SlideShare a Scribd company logo
1 of 6
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH)
                                     KAJIAN TEMPATAN


Tarikh          :     13 Ogos 2008
Masa            :     11.45 – 12.45 tengahari
Tahun           :      4 Zuhal
Bil. Pelajar    :     36 orang
Tema            :     Perihal Kawasan Setempat
Tajuk           :     Masyarakat Setempat
                      - Penduduk
                      - Kegiatan Ekonomi


Hasil Pembelajaran:

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran pelajar dapat:

i.     Mengenalpasti ciri-ciri penduduk di sesuatu kawasan.
ii.    Menyenaraikan jenis kegiatan ekonomi masyarakat setempat.
iii.   Menyenaraikan faktor yang mempengaruhi pekerjaan setempat.
Isi Kandungan

1.   Menceritakan komposisi penduduk sesuatu kawasan berdasarkan kaum, umur, agama, dan
     kepercayaan.
2.   Mengenal pasti kegiatan ekonomi yang dijalankan di sesuatu kawasan.
3.   Berbincang secara kumpulan tentang faktor-faktor yang mempengaruhi jenis pekerjaan di sesuatu
     kawasan.

Penerapan Nilai:     - Menghormati
                     - Toleransi
                     - Saling Membantu

Unsur Patriotisme:   - Menghormati agama dan kepercayaan kaum lain.
                     - Bersyukur dengan sumbangan kegiatan ekonomi setempat.

Pengetahuan Perlu Ada:

-    Murid mengetahui jenis-jenis kaum dan perayaan yang disambut.
-    Murid mempunyai cita-cita dalam pekerjaan kelak.

Bahan sumber Pengajaran dan Pembelajaran (BSPP):

1.   LCD dan Labtop                      4.   Kad bergambar kaum
2.   Lagu Keranamu Malaysia              5.   Kertas sebak
3.   Lirik lagu Keranamu Malaysia        6.   Pen marker
Langkah/      Prosedur Perlaksanaan              Elemen Pengurusan                 Catatan
Masa                                             Pembelajaran Bestari/Kemahiran
                                                 Generik
Set Induksi   Guru menunjukkan gambar yang
(5 minit)     menunjukkan masyarakat yang        TKP:                              Nilai:
              terdiri daripada pelbagai bangsa   Verbal-Linguistik                 Menghormati
              dan agama (Grafik power point).
                                                 KB:                               BSPP:
              Guru bersoal jawab dengan murid    Menyampaikan maklumat             LCD dan Labtop
              tentang perbezaan budaya antara
              kaum dan perayaan yang             KBF:
              disambut.                          Meneroka idea, Banding Beza


Langkah/      Prosedur Perlaksanaan              Elemen Pengurusan                 Catatan
Masa                                             Pembelajaran Bestari/Kemahiran
                                                 Generik
Langkah 1     Guru meminta murid untuk
(15 minit)    bercerita tentang pekerjaan yang   TKP:                              Nilai:
              diminati.                          Verbal-Linguistik, Visual Ruang   Berbangga,
                                                                                   Berdikari
               Guru meminta murid untuk          KB:
              menyenaraikan pekerjaan yang       Berfikir, mendapatkan maklumat,   BSPP:
              terdapat di Malaysia.              memproses maklumat,               Kad bergambar
                                                 menyampaikan maklumat             LCD dan Labtop
Murid diminta untuk memadankan
             pekerjaan-pekerjaan berdasarkan
             jenis-jenis kegiatan ekonomi.

             Murid dikehendaki memberikan
             contoh kegiatan ekonomi yang
             terdapat dalam gambar tayangan
             (Grafik power point)

Langkah/     Prosedur Perlaksanaan                 Elemen Pengurusan                Catatan
Masa                                               Pembelajaran Bestari/Kemahiran
                                                   Generik
Langkah 2    Guru membentuk 4 kumpulan dan
(20 minit)   mengedarkan kad arahan:               TKP:                             Nilai:
             - Kumpulan 1 dikehendaki              Interpersonal, Spatial, Visual   Kerjasama
               berbincang dan menyenaraikan        Ruang
               faktor-faktor yang mempengaruhi                                      BSPP:
               kegiatan ekonomi jenis              KBF:                             Kertas Sebak, Alat
               Pelancongan.                        Meneroka dan menjana idea,       Tulis
             - Kumpulan 2 dikehendaki              pemikiran kreatif
               berbincang dan menyenaraikan
               faktor-faktor yang mempengaruhi     KB:
               kegiatan ekonomi jenis Pertanian.   Menyusun maklumat, melakar
             - Kumpulan 3 dikehendaki              grafik
               berbincang dan menyenaraikan
faktor-faktor yang mempengaruhi
               kegiatan ekonomi jenis
               Perindustrian.
             - Kumpulan 4 dikehendaki
               berbincang dan menyenaraikan
               faktor-faktor yang mempengaruhi
               kegiatan ekonomi jenis
               Perniagaan.

