SlideShare a Scribd company logo
Урок. Діалог з пiснею
Мета: ознайомити з поняттями «обробка», «аранжування» ;
- ознайомлення з творчicтю композиторiв Л. Бетховена,
М. Лисенко, М. Леонтовича, О. Бiлаша;
- навчити аналізувати музичний твір на предмет визначення
жанрово-стилістичних особливостей, засобів виразності;
- Удосконалення в учнів співацьких навиків. Розвиток
логічного викладу власної точки зору, оволодіння
виразовими засобами мови, почуттів.
- Виховання відчуття національної самосвідомості,
підвищення зацікавленості в пізнанні української
національної традиції, любові, шанування української
народної та професійної музики.
- формування музичної культури учнів;
- формування емоційної, виразної співацької манери
виконання;
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу з
елементами тренінгу
Методи,використані на уроці: словесний, наочно-
слуховий, аналізу і порівняння, стимулювання,
узагальнення і повторення
Обладнання: музичний інструмент (баян), комп’ютер,
мультимідійна дошка, підручник, роздатковий
матеріал, портрети композиторів, відео - файли,
фонотека
Музичний матеріал для сприймання: народна пісня
«Їхав козак за Дунай», «Розпрягайте, хлопцi, коней»
Музичний матеріал для виконання: «Ти до мене не
ходи» Укр. нар. пісня
Музична обробка це видозмінювання
музичного твору шляхом гармонізації,
аранжування або транскрипції. Найширше
застосування має обробка щодо
народних мелодій, хоча термін обробка
використовується і стосовно класичних
творів, змінюваних, зокрема, в сучасному
естрадному стилі.
Визначення поняття «обробка пісні».
I. ХІД УРОКУ
Музичний словничок:
 Обробка – це видозмінювання музичного твору
шляхом гармонізації, аранжування або
транскрипції. Найчастіше здійснюють обробку
народних мелодій, хоча набувають поширення
також обробки класичних творів (зокрема в
сучасній естрадній музиці).
 Аранжування - перекладення музичного твору для
іншого складу.
 Оркестровка – обробка твору для виконання
оркестром.
 Транскрипція - обробка твору у віртуозному
стилі.
II. Порівняльний аналіз пісень:
«Розпрягайте, хлопцi, коні» «Розпрягайте, хлопцi, коней»
Маршовість стройової Запорізької пісні - проти танцювальної пляски Кубанців
II. Порівняльний аналіз пісень:
«Розпрягайте, хлопцi, коні» «Розпрягайте, хлопцi, коней»
Маршовість стройової Запорізької пісні - проти танцювальної пляски Кубанців
“Ти ж мене підманула” — українська народна пісня.
Пісня оповідає про юнака і дівчину, яка кожен день тижня
призначає йому побачення, а сама на них не приходить. Цей твір
є однією з найпопулярніших українських пісень. Її виконували
такі відомі виконавці, як Сергій Лемешев, «Пісняри»,
Карел Готт.
III. Розповідь про про пiсню
«Ти ж мене підманула» - «Їхав козак за Дунай».
Часто вона звучить і у виконанні сучасних
гуртів («Воплі Відоплясова», «Русичі»,
«The Ukrainians»).
Первісний лейтмотив пісні майже забутий,
тому, що на зміну йому прийшло
аранжування на мелодію пісні «Їхав
козак за Дунай…» (слухання варіантів).
“Ти ж мене підманула” — українська народна пісня.
Пісня оповідає про юнака і дівчину, яка кожен день тижня
призначає йому побачення, а сама на них не приходить. Цей твір
є однією з найпопулярніших українських пісень. Її виконували
такі відомі виконавці, як Сергій Лемешев, «Пісняри»,
Карел Готт.
III. Розповідь про про пiсню
«Ти ж мене підманула» - «Їхав козак за Дунай».
Часто вона звучить і у виконанні
сучасних гуртів («Воплі
Відоплясова», «Русичі», «The
Ukrainians»).
Первісний лейтмотив пісні майже
забутий, тому, що на зміну йому
прийшло аранжування на
мелодію пісні «Їхав козак за
Дунай…» (слухання варіантів).
Бетховен – Die schöne Minka.
Яким чином українська народна пісня опинилася у полі зору
німецького композитора?
У петербурзькій громадській бібліотеці зберігається унікальна
реліквія – зошит великого німецького композитора Людвіга ван
Бетховена. А в ньому – нотні записи композитора, котрі він
здійснив у 1816 році, серед них шість пісень (без тексту). Одна з
мелодій– мотив української пісні “Їхав козак за Дунай…”. Яким
чином українська народна пісня опинилася у полі зору німецького
композитора? Згідно з однією версією, пісня потрапила у
Німеччину разом з солдатами російської армії, що воювала з
Наполеоном – серед переможців було чимало українців.
Найпереконливішою видається все-таки наступна версія.
В 1792 році у Відні, Бетховен познайомився із сином
останнього українського гетьмана К. Розумовського –
Андрієм Розумовським, послом Росії в Австрії. Посольська
садиба у Відні була своєрідним “українським острівцем” –
тут незмінним успіхом користувалася саме українська
музика у виконанні українських співаків та бандуристів.
Популярність мелодії “Їхав козак за Дунай…”.
На початку ХХ століття у США піснею зацікавилися співаки, композитори,
аранжувальники. У 1925 році вона увійшла в оперету «Song of the Flame»
(“Пісня вогню”) як центральний дует усього твору – його виконують
закохані у час розлуки. Ця оперета мала шалений успіх, йшла на сцені
Нью-Йоркської опери 219 разів поспіль (!), а наступного року її зняли на
кіноплівку. Українську мелодію для цієї оперети аранжували відомі
американські композитори Герберт Стосат, автор музики до багатьох
голівудських фільмів, і славнозвісний Джордж Ґершвін –
Я́ ков Гершовиц (1898—1937).
У тому ж 1925 році в США вийшло фундаментальне
багатотомне видання “Міжнародна бібліотека музики для
вокалістів”.
У VI томі серед найкраших пісень всіх часів і народів
надрукована і українська - “Їхав козак за Дунай…”.
Популярність мелодії “Їхав козак за Дунай…”.
В основі композиції Summertime — арії, яку написав Джордж Гершвін у
1935 р. для опери «Поргі та Бесс», однієї з найвідоміших пісень у світі
— лежить українська колискова «Ой, ходить сон коло вікон». Цю
композицію Гершвін почув у Нью-Йорку у виконанні Українського
Національного Хору під керівництвом Олександра Кошица. Почув — і
написав одне з найгеніальніших і найвідоміших джазових творінь. З
моменту написання композиції її виконали безліч виконавців, але
найвідомішим лишається Summertime у виконанні Луї Армстронга,
Елли Фіцджеральд, а також Чарлі Паркера.
Композитори – аранжувальники,
