The document contains 10 math word problems asking to find the sum of various amounts of money denominated in sen, ringgit and cents. The problems involve adding different combinations of sen, ringgit and cents together to find the total amount of money.
This document discusses writing out monetary amounts in different formats. It asks the reader to write a value in sen symbols, write the same value in words, and then write a total amount also in sen symbols.
Dokumen tersebut berisi soalan matematik tentang penolakan yang perlu diselesaikan dengan menggunakan garis nombor dan pengiraan. Soalan pertama melibatkan Ali yang mempunyai 10 batang lollipop dan adiknya mengambil 2 batang, manakala soalan kedua melibatkan Nina yang membeli 12 batang ais krim dan memberi 5 batang kepada kawan.
1. RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
BAHASA MALAYSIA
Mata Pelajaran dan
Bahasa Malaysia Tahun 2 Bestari
Kelas:
Tema/Tajuk: Kebudayaan - Makanan Kita
Masa: 7.30 – 8.30 pagi
Standard Pembelajaran: 1.4.4 / Literasi 3.2
Objektif Pembelajaran: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat;
i. Bertutur untuk menyatakan permintaan dengan betul.
ii. Bertutur untuk menyatakan permintaan dengan intonasi yang
betul secara bertatasusila.
Aktiviti pengajaran dan 1. Menuturkan ayat-ayat permintaan yang telah didengar
pembelajaran: daripada dialog.
2. Main peranan sebagai penjual dan pembeli.
3. Berbincang tentang cara yang betul membina ayat
permintaan berdasarkan situasi.
4. Menulis ayat permintaan berdasarkan gambar, slaid
powerpoint atau situasi pada komputer, papan tulis atau
lembaran kerja.
Aktiviti Literasi
1. Menyebut dan memahami frasa yang mengandungi suku
kata terbuka dan tertutup yang terdapat dalam ayat
permintaan berdasarkan dialog.
Elemen Merentas Nilai Murni – berbudi bahasa, jujur
Kurikulum (EMK): Keusahawanan – sikap dan pemikiran keusahawanan
TMK – belajar melalui TMK
Bahan Bantu Belajar: Radio/komputer, slaid powerpoint gambar-gambar tunggal, kad
gambar, lembaran kerja
Penilaian Pengajaran Murid menuturkan ayat-ayat permintaan berdasarkan gambar
dan Pembelajaran: situasi atau slaid powerpoint yang dipaparkan.
Refleksi: 30 orang daripada 36 orang murid telah mencapai objektif P&P.
Murid yang belum menguasai akan diberi bimbingan.
Murid yang telah menguasai akan diberi latihan pengayaan.
Kemas kini 1 Jun 2011-UBM&KM