Тренінг про тренінг. Педагогам ЗДО проте як скласти та провести тренінг у кол...
математика 6 клас узагальнення
1. Урок №3
Тема. 22-гі зимовіОлімпійськіігри. Розв’язування вправ на всі дії
з раціональними числами
Розв’язування вправ на всі дії
з раціональними числами.
22 Олімпійські зимові ігри.
Підготувала вчитель математики і
фізики Ірпінської загальноосвітньої
школи І-ІІІ ступенів № 17
Дмитренко Олена Василівна
• Мета: узагальнити знання і вміння учнів
виконувати всі дії над раціональними
числами в процесі розв’язування
різноманітних вправ; сприяти розвитку
логічного мислення, обчислювальних
навичок, математичної мови, формувати
інтерес до знань; виховувати активність,
увагу, наполегливість; сприяти вихованню
здорового способу життя.
Мета: узагальнити знання і вміння учнів виконувати всі дії над
раціональними числами в процесі розв’язування різноманітних вправ;
сприяти розвитку логічного мислення, обчислювальних навичок,
математичної мови, формувати інтерес до знань; виховувати активність,
увагу, наполегливість; сприяти вихованню здорового способу життя.
Тип уроку: урок узагальнення і закріплення набутих знань.
Обладнання: мультимедійна презентація з завданнями, рисунки до теми.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
Доброго дня, діти та гості! Сьогодні у нас незвичайний урок. По-перше, на
уроці присутні гості, тож давайте привітаємо їх. По-друге, ми здійснимо
подорож на 22-гу зимову олімпіаду. Цю подорож нам допоможуть виконати
знання з розв’язування вправ на всі дії з раціональними числами.
Олімпіада в Стародавній Греції Олімпіада в Стародавній Греції
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Отож, записуємо тему уроку і починаємо нашу подорож.
А щоб цікавіше і легше було працювати, девізом нашого уроку буде вислів:
2. «Citius, Altius, Fortius!» («Швидше, вище, сильніше!», французький
священик Анрі Дідон.
Девізом нашого уроку є
вислів:
« Citius, Altius, Fortius!»
«Швидше, вище,
сильніше!».
( француз
священник Анрі Дідон)
Олімпіада в Стародавній Греції
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Мозковий штурм
– Діти, хто з вас знає про походження олімпійських ігор ?
(Так, дійсно олімпійські ігри найбільші міжнародні комплексні спортивні
змагання, які проводяться кожні чотири роки. Традиція, яка існувала в
Стародавній Греції, була відроджена в кінці 19 століття французом П’єром
де - Кубертеном).
Мозковий штурм
• Як виконати множення раціональних
чисел?
• Як виконати ділення раціональних чисел?
• Як виконати додавання раціональних
чисел?
• Як виконати віднімання раціональних
чисел?
Олімпіада в Стародавній Греції
– Як виконати множення раціональних чисел?
– Як виконати ділення раціональних чисел?
– Як виконати додавання раціональних чисел?
– Як виконати віднімання раціональних чисел?
ІV. Розв’язування вправ
Завдання № 1(письмово)
Вирахуємо початок проведення (рік) літніх і зимових Олімпійських ігор.
Літні проводяться через 4 роки з (-948)•(-2)=…року, а зимові Олімпійські
ігри були засновані в (-7696)…=)4-(׃ році. (1896 і 1924)
3. Завдання №1
• Літні Олімпійські ігри проводяться через 4
роки з
(-948)•(-2)=…року, а
зимові Олімпійські ігри були засновані в
(-7696) (-4)=… року.
П’єр де Кубертен відродив олімпійські
ігри
Відповідь:
1896 рік і
1924 рік
Завдання № 2(усно)
А) Раніше зимові і літні олімпійські ігри проводилися в один рік, а
з -20+2014=… року зимова олімпіада проводиться через 2 роки після літніх
ігор.
Б) Через 1-(-1)=… тижні в тому ж місті проводяться параолімпійські ігри
для людей-інвалідів. (1994 і 2)
Завдання № 2
• Раніше зимові і олімпійські ігри
проводились в один рік, а з
-20+2014=… року зимова олімпіада
проводиться через 2 роки після літніх ігор.