             Hasil perbincangan hendaklah
             ditulis dalam kertas sebak

Langkah/     Prosedur Perlaksanaan               Elemen Pengurusan                Catatan
Masa                                             Pembelajaran Bestari/Kemahiran
                                                 Generik
Langkah 3    Hasil kerja kumpulan
(15 minit)   dipamerkan di dinding kelas.        Pembelajaran Koperatif dan
                                                 Kolaboratif:
             Lawatan secara berkumpulan          One stay Three stray
             dilakukan ke setiap hasil
             pameran.

             Wakil kumpulan dikehendaki
             menjelaskan hasil tugasan
             kumpulan
Langkah/      Prosedur Perlaksanaan            Elemen Pengurusan                Catatan
Masa                                           Pembelajaran Bestari/Kemahiran
                                               Generik
Penutup       Guru membuat rumusan dan
(5 minit)     murid dikehendaki menjawab       TKP:                             Nilai:
              beberapa soalan.                 Muzik                            Bersemangat

              Akhir sekali, guru mengedarkan                                    BSPP:
              lirik lagu Keranamu Malaysia.                                     Lirik Lagu
                                                                                Keranamu
              Guru meminta murid untuk                                          Malaysia
              menyanyikan lagu beramai-
              ramai dengan penuh semangat.


REFLEKSI:
_________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________

More Related Content

Similar to RPH KT

Rph micro teaching ekonomi asas form5 -terkini
Rph micro teaching  ekonomi asas form5 -terkiniRph micro teaching  ekonomi asas form5 -terkini
Rph micro teaching ekonomi asas form5 -terkinicik noorlyda
 
Rph pembentangan
Rph pembentanganRph pembentangan
Rph pembentanganlizapandi
 
Rph thn 5 pengurusan alatan sukan
Rph thn 5 pengurusan alatan sukanRph thn 5 pengurusan alatan sukan
Rph thn 5 pengurusan alatan sukanXeno Venz
 
Contoh rph assure_model
Contoh rph assure_modelContoh rph assure_model
Contoh rph assure_modelMohd Nor Ahmad
 
rancangan pengajaran harian sejarah spm
rancangan pengajaran harian sejarah spmrancangan pengajaran harian sejarah spm
rancangan pengajaran harian sejarah spmimanniesa87
 
contoh Rph kepelbagaian pelajar
contoh Rph kepelbagaian pelajarcontoh Rph kepelbagaian pelajar
contoh Rph kepelbagaian pelajarfarhana86
 
Acf422 fasa5 plot lakonan rp js
Acf422 fasa5 plot lakonan rp jsAcf422 fasa5 plot lakonan rp js
Acf422 fasa5 plot lakonan rp jsdramajalansempit
 
Rph thn 5 penyalahgunaan bahan
Rph thn 5 penyalahgunaan bahanRph thn 5 penyalahgunaan bahan
Rph thn 5 penyalahgunaan bahanXeno Venz
 
Rancangan pengajaran harian bm tahun 3 - kata bilangan
Rancangan pengajaran harian bm tahun 3 - kata bilanganRancangan pengajaran harian bm tahun 3 - kata bilangan
Rancangan pengajaran harian bm tahun 3 - kata bilanganNor Sazlin Kusai
 
Rph kaedah masteri(berpusatkn guru)
Rph kaedah masteri(berpusatkn guru)Rph kaedah masteri(berpusatkn guru)
Rph kaedah masteri(berpusatkn guru)Ida's Mustafa
 
Pengajaran makro kemahiran
Pengajaran makro kemahiranPengajaran makro kemahiran
Pengajaran makro kemahiranLinda Salleh
 
3. SK SJK K.TLS DSKP TAHUN 6 Ceramah ..pptx
3. SK SJK K.TLS DSKP TAHUN 6 Ceramah ..pptx3. SK SJK K.TLS DSKP TAHUN 6 Ceramah ..pptx
3. SK SJK K.TLS DSKP TAHUN 6 Ceramah ..pptxCHensemZulman1
 
