Successfully reported this slideshow.
Your SlideShare is downloading. ×
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Loading in …3
×

Check these out next

1 of 39 Ad

More Related Content

Viewers also liked (20)

Advertisement

Ikimokyklinis lt instrukcija_2012

 1. 1. Portalo naudojimosi instrukcija
 2. 2. Kaip tapti įstaigos puslapio administratoriumi
 3. 3. 1. Reikia, kad įstaiga būtų registruota portalo sistemoje (tuo atveju, jei savo įstaigos nerandate portale prie kitų įstaigų, naują įstaigą registruoti gali tik portalo administratoriai, rašykite info@ikimokyklinis.lt). 2. Turite būti registruotas portalo vartotojas. 3. Registruojantis būtina turėti el. paštą. 4. Savo duomenis (vartotojo vardą, slaptažodį, vardą, pavardę ir įstaigos pavadinimą) pranešti portalo administratoriams. 5. Gavę atsakymą iš portalo administratorių, galėsite pradėti redaguoti įstaigos mini svetainę.
 4. 4. Kaip redaguoti įstaigos puslapį (paaiškinimai pateikti geltonos spalvos langeliuose)
 5. 5. Pirmiausia reikia prisijungti prie sistemos su savo turimais prisijungimo duomenimis
 6. 6. Čia matysite savo įstaigos pavadinimą Norėdami keisti informaciją, spauskite - REDAGUOTI
 7. 7. Pasirinkite norimą skiltį (kairėje pusėje, pvz. Apie mus), dešinėje pusėje spauskite violetinį mygtuką “KEISTI INFORMACIJĄ”).
 8. 8. Teksto redaktorius. Čia galite rašyti tekstą apie įstaigą, talpinti nuotraukas ir pan. Pakeitę tekstą, nepamirškite išsaugoti. Atšaukti spauskite tada, jei keisdami tekstą nusprendėte, kad norite palikti senąjį
 9. 9. Norėdami peržiūrėti kokius pakeitimus atlikote, paspauskite – PERŽIŪRĖTI PUSLAPĮ.
 10. 10. Su šiomis rodyklėmis galite keisti skilties vietą. Kad įkelta informacija būtų matoma viešai, būtina pažymėti norimą sritį (pvz. Galerija), t.y. apvalus mygtukas turi būti žalias.
 11. 11. Kaip įkelti nuotrauką ar paveiksliuką
 12. 12. Paveiksliukų redaktorius
 13. 13. Paspaudus ant paveiksliukų redaktoriaus, iššoka papildomas langas. Kai paveiksliukas yra internetinėje erdvėje, reikia pasirinkti skiltį „Vaizdo informacija“. Lango NEUŽDAROME.
 14. 14. Internete išsirinkus norimą paveiksliuką/nuotrauką, spaudžiame dešinį pelės klavišą ir pasirenkame “Kopijuoti paveikslo adresą”. Grįžtame į portalą.
 15. 15. 1. 2. 450 3. 1. 1.Vaizdo informacijos skiltyje, URL langelyje įkopijuojame paveiksliuko adresą iš interneto (pasižymite langelį su pelės kursoriumi ir spaudžiate CTRL+C). Adresas bus įkopijuotas. 2. 2.Būtina pažymėti paveiksliuko plotį, kuris neturėtų viršyti 450. 3. 3.Tuomet spaudžiate “OK”.
 16. 16. 1. 2. 3. Jei paveiksliuką turite savo kompiuterio laikmenose. 1. 1.Vaizdo savybių lange pasirenkate skiltį – NUSIŲSTI. 2. 2.Spaudžiate mygtuką – Parinkti – ir išsirenkate paveiksliuką. Langelyje atsiranda paveiksliuko adresas. 3. 3.Spaudžiate žalsvą mygtuką – Siųsti į serverį. 4. 4.Atsidaro skiltis – Vaizdo informacija, tuomet ten būtina pažymėti paveiksliuko plotį, kuris neturėtų viršyti 450 (žiūrėti ankstesnę skaidrę). 5. 5.Tuomet spaudžiate “OK”.
