ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
документ Microsoft office word
1. Тема: Релігія та культура Давньої Індії
Мета: Ознайомити учнів з основними досягненнями культури Давньої
Індії; дати уявлення про найдавніші культи; розглянути основні досягнення
індійської культури; виховувати пошану до історії культуриінших народів.
Тип уроку: Комбінований
Обладнання: Підручники, ілюстрації, роз датковікартки.
Хід уроку:
І. Організаційний момент:
Психологічнийаутотренінг
Я – учень
Я – особистість
Я – думаю
Я – хочу знати
Я – буду знати
ІІ. Актуалізаціяопорних знань.
- Конкурс кросвордів, які підготували вдома. Найкращі вивішуються на
кабінетному стенді «Історичнийвісник»
Історичний диктант
1) На якому континенті розташовувалася Давня Індія? (Азія)
2) На якому півострові була розташована Давня Індія? (Індостан)
2. 3) Який океан омиває півострів Індостан? (Індійський океан)
4) Які річки протікалив Давній Індії? (Інд та Ґанґ)
5) Які горивідгороджувалиДавню Індію? (Гімалаї)
6) Біля якої річки виникла найперша індійська цивілізація? (Інд)
7) Які найвідоміші міста найдавнішої індійської цивілізації? (Хараппа та
Мохенджо-Даро)
8) Які племена вторглися в Індію близько 1500 року до н. е.? (Арії)
9) Як називаються групи людей, на які ділилося індійське суспільство?
(Варни)
10) Якийбог розподілив людейна варни? (Брахма)
11) Як називалися люди, які виникли з устбога? (Брахмани)
12) До якої варни належав раджа (правитель індійців)? (До кшатрйв)
13) Як називали слуг? (Шудри)
14) Як називали групу людей, які виконували найтяжчу та брудну роботу?
(«Недоторкані» (парії))
15) Яку династію започаткував Чандрагупта? (Маур'ї)
Роздатковікарточки(окремим учням)
Картка № 1
З’єднайстрілками назви варн із назвами верств, що до них належать
Брахмани
слуги
царі
3. Картка № 2
Складипорівняльну таблицю «ПриродніумовиЄгипту та Індії»
ІНДІЯ МЕЖИРІЧЧЯ
Схожі
Відмінні
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
1. Найдавнішікульти Індії
Прочитати текст підручника, роблячина поляхтакі позначки:
V –відображення у віруваннях індійців природнихявищ
Х – опис релігійних обрядів індійців
Z – священні тварини у індійських віруваннях
селяни
жерці
воїни
ремісники
Кшатрії
Шудри
Вайш’я
4. ! – ці уявлення стародавніх індійців я можу порівняти з уявленнями інших
народів.
Опрацювавшитекст, заповніть таблицю
Як індійці
обожнювали сили
природи і тварин
Головні
індійські боги
Як давні індійці
уявляли потойбічне
життя
Як релігійні уявлення
індійців я можу
порівняти з
уявленнями інших
стародавніх народів
2. Буддизм
Буддизм — найдавніша зі світових релігій, що
отримала назву від імені, а точніше від
почесного титулу її основоположника —
Будда, що означає просвітлений. Буддизм
"старший" за християнство на п'ять століть,
а за іслам — на дванадцять століть. За два з
половиною тисячоліття свого існування
буддизм створив і розвинув не тільки релігійні уявлення, культи,
філософію, а й літературу, мистецтво, систему освіти, іншими словами
— справжню цивілізацію.
Робота над поняттям
Релігія – віра в існування надприродних сил, які управляють життям на
землі.
Буддизм – одна зі світових релігій. Засновником якої вважають
Сіддхартху Гаутаму. Виник в Індіїв VI-V ст.
3. Культура СтародавньоїІндії.
5. Робота в парах.
Учні отримують завдання опрацювати певну кількість матеріалу
підручника (один про «Магабгарату», другий «Рамаяну») за 10-12 хвилин.
Вивчивши свій матеріал, учні в парах обмінюються інформацією.
Після чого парипрезентують свої результати.
Інші учні уважно слухають і при необхідності доповнюють або
виправляють помилки.
ІV. Закріплення нових знань.
Бесіда: «Чим ми завдячуємо жителям Давньої Індії»
V. Підсумки уроку
Заключне слово вчителя
— Релігійне та культурне життя Індії відзначається багатством і
своєрідністю.
— Релігією аріїв був індуїзм; священними книгами цієї релігії стали
«Махабхарата», «Рамаяна», «Бхагавадгіта».
— VIII ст. до н. е. державною релігією Індіїбув проголошенийбуддизм.
— Найважливішою традицією Індії, що вплинула на суспільне, релігійне та
культурнежиття, був поділ на варни і касти.
— Найбільшого розвитку в Давній Індії набули література, архітектура,
математика, астрономія.
VІ. Домашнєзавдання.
- опрацюватитекст підручника;
- доопрацюватитаблицю, якщо вона не була закінчена в класі.