ви проводили
вебінар перший раз,
то можете вислати
опитувальний лист
відвідувачам
вебінару, щоб
...
ДЖЕРЕЛА


http://wiki.fizmat.tnpu.edu.ua/index.php/%D0%9
2%D0%B5%D0%B1%D1%96%D0%BD%D0%B0%
D1%80


Підготувала Тетяна Якушко
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Поради з організації успішних вебінарів

2,251 views

Published on

Що врахувати та чого уникати, щоб ваш вебінар мав успіх.

Published in: Education
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
2,251
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
1,578
Actions
Shares
0
Downloads
10
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Поради з організації успішних вебінарів

 1. 1. ПОРАДИ З ОРГАНІЗАЦІЇ УСПІШНИХ ВЕБІНАРІВ Підготувала Тетяна Якушко
 2. 2. СПОВІЩАЙТЕ ЗАЗДАЛЕГІДЬ Незважаючи на те, що вебінар набагато більш легкий і швидкий в організації ніж семінар, це не означає, що інформувати слухачів можна за день до цієї події. Залежно від аудиторії запрошення краще розсилати за 1 тиждень, з нагадуванням за 3 і 1 день до трансляції. Для деяких груп цей термін може бути збільшений до 3-4 тижнів. Правило тут таке - чим ближче ваші відносини з аудиторією - тим менше термін для оповіщення, і навпаки.
 3. 3. ЗАПУСТІТЬ РЕКЛАМНУ КАМПАНІЮ ВЕБІНАРУ Навіть якщо ви робите вебінар для своїх партнерів, яких на перший погляд не треба переконувати в корисності «відвідування» ваших доповідей, не варто скидати з рахунків стару добру рекламу. 1. Розкрийте головні пункти доповіді, 2. імена доповідачів, 3. головний підсумок - чому відвідування вашого вебинару необхідно для слухачів.
 4. 4. СПЛАНУЙТЕ ЗРУЧНИЙ ЧАС ДЛЯ ВЕБІНАРУ
 5. 5.  РОБОТІ ЧАС  Одне з найголовніших переваг онлайн-навчання-це можливість отримати потрібні знання та навички прямо на своєму робочому місці. А тому не перевантажуйте свої заняття інформацією і не розтягуйте за часом - навряд чи у кого-небудь вийде поєднати 4-ох годинний урок з уже наявним робочим графіком. Онлайн-навчання буде найбільш ефективним, якщо весь курс буде розбитий на годинні або навіть 45хвилинні, логічно закінчені заняття.
 6. 6. ВИРОБІТЬ ПОКАЗНИКИ ДЛЯ ОЦІНКИ ЕФЕКТИВНОСТІ ВЕБІНАРУ
 7. 7. ПРОВЕДІТЬ ТЕСТОВИЙ ЗАПУСК ВЕБІНАРУ Незважаючи на легкість в організації вебінару і документацію, яка висвітлює всі можливі питання, не полінуйтеся запустити тестовий «прогін» вебінару для перевірки звуку, можливості задавати питання і т.ін. Часу це займе не багато і ви мінімізуєте ризики технічних «накладок» під час офіційного виступу.
 8. 8. НАДАЙТЕ ЦІКАВУ ІНФОРМАЦІЮ Банально, але факт. Подальший успіх ваших майбутніх вебинарів залежить від того, як ви проведете свій перший вебінар у конкретній групі. Пам'ятайте, що люди витрачають свій час, слухаючи вашу презентацію, і менше за все вони хочуть почути старі факти і пусті висновки. Постарайтеся здивувати вашу аудиторію чимось новеньким і несподіваним і тоді ви отримаєте зацікавлену публіку, яка з радістю відвідає ваш наступний вебінар.
