Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Ресурси Internet як джерело формування фондів бібліотеки ВНЗ

772 views

Published on

Про ресурси Internet як джерело формування фондів Наукової бібліотеки Чернігівського національного технологічного університету.

Published in: Education
 • Be the first to comment

Ресурси Internet як джерело формування фондів бібліотеки ВНЗ

 1. 1. Інтернет - найбільша глобальна комп'ютерна мережа, що зв'язує десятки мільйонів абонентів у більш як 150 країнах світу.
 2. 2. Найбільш популярні видавництва оснастили свої сайти електронними каталогами для пошуку книг по автору, назві, в межах певної теми або жанру.
 3. 3.  Сайти видавництв;  Сайти книготоргових організацій;  Сайти книжкових магазинів;  Сайти спеціалізованих ресурсів, які пов’язані з книгоросповсюдженням;  Сайти передплатних агенств Використання ресурсів Інтернет приВикористання ресурсів Інтернет при комплектуванні фондів бібліотек ВНЗкомплектуванні фондів бібліотек ВНЗ
 4. 4. Видавці справедливо розглядаютьВидавці справедливо розглядають InternetInternet в якоств якості дуже ефективного інструментуі дуже ефективного інструменту для просування своєї продукціїдля просування своєї продукції
 5. 5. Видавництва, з якими співпрацює НБ ЧНТУВидавництва, з якими співпрацює НБ ЧНТУ
 6. 6. Широкий спектр тем, поділ каталогу на окремі рубрики та види видань, можливість скачати зміст і вступ книги для ознайомлення, розсилка новинок на електрону пошту
 7. 7. Видавництво займається розповсюдженням юридичної літератури. На сайті можна ознайомитися з анотаціями книг. Каталог поділений за видами документів. Є кнопки «Новинки» та «Готується до виходу». Видавництво активно робить розсилку з новинками на електронну пошту
 8. 8. Видавництво «Університетська книга». Вирізняється від інших видавництв умовою пошуку книги на сайті за індексом УДК.
 9. 9. ППроблема розповсюдженняроблема розповсюдження української книги є наразіукраїнської книги є наразі надзвичайно актуальноюнадзвичайно актуальною
 10. 10. Віддзеркалює єдиний книжковий простір України через інформування не лише про назви книг, що видаються, продаються чи лише у планах видавництв, але й за бажанням видавництв – у повних текстах цих книг.
 11. 11. Компанії «Кондор» і «Центр учбової літератури» займаються видавничою та книготорговельною діяльністю На сайті окремою рубрикою виділені книги власного видання
 12. 12. З книжковими магазинами бібліотека ЧНТУ безпосередньо не співпрацює, але використовує їх сайти для пошуку літератури.
 13. 13. В Росії створенна спеціальна пошукова система Findbook, яка дозволяє провести пошук одночасно в електронних каталогах 28 різних книжкових Інтернет- магазинів, що істотно заощаджує час при пошуку конкретного видання.
 14. 14. На сервері AddALL представлена інформація про асортимент більше 40 найбільших книгарень Заходу. При пошуку видання можна обмежити регіон світу і встановити бажаний вид валюти. В результаті пошуку видається список продавців, що пропонують дане видання
 15. 15. Букіністичні сайти надають послуги з придбання літератури за старі роки, що буде корисним при формуванні фонду рідкісних і цінних документів.
 16. 16. На сайті Acqweb можна знайти відомості про сервери зарубіжних видавництв і книгарень, каталоги бібліотек, випуски Books in print різних країн.
 17. 17. Нажаль, в роботі в цьому напрямі використовувати сайти вищезазначених організацій в повній мірі не дуже зручно. Тому що передплачуються видання в переважній своїй більшості на рік, а на сайтах не у всіх позиціях вказана ціна на даний термін. Тому в роботі часто доводиться звертатися до паперових каталогів. Єдиним плюсом сайтів передплатних агентств є пошукові системи як за алфавітом, так і за індексом. Бібліотека ЧНТУ працює з такими передплатними агентствами, як «Преса» та «Періодика».
 18. 18. В 2014 році вперше нами була здійснена передплата електронних журналів. Так 8 назв журналів було передплачено через електронну бібліотеку друкованої періодики PressPoint.
 19. 19. Журнал «Право України» був передплачений в електронному вигляді у видавництва, на сайті якого був створений особистий кабінет зі списком доступних завантажень.
 20. 20. Найбільш освоєним і часто використовуваним сервісом для бібліотек є електронна пошта.
 21. 21. Економія зусиль, часу, простота використання, швидкість обміну інформацією доводять переваги електронної пошти в будь-якій сфері обслуговування.
 22. 22. Замовлення літератури; Періодичні видання; Чат для спілкування.
 23. 23. Інтернет для саморозвитку та професійного спілкування
 24. 24. Дякую за увагу!!!Дякую за увагу!!!

×