განათლებისა და მეცნიერებისსამინისტრო მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ცენტრი სასწავლო პროცესში ინფორმაციულ – საკომუნიკაციო ტექნოლოგიების გამოყენების ტრენინგ - კურსი ტრენერი: ქეთინო ცერაძე email: [email_address] T-(899)-90-13-23 7-29-88
2.
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარებისცენტრი გზამკვლევი 2 მსხვილი ბლოკისგან შედგება თეორიული და მეთოდური ნაწილი ისტ-დანერგვისთვის პრაქტიკული ინსტრუქციები ისტ-ს გამოყენებით ტრენერი: ქეთინო ცერაძე email: k.tseradze@gmail.com
3.
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარებისცენტრი კურსის მიზანი: მიზანი: სასაწვლო პროცესში ინფორმაციულ - საკომუნიკაციო ტექნოლოგიების ინტეგრირების ხელშეწყობა ეროვნული სასწავლო გეგმების მოთხოვნების შესაბამისად. ტრენერი: ქეთინო ცერაძე email: k.tseradze@gmail.com
4.
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარებისცენტრი კურსის ხანგრძლივობა კურსის სრული ხანგრძლივობაა 39 (საათი) 13 სამსაათიანი ტრენინგი კურსი . მოიცავს 4 მოდულს. ტრენერი: ქეთინო ცერაძე email: lk.tseradze@gmail.com
5.
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარებისცენტრი შესავალი კურსის მიზანი ისტ -ს გამოყენების მნიშვნელობა სწავლა/სწავლების თანამედროვე მიდგომები სასწავლო პროცესის ძირითადი ერთეულები I მოდული (1) გაკვეთილის ორგანიზება დაგეგმვა მომზადება მართვა II მოდული (8) სასწავლო პროექტი დაგეგმვა მომზადება წარმართვა შეფასება III მოდული (2) პროფესიული განვითარება თვითშეფასება და პროფესიული განვითარება ელ.პოტრფელიო IV მოდული (2) ტრენერი: ქეთინო ცერაძე email: k.tseradze@gmail.com
6.
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარებისცენტრი კურსის შედეგი: კურსის წარმატებით გავლის შემდეგ მონაწილე: გააცნობიერებს ისტ-ის გამოყენების მნიშვნელობას თანამედროვე, კონსტრუქტივისტულ პედაგოგიურ მიდგომებზე დაფუძნებულ სასწავლო პროცესში; შეძლებს ისტ-ს გამოყენებას სასწავლო პროცესის დასაგეგმად; ისტ-ის გამოყენებას სასწავლო რესურსების მოსამზადებლად (შემუშავება, ადაპტირება, რედაქტირება და სხვა); სწავლა-სწავლების წარმართვას ისტ-ით გამდიდრებულ სასწავლო გარემოში; მოსწავლეთა შეფასების მეთოდების/ინსრტუმენტების გამოყენებას ისტ-ის საშუალებით; მოსწავლეთა მიერ ისტ-ის გამოყენების შეფასებას; შეძლებს ისტ-ის გამოყენებას მოსწავლეებთან, მშობლებთან და კოლეგებთან კომუნიკაციისათვის; შეძლებს მასწავლებლის პორტფოლიოს წარმოებას ისტ-ის გამოყენებით; შეძლებს ისტ-ის გამოყენებას პროფესიული განვითარების პროცესში. ტრენერი: ქეთინო ცერაძე email: k.tseradze@gmail.com
7.
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარებისცენტრი შედეგი თვალსაჩინოა, თუ მონაწილე მასწავლებელი: ქმნის პერსონალურ ელ – პორტფოლიოს, რომელიც მოიცავს: გაკვეთილის გეგმას შესაბამისი სასწავლო ციფრული ობიექტით (მაგ., პრეზენტაცია, ცხრილი, რუბრიკა/შეფასების სქემა, ბლოგი, საიტი და სხვა) სასწავლო პროექტს, შესაბამისი სასწავლო ციფრული ობიექტებით. (მაგ., პრეზენტაცია, ცხრილი, რუბრიკა/შეფასების სქემა, ბლოგი, საიტი და სხვა) ტრენერი: ქეთინო ცერაძე email: k.tseradze@gmail.com
8.
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარებისცენტრი სერთიფიცირების პირობები : მინიმუმ 10 ტრენინგ-დღეზე დასწრება; მოდულის დასრულების შემდეგ შესაბამისი დავალების წარდგენა ელექტრონულ ფორმატში; კურსის ბოლოს გამოქვეყვნებული ელ. პორტფოლიო. ტრენერი: ქეთინო ცერაძე email: k.tseradze@gmail.com
9.
წარმატების პირობები: თუვცდი, გამოვა; მე ეს შემიძლია; მე მარტო არ ვარ; ეს ისეთი კარგი რამეა, გარე ძალა ხელს შემიწყობს. ტრენერი: ქეთინო ცერაძე email: k.tseradze@gmail.com