Darba aizsardzības prasības, veicot attālinātu darbu

1,376 views

Published on

Mūsdienās būtiski pieaug dažādu modernu darba formu izmantošana organizācijā - elastīgs darbs, attālināts darbs, teledarbs. Līdz ar to aktuālāks arī kļūst jautājums - kā uz šīm darba organizācijas formām attiecas darba aizsardzības prasības (piemēram, normatīvie akti). Valsts darba inspekcijas viedokli un atbildes uz šiem jautājumiem iespējams apskatīt šajā prezentācijā.

2013.gada maijs

Published in: Business
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
1,376
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
42
Actions
Shares
0
Downloads
0
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide
 • Attēls no reklāmas materiāla, kurā reklamē biroja galdus. Kur likt kājas? Monitora paliktnis, kas liek galvu turēt piespiedu pozā (pagrieztu pa kreisi). Monitora augšējā mala atrodas vis acu līmeņa. NEPADOMĀJA DIZAINERIS / PROJEKTĒTĀJS. Interesanti, vai galda autors vispār kādreiz ir sēdējis pie datora?
 • A.Celmiņas nelaimes gadījuma vietas krēsls Latgalē-Jānis Meikšans sēstoties datorkrēslā, krēslam paslīdēja riteņi un JM krita, sasitot labās rokas elkoni.
 • Darba aizsardzības prasības, veicot attālinātu darbu

  1. 1. Darba aizsardzības prasībasattālināta darba veicējiemLinda Matisāne,VDI Sadarbības un attīstības nodaļas vadītājalinda.matisane@vdi.gov.lv
  2. 2. STRĀDĀT IR KAITĪGI UN BĪSTAMINAV NEVIENASDARBA VIETAS,KURĀ NEBŪTUDARBA VIDES RISKAFAKTORU!TOS IR JĀPROTATPAZĪT!
  3. 3. • Darba aizsardzības likums un tampakārtotie normatīvie akti:attālināts darba nav izņēmums – darbadevējam jāievēro visas tās pašas prasības,kas gadījumos, ja darbinieks strādā birojā
  4. 4. Darba vides riska novērtēšanaNelaimes gadījumu un arodslimībuizmeklēšana
  5. 5. Pamatnolīgums par teledarbu• Noslēgts 2001.gada 20.septembrī• Starp:– Eiropas Arodbiedrību konfederāciju– Eiropas Profesionālo un darba devēju apvienībusavienību– Eiropas Amatnieku un mazo un vidējouzņēmumu apvienību– Eiropas centrs uzņēmumiem ar valsts kapitāladaļu
  6. 6. • Darbstacija ir darba vieta, kurā atrodas dators un tādarbības nodrošināšanas ierīces (sistēmas bloks, displejs,programmatūra, tastatūra, ievadierīce), kas nosakaoperatora un mašīnas saskari. Darbstacija var būt aprīkotaarī ar citiem darbam nepieciešamajiem piederumiem,piemēram, printeri, skeneri, modemu, diskiekārtām,tālruni, faksa aparātu, dokumentu statīvu. Pie darbstacijaspieder arī darbam ar displeju nepieciešamā darba telpasdaļa, darba galds un darba krēsls.
  7. 7. Ir, 21.04.2011.Cosmopolitian, 05.2011.
  8. 8. Strādāt (attālināti) no drošas un veselībainekaitīgas darba vietas!Padomāt pirms strādāt no jebkuras vietas!Baltic Outlook07.2011.
  9. 9. Diena23.04.2011.Strādāt (attālināti) nodrošas un veselībainekaitīgas darbavietas!Un domāt par atpūtuBEZ darba!
  10. 10. ZIŅO: nekvalitativs@vdi.gov.lvSEKO: @darbaizsardzibaSKATIES:http://www.youtube.com/user/LMVDI#p/u
  11. 11. Paldiesparuzmanību!

  ×