майстри обробок народної пісні
Людвиг
ван Бетховен
Ludwig
van Beethoven,
(1770–1827)
Березовський
Максим
Созонтович
(1745-1777)
Бортнянський
Дмитро
Степанович
(1751-1825)
Гулак-
Артемовський
Семен
Степанович
(1813-1873)
Композитори – аранжувальники,
майстри обробок народної пісні
• Леонтович
Микола
Дмитрович
(1877 - 1921)
• Лисенко
Микола
Віталійович
(1842-1912)
• Білаш
Олександр
Іванович
(1931—2003)
Вербицький
Михайло
Михайловач
(1815-1870)
ІV. Робота з пiснею «Ти до мене не ходи».
Марія Стефюк - Ти до мене не ходи. Кадри з фільму "Солов'їний
романс" Укртелефільм, 1978. обробка О. Білаша
.
Ти до мене ти до мене не ходи,
куций коротенький,
Бо до мене, бо до мене ходить хлопець
високий тоненький.
Понад сад виноград,
А у саду грушка.
Вийди, вийди, вийди, вийди, ти до
мене,
Моя щебетушка.
Ти до мене ти до мене не ходи,
не міси болота,
Я за тебе я за тебе не піду,
хоч би був зі злота.
Чи ти, мила, така гарна,
Чи мені здається.
Через тебе, через тебе, моя мила,
Спання (Сон мій) не береться.
Ти до мене, ти до мене не ходи,
не псуй собі ночі,
Я за тебе я за тебе не піду,
бо мати не хоче.
Через сад виноград,
А у саду сливка,
Вийди, вийди, вийди, вийди, ти до
мене,
Моя чорнобривка.
програш:
Перестань, перестань
До мене ходити.
Є у мене, Є у мене гарний хлопець,
Буде мо любити.
ІV. Робота з пiснею «Ти до мене не ходи».
Аматорський самодіяльний колектив – «Ти до мене не ходи»
.
Ти до мене ти до мене не ходи,
куций коротенький,
Бо до мене, бо до мене ходить хлопець
високий тоненький.
Понад сад виноград,
А у саду грушка.
Вийди, вийди, вийди, вийди, ти до
мене,
Моя щебетушка.
Ти до мене ти до мене не ходи,
не міси болота,
Я за тебе я за тебе не піду,
хоч би був зі злота.
Чи ти, мила, така гарна,
Чи мені здається.
Через тебе, через тебе, моя мила,
Спання (Сон мій) не береться.
Ти до мене, ти до мене не ходи,
не псуй собі ночі,
Я за тебе я за тебе не піду,
бо мати не хоче.
Через сад виноград,
А у саду сливка,
Вийди, вийди, вийди, вийди, ти до
мене,
Моя чорнобривка.
програш:
Перестань, перестань
До мене ходити.
Є у мене, Є у мене гарний хлопець,
Буде мо любити.
1.Ти до мене, ти до мене не ходи, Ти до ме - не
куций коротенький, не хо — ди - и
Бо до мене, бо до мене ходить хлопець ку - ций ко — ро -
високий тоненький. те - енький
Через сад виноград,
А у саду грушка.
Вийди, вийди, вийди, вийди, ти до мене, Мо - я ще — бе -
Моя щебетушка. - ту - ушка.
2.Ти до мене, ти до мене не ходи, Ти до ме - не
не міси болота, не хо - ди - и
Я за тебе, я за тебе не піду, не мі - си
хоч би був зі злота. Боло — о - та
Чи ти, мила, така гарна,
Чи мені здається.
Через тебе, через тебе, моя мила, Спа - ння
Спання не береться. не бе - ре –е - еться
3.Ти до мене, ти до мене не ходи, Ти до ме - не
не псуй собі ночі, не хо - ди - и
Я за тебе, я за тебе не піду, не псуй со - бі
бо мати не хоче. Но — о — чі.
Через сад виноград,
А у саду сливка,
Вийди, вийди, вийди, вийди, ти до мене, Мо — я чор — но -
Моя чорнобривка. бри – и - вка
4. Перестань, перестань
До мене ходити.
Є у мене, є у мене гарний хлопець, Буде мо лю-
Буде мо любити. -би- и -ти.
1.Ти до мене, ти до мене не ходи, Ти до ме - не
куций коротенький, не хо — ди - и
Бо до мене, бо до мене ходить хлопець ку - ций ко — ро -
високий тоненький. те - енький
Через сад виноград,
А у саду грушка.
Вийди, вийди, вийди, вийди, ти до мене, Мо - я ще — бе -
Моя щебетушка. - ту - ушка.
2.Ти до мене, ти до мене не ходи, Ти до ме - не
не міси болота, не хо - ди - и
Я за тебе, я за тебе не піду, не мі - си
хоч би був зі злота. Боло — о - та
Чи ти, мила, така гарна,
Чи мені здається.
Через тебе, через тебе, моя мила, Спа - ння
Спання не береться. не бе - ре –е - еться
3.Ти до мене, ти до мене не ходи, Ти до ме - не
не псуй собі ночі, не хо - ди - и
Я за тебе, я за тебе не піду, не псуй со - бі
бо мати не хоче. Но — о — чі.
Через сад виноград,
А у саду сливка,
Вийди, вийди, вийди, вийди, ти до мене, Мо — я чор — но -
Моя чорнобривка. бри – и - вка
4. Перестань, перестань
До мене ходити.
Є у мене, є у мене гарний хлопець, Буде мо лю-
Буде мо любити. -би- и -ти.
ІV. Робота з пiснею «Ти до мене не ходи».
Фестиваль етнічної та рок-музики, м. Львів
гурт «Русичі» Людмила Мазур
.
Ти до мене ти до мене не ходи,
куций коротенький,
Бо до мене, бо до мене ходить
хлопець
високий тоненький.
Понад сад виноград,
А у саду грушка.
Вийди, вийди, вийди, вийди, ти до
мене,
Моя щебетушка.
Ти до мене ти до мене не ходи,
не міси болота,
Я за тебе я за тебе не піду,
хоч би був зі злота.
Чи ти, мила, така гарна,
Чи мені здається.
Через тебе, через тебе, моя мила,
Спання (Сон мій) не береться.
Ти до мене, ти до мене не ходи,
не псуй собі ночі,
Я за тебе я за тебе не піду,
бо мати не хоче.
Через сад виноград,
А у саду сливка,
Вийди, вийди, вийди, вийди, ти до
мене,
Моя чорнобривка.
Перестань, перестань
До мене ходити.
Є у мене, Є у мене гарний хлопець,
Буде мо любити.
ІV. Робота з пiснею «Ти до мене не ходи».
Євгенія Мірошниченко «Ти до мене не ходи».
обробка О. Білаша— весела українська народна пісня.
.
Ти до мене ти до мене не ходи,
куций коротенький,
Бо до мене, бо до мене ходить хлопець
високий тоненький.
Понад сад виноград,
А у саду грушка.
Вийди, вийди, вийди, вийди, ти до
мене,
Моя щебетушка.
Ти до мене ти до мене не ходи,
не міси болота,
Я за тебе я за тебе не піду,
хоч би був зі злота.
Чи ти, мила, така гарна,
Чи мені здається.
Через тебе, через тебе, моя мила,
Спання (Сон мій) не береться.
Ти до мене, ти до мене не ходи,
не псуй собі ночі,
Я за тебе я за тебе не піду,
бо мати не хоче.
Через сад виноград,
А у саду сливка,
Вийди, вийди, вийди, вийди, ти до
мене,
Моя чорнобривка.
програш:
Перестань, перестань
До мене ходити.
Є у мене, Є у мене гарний хлопець,
Буде мо любити.
V.Аналіз прослуханого твору. Творче завдання
Який настрій створило у Вас таке спілкування з пicнею?
Яким Ви уявили собі світ української музики?
Музика «Ти до мене не ходи»
вирізняється свіжістю, чарівністю мелодій,
ефектністю, та експресію.
За характером ця пiсня наближається
до жанру ліричної оперети.
Підсумок уроку
Українська народна музика мені симпатична!
Гумор української пісні розцвів і в моїй
душі…
Дякую за увагу!Дякую за увагу!

