SlideShare a Scribd company logo
1 of 10
Download to read offline
Een gezin voor elk kind
INFORMATIEVE LES 2016
Een gezin voor elk kind
DOEL VAN DE LES
•	Je leert wat redenen zijn waarom kinderen niet thuis kunnen
wonen bij hun ouders en waarom het zo belangrijk is dat
kinderen dan ergens anders veilig kunnen wonen.
•	Je leert een korte mondelinge presentatie te houden over
het onderwerp.
•	Je leert een Twittergedicht te maken.
FILMPJE KIJKEN
Jullie gaan naar een filmpje gaan kijken over Gregory.
Het filmpje laat zien hoe het is om in een pleeggezin te wonen.
youtu.be/6mpFkWpc8jo
Een gezin voor elk kind
Opdracht na het kijken
Wissel met een klasgenoot uit wat je gezien hebt en wat
je ervan vindt.
	 Tekst lezen
Lees de tekst goed door. Je hebt het nodig voor het maken
van een opdracht.
Een gezin voor elk kind
2personen
1persoon
Keuze-opdracht 1
De voordeurspeech
1		 Luister naar de uitleg.
2		 Bereid in tweetallen je voordeurspeech voor.
		 Deze vragen kunnen daarbij helpen:
		 •	Hoe heten wij? Op welke school en in welke groep zitten wij?
		 •	 Waarom staan wij hier bij u aan de deur?
		 •	 Waar gaat de Kinderpostzegelactie over?
		 •	 Waarom is dit belangrijk?
		 •	Hoe kunnen we ervoor zorgen dat er voor elk kind een gezin is?
		 •	Waarom helpt het als iemand kinderpostzegels koopt?
2personen
Een gezin voor elk kind
3		 Schrijf de voordeurspeech helemaal uit.
4		Presenteer jullie voordeurspeech aan een ander tweetal.
		Terwijl je luistert naar de voordeurspeech van een ander
tweetal let je op de volgende punten:
		 •	 Was de voordeurspeech kort en krachtig?
		 •	Begrijp ik waar de Kinderpostzegelactie over gaat?
		 •	Werd mij duidelijk hoe de verkoop van kinderpostzegels
uiteindelijk helpt bij het vinden van een gezin voor elk kind?
5		Een paar tweetallen presenteren hun voordeurspeech voor
de hele groep.
Een gezin voor elk kind
Keuze-opdracht 2
Het twittergedicht
Op Twitter vertellen mensen in heel korte berichten waar ze
mee bezig zijn of wat ze bezighoudt. Jullie gaan een gedicht
schrijven dat in 140 tekens moet passen. Een teken is een letter,
een cijfer, een spatie en een leesteken.
2personen
Een gezin voor elk kind
2personen
2groep
Een gezin voor elk kind
AAN DE SLAG!
Stappen
1		 Bedenk wat het doel is van je Twittergedicht: bijvoorbeeld veel
postzegels verkopen, iemand steunen of een boodschap afgeven.
2		Aan wie richt je het? Aan de koper van de kinderpostzegels,
een pleegkind, een pleegouder of iemand anders?
3		Schrijf woorden op die je in je gedicht wilt gebruiken.
4		Kijk voor welke woorden je een (Twitter)afkorting kunt gebruiken:
even = ff, wacht = w8.
5		 Schrijf je gedicht. Maak korte zinnen.
6		Laat een ander tweetal je Twittergedicht controleren.
7		Als je tevreden bent, kun je je gedicht op Twitter zetten.
Een gezin voor elk kind
VOORBEELDEN VAN TWITTERGEDICHTEN
Een postzegel zorgt voor een gezin
Een kind is veilig dankzij een kaart
De Kinderpostzegelactie vormt het begin!
Voor jou zal ik deze week heel graag
In mijn straat bij elke voordeur staan
Zodat er ook voor jou, liefst vandaag
Al nieuwe deuren opengaan
Een gezin voor elk kind
AFSLUITING
Terugblik op de les. Hoe vonden jullie het om met zo weinig
tekst een gedicht te maken?
2groep