 17. 17. Įkėlę tekstą ir paveiksliukus, nepamirškite išsaugoti.
 18. 18. Kaip sukurti naują skiltį
 19. 19. Norėdami sukurti papildomą skiltį, kurios nėra sąraše, spaudžiate apačioje esantį mygtuką – NAUJAS PUSLAPIS
 20. 20. 1. Atsirado nauja skiltis. 2. Spaudžiame šalia esantį violetinį mygtuką REDAGUOTI ir pakeičiame naujo puslapio pavadinimą. 3. Įrašius norimą pavadinimą, spaudžiame IŠSAUGOTI.
 21. 21. Įstaigos specialistai ir renginiai
 22. 22. Abi šios skiltys formuojasi savaime. Specialistai atsiranda tuomet kai portale prisiregistruoja įstaigos darbuotojai. DĖMESIO – registruojantis būtina suvesti tokį įstaigos pavadinimą, koks yra portale (jį pasitikrinti galite susiradę įstaigą tarp kitų įstaigų).
 23. 23. Renginių skiltis automatiškai pildosi tik tuo atveju, kai registruoti įstaigos vartotojai, savo asmeniniame puslapyje įkelia renginius ir pažymi varną - Publikuoti įstaigos puslapyje.
 24. 24. Renginius ir specialistus galite sukelti kaip ir kitą informaciją, tik tokiu atveju jums reikėtų papildomai susikurti naujas skiltis ir neaktyvuoti portalo kūrėjų jau siūlomų renginių ir specialistų skilčių, kad nesidubliuotų.
 25. 25. Kaip įkelti/sukurti renginius
 26. 26. Grįžtame į pirminį vartot puslapį Norėdami sukurti renginį spaudžiame mygtuką – SUKURTI NAUJĄ RENGINĮ.
 27. 27. Užpildome visus langelius norima informacija ir kuo išsamiau. Norėdami renginį publikuoti įstaigos puslapyje – pažymėkite varnelę – „Publikuoti įstaigos puslapyje“. Tokiu būdu renginys automatiškai atsiras įstaigos puslapyje, kai paspausite žalią mygtuką – IŠSAUGOTI.
 28. 28. Norėdami renginį publikuoti portale (kad visi portalo, o ne tik įstaigos lankytojai matytų) – pažymėkite varnelę „Matoma viešai“ ir „Siūlyti į bendrą sąrašą“. Nepamirškite paspausti žalią mygtuką – IŠSAUGOTI.
 29. 29. Kaip sukurti naują Forumo potemę
 30. 30. Norėdami sukurti forumo potemę spauskite mygtuką – DAUGIAU TEMŲ.
 31. 31. 1. Prie pasirinktos temos spauskite VISOS TEMOS, 1. atsidarys temos vidinė dėžutė, kur viršuje rasite mygtuką – SUKUTI NAUJĄ TEMĄ. 2. 2. Norint komentuoti temoje, reikia paspausti ant norimos potemės.
 32. 32. Kaip sukurti naują Forumo grupę
 33. 33. Spauskite mygtuką ir kurkite naują grupę, kurioje su bendraminčiais galėsite diskutuoti.
 34. 34. D.U.K. (dažnai užduodamų klausimų) skiltis
 35. 35. Čia paspaudę, galite parašyti savo klausimą apie vaikų ugdymą, darbo santykius ir pan. portalo administratoriams ir atsakymų į savo ir kitų klausimus ieškoti D.U.K.
 36. 36. Nesudėtinga paieška
 37. 37. 1. 2. 4. 3. 1. Pasirinkite IŠPLĖSTINĖ PAIEŠKA. 2. Įveskite norimą paieškos frazę. 3. Pasirinkite norimą Sritį, nes tai susiaurins paieškos lauką ir truks trumpiau. 4. Spauskite IEŠKOTI.
 38. 38. Visuomet laukiame Jūsų klausimų specialistams, pasiūlymų forumo temomis ir kt. Juos siųskite info@ikimokyklinis.lt Labai lauksime ir Jūsų komentarų. Mums svarbi Jūsų nuomonė! Ačiū 

×