More Related Content

What's hot

Презентація "Все на землі від материнських рук" до свята День матері
Презентація "Все на землі від материнських рук" до свята День матеріПрезентація "Все на землі від материнських рук" до свята День матері
Презентація "Все на землі від материнських рук" до свята День матері
Margoshenka
 
презентація досвіду
презентація досвідупрезентація досвіду
презентація досвіду
Катерина Ткаленко
 
Простір сучасної української дитячої книги.pptx
Простір сучасної  української  дитячої книги.pptxПростір сучасної  української  дитячої книги.pptx
Простір сучасної української дитячої книги.pptx
Лариса Іовженко
 
моя Україна.pptx
моя Україна.pptxмоя Україна.pptx
моя Україна.pptx
ssuser7b850e1
 
Презентація."Символи України"
Презентація."Символи України"Презентація."Символи України"
Презентація."Символи України"
kotsiubasv
 
Сценарій новорічної вистави за мотивами повісті м
Сценарій новорічної вистави за мотивами повісті мСценарій новорічної вистави за мотивами повісті м
Сценарій новорічної вистави за мотивами повісті мksuxa_2005
 
Блакитний птах світової літератури: Моріс Метерлінк
Блакитний птах світової літератури: Моріс Метерлінк  Блакитний птах світової літератури: Моріс Метерлінк
Блакитний птах світової літератури: Моріс Метерлінк НБУ для дітей
 
новітні технології навчання учнів на уроках української мови та літератури
новітні технології навчання учнів на уроках української мови та літературиновітні технології навчання учнів на уроках української мови та літератури
новітні технології навчання учнів на уроках української мови та літературиltymnevaLA
 
апостроф, 5 клас
апостроф, 5 класапостроф, 5 клас
апостроф, 5 клас
OksanaTroshuna
 
аудіювання 5 6 кл
аудіювання 5 6 клаудіювання 5 6 кл
аудіювання 5 6 кл
valentina31415
 
географія творів зно
географія творів зногеографія творів зно
географія творів зно
Natalya Kunashenko
 
план проведення тижня музичного мистецтва
план проведення тижня музичного мистецтваплан проведення тижня музичного мистецтва
план проведення тижня музичного мистецтва
Nikolay Shaygorodskiy
 
багатогранна творчість і.я. франка
багатогранна творчість і.я. франкабагатогранна творчість і.я. франка
багатогранна творчість і.я. франкаВиктор Чёмов
 
1.6 моніторинг стану відвідування 21-22.pdf
1.6 моніторинг стану відвідування  21-22.pdf1.6 моніторинг стану відвідування  21-22.pdf
1.6 моніторинг стану відвідування 21-22.pdf
olha1koval
 