Через 1-(-1)=…тижні в тому ж місті
проводяться параолімпійські ігри.
Відповідь: 1994
рік.
Відповідь: 2
тижні.
Давайте з вами пригадаємо, як виконати множення, ділення, додавання та
віднімання раціональних чисел
Так, правильно рухаємося далі.
Діти, хто скаже, яка емблема Олімпійських ігор?
Так , дійсно, олімпійська емблема - це 5 переплетених кілець, які розміщені в
2 ряди ( 3 – у верхньому , два – у нижньому). Кольори кілець – блакитний,
чорний, червоний, жовтий, зелений. Кільця символізують союз (єдність)
п’яти частин світу і всесвітній характер Олімпійських Ігор.
4. Також до символів Олімпіади відносяться прапор, гімн, клятва, лозунг,
медалі, вогонь, оливкова гілка, салют, талісмани.
І от ми на 22 зимовій Олімпіаді. Що цікаво, у 1980 році у Москві були 22
літні олімпійські ігри.
22 Літні Олімпійські ігри в Москві у
1980 році.
Завдання № 3
Скільки країн брало участь на зимовій олімпіаді в 2014 році?
-81-13•(-13)=… країн(88 країн)
Скільки спортсменів прийняли участь в 22 олімпійських зимових іграх ?
-5600…=)2-(•4׃ спортсменів(2800)
Так, правильно.
Завдання № 3
• Скільки країн брало участь на 22 зимовій
олімпіаді в 2014 році
• 62-13•(-13)=… країн
• Скільки спортсменів прийняли участь в цих
іграх
• -5600 4•(-2)=… спортсменів
ВІДПОВІДЬ:
88 КРАЇН;
2800 СПОРТСМЕНІВ.
Церемонія Олімпіади була відкрита 7 лютого 2014 року, а закрита 23 лютого
2014 року.
5. Відкриття Олімпіади 7 лютого 2014
року
Закриття Олімпійських ігор-
23 лютого 2014 року
Діти, які ви знаєте зимові види спорту?
Так ,дійсно, це біатлон, бобслей, ковзанярськийспорт, лижний спорт, санний
спорт, хокей з шайбою, всього 7 видів і 15 дисциплін.
Завдання №4( робота в парах)
а)Розташуйте числа в порядку зростання. Із літер, які відповідають цим
числам, складіть назву стадіону, де відбулося відкриття і закриття 22
Олімпійських ігор:
І (-0,5)•(-2)+(-18)=
Т (-5)•(-8)-18•2=
Ш (-⅓) •(-⅔)+1=
Ф (-0,001) •2-24=
б)Скільки людей вміщує цей стадіон
(-2) •5 •10000 •(-0,1)=… ( Фішт, 40000)
Завдання № 4
• а)Розташуйте числа в порядку зростання. Із
літер, які відповідають цим числам, складіть
назву стадіону, де відбулося відкриття і закриття
22 зимових Олімпійських ігор:
І (-0,5)•(-2)+(-18)=
Т (-5)•(-8)-18•2=
Ш (-⅓) •(-⅔)+1=
Ф (-0,001) •2-24=
б)Скільки людей вміщує цей стадіон
(-2) •5 •10000 •(-0,1)=…
Відповідь
А) Фішт;
Б) 40000 місць.
Так , дійсно, стадіон Фішт може прийняти 40000 вболівальників. Окрім
цього, ще 9 олімпійських споруд в Сочі, які всі разом можуть прийняти
одночасно :
12000+7000+12000+3000+8000+7500+ 7500+7500+8000+4000+6250=…людей
(82750 місць)
6. Обчисли
• Іще 9 олімпійських споруд в Сочі,які всі
разом можуть прийняти одночасно :
12000+7000+12000+3000+8000+7500+
7500+7500+8000+4000+6250=…людей
Якими властивостями скористалися, щоб виконати додавання?
Так, переставна і сполучна.
Завдання № 5
Розв’яжи рівняння, знайди значення x і дізнайся, скільки олімпійських
нагород було розіграно в Сочі
(x+(-2))23=)3-(׃ (98 нагород)
Завдання №5
• Розв’яжи рівняння, знайди
значення x і дізнайся скільки
олімпійських нагород було
розіграно на 22 олімпійських
зимових іграх?