Sukatan pelajaran tahap 2
Sukatan pelajaran tahap 2Sukatan pelajaran tahap 2
Sukatan pelajaran tahap 2firo HAR
 

Similar to RPH KT (20)

Rph micro teaching ekonomi asas form5 -terkini
Rph micro teaching  ekonomi asas form5 -terkiniRph micro teaching  ekonomi asas form5 -terkini
Rph micro teaching ekonomi asas form5 -terkini
 
Rph pembentangan
Rph pembentanganRph pembentangan
Rph pembentangan
 
KBAT, iThink, VLE.pptx
KBAT, iThink, VLE.pptxKBAT, iThink, VLE.pptx
KBAT, iThink, VLE.pptx
 
Rph thn 5 pengurusan alatan sukan
Rph thn 5 pengurusan alatan sukanRph thn 5 pengurusan alatan sukan
Rph thn 5 pengurusan alatan sukan
 
Contoh rph assure_model
Contoh rph assure_modelContoh rph assure_model
Contoh rph assure_model
 
rancangan pengajaran harian sejarah spm
rancangan pengajaran harian sejarah spmrancangan pengajaran harian sejarah spm
rancangan pengajaran harian sejarah spm
 
contoh Rph kepelbagaian pelajar
contoh Rph kepelbagaian pelajarcontoh Rph kepelbagaian pelajar
contoh Rph kepelbagaian pelajar
 
Teknik KBKK dalam PdP
Teknik KBKK dalam PdPTeknik KBKK dalam PdP
Teknik KBKK dalam PdP
 
Acf422 fasa5 plot lakonan rp js
Acf422 fasa5 plot lakonan rp jsAcf422 fasa5 plot lakonan rp js
Acf422 fasa5 plot lakonan rp js
 
Teknik KBKK dalam PdP
Teknik KBKK dalam PdPTeknik KBKK dalam PdP
Teknik KBKK dalam PdP
 
Rph thn 5 penyalahgunaan bahan
Rph thn 5 penyalahgunaan bahanRph thn 5 penyalahgunaan bahan
Rph thn 5 penyalahgunaan bahan
 
Rancangan pengajaran harian bm tahun 3 - kata bilangan
Rancangan pengajaran harian bm tahun 3 - kata bilanganRancangan pengajaran harian bm tahun 3 - kata bilangan
Rancangan pengajaran harian bm tahun 3 - kata bilangan
 
RPH SEJARAH TAHUN 5 : Bahasa Melayu Warisan Kita
RPH SEJARAH TAHUN 5 : Bahasa Melayu Warisan KitaRPH SEJARAH TAHUN 5 : Bahasa Melayu Warisan Kita
RPH SEJARAH TAHUN 5 : Bahasa Melayu Warisan Kita
 
Rph kaedah masteri(berpusatkn guru)
Rph kaedah masteri(berpusatkn guru)Rph kaedah masteri(berpusatkn guru)
Rph kaedah masteri(berpusatkn guru)
 
Penilaian
PenilaianPenilaian
Penilaian
 
Edu 3103 soalan 2
Edu 3103 soalan 2Edu 3103 soalan 2
Edu 3103 soalan 2
 
PLC Kemahiran Menulis.pptx
PLC Kemahiran Menulis.pptxPLC Kemahiran Menulis.pptx
PLC Kemahiran Menulis.pptx
 
Pengajaran makro kemahiran
Pengajaran makro kemahiranPengajaran makro kemahiran
Pengajaran makro kemahiran
 
3. SK SJK K.TLS DSKP TAHUN 6 Ceramah ..pptx
3. SK SJK K.TLS DSKP TAHUN 6 Ceramah ..pptx3. SK SJK K.TLS DSKP TAHUN 6 Ceramah ..pptx
3. SK SJK K.TLS DSKP TAHUN 6 Ceramah ..pptx
 
Sukatan pelajaran tahap 2
Sukatan pelajaran tahap 2Sukatan pelajaran tahap 2
Sukatan pelajaran tahap 2
 

Recently uploaded

Maksud Plan Do Check and Action dalam pelaksanaan Program (PDCA)
Maksud Plan Do Check and Action dalam pelaksanaan Program (PDCA)Maksud Plan Do Check and Action dalam pelaksanaan Program (PDCA)
Maksud Plan Do Check and Action dalam pelaksanaan Program (PDCA)salmnor
 