More Related Content

Similar to Presentatie Een gezin voor elk kind - informatieve les

Presentatie Weer gewoon kind zijn - informatieve les
Presentatie Weer gewoon kind zijn - informatieve lesPresentatie Weer gewoon kind zijn - informatieve les
Presentatie Weer gewoon kind zijn - informatieve lesStichtingKinderpostzegels
 
Presentatie Alle kinderen naar school - informatieve les
Presentatie Alle kinderen naar school - informatieve lesPresentatie Alle kinderen naar school - informatieve les
Presentatie Alle kinderen naar school - informatieve lesStichtingKinderpostzegels
 
Werken met tweetalige boekjes van nik-nak
Werken met tweetalige boekjes van nik-nak Werken met tweetalige boekjes van nik-nak
Werken met tweetalige boekjes van nik-nak Chris Sterkens
 
Kamerzoek-App
Kamerzoek-AppKamerzoek-App
Kamerzoek-AppAirolg77
 
Content creatie & een content block bij Smc055 13 april 2015
Content creatie & een content block bij Smc055 13 april 2015Content creatie & een content block bij Smc055 13 april 2015
Content creatie & een content block bij Smc055 13 april 2015Jeanet Bathoorn ✓
 
URBAN DREAMERS // Module 02 - Sessie 3
URBAN DREAMERS // Module 02 - Sessie 3URBAN DREAMERS // Module 02 - Sessie 3
URBAN DREAMERS // Module 02 - Sessie 3Eline Goethals
 
evaluatie van flipping de lessenserie, ervaringen met leerlingen
evaluatie van flipping de lessenserie, ervaringen met leerlingenevaluatie van flipping de lessenserie, ervaringen met leerlingen
evaluatie van flipping de lessenserie, ervaringen met leerlingenFrancine Behnen
 
Verhalen aanstekelijk vertellen - workshop Stichting Present
Verhalen aanstekelijk vertellen - workshop Stichting PresentVerhalen aanstekelijk vertellen - workshop Stichting Present
Verhalen aanstekelijk vertellen - workshop Stichting PresentSpring marketing
 
Training heldere en overtuigende teksten
Training heldere en overtuigende tekstenTraining heldere en overtuigende teksten
Training heldere en overtuigende tekstenDimitri Lambermont
 
Community management
Community managementCommunity management
Community management42bis
 
Training Wooncoach voor langer zelfstandig wonen ouderen
Training Wooncoach voor langer zelfstandig wonen ouderenTraining Wooncoach voor langer zelfstandig wonen ouderen
Training Wooncoach voor langer zelfstandig wonen ouderenASW
 
Workshop bloggen = boeien, begrijpen & beklijven free friday s2m 040
Workshop bloggen = boeien, begrijpen & beklijven   free friday s2m 040Workshop bloggen = boeien, begrijpen & beklijven   free friday s2m 040
Workshop bloggen = boeien, begrijpen & beklijven free friday s2m 040Andries tekst, training & advies
 
Interactief en ondersteund voorlezen | Symposium 15 maart 2018
Interactief en ondersteund voorlezen | Symposium 15 maart 2018Interactief en ondersteund voorlezen | Symposium 15 maart 2018
Interactief en ondersteund voorlezen | Symposium 15 maart 2018Stichting Milo
 
Communiceren met kinderen met een ontwikkelingsachterstand
Communiceren met kinderen met een ontwikkelingsachterstandCommuniceren met kinderen met een ontwikkelingsachterstand
Communiceren met kinderen met een ontwikkelingsachterstandlschoeren
 
Lezing en workshop over Miscommunicatie 2014 Groningen
Lezing en workshop over Miscommunicatie 2014 GroningenLezing en workshop over Miscommunicatie 2014 Groningen
Lezing en workshop over Miscommunicatie 2014 GroningenInsurance Market Pte Ltd
 
Introductieworkshop g.e.i.s.e.r. strategie - krachtstroom 28-09-2011
Introductieworkshop g.e.i.s.e.r. strategie - krachtstroom 28-09-2011Introductieworkshop g.e.i.s.e.r. strategie - krachtstroom 28-09-2011
Introductieworkshop g.e.i.s.e.r. strategie - krachtstroom 28-09-2011Andries tekst, training & advies
 

Similar to Presentatie Een gezin voor elk kind - informatieve les (20)