(x+(-2)) (-3)=32
Відповідь:
X=98
Діти, хто знає, які талісмани 22 зимових ігор?
Так, дійсно, це Білий ведмідь, Леопард і Заєць.
Завдання № 6( письмове завдання)
Давайте дізнаємося прізвище української спортсменки, яка здобула першу
бронзову нагороду для України на 22 Олімпійських зимових іграх.
Обчисли, використовуючи властивості додавання.
7. М 572-387+197+128-513
Н -298+96+379-702+521
Е 12-50+24+38-26
С -42+73-58+11+27-9
О -89+300-156-211+160
Р -0,44+0,98+0,2-0,56+0,02
К 0,25-0,58+0,75-0,4-0,32
2 -2 -3 -2 0,02 -2 -4 -0,3 4
( Семеренко)
Завдання № 6
• Давайте дізнаємось прізвище української
спортсменки, яка здобула першу бронзову
нагороду для України в Сочі.
Обчисли, використовуючи властивості додавання.
М 572-387+197+128-513
Н -298+96+379-702+521
Е 12-50+24+38-26
С -42+73-58+11+27-9
О -89+300-156-211+160
Р -0,44+0,98+0,2-0,56+0,02
К 0,25-0,58+0,75-0,4-0,32
2 -2 -3 -2 0,02 -2 -4 -0,3 4
Відповідь
2 -2 -3 -2 0,02 -2 -4 -0,3 4
С Е М Е Р Е Н К О
Так, дійсно це українська біатлоністка , майстер спорту, Віта Семеренко, яка
родом з Сумської області.
Другу медаль- золоту 21 лютого виграли українські біатлоністки Віта
Семеренко, Олена Підгрушна, Валентина Семеренко, Юлія Джима.
Наші біатлоністки -переможниці
Наступне завдання
Завдання № 7( Мікрофон)
Знайди в рядках правильні відповіді. З літер, що їм відповідають, склади
прізвище українського прапороносця на відкритті 22 Олімпійських ігор.
8. ( Валентина Шевченко - українська лижниця з Чернігова
Завдання № 7
• Знайди в рядках правильні відповіді. З
літер, що їм відповідають, склади прізвище
українського прапороносця на відкритті 22
зимових Олімпійських ігор.
-12-9-3= Ш -24 М 24 Д 32
-28-(-5)= П 23 Е -23 В 2
5-32+5= А 22 В -22 К 12
-7,8-0= Ч -7,8 Л 7,8 Д 0
0-3,4= Р 3,4 З 0 Е -3,4
-0,7-0,7= Х 0 Н -1,4 К 14
-3,8: (-2)= К 1,9 Г -1,9 В 19
-2+34-(-6)= А 28 О 38 В -38
Прапороносець на відкритті 22 Олімпійських ігор-
Валентина Шевченко,
українська лижниця з Чернігова.
V.Самостійна робота
Хто запалив олімпійський вогонь в Сочі?
Для того щоб про це дізнатися, потрібно із істинних висловлювань скласти
прізвища спортсменів.
1 варіант
Т -2-4=-6
А -8 (-2)=-16
Р 3-(-(-4))=-1
С 3+(-8)=5
Е -17 4:(-2)=34
П -2-18=-16
Т 21: (-3) 4=-28
Я -18-4=-22
Ь (-45+(-9)):6=-9
К -2,5 3=-7,5
2 варіант
Р -16-12=-28
К 0: (-2)=-2
А 8-(-4)=12
Д -4 (-13)+10=-42
М -13+18=-5
О -28:4+8=1
Н -3 8+4=-20
І (-7-14):3=-7
Н -4,8 2=-9,6
В -16-16=0
(Владислав Третьяк і Ірина Родніна- триразові олімпійські чемпіони)
-12-9-3= Ш -24 М 24 Д 32
-28-(-5)= П 23 Е -23 В 2
5-32+5= А 22 В -22 К 12
-7,8-0= Ч -7,8 Л 7,8 Д 0
0-3,4= Р 3,4 З 0 Е -3,4
-0,7-0,7= Х 0 Н -1,4 К 14
-3,8(-2)= К 1,9 Г -1,9 В 19
-2+34-(-6)= А 28 О 38 В -38
9. Самостійна робота
Хто запалив олімпійський вогонь на 22 Олімпійських зимових
іграх
Для того щоб це дізнатись, потрібно із істинних
висловлювань скласти прізвища російських спортсменів.