Презентація 5 клас РЗМ
Презентація 5 клас РЗМПрезентація 5 клас РЗМ
Презентація 5 клас РЗМ
Oleksandra Tutetska
 
Портфоліо вчителя музичного мистецтва Шарія І.В.
Портфоліо вчителя музичного мистецтва Шарія І.В.Портфоліо вчителя музичного мистецтва Шарія І.В.
Портфоліо вчителя музичного мистецтва Шарія І.В.vova8
 
оригінальна література княжої руси україни
оригінальна література княжої руси україниоригінальна література княжої руси україни
оригінальна література княжої руси україни
Олена Хомко
 
леся українка дітям
леся українка   дітямлеся українка   дітям
леся українка дітям
Галина Симоненко
 
презентація до уроку
презентація до урокупрезентація до уроку
презентація до уроку
teachergromova
 

What's hot (20)

Презентація "Все на землі від материнських рук" до свята День матері
Презентація "Все на землі від материнських рук" до свята День матеріПрезентація "Все на землі від материнських рук" до свята День матері
Презентація "Все на землі від материнських рук" до свята День матері
 
презентація досвіду
презентація досвідупрезентація досвіду
презентація досвіду
 
Простір сучасної української дитячої книги.pptx
Простір сучасної  української  дитячої книги.pptxПростір сучасної  української  дитячої книги.pptx
Простір сучасної української дитячої книги.pptx
 
моя Україна.pptx
моя Україна.pptxмоя Україна.pptx
моя Україна.pptx
 
Презентація."Символи України"
Презентація."Символи України"Презентація."Символи України"
Презентація."Символи України"
 
Сценарій новорічної вистави за мотивами повісті м
Сценарій новорічної вистави за мотивами повісті мСценарій новорічної вистави за мотивами повісті м
Сценарій новорічної вистави за мотивами повісті м
 
Блакитний птах світової літератури: Моріс Метерлінк
Блакитний птах світової літератури: Моріс Метерлінк  Блакитний птах світової літератури: Моріс Метерлінк
Блакитний птах світової літератури: Моріс Метерлінк
 
новітні технології навчання учнів на уроках української мови та літератури
новітні технології навчання учнів на уроках української мови та літературиновітні технології навчання учнів на уроках української мови та літератури
новітні технології навчання учнів на уроках української мови та літератури
 
апостроф, 5 клас
апостроф, 5 класапостроф, 5 клас
апостроф, 5 клас
 
аудіювання 5 6 кл
аудіювання 5 6 клаудіювання 5 6 кл
аудіювання 5 6 кл
 
географія творів зно
географія творів зногеографія творів зно
географія творів зно
 
план проведення тижня музичного мистецтва
план проведення тижня музичного мистецтваплан проведення тижня музичного мистецтва
план проведення тижня музичного мистецтва
 
багатогранна творчість і.я. франка
багатогранна творчість і.я. франкабагатогранна творчість і.я. франка
багатогранна творчість і.я. франка
 
1.6 моніторинг стану відвідування 21-22.pdf
1.6 моніторинг стану відвідування  21-22.pdf1.6 моніторинг стану відвідування  21-22.pdf
1.6 моніторинг стану відвідування 21-22.pdf
 
Презентація 5 клас РЗМ
Презентація 5 клас РЗМПрезентація 5 клас РЗМ
Презентація 5 клас РЗМ
 
Віртуальна подорож Україною
Віртуальна подорож УкраїноюВіртуальна подорож Україною
Віртуальна подорож Україною
 
Портфоліо вчителя музичного мистецтва Шарія І.В.
Портфоліо вчителя музичного мистецтва Шарія І.В.Портфоліо вчителя музичного мистецтва Шарія І.В.
Портфоліо вчителя музичного мистецтва Шарія І.В.
 
оригінальна література княжої руси україни
оригінальна література княжої руси україниоригінальна література княжої руси україни
оригінальна література княжої руси україни
 
леся українка дітям
леся українка   дітямлеся українка   дітям
леся українка дітям
 
презентація до уроку
презентація до урокупрезентація до уроку
презентація до уроку
 

Viewers also liked

майстер клас
майстер класмайстер клас
майстер класufkbyf2205
 
Володимир Івасюк
Володимир ІвасюкВолодимир Івасюк
Володимир Івасюкufkbyf2205
 
Микола Віталійович Лисенко
Микола Віталійович ЛисенкоМикола Віталійович Лисенко
Микола Віталійович Лисенкоufkbyf2205
 
Б.Гудко досвід роботи
Б.Гудко досвід роботиБ.Гудко досвід роботи
Б.Гудко досвід роботиufkbyf2205
 
Урок музичного мистецтва у 8 класі
Урок музичного мистецтва у 8 класіУрок музичного мистецтва у 8 класі
Урок музичного мистецтва у 8 класіufkbyf2205
 

Viewers also liked (6)

Моцарт
МоцартМоцарт
Моцарт
 
майстер клас
майстер класмайстер клас
майстер клас
 
Володимир Івасюк
Володимир ІвасюкВолодимир Івасюк
Володимир Івасюк
 
Микола Віталійович Лисенко
Микола Віталійович ЛисенкоМикола Віталійович Лисенко
Микола Віталійович Лисенко
 
Б.Гудко досвід роботи
Б.Гудко досвід роботиБ.Гудко досвід роботи
Б.Гудко досвід роботи
 
Урок музичного мистецтва у 8 класі
Урок музичного мистецтва у 8 класіУрок музичного мистецтва у 8 класі
Урок музичного мистецтва у 8 класі
 

Similar to План-конспект відкритого уроку музики у 7 кл.ревтов І.В.