MESYUARAT KOKURIKULUM BIL 4 & 1 2023 PPT.pptx
MESYUARAT KOKURIKULUM BIL 4 & 1 2023 PPT.pptxMESYUARAT KOKURIKULUM BIL 4 & 1 2023 PPT.pptx
MESYUARAT KOKURIKULUM BIL 4 & 1 2023 PPT.pptxTaniaNaggelas2
 
Taklimat Peruntukan Balkis sekolah r.pptx
Taklimat Peruntukan Balkis sekolah r.pptxTaklimat Peruntukan Balkis sekolah r.pptx
Taklimat Peruntukan Balkis sekolah r.pptxRyno Hardie
 
Malaysia sebagai hub halal antarabangsa.
Malaysia sebagai hub halal antarabangsa.Malaysia sebagai hub halal antarabangsa.
Malaysia sebagai hub halal antarabangsa.AfifahSalim2
 
Pertemuan 9 dan 10 - Sistem Persamaan Linear.ppt
Pertemuan 9 dan 10 - Sistem Persamaan Linear.pptPertemuan 9 dan 10 - Sistem Persamaan Linear.ppt
Pertemuan 9 dan 10 - Sistem Persamaan Linear.pptArieAdie
 
TEMPLATE CONTOH PENULISAN KERTAS CADANGAN KAJIAN TINDAKAN.pdf
TEMPLATE CONTOH PENULISAN KERTAS CADANGAN KAJIAN TINDAKAN.pdfTEMPLATE CONTOH PENULISAN KERTAS CADANGAN KAJIAN TINDAKAN.pdf
TEMPLATE CONTOH PENULISAN KERTAS CADANGAN KAJIAN TINDAKAN.pdfcrvwr4zf9r
 
SEJARAH PENGENALAN RINGKAS TKRS SEKOLAH KEBANGSAAN PUTRAJAYA PRESINT 8(2).pptx
SEJARAH PENGENALAN RINGKAS TKRS SEKOLAH KEBANGSAAN PUTRAJAYA PRESINT 8(2).pptxSEJARAH PENGENALAN RINGKAS TKRS SEKOLAH KEBANGSAAN PUTRAJAYA PRESINT 8(2).pptx
SEJARAH PENGENALAN RINGKAS TKRS SEKOLAH KEBANGSAAN PUTRAJAYA PRESINT 8(2).pptxMUHAMMADHAZIQBINHAMD1
 
BUKU PROGRAM MERENTAS DESA 2024.pptx sekolah
BUKU PROGRAM MERENTAS DESA 2024.pptx sekolahBUKU PROGRAM MERENTAS DESA 2024.pptx sekolah
BUKU PROGRAM MERENTAS DESA 2024.pptx sekolahzatonain1
 
ASSIGNMENT 1_10 BARANG SELALU DIPEGANG KANAK-KANAK KECIL (A186111).pptx
ASSIGNMENT 1_10 BARANG SELALU DIPEGANG KANAK-KANAK KECIL (A186111).pptxASSIGNMENT 1_10 BARANG SELALU DIPEGANG KANAK-KANAK KECIL (A186111).pptx
ASSIGNMENT 1_10 BARANG SELALU DIPEGANG KANAK-KANAK KECIL (A186111).pptxNORADILAHBINTIMOHAMA
 
Bab 5 Ting 4 5.2 Persekutuan Tanah Melayu
Bab 5 Ting 4  5.2 Persekutuan Tanah MelayuBab 5 Ting 4  5.2 Persekutuan Tanah Melayu
Bab 5 Ting 4 5.2 Persekutuan Tanah MelayuSITINURULSYARAFINABI
 
A190303 KOAY KE YING - Bahan Mengajar Membaca.pdf
A190303 KOAY KE YING - Bahan Mengajar Membaca.pdfA190303 KOAY KE YING - Bahan Mengajar Membaca.pdf
A190303 KOAY KE YING - Bahan Mengajar Membaca.pdfa190303
 

Recently uploaded (11)

Maksud Plan Do Check and Action dalam pelaksanaan Program (PDCA)
Maksud Plan Do Check and Action dalam pelaksanaan Program (PDCA)Maksud Plan Do Check and Action dalam pelaksanaan Program (PDCA)
Maksud Plan Do Check and Action dalam pelaksanaan Program (PDCA)
 
MESYUARAT KOKURIKULUM BIL 4 & 1 2023 PPT.pptx
MESYUARAT KOKURIKULUM BIL 4 & 1 2023 PPT.pptxMESYUARAT KOKURIKULUM BIL 4 & 1 2023 PPT.pptx
MESYUARAT KOKURIKULUM BIL 4 & 1 2023 PPT.pptx
 
Taklimat Peruntukan Balkis sekolah r.pptx
Taklimat Peruntukan Balkis sekolah r.pptxTaklimat Peruntukan Balkis sekolah r.pptx
Taklimat Peruntukan Balkis sekolah r.pptx
 
Malaysia sebagai hub halal antarabangsa.
Malaysia sebagai hub halal antarabangsa.Malaysia sebagai hub halal antarabangsa.
Malaysia sebagai hub halal antarabangsa.
 