Presentatie Weer gewoon kind zijn - informatieve les
Presentatie Weer gewoon kind zijn - informatieve lesPresentatie Weer gewoon kind zijn - informatieve les
Presentatie Weer gewoon kind zijn - informatieve les
 
Presentatie Alle kinderen naar school - informatieve les
Presentatie Alle kinderen naar school - informatieve lesPresentatie Alle kinderen naar school - informatieve les
Presentatie Alle kinderen naar school - informatieve les
 
Werken met tweetalige boekjes van nik-nak
Werken met tweetalige boekjes van nik-nak Werken met tweetalige boekjes van nik-nak
Werken met tweetalige boekjes van nik-nak
 
Kamerzoek-App
Kamerzoek-AppKamerzoek-App
Kamerzoek-App
 
Content creatie & een content block bij Smc055 13 april 2015
Content creatie & een content block bij Smc055 13 april 2015Content creatie & een content block bij Smc055 13 april 2015
Content creatie & een content block bij Smc055 13 april 2015
 
Legacy yip_thema
Legacy yip_themaLegacy yip_thema
Legacy yip_thema
 
Sessie 48 checklist_communicatie_voor_iedereen
Sessie 48 checklist_communicatie_voor_iedereen Sessie 48 checklist_communicatie_voor_iedereen
Sessie 48 checklist_communicatie_voor_iedereen
 
URBAN DREAMERS // Module 02 - Sessie 3
URBAN DREAMERS // Module 02 - Sessie 3URBAN DREAMERS // Module 02 - Sessie 3
URBAN DREAMERS // Module 02 - Sessie 3
 
sessie 9 ppt filosoferen met kinderen
sessie 9 ppt filosoferen met kinderensessie 9 ppt filosoferen met kinderen
sessie 9 ppt filosoferen met kinderen
 
evaluatie van flipping de lessenserie, ervaringen met leerlingen
evaluatie van flipping de lessenserie, ervaringen met leerlingenevaluatie van flipping de lessenserie, ervaringen met leerlingen
evaluatie van flipping de lessenserie, ervaringen met leerlingen
 
Verhalen aanstekelijk vertellen - workshop Stichting Present
Verhalen aanstekelijk vertellen - workshop Stichting PresentVerhalen aanstekelijk vertellen - workshop Stichting Present
Verhalen aanstekelijk vertellen - workshop Stichting Present
 
DKT
DKTDKT
DKT
 
Training heldere en overtuigende teksten
Training heldere en overtuigende tekstenTraining heldere en overtuigende teksten
Training heldere en overtuigende teksten
 
Community management
Community managementCommunity management
Community management
 
Training Wooncoach voor langer zelfstandig wonen ouderen
Training Wooncoach voor langer zelfstandig wonen ouderenTraining Wooncoach voor langer zelfstandig wonen ouderen
Training Wooncoach voor langer zelfstandig wonen ouderen
 
Workshop bloggen = boeien, begrijpen & beklijven free friday s2m 040
Workshop bloggen = boeien, begrijpen & beklijven   free friday s2m 040Workshop bloggen = boeien, begrijpen & beklijven   free friday s2m 040
Workshop bloggen = boeien, begrijpen & beklijven free friday s2m 040
 
Interactief en ondersteund voorlezen | Symposium 15 maart 2018
Interactief en ondersteund voorlezen | Symposium 15 maart 2018Interactief en ondersteund voorlezen | Symposium 15 maart 2018
Interactief en ondersteund voorlezen | Symposium 15 maart 2018
 
Communiceren met kinderen met een ontwikkelingsachterstand
Communiceren met kinderen met een ontwikkelingsachterstandCommuniceren met kinderen met een ontwikkelingsachterstand
Communiceren met kinderen met een ontwikkelingsachterstand
 
Lezing en workshop over Miscommunicatie 2014 Groningen
Lezing en workshop over Miscommunicatie 2014 GroningenLezing en workshop over Miscommunicatie 2014 Groningen
Lezing en workshop over Miscommunicatie 2014 Groningen
 