павличко дмитро васильович
павличко дмитро васильовичпавличко дмитро васильович
павличко дмитро васильовичSvetikShvager
 
люблю я пісню українську
люблю я пісню українськулюблю я пісню українську
люблю я пісню українськуryabich1976
 
Lyublyu ya pisnyu_ukrayinsku
Lyublyu ya pisnyu_ukrayinskuLyublyu ya pisnyu_ukrayinsku
Lyublyu ya pisnyu_ukrayinsku
Poltava municipal lyceum #1
 
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_1semestr
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_1semestrKonspekti urokiv 2_klas_aristova_1semestr
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_1semestr
vrabyandrei
 
Його життя - це музика і пісня.
Його життя - це музика і пісня.Його життя - це музика і пісня.
Його життя - це музика і пісня.
natasha18281n
 
Його життя - це музика і пісня.
Його життя - це музика і пісня. Його життя - це музика і пісня.
Його життя - це музика і пісня.
natasha18281n
 
Urok 5 klass
Urok 5 klassUrok 5 klass
Urok 5 klass
Kseniya Ponomar
 
Mystetstvo 4-klas-lobova-2021
Mystetstvo 4-klas-lobova-2021Mystetstvo 4-klas-lobova-2021
Mystetstvo 4-klas-lobova-2021
kreidaros1
 
Мистецтво в творчому світі шевченка
Мистецтво в творчому світі шевченкаМистецтво в творчому світі шевченка
Мистецтво в творчому світі шевченка
Ковпитська ЗОШ
 
4 muz t_2015
4 muz t_20154 muz t_2015
4 muz t_2015
bookin777
 
4 muz t_2015
4 muz t_20154 muz t_2015
4 muz t_2015
Agent Plus UK
 
4 klas muzichne_mistectvo_tereshhenko_2015
4 klas muzichne_mistectvo_tereshhenko_20154 klas muzichne_mistectvo_tereshhenko_2015
4 klas muzichne_mistectvo_tereshhenko_2015
moyashkolamoyashkola
 
4 muz t_2015
4 muz t_20154 muz t_2015
4 muz t_2015
4klas
 
Підручник Музичне мистецтво 4 клас Терещенко А. І.
Підручник Музичне мистецтво 4 клас Терещенко А. І.Підручник Музичне мистецтво 4 клас Терещенко А. І.
Підручник Музичне мистецтво 4 клас Терещенко А. І.
oleg379
 
4 культ и_искусс_терещенко_2015_укр
4 культ и_искусс_терещенко_2015_укр4 культ и_искусс_терещенко_2015_укр
4 культ и_искусс_терещенко_2015_укр
Aira_Roo
 
4 muz t_2015
4 muz t_20154 muz t_2015
4 muz t_2015
UA4-6
 
Muzychne mystetstvo-4-klas-tereshchenko-2015
Muzychne mystetstvo-4-klas-tereshchenko-2015Muzychne mystetstvo-4-klas-tereshchenko-2015
Muzychne mystetstvo-4-klas-tereshchenko-2015
kreidaros1
 

Similar to План-конспект відкритого уроку музики у 7 кл.ревтов І.В. (20)

павличко дмитро васильович
павличко дмитро васильовичпавличко дмитро васильович
павличко дмитро васильович
 
люблю я пісню українську
люблю я пісню українськулюблю я пісню українську
люблю я пісню українську
 
Lyublyu ya pisnyu_ukrayinsku
Lyublyu ya pisnyu_ukrayinskuLyublyu ya pisnyu_ukrayinsku
Lyublyu ya pisnyu_ukrayinsku
 
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_1semestr
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_1semestrKonspekti urokiv 2_klas_aristova_1semestr
Konspekti urokiv 2_klas_aristova_1semestr
 
Його життя - це музика і пісня.
Його життя - це музика і пісня.Його життя - це музика і пісня.
Його життя - це музика і пісня.
 
Його життя - це музика і пісня.
Його життя - це музика і пісня. Його життя - це музика і пісня.
Його життя - це музика і пісня.
 
Urok 5 klass
Urok 5 klassUrok 5 klass
Urok 5 klass
 
Mystetstvo 4-klas-lobova-2021
Mystetstvo 4-klas-lobova-2021Mystetstvo 4-klas-lobova-2021
Mystetstvo 4-klas-lobova-2021
 
147
147147
147
 
Мистецтво в творчому світі шевченка
Мистецтво в творчому світі шевченкаМистецтво в творчому світі шевченка
Мистецтво в творчому світі шевченка
 
3
33
3
 
189
189189
189
 
4 muz t_2015
4 muz t_20154 muz t_2015
4 muz t_2015
 
4 muz t_2015
4 muz t_20154 muz t_2015
4 muz t_2015
 
4 klas muzichne_mistectvo_tereshhenko_2015
4 klas muzichne_mistectvo_tereshhenko_20154 klas muzichne_mistectvo_tereshhenko_2015
4 klas muzichne_mistectvo_tereshhenko_2015
 
4 muz t_2015
4 muz t_20154 muz t_2015
4 muz t_2015
 
Підручник Музичне мистецтво 4 клас Терещенко А. І.
Підручник Музичне мистецтво 4 клас Терещенко А. І.Підручник Музичне мистецтво 4 клас Терещенко А. І.
Підручник Музичне мистецтво 4 клас Терещенко А. І.
 
4 культ и_искусс_терещенко_2015_укр
4 культ и_искусс_терещенко_2015_укр4 культ и_искусс_терещенко_2015_укр
4 культ и_искусс_терещенко_2015_укр
 
4 muz t_2015
4 muz t_20154 muz t_2015
4 muz t_2015
 
Muzychne mystetstvo-4-klas-tereshchenko-2015
Muzychne mystetstvo-4-klas-tereshchenko-2015Muzychne mystetstvo-4-klas-tereshchenko-2015
Muzychne mystetstvo-4-klas-tereshchenko-2015
 

Recently uploaded

«Біологія» підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Ба...
«Біологія» підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Ба...«Біологія» підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Ба...
«Біологія» підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Ба...
ssuser5dd4af
 
«Українська література» підручник для 5 класу закладів загальної середньої ос...
«Українська література» підручник для 5 класу закладів загальної середньої ос...«Українська література» підручник для 5 класу закладів загальної середньої ос...
«Українська література» підручник для 5 класу закладів загальної середньої ос...
ssuser5dd4af
 