Pertemuan 9 dan 10 - Sistem Persamaan Linear.ppt
Pertemuan 9 dan 10 - Sistem Persamaan Linear.pptPertemuan 9 dan 10 - Sistem Persamaan Linear.ppt
Pertemuan 9 dan 10 - Sistem Persamaan Linear.ppt
 
TEMPLATE CONTOH PENULISAN KERTAS CADANGAN KAJIAN TINDAKAN.pdf
TEMPLATE CONTOH PENULISAN KERTAS CADANGAN KAJIAN TINDAKAN.pdfTEMPLATE CONTOH PENULISAN KERTAS CADANGAN KAJIAN TINDAKAN.pdf
TEMPLATE CONTOH PENULISAN KERTAS CADANGAN KAJIAN TINDAKAN.pdf
 
SEJARAH PENGENALAN RINGKAS TKRS SEKOLAH KEBANGSAAN PUTRAJAYA PRESINT 8(2).pptx
SEJARAH PENGENALAN RINGKAS TKRS SEKOLAH KEBANGSAAN PUTRAJAYA PRESINT 8(2).pptxSEJARAH PENGENALAN RINGKAS TKRS SEKOLAH KEBANGSAAN PUTRAJAYA PRESINT 8(2).pptx
SEJARAH PENGENALAN RINGKAS TKRS SEKOLAH KEBANGSAAN PUTRAJAYA PRESINT 8(2).pptx
 
BUKU PROGRAM MERENTAS DESA 2024.pptx sekolah
BUKU PROGRAM MERENTAS DESA 2024.pptx sekolahBUKU PROGRAM MERENTAS DESA 2024.pptx sekolah
BUKU PROGRAM MERENTAS DESA 2024.pptx sekolah
 
ASSIGNMENT 1_10 BARANG SELALU DIPEGANG KANAK-KANAK KECIL (A186111).pptx
ASSIGNMENT 1_10 BARANG SELALU DIPEGANG KANAK-KANAK KECIL (A186111).pptxASSIGNMENT 1_10 BARANG SELALU DIPEGANG KANAK-KANAK KECIL (A186111).pptx
ASSIGNMENT 1_10 BARANG SELALU DIPEGANG KANAK-KANAK KECIL (A186111).pptx
 
Bab 5 Ting 4 5.2 Persekutuan Tanah Melayu
Bab 5 Ting 4  5.2 Persekutuan Tanah MelayuBab 5 Ting 4  5.2 Persekutuan Tanah Melayu
Bab 5 Ting 4 5.2 Persekutuan Tanah Melayu
 
A190303 KOAY KE YING - Bahan Mengajar Membaca.pdf
A190303 KOAY KE YING - Bahan Mengajar Membaca.pdfA190303 KOAY KE YING - Bahan Mengajar Membaca.pdf
A190303 KOAY KE YING - Bahan Mengajar Membaca.pdf
 

