განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ცენტრი სასწავლო პროცესში ინფორმაციულ – საკომუნიკაციო ტექნოლოგიების გამოყენების ტრენინგ - კურსი ტრენერი:  ქეთინო ცერაძე email:  [email_address] T-(899)-90-13-23 7-29-88
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ცენტრი გზამკვლევი 2 მსხვილი ბლოკისგან შედგება თეორიული და მეთოდური ნაწილი ისტ-დანერგვისთვის პრაქტიკული ინსტრუქციები ისტ-ს გამოყენებით ტრენერი:  ქეთინო ცერაძე email: k.tseradze@gmail.com
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ცენტრი კურსის მიზანი:  მიზანი:  სასაწვლო პროცესში ინფორმაციულ -  საკომუნიკაციო ტექნოლოგიების  ინტეგრირების ხელშეწყობა ეროვნული  სასწავლო გეგმების მოთხოვნების  შესაბამისად.  ტრენერი:  ქეთინო ცერაძე email: k.tseradze@gmail.com
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ცენტრი კურსის ხანგრძლივობა კურსის  სრული ხანგრძლივობაა 39 (საათი)  13  სამსაათიანი ტრენინგი კურსი . მოიცავს 4 მოდულს.  ტრენერი:  ქეთინო ცერაძე email: lk.tseradze@gmail.com
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ცენტრი შესავალი კურსის მიზანი ისტ -ს გამოყენების  მნიშვნელობა სწავლა/სწავლების თანამედროვე მიდგომები სასწავლო პროცესის  ძირითადი ერთეულები I მოდული (1) გაკვეთილის ორგანიზება დაგეგმვა მომზადება მართვა II მოდული (8) სასწავლო  პროექტი დაგეგმვა მომზადება წარმართვა შეფასება III მოდული (2) პროფესიული განვითარება თვითშეფასება და პროფესიული  განვითარება ელ.პოტრფელიო IV მოდული (2) ტრენერი:  ქეთინო ცერაძე email: k.tseradze@gmail.com
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ცენტრი კურსის შედეგი: კურსის წარმატებით გავლის შემდეგ მონაწილე: გააცნობიერებს ისტ-ის გამოყენების მნიშვნელობას  თანამედროვე,  კონსტრუქტივისტულ პედაგოგიურ  მიდგომებზე დაფუძნებულ სასწავლო პროცესში; შეძლებს ისტ-ს გამოყენებას სასწავლო პროცესის დასაგეგმად; ისტ-ის გამოყენებას სასწავლო რესურსების მოსამზადებლად (შემუშავება, ადაპტირება, რედაქტირება და სხვა); სწავლა-სწავლების წარმართვას ისტ-ით გამდიდრებულ სასწავლო გარემოში; მოსწავლეთა შეფასების მეთოდების/ინსრტუმენტების  გამოყენებას ისტ-ის საშუალებით; მოსწავლეთა მიერ ისტ-ის გამოყენების შეფასებას; შეძლებს ისტ-ის გამოყენებას მოსწავლეებთან, მშობლებთან და კოლეგებთან კომუნიკაციისათვის; შეძლებს მასწავლებლის პორტფოლიოს წარმოებას ისტ-ის გამოყენებით; შეძლებს ისტ-ის გამოყენებას პროფესიული განვითარების პროცესში.  ტრენერი:  ქეთინო ცერაძე email: k.tseradze@gmail.com
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ცენტრი შედეგი თვალსაჩინოა, თუ მონაწილე მასწავლებელი: ქმნის  პერსონალურ ელ – პორტფოლიოს,  რომელიც მოიცავს: გაკვეთილის გეგმას შესაბამისი სასწავლო ციფრული ობიექტით (მაგ., პრეზენტაცია, ცხრილი, რუბრიკა/შეფასების სქემა, ბლოგი, საიტი და სხვა) ‏ სასწავლო პროექტს, შესაბამისი სასწავლო ციფრული ობიექტებით.  (მაგ., პრეზენტაცია, ცხრილი, რუბრიკა/შეფასების სქემა, ბლოგი, საიტი და სხვა) ‏ ტრენერი:  ქეთინო ცერაძე email: k.tseradze@gmail.com
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ცენტრი სერთიფიცირების პირობები : მინიმუმ 10 ტრენინგ-დღეზე დასწრება; მოდულის დასრულების შემდეგ შესაბამისი დავალების წარდგენა ელექტრონულ ფორმატში; კურსის ბოლოს გამოქვეყვნებული ელ. პორტფოლიო. ტრენერი:  ქეთინო ცერაძე email: k.tseradze@gmail.com
წარმატების პირობები: თუ ვცდი, გამოვა; მე ეს შემიძლია; მე მარტო არ ვარ; ეს ისეთი კარგი რამეა, გარე ძალა ხელს შემიწყობს. ტრენერი:  ქეთინო ცერაძე email: k.tseradze@gmail.com