 9. 9. ЕНЕРГІЙНІСТЬ І РИТМ   Згадайте, як нудно й сумно іноді буває під час лекції, коли протягом двох годин доводиться слухати монотонну мову педагога. Згадали? А тепер уявіть, що мова йде про онлайннавчання і помножте ці почуття на десять. Не хочете, щоб ваші слухачі заснули посеред заняття – намагайтеся, щоб ваш голос передавав емоції, енергію та ентузіазм.
 10. 10. НЕ БІЙТЕСЯ ВИКОРИСТОВУВАТИ БАГАТО ТЕКСТУ У презентаціях вебінару використання тексту не так критично, тому ви можете сміливо збільшити «дозу» символьної інформації в ваших слайдах.
 11. 11. ПЕРЕВІРТЕ СВОГО ДОПОВІДАЧА У вебінарі використовується тільки голос і слайди, і будь-яка запинки, невиразна фраза, помилка, відразу впадає в очі, а вірніше у вуха. Переконайтеся, що доповідач ретельно підготував свою промову, не зайвим буде мати роздруківку тексту перед очима під час доповіді.
 12. 12. ОДИН ДОБРЕ, А ДВОЄ КРАЩЕ    У ході доповіді у слухачів можуть виникати питання, які найчастіше задають через чат, і доповідачу потрібен помічник, який буде допомагати у підготовці відповіді. Крім питань по темі, у деяких слухачів можуть виникати технічні проблеми, наприклад зі звуком. Як правило, причина в невмінні знайти відповідні налаштування в меню програми, що транслює доповідь. Все це легко вирішується помічником у «фоновому режимі» через «приватний» чат.
 13. 13. АКЦЕНТ НА ВЗАЄМОДІЮ З АУДИТОРІЄЮ  Під час онлайн-навчання у педагога немає можливості побачити, слухають учні його, або вони вже давно поглинені своїми особистими проблемами і справами. Для того, щоб привертати увагу аудиторії до матеріалу – використовуйте чат, опитування для обговорення. Іноді є сенс використовувати аудіоконференції для того, щоб підігріти інтерес.
 14. 14. ПРОВОКУЙТЕ ОБГОВОРЕННЯ Дуже важливо провокувати обговорення, а враховуючи, що вебінар – не зовсім звичний спосіб спілкування для більшості слухачів, важливо періодично нагадувати їм, як задавати питання (технічно), і що ви завжди раді відповісти. Наприклад, якщо у презентації 25 слайдів, то кожному п'ятому слайді можна сміливо нагадувати про питання. Головне викликати на розмову одного слухача і інші швидко підхоплять.
 15. 15. NOTA BENE!  Використовуйте своєрідні "якоря" під час онлайннавчання. Це можуть бути малюнки, які працюють, як заклик до дій. наприклад, зображення знака оклику, як заклик до уваги або нагадування про важливість інформації.
 16. 16. КОМФОРТНА АТМОСФЕРА Будьте максимально уважні до слухачів.  Ввічливо і своєчасно відповідайте на всі питання 
 17. 17. ПІСЛЯ ВЕБІНАРУ вишліть всім відвідувачам матеріали, що Ви використовували під час проведення вебінару.  тим же, хто зареєструвався, але не підключився на вебінар, вишліть посилання на запис вебінару, щоб у них була можливість подивитися те, що вони з тих чи інших причин пропустили.  до речі, будьте готові до того, що тих, хто зареєструвалися на вебінар буде майже в два рази більше, ніж відвідувачів. 
 18. 18. ОПИТУВАЛЬНИЙ ЛИСТ  Якщо Ви проводили вебінар перший раз, то можете вислати опитувальний лист відвідувачам вебінару, щоб зрозуміти, що було зроблено правильно, а що потрібно виправити.
 19. 19. ДЖЕРЕЛА  http://wiki.fizmat.tnpu.edu.ua/index.php/%D0%9 2%D0%B5%D0%B1%D1%96%D0%BD%D0%B0% D1%80
 20. 20.  Підготувала Тетяна Якушко

×