8161 застосування на практиці квадратної нерівності
1. 1
Застосування на практиці квадратної нерівності
В.С.Вавілова,Червонопартизанська гімназія, м. Свердловськ, Луганська обл..
Мета:
Розвивати уявлення учнів про математику як про прикладну науку;
удосконалити вміння учнів розв’язувати квадратні нерівності;
сприяти розвитку колективної праці;
активізувати взаємодію між учнями;
розвивати прийоми дослідницької праці;
сприяти розвитку зацікавленості математикою.
Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок.
Обладнання: мультимедійний проектор, ноутбук.
Хід уроку
1
2. Дії вчителя
Мета завдання
Дії учнів
2
Включити клас
І. Усна розминка (7 хв)
у роботу.
Пропонує зробити математичну зарядку, щоб налаштуватися на
урок
Повторити
вивчений
матеріал.
Актуалізувати
опорні знання.
Змінюють
(Презентація ,слайд 1)
розташування
1) Чи правильно складений алгоритм?
кроків алгоритму
Алгоритм
Розв’язування квадратичної нерівності
1) Знайдіть точки перетину параболи з віссю ОХ
2)Відмітьте на осі ОХ ті проміжки, на яких функція набуває
додатних (від’ємних) значень.
3) Зобразіть схематично параболу в системі координат.
4) Визначте напрямок віток параболи – графіка функції
у=ах2+вх+с.
(відповідь:правильне розташування 4;1;3;2)
(Презентація ,слайд 2)
За алгоритмом
2)Використовуючи алгоритм, розв’язати нерівності
розв’язують
Розвиток
нерівності
алгоритмічного
мислення
Розв’язування квадратних нерівностей
Знайти корені рівняння
Ні
Ні
Так
Рівняння коренів немає
Так
Так
Ні
Так
Ні
Так
Ні
Розв’язків немає
Розв’язків немає
Розв’яжить нерівність:
2
t1, 2
1) х2>0
2
2) 2х2≥02 − 4,9 2
400 ± CD 2 + 6084 ×1000
400 28
400 ± 393
28
28
gt28
= R = -5х2>0
+
+ 6003 Розв’язків tнемає −
≥ ≤ ≈ 2 h =,v0t
= 800t − 4,9t 2
3)x + 2 <180
,x
x ≤x 4− 24 x − 25 ≥ 2 ≤ 5
−1 9 ≥ 25
t −5
3
0 x ≥ 25 5 CD − 5 3
< ∠ADB 4,9
x
x +3
x