Uzdevumi grāmatā Succeed: How We Can Reach Our Goals apskats

267 views
181 views

Published on

Heidi Grant Halvorson grāmatas Succeed: How We Can Reach Our Goals apskats

Published in: Education
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
267
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
6
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Uzdevumi grāmatā Succeed: How We Can Reach Our Goals apskats

  1. 1. Kāds ir jūsu domāšanas veids? Atbildiet uz sekojošiem jautājumiem, lai noskaidrotu, kā jūs parasti uztverat savas darbības. Ņemiet vērā, ka nav pareizo, nepareizo vai labāko atbilžu. Izvēlejieties atbildi, kas labāk raksturo jūs, kas jūs labāk uzrunā. 1. Veidot sarakstu nozīmē a. būt organizētam b. pierakstīt lietas 2. Tīrīt māju nozīmē a. radīt savu kārtību b. slaucīt grīdu 3. Apmaksāt komunālos rēķinus nozīmē a. nodrošināt dzīves vietu b. parakstīt čeku 4. Aizslēgt durvis nozīmē a. ielikt atslēgu slēdzenē b. nodrošināt mājas drošību 5. Sasveicināties ar kādu nozīmē a. pateikt „labdien” b. būt draudzīgam Katrai atbildei ir noteikts punktu skaits: 1a = 2, 1b = 1, 2a = 2, 2b = 1, 3a = 2, 3b = 1, 4a = 1, 4b = 2, 5a = 1, 5b = 2 Saskaitiet savu punktu skaitu
  2. 2. Kā domāt „Kāpēc?” 1. Uzrakstiet darbību, ar kuras veikšanu jums nesen bija problēmas motivācijas trūkuma vai kārdinājuma dēļ. Tā var būt jebkāda, sākot at atteikšanos no deserta un beidzot ar atbildēšanu uz visiem svarīgiem e-pastiem katru dienu. 2. Tagad, uzrakstiet, kāpēc jūs gribat veikt šo darbību. Kāds ir jūsu nolūks šai rīcībai? Kādu mērķi šī darbība palīdzēs jums sasniegt? Ko jūs no tā iegūsiet? Nākamajā reizē, kad jūs mēģināsiet paveikt šo darbību, apstājieties un padomājiet par iemesliem, ko jūs tikko nodefinējāt. Atkārtojiet šo principu atkal un atkal, kamēr tas kļūst par paradumu. Kā domāt „Ko?” 1. Uzrakstiet, ko jūs gribat paveikt, kas ir tiešām sarežģīts, nepazīstams vai jauns priekš jums. Varbūt jūs gribat izveidot savu interneta mājas lapu, bet jums nav pieredzes darbā ar datoru, vai arī gribat uzsākt jaunu karjeru. 2. Tagad, uzrakstiet, kādam ir jābūt jūsu 1. solim. Kāda ir konkrēta darbība, kas jums ir jāveic, lai uzsāktu šī mērķa izpildi. Nākamajā reizē, kad jūs domāsiet par šo mērķi, apstājieties un padomājiet par konkrētu darbību, kas jums ir jāveic un arī koncentrējieties uz to. Drīzumā tas arī kļūs par jūsu paradumu.
  3. 3. Mērķu nospraušana ar kontrasta domāšanas paņēmienu 1. Paņemiet lapu un uzrakstiet savu vēlmi vai rūpes. Tā var būt darbība, ko jūs tikai plānojat paveikt vai arī kaut kas uzsākts (piem., atvaļinājums Karību salās, pārvākšanās uz citu valsti, vai arī 10 kg zaudēšana). 2. Tagad, iedomājieties, kā izskatīsies šīs vēlmes laimīgais nobeigums. Pierakstiet šī nobeiguma pozitīvus aspektus (piem., cik forši būtu gulēt pludmalē bez nepieciešamības atbildēt uz e-pastiem). 3. Pēc tam, padomājiet par šķēršļiem, kuri stāv ceļā starp jums un to laimīgo nobeigumu (piem., mana mīla pret virtuļiem stāv starp mani un daudz slaidāku mani, kas dzīvo cīņas ar lieko svaru laimīgajā nobeigumā). 4. Tad pierakstiet vēl vienu pozitīvo aspektu. 5. Tad vēl vienu šķērsli. 6. Vēl vienu pozitīvo aspektu. 7. Vēl vienu šķērsli. Tagad, kā jūs domājat, kādas ir jūsu izredzes gūt panākumus? Vai jums ir jāseko šim mērķim? Izmantojot šo paņēmienu, jūs varat labāk saprast, cik ir iespējams, ka jūs panāksiet vēlamo un cik daudz jūs esat gatavs darīt lietas labā.