• 1 варіант
Т -2-4=-6
А -8 (-2)=-16
Р 3-(-(-4))=-1
С 3+(-8)=5
Е -17 4:(-2)=29
П -2-18=-16
Т 21: (-3) 4=-28
Я -18-4=-22
Ь (-45+(-9)):6=-9
К -2,5 3=-7,5
• 2 варіант
Р -16-12=-28
К 0: (-2)=-2
А 8-(-4)=12
Д -4 (-13)+10=-42
М -13+18=-5
О -28:4+8=1
Н -3 8+4=-20
І (-7-14):3=-7
Н -4,8 2=-9,6
В -16-16=0
Владислав Третьяк і
Ірина Родніна
До речі, естафета олімпійського вогню ≪ Сочі− 2014 ≫ є найбільш
тривалою і масштабною. Естафета за участі 14 тисяч факелоносців почалася
7 жовтня 2013 року і закінчилася 7 лютого 2014 року. Факел в руках
спортсменів подолав 65 тисяч кілометрів на автомобілях, поїздах, літаках, на
російській трійці, в оленячій упряжці, на очах 130 мільйонів жителів. Крім
того, вогонь побував на Північному полюсі, на дні озера Байкал, на вершині
Ельбрус, в космосі на МКС( міжнародна космічна станція)
Олімпійський вогонь в Сочі
Олімпійський вогонь в Сочі
Надіємося, що через 7 років, у 2022 році, ми станемо свідками олімпіади в
Україні. А зараз давайте повернемося на Батьківщину, на урок, і підведемо
підсумки нашої подорожі.
10. Президент Національного олімпійського
комітету (НОК) України-Сергій Бубка.
VІ. Підсумок уроку.
1. Пригадайтеі, що ми з вами дізналися цікавого і нового про олімпіаду?
2.Як виконати дії з раціональними числами?
3.Які властивості додавання застосували для розв’язання вправ?
• VІ. Підсумок уроку.
• 1. Давайте пригадаємо, що ми з вами
дізналися цікавого і нового про олімпіаду?
• 2.Як виконати дії з раціональними
числами?
• 3.Які властивості додавання застосували
для розв’язання вправ?
VІІ.Домашнє завдання
Завдання №1
На олімпіаді в Сочі найбільше учасників із США-230 спортсменів, з Росії-
223спортсмени. Скільки спортсменів взяли участь з України? Щоб про це
дізнатися, розв’яжіть рівняння:
( x+ (-13)) : (-3)=-10.
11. Завдання № 2
Знайдіть значення виразів, розшифруйте гасло 22 олімпіади на англійській
мові і перекладіть на українську.
О -12+(-6)-(-3); U +3+(-10)-(+6)-(-7); Y 6-(+9)+(-2);
T 5-4+(-14); R -8+(-1)-(-14) ; S 24+(-2)-(-3) ;
H -4+(-8)-(-7)-9; C -5-(-15)+(-8); L 1-2+(-3)-(-4).
Домашнє завдання
Вправа № 1
Знайди значення виразів, розшифруй гасло на 22 зимовій Олімпіаді на
англійській мові і переклади на українську .
О -12+(-6)-(-3)
T 5-4+(-14)
H -4+(-8)-(-7)-9
C -5-(-15)+(-8)
L 1-2+(-3)-(-4)
U +3+(-10)-(+6)-(-7)
Y 6-(+9)+(-2)
R -8+(-1)-(-14)
S 24+(-2)-(-3)
Вправа № 2
На Олімпіаді в Сочі найбільше учасників з США-230 спортсменів, з Росії-223.
Скільки спортсменів взяло участь з України? Для того щоб це дізнатися
розв’яжи рівняння.
(x+(-13)): ( -3)=-10
-14 -15 -13 2 -15 -15 0 -5 -15 -6 5 25
Дякуємо за увагу!!!
-14 -15 -13 2 -15 -15 0 -5 -15 -6 5 25