Successfully reported this slideshow.
Your SlideShare is downloading. ×

Zawartosci: rynek komunikacji w czasie kryzysu

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad

Check these out next

1 of 42 Ad

Zawartosci: rynek komunikacji w czasie kryzysu

Download to read offline

Jakie nastroje towarzyszą rynkowi komunikacji marketingowej w kryzysie pandemiczno-ekonomicznym. Co się zmienia, jak reagują agencję, o czym warto pogadać.

Jakie nastroje towarzyszą rynkowi komunikacji marketingowej w kryzysie pandemiczno-ekonomicznym. Co się zmienia, jak reagują agencję, o czym warto pogadać.

Advertisement
Advertisement

More Related Content

Similar to Zawartosci: rynek komunikacji w czasie kryzysu (20)

More from Szymon Sikorski (20)

Advertisement

Recently uploaded (20)

Zawartosci: rynek komunikacji w czasie kryzysu

 1. 1. Horrorvacui,czyli Rynekkomunikacji wczasierecesji 02/04
 2. 2. https://www.saatchiart.com/art/Painting-Drawing-I/1108374/4373149/view Juan del Balso, Drawing I, z fiz. Osiągnięcie próżni nie jest możliwe, gdyż przyroda w sposób naturalny 
 i fundamentalny temu przeciwdziała.
 3. 3. pustkanr1 Eventy,czyliradykalne cięcie:festiwale,kongresy, konferencjeitp
 4. 4. pustkanr2 Employerbranding,czyli
 redukcjazatrudniania
 5. 5. pustkanr3 Daily routines
 6. 6. pustkanr4 Zmrożeniebudżetów
 marketingowych,oszczędności
 7. 7. pustkanr5 perspektywy
 8. 8. Komunikacyjne wypełniacze jak zareagowały agencje, eksperci, firmy szkoleniowe zaklinanie rzeczywistości oraz myślenie magiczne, trochę z rozpędu
 9. 9. Elastyczne reagowanie webinary
 10. 10. content marketing Elastyczne reagowanie
 11. 11. Elastyczne reagowanie Elastyczne reagowanie content marketing
 12. 12. Elastyczne reagowanie content marketing
 13. 13. Elastyczne reagowanie komunik acjaw social mediach Agencja Komunikacja Plus skupiła się na problemie pracy zdalnej. W związku z zaistniałą sytuacją firma przygotowała e-szkolenia dla liderów i osób zarządzających zespołem w tych trudnych czasach - "HOME OFFICE, A EFEKTYWNOŚĆ ZESPOŁU".
 14. 14. Elastyczne reagowanie komunik acjaw social mediach Linkleaders promuje akcję #RatujmyGazetyCyfrowo namawiając internautów do zakupu cyfrowych wydań prasy z powodu kłopotów finansowych i tak mocno dotkniętej przez spadające nakłady branży prasowej. Firma promuje również hasztag #ZdalnieISkutecznie. W ramach akcji wklejane są artykuły, porady i narzędzia, które mogą być pomocne w znalezieniu się w nowej rzeczywistości pracy zdalnej.
 15. 15. Elastyczne reagowanie komunik acjaw social mediach Havas, podobnie jak wiele innych firm publikowało zdjęcia pracowników pozostających na pracy zdalnej, lub zdjęcia powiązane z pracą zdalną. Na firmowym profilu na Facebooku zmieniono również logo na promujące akcję #ZostańWDomu.
 16. 16. Elastyczne reagowanie Akcjead hoc
 17. 17. Elastyczne reagowanie Akcje systemo we
 18. 18. Elastyczne reagowanie Magic bullet theories pracaniebędzietakasama • będziemy pracować zdalnie • więcej spotkań online, konferencji online • bardziej elastycznie • bla bla bla nowibohaterowie • zbudują się nowe biznesy • rynek się musi oczyścić • wykluje się to, co nowe ograniczeniekonsumpcji, świadomeżycie • widzimy, że potrzebujemy mniej • ukróci się rozbuchana konsumpcja • mniej podróży, mniej latania etc.
 19. 19. badanie Metryczka
 20. 20. badanie branża
 21. 21. badanie wydatki kwiecień 2020
 22. 22. badanie redukcje
 23. 23. badanie nastroje
 24. 24. badanie branżena minus
 25. 25. badanie branżena plus
 26. 26. badanie komentarze Będzie taniej. Małe, nieporadne agencje upadną, średni będą się łączyć, a najwięksi sobie poradzą Utrzymają się tylko najsilniejsi, znikną kooperatywy, rynek ogólnie się skurczy przez co wzrośnie jakość usług. Myślę, że wszyscy się musimy bardziej zastanawiać, czy to, co oferuję jest relewantne dla mojej grupy docelowej. Aktualna sytuacja wymusi zmniejszenie zalewu komunikacji przeróżnej albo przynajmniej - liczę, że teraz marketerzy zastanowią się 2 razy bardziej :) Wszystko, absolutnie wszystko pójdzie mocno w Digital/Internet. Mniej reklamy, więcej budowania relacji i zaufania. ludzie maja wiecej czasu bo siedza na chatach to i wiecej czytaja co sie dzieje, spadki powoduja ze kliki tanieja a jest wieksze zainteresowanie czytaniem, bedzie sie dzialo :) Firmy w końcu wrócą do marketingu, jednak będzie on ograniczony, spadną ceny usług oraz będzie mniej działań nakierowanych na wizerunek a więcej na sprzedaż. Będzie liczył się wynik krótkoterminowy. ”