«Українська мова» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти (...
«Українська мова» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти (...«Українська мова» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти (...
«Українська мова» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти (...
ssuser5dd4af
 
«Історія України. Всесвітня історія» підручник для 6 класу закладів загальної...
«Історія України. Всесвітня історія» підручник для 6 класу закладів загальної...«Історія України. Всесвітня історія» підручник для 6 класу закладів загальної...
«Історія України. Всесвітня історія» підручник для 6 класу закладів загальної...
ssuser5dd4af
 
«Всесвітня історія» підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти...
«Всесвітня історія» підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти...«Всесвітня історія» підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти...
«Всесвітня історія» підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти...
ssuser5dd4af
 
«Українська література» підручник для 5 класу закладів загальної середньої ос...
«Українська література» підручник для 5 класу закладів загальної середньої ос...«Українська література» підручник для 5 класу закладів загальної середньої ос...
«Українська література» підручник для 5 класу закладів загальної середньої ос...
ssuser5dd4af
 
Договір №18/6-2021 про видання підручника на державні кошти.pdf
Договір №18/6-2021 про видання підручника на державні кошти.pdfДоговір №18/6-2021 про видання підручника на державні кошти.pdf
Договір №18/6-2021 про видання підручника на державні кошти.pdf
ssuser0d4e35
 
«Географія» підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Б...
«Географія» підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Б...«Географія» підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Б...
«Географія» підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Б...
ssuser5dd4af
 

Recently uploaded (8)

«Біологія» підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Ба...
«Біологія» підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Ба...«Біологія» підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Ба...
«Біологія» підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Ба...
 
«Українська література» підручник для 5 класу закладів загальної середньої ос...
«Українська література» підручник для 5 класу закладів загальної середньої ос...«Українська література» підручник для 5 класу закладів загальної середньої ос...
«Українська література» підручник для 5 класу закладів загальної середньої ос...
 
«Українська мова» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти (...
«Українська мова» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти (...«Українська мова» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти (...
«Українська мова» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти (...
 
«Історія України. Всесвітня історія» підручник для 6 класу закладів загальної...
«Історія України. Всесвітня історія» підручник для 6 класу закладів загальної...«Історія України. Всесвітня історія» підручник для 6 класу закладів загальної...
«Історія України. Всесвітня історія» підручник для 6 класу закладів загальної...
 
«Всесвітня історія» підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти...
«Всесвітня історія» підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти...«Всесвітня історія» підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти...
«Всесвітня історія» підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти...
 
«Українська література» підручник для 5 класу закладів загальної середньої ос...
«Українська література» підручник для 5 класу закладів загальної середньої ос...«Українська література» підручник для 5 класу закладів загальної середньої ос...
«Українська література» підручник для 5 класу закладів загальної середньої ос...
 
Договір №18/6-2021 про видання підручника на державні кошти.pdf
Договір №18/6-2021 про видання підручника на державні кошти.pdfДоговір №18/6-2021 про видання підручника на державні кошти.pdf
Договір №18/6-2021 про видання підручника на державні кошти.pdf
 
«Географія» підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Б...
«Географія» підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Б...«Географія» підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Б...
«Географія» підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Б...
 

План-конспект відкритого уроку музики у 7 кл.ревтов І.В.