RPH KT

  • 1. RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH) KAJIAN TEMPATAN Tarikh : 13 Ogos 2008 Masa : 11.45 – 12.45 tengahari Tahun : 4 Zuhal Bil. Pelajar : 36 orang Tema : Perihal Kawasan Setempat Tajuk : Masyarakat Setempat - Penduduk - Kegiatan Ekonomi Hasil Pembelajaran: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran pelajar dapat: i. Mengenalpasti ciri-ciri penduduk di sesuatu kawasan. ii. Menyenaraikan jenis kegiatan ekonomi masyarakat setempat. iii. Menyenaraikan faktor yang mempengaruhi pekerjaan setempat.
  • 2. Isi Kandungan 1. Menceritakan komposisi penduduk sesuatu kawasan berdasarkan kaum, umur, agama, dan kepercayaan. 2. Mengenal pasti kegiatan ekonomi yang dijalankan di sesuatu kawasan. 3. Berbincang secara kumpulan tentang faktor-faktor yang mempengaruhi jenis pekerjaan di sesuatu kawasan. Penerapan Nilai: - Menghormati - Toleransi - Saling Membantu Unsur Patriotisme: - Menghormati agama dan kepercayaan kaum lain. - Bersyukur dengan sumbangan kegiatan ekonomi setempat. Pengetahuan Perlu Ada: - Murid mengetahui jenis-jenis kaum dan perayaan yang disambut. - Murid mempunyai cita-cita dalam pekerjaan kelak. Bahan sumber Pengajaran dan Pembelajaran (BSPP): 1. LCD dan Labtop 4. Kad bergambar kaum 2. Lagu Keranamu Malaysia 5. Kertas sebak 3. Lirik lagu Keranamu Malaysia 6. Pen marker
  • 3. Langkah/ Prosedur Perlaksanaan Elemen Pengurusan Catatan Masa Pembelajaran Bestari/Kemahiran Generik Set Induksi Guru menunjukkan gambar yang (5 minit) menunjukkan masyarakat yang TKP: Nilai: terdiri daripada pelbagai bangsa Verbal-Linguistik Menghormati dan agama (Grafik power point). KB: BSPP: Guru bersoal jawab dengan murid Menyampaikan maklumat LCD dan Labtop tentang perbezaan budaya antara kaum dan perayaan yang KBF: disambut. Meneroka idea, Banding Beza Langkah/ Prosedur Perlaksanaan Elemen Pengurusan Catatan Masa Pembelajaran Bestari/Kemahiran Generik Langkah 1 Guru meminta murid untuk (15 minit) bercerita tentang pekerjaan yang TKP: Nilai: diminati. Verbal-Linguistik, Visual Ruang Berbangga, Berdikari Guru meminta murid untuk KB: menyenaraikan pekerjaan yang Berfikir, mendapatkan maklumat, BSPP: terdapat di Malaysia. memproses maklumat, Kad bergambar menyampaikan maklumat LCD dan Labtop
  • 4. Murid diminta untuk memadankan pekerjaan-pekerjaan berdasarkan jenis-jenis kegiatan ekonomi. Murid dikehendaki memberikan contoh kegiatan ekonomi yang terdapat dalam gambar tayangan (Grafik power point) Langkah/ Prosedur Perlaksanaan Elemen Pengurusan Catatan Masa Pembelajaran Bestari/Kemahiran Generik Langkah 2 Guru membentuk 4 kumpulan dan (20 minit) mengedarkan kad arahan: TKP: Nilai: - Kumpulan 1 dikehendaki Interpersonal, Spatial, Visual Kerjasama berbincang dan menyenaraikan Ruang faktor-faktor yang mempengaruhi BSPP: kegiatan ekonomi jenis KBF: Kertas Sebak, Alat Pelancongan. Meneroka dan menjana idea, Tulis - Kumpulan 2 dikehendaki pemikiran kreatif berbincang dan menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi KB: kegiatan ekonomi jenis Pertanian. Menyusun maklumat, melakar - Kumpulan 3 dikehendaki grafik berbincang dan menyenaraikan
  • 5. faktor-faktor yang mempengaruhi kegiatan ekonomi jenis Perindustrian. - Kumpulan 4 dikehendaki berbincang dan menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi kegiatan ekonomi jenis Perniagaan. Hasil perbincangan hendaklah ditulis dalam kertas sebak Langkah/ Prosedur Perlaksanaan Elemen Pengurusan Catatan Masa Pembelajaran Bestari/Kemahiran Generik Langkah 3 Hasil kerja kumpulan (15 minit) dipamerkan di dinding kelas. Pembelajaran Koperatif dan Kolaboratif: Lawatan secara berkumpulan One stay Three stray dilakukan ke setiap hasil pameran. Wakil kumpulan dikehendaki menjelaskan hasil tugasan kumpulan
  • 6. Langkah/ Prosedur Perlaksanaan Elemen Pengurusan Catatan Masa Pembelajaran Bestari/Kemahiran Generik Penutup Guru membuat rumusan dan (5 minit) murid dikehendaki menjawab TKP: Nilai: beberapa soalan. Muzik Bersemangat Akhir sekali, guru mengedarkan BSPP: lirik lagu Keranamu Malaysia. Lirik Lagu Keranamu Guru meminta murid untuk Malaysia menyanyikan lagu beramai- ramai dengan penuh semangat. REFLEKSI: _________________________________________________________________________________________ _________________________________________________________________________________________ _________________________________________________________________________________________