Introductieworkshop g.e.i.s.e.r. strategie - krachtstroom 28-09-2011
Introductieworkshop g.e.i.s.e.r. strategie - krachtstroom 28-09-2011Introductieworkshop g.e.i.s.e.r. strategie - krachtstroom 28-09-2011
Introductieworkshop g.e.i.s.e.r. strategie - krachtstroom 28-09-2011
 

Presentatie Een gezin voor elk kind - informatieve les

  • 1. Een gezin voor elk kind INFORMATIEVE LES 2016
  • 2. Een gezin voor elk kind DOEL VAN DE LES • Je leert wat redenen zijn waarom kinderen niet thuis kunnen wonen bij hun ouders en waarom het zo belangrijk is dat kinderen dan ergens anders veilig kunnen wonen. • Je leert een korte mondelinge presentatie te houden over het onderwerp. • Je leert een Twittergedicht te maken.
  • 3. FILMPJE KIJKEN Jullie gaan naar een filmpje gaan kijken over Gregory. Het filmpje laat zien hoe het is om in een pleeggezin te wonen. youtu.be/6mpFkWpc8jo Een gezin voor elk kind
  • 4. Opdracht na het kijken Wissel met een klasgenoot uit wat je gezien hebt en wat je ervan vindt. Tekst lezen Lees de tekst goed door. Je hebt het nodig voor het maken van een opdracht. Een gezin voor elk kind 2personen 1persoon
  • 5. Keuze-opdracht 1 De voordeurspeech 1 Luister naar de uitleg. 2 Bereid in tweetallen je voordeurspeech voor. Deze vragen kunnen daarbij helpen: • Hoe heten wij? Op welke school en in welke groep zitten wij? • Waarom staan wij hier bij u aan de deur? • Waar gaat de Kinderpostzegelactie over? • Waarom is dit belangrijk? • Hoe kunnen we ervoor zorgen dat er voor elk kind een gezin is? • Waarom helpt het als iemand kinderpostzegels koopt? 2personen Een gezin voor elk kind
  • 6. 3 Schrijf de voordeurspeech helemaal uit. 4 Presenteer jullie voordeurspeech aan een ander tweetal. Terwijl je luistert naar de voordeurspeech van een ander tweetal let je op de volgende punten: • Was de voordeurspeech kort en krachtig? • Begrijp ik waar de Kinderpostzegelactie over gaat? • Werd mij duidelijk hoe de verkoop van kinderpostzegels uiteindelijk helpt bij het vinden van een gezin voor elk kind? 5 Een paar tweetallen presenteren hun voordeurspeech voor de hele groep. Een gezin voor elk kind
  • 7. Keuze-opdracht 2 Het twittergedicht Op Twitter vertellen mensen in heel korte berichten waar ze mee bezig zijn of wat ze bezighoudt. Jullie gaan een gedicht schrijven dat in 140 tekens moet passen. Een teken is een letter, een cijfer, een spatie en een leesteken. 2personen Een gezin voor elk kind 2personen 2groep
  • 8. Een gezin voor elk kind AAN DE SLAG! Stappen 1 Bedenk wat het doel is van je Twittergedicht: bijvoorbeeld veel postzegels verkopen, iemand steunen of een boodschap afgeven. 2 Aan wie richt je het? Aan de koper van de kinderpostzegels, een pleegkind, een pleegouder of iemand anders? 3 Schrijf woorden op die je in je gedicht wilt gebruiken. 4 Kijk voor welke woorden je een (Twitter)afkorting kunt gebruiken: even = ff, wacht = w8. 5 Schrijf je gedicht. Maak korte zinnen. 6 Laat een ander tweetal je Twittergedicht controleren. 7 Als je tevreden bent, kun je je gedicht op Twitter zetten.
  • 9. Een gezin voor elk kind VOORBEELDEN VAN TWITTERGEDICHTEN Een postzegel zorgt voor een gezin Een kind is veilig dankzij een kaart De Kinderpostzegelactie vormt het begin! Voor jou zal ik deze week heel graag In mijn straat bij elke voordeur staan Zodat er ook voor jou, liefst vandaag Al nieuwe deuren opengaan
  • 10. Een gezin voor elk kind AFSLUITING Terugblik op de les. Hoe vonden jullie het om met zo weinig tekst een gedicht te maken? 2groep