  • 1. Урок. Діалог з пiснею Мета: ознайомити з поняттями «обробка», «аранжування» ; - ознайомлення з творчicтю композиторiв Л. Бетховена, М. Лисенко, М. Леонтовича, О. Бiлаша; - навчити аналізувати музичний твір на предмет визначення жанрово-стилістичних особливостей, засобів виразності; - Удосконалення в учнів співацьких навиків. Розвиток логічного викладу власної точки зору, оволодіння виразовими засобами мови, почуттів. - Виховання відчуття національної самосвідомості, підвищення зацікавленості в пізнанні української національної традиції, любові, шанування української народної та професійної музики. - формування музичної культури учнів; - формування емоційної, виразної співацької манери виконання;
  • 2. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу з елементами тренінгу Методи,використані на уроці: словесний, наочно- слуховий, аналізу і порівняння, стимулювання, узагальнення і повторення Обладнання: музичний інструмент (баян), комп’ютер, мультимідійна дошка, підручник, роздатковий матеріал, портрети композиторів, відео - файли, фонотека Музичний матеріал для сприймання: народна пісня «Їхав козак за Дунай», «Розпрягайте, хлопцi, коней» Музичний матеріал для виконання: «Ти до мене не ходи» Укр. нар. пісня
  • 3. Музична обробка це видозмінювання музичного твору шляхом гармонізації, аранжування або транскрипції. Найширше застосування має обробка щодо народних мелодій, хоча термін обробка використовується і стосовно класичних творів, змінюваних, зокрема, в сучасному естрадному стилі. Визначення поняття «обробка пісні». I. ХІД УРОКУ
  • 4. Музичний словничок:  Обробка – це видозмінювання музичного твору шляхом гармонізації, аранжування або транскрипції. Найчастіше здійснюють обробку народних мелодій, хоча набувають поширення також обробки класичних творів (зокрема в сучасній естрадній музиці).  Аранжування - перекладення музичного твору для іншого складу.  Оркестровка – обробка твору для виконання оркестром.  Транскрипція - обробка твору у віртуозному стилі.
  • 5. II. Порівняльний аналіз пісень: «Розпрягайте, хлопцi, коні» «Розпрягайте, хлопцi, коней» Маршовість стройової Запорізької пісні - проти танцювальної пляски Кубанців
  • 6. II. Порівняльний аналіз пісень: «Розпрягайте, хлопцi, коні» «Розпрягайте, хлопцi, коней» Маршовість стройової Запорізької пісні - проти танцювальної пляски Кубанців
  • 7. “Ти ж мене підманула” — українська народна пісня. Пісня оповідає про юнака і дівчину, яка кожен день тижня призначає йому побачення, а сама на них не приходить. Цей твір є однією з найпопулярніших українських пісень. Її виконували такі відомі виконавці, як Сергій Лемешев, «Пісняри», Карел Готт. III. Розповідь про про пiсню «Ти ж мене підманула» - «Їхав козак за Дунай». Часто вона звучить і у виконанні сучасних гуртів («Воплі Відоплясова», «Русичі», «The Ukrainians»). Первісний лейтмотив пісні майже забутий, тому, що на зміну йому прийшло аранжування на мелодію пісні «Їхав козак за Дунай…» (слухання варіантів).
  • 8. “Ти ж мене підманула” — українська народна пісня. Пісня оповідає про юнака і дівчину, яка кожен день тижня призначає йому побачення, а сама на них не приходить. Цей твір є однією з найпопулярніших українських пісень. Її виконували такі відомі виконавці, як Сергій Лемешев, «Пісняри», Карел Готт. III. Розповідь про про пiсню «Ти ж мене підманула» - «Їхав козак за Дунай». Часто вона звучить і у виконанні сучасних гуртів («Воплі Відоплясова», «Русичі», «The Ukrainians»). Первісний лейтмотив пісні майже забутий, тому, що на зміну йому прийшло аранжування на мелодію пісні «Їхав козак за Дунай…» (слухання варіантів).
  • 9. Бетховен – Die schöne Minka. Яким чином українська народна пісня опинилася у полі зору німецького композитора? У петербурзькій громадській бібліотеці зберігається унікальна реліквія – зошит великого німецького композитора Людвіга ван Бетховена. А в ньому – нотні записи композитора, котрі він здійснив у 1816 році, серед них шість пісень (без тексту). Одна з мелодій– мотив української пісні “Їхав козак за Дунай…”. Яким чином українська народна пісня опинилася у полі зору німецького композитора? Згідно з однією версією, пісня потрапила у Німеччину разом з солдатами російської армії, що воювала з Наполеоном – серед переможців було чимало українців. Найпереконливішою видається все-таки наступна версія. В 1792 році у Відні, Бетховен познайомився із сином останнього українського гетьмана К. Розумовського – Андрієм Розумовським, послом Росії в Австрії. Посольська садиба у Відні була своєрідним “українським острівцем” – тут незмінним успіхом користувалася саме українська музика у виконанні українських співаків та бандуристів.
  • 10. Популярність мелодії “Їхав козак за Дунай…”. На початку ХХ століття у США піснею зацікавилися співаки, композитори, аранжувальники. У 1925 році вона увійшла в оперету «Song of the Flame» (“Пісня вогню”) як центральний дует усього твору – його виконують закохані у час розлуки. Ця оперета мала шалений успіх, йшла на сцені Нью-Йоркської опери 219 разів поспіль (!), а наступного року її зняли на кіноплівку. Українську мелодію для цієї оперети аранжували відомі американські композитори Герберт Стосат, автор музики до багатьох голівудських фільмів, і славнозвісний Джордж Ґершвін – Я́ ков Гершовиц (1898—1937). У тому ж 1925 році в США вийшло фундаментальне багатотомне видання “Міжнародна бібліотека музики для вокалістів”. У VI томі серед найкраших пісень всіх часів і народів надрукована і українська - “Їхав козак за Дунай…”.
  • 11. Популярність мелодії “Їхав козак за Дунай…”. В основі композиції Summertime — арії, яку написав Джордж Гершвін у 1935 р. для опери «Поргі та Бесс», однієї з найвідоміших пісень у світі — лежить українська колискова «Ой, ходить сон коло вікон». Цю композицію Гершвін почув у Нью-Йорку у виконанні Українського Національного Хору під керівництвом Олександра Кошица. Почув — і написав одне з найгеніальніших і найвідоміших джазових творінь. З моменту написання композиції її виконали безліч виконавців, але найвідомішим лишається Summertime у виконанні Луї Армстронга, Елли Фіцджеральд, а також Чарлі Паркера.
