Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Zarządzanie przez konflikt?

1,525 views

Published on

Zdarza się, że firmy nie realizują założonych celów. Często przyczyną są (zdawałoby się nieusuwalne) problemy w działaniu procesów biznesowych. Teoria ograniczeń Goldratta (TOC) oferuje nieszablonowe podejście do ich rozwiązywania. Podejście to zakłada, że u źródeł każdego poważnego, chronicznego problemu biznesowego leży blokujący przepływ konflikt logiczny — często przekształcający się w interpersonalny.

Published in: Business
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Zarządzanie przez konflikt?

 1. 1. MANDARINE Project Partners Marek Kowalczyk Zarządzanie przez konflikt?
 2. 2. http://mandarine.co© 2015 MANDARINE LTD
 Wszelkie prawa zastrzeżone. Kluczem do myślenia jak prawdziwy naukowiec jest uznanie, że każda rzeczywista sytuacja, niezależnie od tego, jak początkowo wydaje się złożona, jest w gruncie rzeczy, gdy zostanie już zrozumiana, żenująco prosta “ — Dr Eliyahu Goldratt (1947-2011)
 3. 3. http://mandarine.co© 2015 MANDARINE LTD
 Wszelkie prawa zastrzeżone. Przyczyną 
 każdego dojmującego, permanentnego problemu jest KONFLIKT
 4. 4. http://mandarine.co© 2015 MANDARINE LTD
 Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakaśfirma Produkcja Sp. z o.o. Jakaśfirma Sprzedaż Sp. z o.o. Produkcja Sprzedaż Jakie wystąpiły problemy?
 5. 5. http://mandarine.co© 2015 MANDARINE LTD
 Wszelkie prawa zastrzeżone. Spada sprzedaż Rentowność spółki produkcyjnej Rentowność spółki handlowej Przeszkadza osiągnąć Sprzedawać produkty konkurencji Jest konieczne Wyklucza wzajemnie Zabronić sprzedaży produktów konkurencji Jest konieczne Zysk właściciela Jest konieczne Jest konieczne Fałszywe założenie(a)? Rozwiązanie(a)?
 6. 6. © 2015 MANDARINE LTD
 Wszelkie prawa zastrzeżone. http://mandarine.co Rozwiewanie chmury
 7. 7. http://mandarine.co© 2015 MANDARINE LTD
 Wszelkie prawa zastrzeżone. Mam dużo bieżących problemów Sukces w przyszłości Sukces teraz Przeszkadza osiągnąć Gasić pożary Jest konieczne Wyklucza wzajemnie Ostrzyć piłęJest konieczne Sukces tiwp Jest konieczne Jest konieczne Fałszywe założenie(a)? Rozwiązanie(a)?
 8. 8. http://mandarine.co© 2015 MANDARINE LTD
 Wszelkie prawa zastrzeżone. Nuda Zamożność Ekscytacja Przeszkadza osiągnąć Mniej pracować Jest konieczne Wyklucza wzajemnie Więcej pracować Jest konieczne Szczęście Jest konieczne Jest konieczne Fałszywe założenie(a)? Rozwiązanie(a)?
 9. 9. http://mandarine.co© 2015 MANDARINE LTD
 Wszelkie prawa zastrzeżone. Dobrze rotujący towar jest zablokowany Lepsze warunki handlowe od dostawcy (np. niskie koszty zakupu) Wyższe 
 obroty Nie blokować towaru Blokować towar Sukces 
 sklepu
 10. 10. http://mandarine.co© 2015 MANDARINE LTD
 Wszelkie prawa zastrzeżone. Zdarza się nietrafiony asortyment Lepsze warunki handlowe od dostawcy (np. niskie koszty zakupu) Wyższe 
 obroty Kontrola asortymentu na poziomie sklepu Globalna kontrola asortymentu Sukces 
 sklepu
 11. 11. http://mandarine.co© 2015 MANDARINE LTD
 Wszelkie prawa zastrzeżone. Zdarzają się braki towaru Niskie koszty (kapitał, magazynowanie, obsolety) Wyższe 
 obroty Utrzymywać wysokie stany na sklepie Utrzymywać niskie stany na sklepie Sukces 
 sklepu
 12. 12. http://mandarine.co© 2015 MANDARINE LTD
 Wszelkie prawa zastrzeżone. Ogólny schemat
 13. 13. http://mandarine.co© 2015 MANDARINE LTD
 Wszelkie prawa zastrzeżone. Negatywne zjawisko Inna ważna potrzeba Ważna potrzeba Przeszkadza osiągnąć Jakieś działanie Jest konieczne Wyklucza wzajemnie Inne 
 działanie Jest konieczne Cel 
 nadrzędny Jest konieczne Jest konieczne Fałszywe założenie(a)? Rozwiązanie(a)?
 14. 14. http://mandarine.co© 2015 MANDARINE LTD
 Wszelkie prawa zastrzeżone. 6. Czy uda się pokonać przeszkody? 7. Czy uda się uzgodnić szczegółowy przebieg wdrożenia? 8. Czy uda się poradzić z ryzykami wdrożenia? Wdrożenie 3. Czy kierunek, w którym idzie rozwiązanie jest OK? 4. Czy szczegóły rozwiązania są OK? 5. Czy uda się uniknąć negatywnych skutków? Rozwiązanie 0. Czy w ogóle jest jakiś problem? 1. Na czym polega problem? 2. Czy mam wpływ na problem? Problem 9. Czy czuję się komfortowo? Co powiedzą ludzie? Itd. Pozamerytoryczne Ludzie przyzwyczajają się do długotrwałych bolesnych problemów i przestają widzieć je jako negatywne Dobre rozwiązania są przedwcześnie odrzucane Plany wdrożeniowe mają luki Poruszane za wcześnie
 15. 15. http://mandarine.co© 2015 MANDARINE LTD
 Wszelkie prawa zastrzeżone. W nieporządku znajdź prostotę. W niezgodnie znajdź harmonię. W środku trudności kryje się szansa.
 16. 16. http://mandarine.co© 2015 MANDARINE LTD
 Wszelkie prawa zastrzeżone. mintbooks.pl Kod: MANDARINE = −10% czas promocji ograniczony
 17. 17. © 2015 MANDARINE LTD
 Wszelkie prawa zastrzeżone. mko@mandarine.co +48 501 670 625 17

×