1. 6 клас
Тема. Раціональні числа та дії над ними
Мета: узагальнити і систематизувати знання з даної теми; формувати вміння
думати, аналізувати, логічно викладати думку словесно та письмово; розвинути
інтерес до проблем охорони навколишнього середовища, вчити відчувати красу
природи; виховувати відповідальність, ініціативність, свідоме ставлення до
здобуття та застосування знань; розширювати кругозір учнів
Форми роботи: групова, колективна, індивідуальна.
Міжпредметні зв’язки: біологія
Обладнання: набір карток з завданнями, малюнки до задач, коркова дошка,
жетони «уми»
Хід уроку
I. Організаційний момент.
Учнів об’єднано у 3 групи. Кожна група вибирає собі назву.
II. Мотивація пізнавальної діяльності учнів.
Учитель. ( Історична довідка) Назва «раціональні числа» походить від
латинського слова ratio, яке означає відношення. Бо кожне раціональне число
дорівнює відношенню деяких двох цілих чисел. Латинські слова plus і minus
означають відповідно більше і менше.
На уроці сьогодні будемо розв’язувати вправи на всі дії з раціональними
числами в поєднанні із знаннями природи.
Ще 2400 років тому китайський педагог Конфуцій сказав:
«Те, що я чую, я забуваю.
Те, що я бачу й чую, я трохи пам’ятаю.
Те, що я чую, бачу й обговорюю, я починаю розуміти.
Коли я чую, бачу, обговорюю й роблю, я набуваю знань і навичок.»
То ж закликаю вас до співпраці.
III. Актуалізація розумової діяльності учнів.
«Мозковий штурм»
1. Які числа називаються додатними?
2. Які числа називаються від’ємними?
3. Які числа називаються раціональними?
4. Як додати два від’ємних числа?
5. Сформулюйте переставну властивість додавання?
6. Сформулюйте сполучну властивість додавання?
7. Сформулюйте правило розкриття дужок?
8. Сформулюйте правило множення від’ємних чисел?
9. Сформулюйте закони множення?
10. Як додати два числа, що мають різні знаки?
11. Що таке рівняння?
12. Сформулюйте основну властивість рівняння?
( За кожну правильну відповідь група отримує жетон «ум»)