  • 12. Композитори – аранжувальники, майстри обробок народної пісні Людвиг ван Бетховен Ludwig van Beethoven, (1770–1827) Березовський Максим Созонтович (1745-1777) Бортнянський Дмитро Степанович (1751-1825) Гулак- Артемовський Семен Степанович (1813-1873)
  • 13. Композитори – аранжувальники, майстри обробок народної пісні • Леонтович Микола Дмитрович (1877 - 1921) • Лисенко Микола Віталійович (1842-1912) • Білаш Олександр Іванович (1931—2003) Вербицький Михайло Михайловач (1815-1870)
  • 14. ІV. Робота з пiснею «Ти до мене не ходи». Марія Стефюк - Ти до мене не ходи. Кадри з фільму "Солов'їний романс" Укртелефільм, 1978. обробка О. Білаша . Ти до мене ти до мене не ходи, куций коротенький, Бо до мене, бо до мене ходить хлопець високий тоненький. Понад сад виноград, А у саду грушка. Вийди, вийди, вийди, вийди, ти до мене, Моя щебетушка. Ти до мене ти до мене не ходи, не міси болота, Я за тебе я за тебе не піду, хоч би був зі злота. Чи ти, мила, така гарна, Чи мені здається. Через тебе, через тебе, моя мила, Спання (Сон мій) не береться. Ти до мене, ти до мене не ходи, не псуй собі ночі, Я за тебе я за тебе не піду, бо мати не хоче. Через сад виноград, А у саду сливка, Вийди, вийди, вийди, вийди, ти до мене, Моя чорнобривка. програш: Перестань, перестань До мене ходити. Є у мене, Є у мене гарний хлопець, Буде мо любити.
  • 15. ІV. Робота з пiснею «Ти до мене не ходи». Аматорський самодіяльний колектив – «Ти до мене не ходи» . Ти до мене ти до мене не ходи, куций коротенький, Бо до мене, бо до мене ходить хлопець високий тоненький. Понад сад виноград, А у саду грушка. Вийди, вийди, вийди, вийди, ти до мене, Моя щебетушка. Ти до мене ти до мене не ходи, не міси болота, Я за тебе я за тебе не піду, хоч би був зі злота. Чи ти, мила, така гарна, Чи мені здається. Через тебе, через тебе, моя мила, Спання (Сон мій) не береться. Ти до мене, ти до мене не ходи, не псуй собі ночі, Я за тебе я за тебе не піду, бо мати не хоче. Через сад виноград, А у саду сливка, Вийди, вийди, вийди, вийди, ти до мене, Моя чорнобривка. програш: Перестань, перестань До мене ходити. Є у мене, Є у мене гарний хлопець, Буде мо любити.
  • 16. 1.Ти до мене, ти до мене не ходи, Ти до ме - не куций коротенький, не хо — ди - и Бо до мене, бо до мене ходить хлопець ку - ций ко — ро - високий тоненький. те - енький Через сад виноград, А у саду грушка. Вийди, вийди, вийди, вийди, ти до мене, Мо - я ще — бе - Моя щебетушка. - ту - ушка. 2.Ти до мене, ти до мене не ходи, Ти до ме - не не міси болота, не хо - ди - и Я за тебе, я за тебе не піду, не мі - си хоч би був зі злота. Боло — о - та Чи ти, мила, така гарна, Чи мені здається. Через тебе, через тебе, моя мила, Спа - ння Спання не береться. не бе - ре –е - еться 3.Ти до мене, ти до мене не ходи, Ти до ме - не не псуй собі ночі, не хо - ди - и Я за тебе, я за тебе не піду, не псуй со - бі бо мати не хоче. Но — о — чі. Через сад виноград, А у саду сливка, Вийди, вийди, вийди, вийди, ти до мене, Мо — я чор — но - Моя чорнобривка. бри – и - вка 4. Перестань, перестань До мене ходити. Є у мене, є у мене гарний хлопець, Буде мо лю- Буде мо любити. -би- и -ти.
  • 17. 1.Ти до мене, ти до мене не ходи, Ти до ме - не куций коротенький, не хо — ди - и Бо до мене, бо до мене ходить хлопець ку - ций ко — ро - високий тоненький. те - енький Через сад виноград, А у саду грушка. Вийди, вийди, вийди, вийди, ти до мене, Мо - я ще — бе - Моя щебетушка. - ту - ушка. 2.Ти до мене, ти до мене не ходи, Ти до ме - не не міси болота, не хо - ди - и Я за тебе, я за тебе не піду, не мі - си хоч би був зі злота. Боло — о - та Чи ти, мила, така гарна, Чи мені здається. Через тебе, через тебе, моя мила, Спа - ння Спання не береться. не бе - ре –е - еться 3.Ти до мене, ти до мене не ходи, Ти до ме - не не псуй собі ночі, не хо - ди - и Я за тебе, я за тебе не піду, не псуй со - бі бо мати не хоче. Но — о — чі. Через сад виноград, А у саду сливка, Вийди, вийди, вийди, вийди, ти до мене, Мо — я чор — но - Моя чорнобривка. бри – и - вка 4. Перестань, перестань До мене ходити. Є у мене, є у мене гарний хлопець, Буде мо лю- Буде мо любити. -би- и -ти.
  • 18. ІV. Робота з пiснею «Ти до мене не ходи». Фестиваль етнічної та рок-музики, м. Львів гурт «Русичі» Людмила Мазур . Ти до мене ти до мене не ходи, куций коротенький, Бо до мене, бо до мене ходить хлопець високий тоненький. Понад сад виноград, А у саду грушка. Вийди, вийди, вийди, вийди, ти до мене, Моя щебетушка. Ти до мене ти до мене не ходи, не міси болота, Я за тебе я за тебе не піду, хоч би був зі злота. Чи ти, мила, така гарна, Чи мені здається. Через тебе, через тебе, моя мила, Спання (Сон мій) не береться. Ти до мене, ти до мене не ходи, не псуй собі ночі, Я за тебе я за тебе не піду, бо мати не хоче. Через сад виноград, А у саду сливка, Вийди, вийди, вийди, вийди, ти до мене, Моя чорнобривка. Перестань, перестань До мене ходити. Є у мене, Є у мене гарний хлопець, Буде мо любити.
  • 19. ІV. Робота з пiснею «Ти до мене не ходи». Євгенія Мірошниченко «Ти до мене не ходи». обробка О. Білаша— весела українська народна пісня. . Ти до мене ти до мене не ходи, куций коротенький, Бо до мене, бо до мене ходить хлопець високий тоненький. Понад сад виноград, А у саду грушка. Вийди, вийди, вийди, вийди, ти до мене, Моя щебетушка. Ти до мене ти до мене не ходи, не міси болота, Я за тебе я за тебе не піду, хоч би був зі злота. Чи ти, мила, така гарна, Чи мені здається. Через тебе, через тебе, моя мила, Спання (Сон мій) не береться. Ти до мене, ти до мене не ходи, не псуй собі ночі, Я за тебе я за тебе не піду, бо мати не хоче. Через сад виноград, А у саду сливка, Вийди, вийди, вийди, вийди, ти до мене, Моя чорнобривка. програш: Перестань, перестань До мене ходити. Є у мене, Є у мене гарний хлопець, Буде мо любити.
  • 20. V.Аналіз прослуханого твору. Творче завдання Який настрій створило у Вас таке спілкування з пicнею? Яким Ви уявили собі світ української музики? Музика «Ти до мене не ходи» вирізняється свіжістю, чарівністю мелодій, ефектністю, та експресію. За характером ця пiсня наближається до жанру ліричної оперети.
  • 21. Підсумок уроку Українська народна музика мені симпатична! Гумор української пісні розцвів і в моїй душі…