  4. 4. Kas ir inteliģence? Atbildiet uz jautājumiem, centieties būt pilnīgi godīgi. 1. Jums piemīt zināma inteliģence un jūs nevarat daudz ko padarīt, lai to palielinātu vai samazinātu 1 2 3 4 5 6 Absolūti nepiekrītu Pilnīgi piekrītu 2. Jūsu inteliģence ir kaut kas, kas jūms piemīt, un jūs nevarat to ievērojami izmainīt 1 2 3 4 5 6 Absolūti nepiekrītu Pilnīgi piekrītu 3. Atklāti sakot, jūs nevarat patiešām izmainīt to, cik inteliģenti jūs esat 1 2 3 4 5 6 Absolūti nepiekrītu Pilnīgi piekrītu Saskaitiet savu rezultātu.
  5. 5. Kas jūs motivē – būt labam vai kļūt labākam? Izmantojot šo skalu, novērtējiet, cik lielā mērā jūs piekrītat katram apgalvojumam. 1 2 3 4 5 Absolūti nepiekrītu Dažreiz piekrītu Pilnīgi piekrītu 1. Priekš manis ir ļoti svarīgi gūt panākumus skolā vai darbā salīdzinājumā ar maniem studiju biedriem vai kolēģiem. 2. Man patīk, kad mani draugi palīdz man uzzināt kaut ko par sevi, pat ja tas ne vienmēr ir pozitīvs. 3. Es vienmēr meklēju iespējas attīstīt jaunas prasmes un apgūt jaunas zināšanas. 4. Man tiešām rūp, kā atstāt labu iespaidu uz citiem. 5. Man ir svarīgi parādīt, ka esmu gudrs un spējīgs. 6. Es cenšos uzturēt atvērtas un godīgas attiecības ar draugiem un paziņām. 7. Es cenšos pastāvīgi mācīties un pilnveidoties skolā vai darbā. 8. Saskarsmē ar citiem cilvēkiem, es daudz domāju par to, kā viņi mani uztver. 9. Es jūtos labi, kad zinu, ka patīku citiem cilvēkiem. 10. Es mēģinu būt labāks par maniem kolēģiem vai studiju biedriem. 11. Man patīk būt attiecībās, kuras liek man mainīties uz labo pusi. 12. Skolā vai darbā es koncentrējos uz savu spēju demonstrāciju. Saskaitiet punktus no sekojošiem apgalvojumiem: 1, 4, 5, 8, 9, 10, 12 un izdaliet ar 7. Tas būs jūsu „būt labam” rezultāts. Saskaitiet punktus no sekojošiem apgalvojumiem: 2, 3, 6, 7, 11 un izdaliet ar 5. Tas būs jūsu „kļūt labākam” rezultāts. Kas jūs motivē? Izpildiet šo uzdevumu cik ātri vien iespējams. Izmantojiet tikai 1 vai 2 vārdus katrā atbildē. 1. Uzrakstiet kadu īpašību, ko jūs IDEĀLĀ GADĪJUMĀ gribētu, lai jums piemīt (vai piemīt lielākā mērā). 2. Uzrakstiet kadu īpašību, kurai jums ir JĀPIEMĪT. 3. Uzrakstiet citu īpašību, ko jūs gribētu, lai jums piemīt. 4. Uzrakstiet citu īpašību, kurai ir JĀPIEMĪT. 5. Uzrakstiet vēl vienu īpašību, kurai ir JĀPIEMĪT. 6. Vēl vienu, ko jūs gribētu, lai jums piemīt. 7. Vēl vienu, kurai ir JĀPIEMĪT. 8. Vēl vienu, ko jūs gribētu, lai jums piemīt.
  6. 6. Kurus mērķus jums ir viegli sasniegt? Atbildiet uz jautājumiem, izmantojot šo skalu: 1 2 3 4 5 Nekad vai reti Dažreiz Ļoti bieži 1. Cik bieži jūs pabeidzat lietas, kuras liek jums “uzvilkties” un strādāt vēl cītīgāk? 2. Cik bieži jūs ievērojāt jūsu vecāku noteikumus? 3. Vai jūs bieži gūstat panākumus dažādās aktivitātēs, ko jūs izmēģināt? 4. Es jūtu, ka esmu sekmīgs ceļā uz panākumiem bagātāku dzīvi. 5. Bērnībā es izvairījos no lietām, kas nepatīk maniem vecākiem. 6. Esmu ticis problemātiskajās situācijās savas neuzmanības vai bezrūpības dēļ. Saskaitiet sekojošo jautājumu punktu skaitu: Q1 + Q3 + Q4 = ? Tas ir jūsu virzības uz panākumiem rezultāts. Saskaitiet sekojošo jautājumu punktu skaitu: Q2 + Q5 + (6 – Q6) = ? Tas ir jūsu izvairīšanās no zaudējumiem rezultāts.

×