1. Loodushelid <br />Antud tunnikava eesmärgiks on õpilaste fantaasia ja ettekujutuse õpetamine loodushelide abil. <br />Aine: Kunstiõpetus<br />Klass: 4-6 klass<br />Maht: 45 min<br />Teema: Fantaasiapiltide joonistamine loodushelide (www.loodusheli.ee) põhjal. Võimalus on kasutada ka õuesõpet, sellisel juhul saab loodushelisid kuulata näiteks metsas.<br />Tunni eesmärk: Õpilaste fantaasia arendamine loodushelide abil. Kuulatava heli põhjal joonistada pilt, mis kannaks endas õpilase tundeid ja fantaasiat.<br />Põhimõisted: Loodusheli, fantaasiapilt<br />Põhimaterjalid: Paberid, harilik pliiats, värvilised pliiatsid, viltpliiatsid (kontuuride loomiseks), kustukumm, joonlaud, käärid<br />Meetodid: Individuaalne töö, õpetaja juhised ja abi<br />Õppevahendid: Internet ( www.loodusheli.ee ), kõlarid, arvuti<br />Tunni struktuur<br />1) Häälestus<br />Õpetaja tervitab õpilasi ning alustab tunniga <br />Õpetaja räägib lastele algavast ülesandest ning vahenditest, mida vaja läheb.<br />Õpetaja jagab igale lapsele A4 paberi, mille õpilased lõikavad pooleks. <br />Õpetaja annab õpilastele teada, et nad joonistavad kaks pilti, kahe erineva loodusheli põhjal. Ühe pildi joonistamiseks on aega umbes 15 minutit. <br />2) Õppimine<br />Õpetaja laseb läbi kõlarite esimese loodusheli, mida lapsed kuulavad esmalt silmad kinni, et tekiks ettekujutus, milline on loodus, loomad, linnud, ilm, värvid jne. Pärast teistkordset kuulamist hakkavad lapsed ühele lõigatud (A5 paberile) oma fantaasiapilti joonistama. (Loodusheli saan õpilastele korduvalt mängida). Lapsed on esimese pildi valmis joonistanud.<br />Õpetaja laseb ka teise loodusheli. Tegevus kordub – esmalt kuulavad heli silmad kinni ning siis saavad alustada joonistamist. (aega kulub ka teise pildi joonistamiseks umbes 15minutit) <br />3) Reflektsioon<br />Õpilased on oma fantaasiapildid valmis joonistanud ning nüüd on aeg ka nendest rääkida. <br />Iga õpilane saab oma mõlemast tööst rääkida – kirjeldada tundeid, pildil olevat õhkkonda ja seal olevaid loomi, linde ja mõtteid.<br />Hindamine: Õpetaja hindab joonistuste juures fantaasiat ning ka töö puhtust.<br />Kodutöö: Õpilased kuulavad kodus iseseisvalt loodushelisid (mida leiavad samalt aadressilt – www.loodusheli.ee) ning püüavad nende abil ette kujutada heliga kaasnevat fantaasiapilti.<br />