 27. 27. badanie komentarze Zaczniemy jeszcze bardziej budować społeczności, wzmocni się caremongering jako nowe pojęcie osób niosących pomoc, które wejdzie już na stałe do komunikacji. Będziemy bardziej dbać o uczucia przekazywane nie tylko przez love brandy, ale i wszystkie marki, a także odejdziemy od komunikowania egocentryzmem idąc w stronę jedności i społeczeństwa - efektu motyla. Będzie intensyfikacja komunikacji on-line. W mojej firmie poszły już mocno działania w tym kierunku i wszystkie spółki (20) zostało w to zaangażowane. Teraz zmieniamy content i szukamy narzędzi i form komunikacji. Więcej pracy na godziny, rzadziej na fee. Być może komunikacja kryzysowa w firmach przy masowych zwolnieniach. Na pewno zwolnienie, jeśli nie całkowite wstrzymanie, procesów rekrutacyjnych. Agencje będą mniejsze, być może elastyczniejsze w działaniach. Więcej pracy nad komunikowaniem zmian, nad komunikacją wewnętrzną w firmach. Obawiam się, że w wielu firmach dział marketingu będzie pierwszym, który zostanie zredukowany - zarówno pod względem wydatków marketingowych, jak i cięć związanych z dotychczas pracującym w firmie zespołem marketingowym (zwolnienia). Zacznie pokutować przekonanie, że firma musi odrabiać straty przede wszystkim produkcyjne, a marketing będzie wciąż walczył o przetrwanie w okrojonej wersji (…) ”
 28. 28. badanie komunika cjado wewnątrz
 29. 29. badanie komunika cjado wewnątrz
 30. 30. badanie komunika cja
 31. 31. badanie co komunikuj emy Przede wszystkim budować świadomość o tym, co się dzieje, ale nie poprzez strasznie odbiorców. Znaleźć idealny przekaz i język komunikacji dla target grupy. Podstawowe informacje, na których może zależeć interesariuszom: dostępność produkcji, przepustowość magazynów, organizacja pracy i bezpieczeństwo pracowników Że da się pracować, kupować, sprzedawać w obecnej sytuacji. Że biznes się adaptuje i że sobie poradzi. Żeby klienci nie bali się przenoszenia procesów do online’u (prezentacje produktowe, targi, spotkania handlowe, etc) Moim zdaniem jest już przesyt informacji z tym związany Empatyczna, kontekstowa komunikacja bez wywierania presji; content marketing (ludzie sa gotowi poswiecic wiecej czasu na bardziej rozbudowane tresci); csr; tez nie powinno sie zapominac o ‚life as usual’ - ludzie beda coraz bardziej znuzeni tematem, nie mozna sie koncentrowac tylko na koronce Swoją politykę kadrową ”
 32. 32. badanie Przede wszystkim budować świadomość o tym, co się dzieje, ale nie poprzez strasznie odbiorców. Znaleźć idealny przekaz i język komunikacji dla target grupy. (…) Należy okazywać wdzięczność za pracę w innych, nowych, często o wiele trudniejszych warunkach. W przypadku komunikacji zewnętrznej: edukować, pokazywać "ludzką" stronę każdej firmy, konkretne akcje, apele, kreatywne pomysły na spędzenie wolnego czasu, co się dzieje obecnie, dbać o jasne komunikaty dotyczące charakteru naszej pracy w czasie epidemii, bazować na sprawdzonych źródłach, nie zwodzić klientów, nie odkładać reakcji na zdarzenia na później, nadal dbać o aktualność przekazu, motywować i wzmacniać poczucie odpowiedzialności. Dużo wartościowych treści, treści edukacyjnych, content marketing + szkolenia/kursy online, webinary. Warto komunikować zmiany w firmie w związku z sytuacją - jakie te zmiany są, czego dotyczą (jeżeli jest to istotne z punktu widzenia klienta). Tak jak wyżej, nie siać paniki, a najlepiej to zrobić poprzez zachowanie normalności w jak największym stopniu, a nie np. przypominać o covid-19 w każdej wydalanej przez firmę treści ” co komunikuj emy
 33. 33. kilka wniosków“Don't try to solve serious matters in the middle of the night.” Phillip K. Dick
 34. 34. rynek pieniądzejednakmająznaczenie: przetrwająCi,którzymająpoduszkęi zdrowybiznes napewnoniewszystkiEpodmioty ustoją,wichmiejscepojawiąsięnowe
 35. 35. Praca Noniewszyscymogąrobićfajneirozwijające rzeczy(spowolnieniewzrostu) wzrostznaczeniapaństwa,świadczeń socjalnychitp
 36. 36. przesunięcie oknaovertona strach—>bezpieczeństwo językpolityki socialdistancing(openspace?imprezy masowe?)
 37. 37. Dane Dane,dane,dane tylkocotojestprzyrost logarytmicznyijakgoliczyć?
 38. 38. Napewno pojawią sięteż nowe inisghty napewno pojawią sięteż nowe insighty ?
 39. 39. Szymon Sikorski dziękuję
 40. 40. i Ponad 14 lat na rynku Ponad 10 nagród w najbardziej prestiżowym konkursie branżowym - Złote Spinacze Ponad 200 klientów, z których niektórzy są z nami już ponad dekadę Zajmujemymiejscew ścisłejczołówceagencji PRwedługrankinguPRESS

×